Справа № 703/3435/26
1-в/703/63/26
28 травня 2026 року
Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Сміла подання начальника відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській областімайора поліції ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою АДРЕСА_1 , уродженець м. Черкаси, не працюючого, неодруженого, неодноразово раніше судимого, востаннє 08.02.2021 року Черкаським районним судом Черкаської області, за ч.3 ст.185 КК України, до 3 років позбавлення волі, звільнений 03.11.2023 року,-
встановила:
Начальник відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП у Черкаській області звернувся до суду з поданням про встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду, оскільки останній після звільнення з місць позбавлення волі, на шлях виправлення не став, продовжував вести антигромадський спосіб життя, скоїв ряд правопорушень, а саме:
30.04.2026 ОСОБА_4 , скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.51 КУпАП, був притягнутий до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу 850 гривень. Після чого з ним було проведено профілактичну бесіду та винесено попередження як особі, що формально підпадає під дії Закону України “Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» відносно якої може бути встановлений адміністративний нагляд.
18.05.2026 ОСОБА_4 , скоїв адміністративне правопорушення передбачене ст.176 КУпАП, був притягнутий до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу 51 грн. Після чого з ним було проведено профілактику бесіду та винесено попередження, як особі, що формально підпадає під дії Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» відносно якої може бути встановлений адміністративний нагляд.
21.05.2026 ОСОБА_4 , скоїв адміністративне правопорушення
передбачене ч.1 ст.178 КУпАП, та був притягнутий до адміністративної
відповідальності у вигляді штрафу 51 гривня.
Враховуючи те, що гр. ОСОБА_4 на шлях виправлення не став, скоює правопорушення та може скоїти новий злочин, керуючись ч.2 ст.5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», просив вирішити питання щодо встановлення відносно нього адміністративний нагляд строком на 1 рік, відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
У судове засідання представник відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП у Черкаській областіне з'явився, надавши суду заяву про розгляд справи без його участі та просив встановити ОСОБА_4 адміністративний нагляд з обмеженнями зазначених в поданні.
Особа, щодо якої розглядається подання ОСОБА_4 в судове засідання не з'явився, надавши суду заяву про розгляд справи без його участі, проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду не заперечував.
На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалося.
Суд, врахувавши позицію представника відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП у Черкаській області, особи, щодо якої розглядається подання, дослідивши матеріали подання, приходить до наступного.
Відповідно до ст.1,2 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно з пунктом «в» статті 3 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Статтею 4 вказаного Закону передбачено, що підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.
Згідно ст. 6 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Згідно ст.89 КК України, особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення;
Відповідно до Вимоги Управління інформаційно - аналітичної підтримки ГУНП в Черкаській області, гр. ОСОБА_4 неодноразово був засуджений, в останнє: 08.02.2021 Черкаським районним судом Черкаської області за ч.3 ст.185 КК України, до позбавлення строком на 3 роки.
Згідно довідки про звільнення, ОСОБА_4 , відбув покарання в ДУ «Кропивницька виправна колонія (№6») з 31.08.2021 по 03.11.2023 звідки звільнений по відбиттю строку покарання.
Відповідно ч.5 ст. 90 КК України, якщо особа, що відбула покарання, до закінчення строку погашення судимості знову вчинить кримінальне правопорушення, перебіг строку погашення судимості переривається і обчислюється заново. У цих випадках строки погашення судимості обчислюються окремо за кожне кримінальне правопорушення після фактичного відбуття покарання (основного та додаткового) за останнє кримінальне правопорушення.
Відповідно до ст.12 КК України злочин, вчинений класифікуються як тяжкий злочин, судимість не погашена.
На даний час ОСОБА_4 проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Як вбачається з доданих до подання копій картку обліку адміністративного правопорушення ОСОБА_4 , був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст.. 176, ст.177, ч.1ст.178 КУпАП.
При цьому, ОСОБА_4 після вчинення ним адміністративних правопорушень, двічі попереджено про можливість застосування щодо нього адміністративного нагляду.
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_4 , будучи особою, який засуджений два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, після відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично вчиняє правопорушення, відтак відносно нього можуть бути встановлені обмеження, передбачені Законом України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», в зв'язку з чим подання начальника відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП у Черкаській області підлягає задоволенню.
Керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст.392 КПК України, суд, -
постановив:
Подання начальника відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області майора поліції ОСОБА_5 про встановлення відносно ОСОБА_6 адміністративного нагляду - задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік з наступними обмеженнями:
- Заборонити перебування в ресторанах, кафе, барах та інших місцях, де
реалізується спиртні напої на розлив;
- Заборона виходу з будинку за адресою :
АДРЕСА_1 , в період часу з 23 години 00 хвилин до 05 години 00 хвилин;
- Заборонити виїзд за межі Черкаської області без дозволу відділу поліції № 2
Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області;
- з'являтись на реєстрацію до ВП№2 ЧРУП ГУНП в Черкаській області 1,2 та 3 суботу місяця.
Постанову направити до відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області для виконання.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Смілянський міськрайонний суд Черкаської області протягом 7 днів з дня її проголошення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження, у разі її оскарження - після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя ОСОБА_1