Постанова від 28.05.2026 по справі 473/2404/26

Справа № 473/2404/26

Провадження № 3/473/630/2026

ПОСТАНОВА

іменем України

"28" травня 2026 р. м. Вознесенськ

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі: головуючого судді - Домарєвої Н.В.,

з участю прокурора Вознесенської окружної прокуратури - Нестеренко А.І.,

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,

розглянувши матеріали Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Новий Буг Миколаївської області, громадянки України, заміжня, утриманців не має, працює: ТОВ «ЕВЕРЕСТБУДЛАЙН», обліковець; на час вчинення правопорушення - адміністратор відділу з питань прийому документів по державній реєстрації управління адміністративних послуг Департаменту з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради; зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_1 ,

- за ч.1 ст.1726 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, №272 від 08.05.2026, ОСОБА_1 , будучи адміністратором відділу з питань прийому документів по державній реєстрації управління адміністративних послуг Департаменту з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради та будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), порушила вимоги абз.2 ч.2 ст.45 Закону, а саме щодо несвоєчасного подання без поважних на те причин щорічної декларації за 2023 рік (особи, що припинив(ла) виконувати функції держави або органу місцевого самоврядування).

Посадовою особою, якою складено протокол про адміністративне правопорушення, дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.1726 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП, визналасаме в допущенні нею помилки. Вказала суду, що вчасно подала декларацію, але з неправильним її типом, тобто вважала, що подала необхідну декларацію. В подальшому їй надійшов лист від НАЗК про неподання нею декларації, тому вона подала відповідну декларацію. Просила суд врахувати, що умислу не подавати декларацію та порушувати закон у неї не було.

Прокурор Нестеренко А.І. в судовому засіданні просила визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП, та застосувати відносно неї стягнення у виді штрафу в розмірі 60-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

У відповідності із ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, в т.ч., своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Так, відповідно до витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб від 05.05.2026, встановлено, що ОСОБА_2 15.11.2025 уклала шлюб із ОСОБА_3 та змінила прізвище на « ОСОБА_4 ».

Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до наказу № 90 - к-тр від 12.07.2021, ОСОБА_1 призначено на посаду адміністратора відділу з питань прийому документів по державній реєстрації управління адміністративних послуг Департаменту з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради.

Відповідно до розпорядження №225рк від 12.07.2021, ОСОБА_1 присвоєно 11 ранг посадової особи місцевого самоврядування віднесеного до п'ятої категорії посад.

Згідно наказу № 50 к/тр від 27.03.2023, ОСОБА_1 звільнено з вище вказаної посади з 04.04.2023.

Згідно зі ст.2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

Відповідно до посадової інструкції, адміністратор відділу з питань прийому документів по державній реєстрації управління адміністративних послуг Департаменту з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради виконує наступні обов'язки: встановлює особу суб'єкта звернення (заявника) та/або перевіряє обсяг повноважень осіб, що звертаються; формує та реєструє заяву в базі даних заяв; видає суб'єктам звернення витяги з Державного реєстру прав.

Таким чином, обіймаючи посаду адміністратора відділу з питань прийому документів по державній реєстрації управління адміністративних послуг Департаменту з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради, ОСОБА_1 є посадовою особою місцевого самоврядування та, відповідно, є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону згідно з пп. «в» п.1 ч.1 ст.3 «Про запобігання корупції», і на неї поширюється юридична відповідальність за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією.

Згідно із ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами декларування є особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в» - «ґ» пункту 2, пункті 4 ч.1 ст.3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Згідно абз.2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» - «ґ» пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Указом Президента України від 24.02.2022 у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації на території України введено воєнний стан який діє до теперішнього часу. У зв'язку з чим НАЗК, відповідно до роз'яснень від 07.03.2022 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, проведення перевірок)» які розроблені з урахуванням положень Закону України від 03.03.2022 №2115-ІХ «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни», відтерміновано обов'язок подання декларації.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» №3384-ІХ, який набрав чинності 12.10.2023, відновлено обов'язок декларування.

Отже, ОСОБА_1 зобов'язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацію з позначкою «я припинив(ла) виконувати функції держави або органу місцевого самоврядування (після звільнення)» за 2023 рік, не пізніше 31.03.2024.

Оглядом публічної сторінки Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік з позначкою «я припинив(ла) виконувати функції держави або органу місцевого самоврядування (після звільнення)» подала лише 17.06.2025, чим допустила порушення встановленого строку подання електронної декларації, що підтверджується витягом з веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до інформації, наданої Департаментом з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради, ОСОБА_1 ознайомлена з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» під особистий підпис.

Факт зазначеного вище порушення підтверджується дослідженими під час розгляду справи письмовими доказами: протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №272 від 08.05.2026; роздруківкою скрін-шота з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; повідомленням НАЗК про факт несвоєчасного подання декларації; роздруківкою послідовності дій користувача реєстру декларацій; листом Департаменту з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради, а також іншими матеріалами справи.

Поважних причин, через які ОСОБА_1 несвоєчасно подала вказану вище декларацію судом не встановлено; остання не була позбавлена можливості своєчасно заповнити та подати декларацію.

Так, відповідно до ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», корупційне правопорушення - діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Частиною 1 ст.1726 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Вказані вище обставини у своїй сукупності свідчать про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП.

Таким чином, аналізуючи докази по даній справі з точки зору їх допустимості, об'єктивності та достатності, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.1726 КУпАП, тобто несвоєчасне, без поважних причин подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме щорічної декларації за 2023 рік (особи, що припинив(ла) виконуваті функції держави або органу місцевого самоврядування).

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, дані про особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, суд вважає доцільним застосування до ОСОБА_1 міри адміністративного стягнення відповідно до санкції ч.1 ст.1726 КУпАП, а саме у виді штрафу в мінімальному розмірі.

Крім цього, згідно із ст.401 КУпАП, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 665,60 грн. (п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір»).

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про запобігання корупції», ст.9, ч.1 ст.1726, ст.245, ст.252, ст.ст. 283-285 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 коп. в дохід держави (Рахунок: UA128999980313090106000014446, Отримувач: Миколаїв.ГУК/тг м.Вознесенськ/21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37992030, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Найменування: адміністративні штрафи та інші санкції), який підлягає сплаті не пізніше, як через 15 (п'ятнадцять) днів з дня вручення копії постанови.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 665 (шістсот шістдесят п'ять) гривень 60 коп. (Стягувач: ДСА України, Отримувач коштів: Миколаїв.ГУК/тг м.Вознесенськ/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37992030, Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.), Рахунок отримувача: UA238999980313181206000014446, Код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: судовий збір за розгляд справи у Вознесенському міськрайонному суді Миколаївської області).

Про сплату штрафу та судового збору повідомити суд шляхом надання відповідних документів безпосередньо до суду або надіславши їх на електронну адресу суду: inbox@vs.mk.court.gov.ua.

Постанову може бути оскаржено до Миколаївського апеляційного суду через Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області протягом десяти днів з дня її оголошення.

Суддя Н.В.Домарєва