18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
25 травня 2026 року м.Черкаси Справа № 925/1396/25
Господарський суд Черкаської області в складі судді Г.М.Скиби, розглянувши заяву Акціонерного товариства "Черкасиобленерго" у особі Відокремленого структурного підрозділу "Черкаські районні енергетичні мережі" Акціонерного товариства "Черкасиобленерго" від 22.05.2026 (вх.суду №8814/26 від 22.05.2026) про виправлення описки в рішенні по справі
за позовом Акціонерного товариства "Черкасиобленерго" у особі Відокремленого структурного підрозділу "Черкаські районні енергетичні мережі" Акціонерного товариства "Черкасиобленерго", м.Черкаси, вул.Надпільна,51
до Квартирно-експлуатаційного відділу м.Черкаси, вул.Надпільна,220
про стягнення заборгованості за договором в сумі 10397,57 грн,
Акціонерне товариство "Черкасиобленерго" у особі Відокремленого структурного підрозділу "Черкаські районні енергетичні мережі" Акціонерного товариства "Черкасиобленерго" звернулось в Господарський суд Черкаської області із позовом до Квартирно-експлуатаційного відділу м.Черкаси з вимогою про стягнення 10397,57 грн заборгованості за договором споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії від 17.10.2022 №863 за період з листопада до грудня 2023 року та відшкодування судових витрат.
Рішенням Господарського суду Черкаської області від 19.02.2026 позов задоволено повністю та присуджено до стягнення з Квартирно-експлуатаційного відділу м.Черкаси (м.Черкаси, вул.Надпільна,220, код ЄДРПОУ 26631946) на користь Акціонерного товариства "Черкасиобленерго" (м.Черкаси, вул.Гоголя,285; код ЄДРПОУ 22800735) 10397,57 грн боргу та 3028,00 грн судового збору.
12.03.2026 на виконання рішення Господарського суду Черкаської області від 19.02.2026 видано наказ.
Наказ в установленому порядку було пред'явлено до виконання Головному управлінню державної казначейської служби України в Черкаській області. Листом від 10.04.2026 за вих. 04-16-02-10/3845 ГУДКСУ у Черкаській області (скорочення вказано зацікавленою особою в реєстраційних реквізитах листа) повернув стягувачеві наказ суду без виконання з мотивів не зазначення повного найменування боржника. На наказі суду від 12 березня 2026 року виконано рукописний текст: "10.04.2026 повернуто без виконання на підставі пп.1 п. 9 Порядку 845
В.о. начальника підпис Олександра Добровольська
заст.начальника юридичного відділу підпис Сергій Ярош".
22.05.2026 за вх.суду №8814/26 в справу надійшла заява Акціонерного товариства "Черкасиобленерго" у особі Відокремленого структурного підрозділу "Черкаські районні енергетичні мережі" Акціонерного товариства "Черкасиобленерго" від 22.05.2026 (вх.суду №8814/26 від 22.05.2026) про виправлення описки в рішенні, в якій просить суд:
- виправити описку, допущену в резолютивній частині рішення Господарського суду Черкаської області від 19.02.2026 по справі №925/1396/25 за позовом Акціонерного товариства "Черкасиобленерго" в особі Відокремленого структурного підрозділу "Черкаські районні енергетичні мережі" Акціонерного товариства "Черкасиобленерго" до Квартирно- експлуатаційного відділу міста Черкаси та вказати повну назву Відповідача, а саме: "Квартирно - експлуатаційний відділ міста Черкаси" замість "Квартирно-експлуатаційний відділ м.Черкаси";
- викласти текст резолютивній частині рішення наступним чином: "Стягнути заборгованість з Квартирно - експлуатаційного відділу міста Черкаси (м.Черкаси, вул.Надпільна, 220, код ЄДРПОУ 26631946) на користь Акціонерного товариства "Черкасиобленерго" (м.Черкаси, вул.Гоголя, 285, код ЄДРПОУ 22800735) - 10397 грн 57 коп. (десять тисяч триста дев'яносто сім гривень 57 копійок), вартості наданих послуг з розподілу електричної енергії та 3028 грн (три тисячі двадцять вісім гривень) судового збору." "
- видати новий судовий наказ по справі №925/1396/25 з урахуванням виправлень внесених ухвалою.
Згідно з ч.ч.1-3 ст.243 Господарського процесуального кодексу України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Заява про внесення виправлень розглядається протягом десяти днів після її надходження.
Суд вважає за необхідне призначити розгляд заяви стягувача про виправлення описки в рішенні суду - в судовому засіданні з викликом представників стягувача/позивача та обов'язкової участі представників зацікавленої особи - Головного управління державної казначейської служби України в Черкаській області, вул. Хрещатик, 192, м. Черкаси, 18001 (скорочення назв взято судом з бланку державної установи), з витребуванням від представників письмових пояснень.
Керуючись ст.ст.234, 243 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Заяву Акціонерного товариства "Черкасиобленерго" у особі Відокремленого структурного підрозділу "Черкаські районні енергетичні мережі" Акціонерного товариства "Черкасиобленерго" від 22.05.2026 (вх.суду №8814/26 від 22.05.2026) про виправлення описки в рішенні суду призначити до розгляду в судовому засіданні на 16:20 год. 15 червня 2026 року.
2. Судове засідання провести у приміщенні господарського суду Черкаської області за адресою: м.Черкаси, бул.Шевченка,307, 18005, зал судових засідань №316. Офіційна електронна адреса суду (E-mail): inbox@ck.arbitr.gov.ua. Вебадреса суду в мережі Інтернет для отримання інформації по цій справі: https://ck.arbitr.gov.ua/sud5026/
3. До дня засідання подати суду:
Заявнику: в чому визначається помилка в рішенні чи наказі. Письмове пояснення.
Боржнику: письмові заперечення проти заяви стягувача.
Зацікавлена особа (ГУДКСУ): письмове пояснення посилання на Порядок №845, що це за документ, підстава і обґрунтування застосованих скорочень при нанесенні рукописного тексту працівниками ГУДКСУ на виконавчий документ. Співвідношення Порядку №845 і ЗУ (Закону України) "Про виконавче провадження". Письмово обґрунтувати неможливість ідентифікації боржника (Квартирно-експлуатаційний відділ МІСТА ЧЕРКАСИ) при вчиненні виконавчих дій. За ким з посадовців ГУДКСУ в Черкаській області закріплено міський телефонний номер 336722. Письмово обґрунтувати заборону/дозвіл застосування загальноприйнятих скорочень м.-місто; с.-село, в.о.начальника - виконувач обов'язків начальника тощо - в офіційних документах ділового листування - з посиланням на нормативні документи мовлення, ділового стилю, державних стандартів тощо.
4. Участь представника стягувача та зацікавленої особи (ГУДКСУ) в судовому засіданні є ОБОВ'ЯЗКОВОЮ.
Копію ухвали надіслати учасникам справи та Головному управлінню державної казначейської служби України у Черкаській області в порядку ч.11 ст.242 Господарського процесуального кодексу України - для реагування та виконання.
Ухвала про призначення судового засідання оскарженню не підлягає.
Суддя Г.М.Скиба