Справа № 686/33321/23
Провадження № 1-кс/686/5351/26
27 травня 2026 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника - адвоката ОСОБА_4 , підозрюваної ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду, клопотання прокурора відділу Хмельницької обласної прокуратури ОСОБА_3 , про продовження строку запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Кам'янець-Подільський Хмельницької області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , громадянки України, з вищою освітою, заміжньої, маючої на утриманні малолітню дитину, працюючої продавцем ФОП ОСОБА_6 , раніше не судимої,
у кримінальному провадженні № 12023240000000356,
26.05.2026 року прокурор відділу Хмельницької обласної прокуратури ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з клопотанням про продовження строку запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, відносно ОСОБА_5 , підозрюваної у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191,ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, посилаючись на те, що строк дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту закінчується 29.05.2026 року, на та даний час існують обставини які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про тримання підозрюваного під домашнім арештом, оскільки дане кримінальне провадження є складним та продовжують існувати передбачені ст.177 КПК України ризики.
Заслухавши думку прокурора, який наполягав на задоволенні клопотання, підозрюваної та її захисника адвоката ОСОБА_4 , які просили відмовити в задоволенні клопотання, дослідивши надані матеріали кримінального провадження, приходжу до висновку, що клопотання прокурора підлягає задоволенню з наступних підстав.
Слідчими відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Хмельницькій області, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023240000000356 від 03.07.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 366 КК України.
30 березня 2026 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191,ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, а саме про те, що: « ОСОБА_7 , будучи службовою особою, наділеною повноваженнями щодо керівництва Департаментом житлово-комунального господарства Кам'янець-Подільської міської ради, розпорядження бюджетними коштами, керуючись корисливим мотивом, з метою збагачення, посягаючи на встановлені чинним законодавством України суспільні відносини охорони власності та всупереч ключових принципів, закріплених у Законі України «Про публічні закупівлі», де економія передбачає максимальну ефективність та раціональне використання державних коштів, у невстановлений в ході досудового розслідування час, але не пізніше березня 2023 року, розробив злочинний план систематичного заволодіння коштами місцевого бюджету.
Зокрема, шляхом використання своїх повноважень всупереч інтересам служби ОСОБА_7 запланував залучити до реалізації цього плану суб'єктів господарювання для укладання з ними прямих договорів щодо проведення капітального ремонту тротуарів, внутрішньодворових проїздів та інших об'єктів в м. Кам'янець-Подільський Хмельницької області без проведення відкритих торгів, складати та видавати завідомо недостовірні офіційні документи - довідки типової форми КБ-3 про вартість виконаних будівельних робіт та витрат, акти типової форми КБ-2в, у яких зазначати недостовірну інформацію щодо обсягів та/або вартості виконаних робіт, використаних будівельних матеріалів, а також обготівковувати за їх допомогою незаконно отримані кошти.
З метою забезпечення реалізації злочинного умислу, ОСОБА_7 , розуміючи, що злочинний план може бути реалізовано лише шляхом залучення до його виконання суб'єктів господарювання та службових осіб Департаменту, які також використовуючи свої службові повноваження всупереч інтересам служби сприяли б заволодінню бюджетними коштами, не пізніше березня 2023 року залучив заступника директора Департаменту - завідувача відділу благоустрою та дорожнього господарства Департаменту житлово-комунального господарства Кам'янець-Подільської міської ради (з 12 жовтня 2023 року заступник директор Департаменту, начальник управління благоустрою, дорожнього господарства та капітального будівництва Департаменту житлово-комунального господарства Кам'янець-Подільської міської ради) ОСОБА_8 , який відповідно до посадової інструкції брав участь у розробленні та реалізації заходів щодо забезпечення технічного та санітарного стану доріг та інфраструктури міста, а також організовував планування капітального і поточного ремонту дворових проїздів та тротуарів, розуміючи, що останній додатково має вплив на службових осіб Департаменту, а також має довірених осіб з числа фізичних осіб підприємців, здатних виконувати роботи по капітальному ремонту, з метою незаконного збагачення.
В подальшому ОСОБА_7 , діючи спільно із ОСОБА_8 з метою забезпечення систематичного укладення прямих договорів без проведення відкритих торгів у цей же час залучили у якості виконавців ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , якіздійснювали підприємницьку діяльність в тому числі щодо укладання тротуарної плитки, яким довів розроблений план використання їх господарської діяльності у злочинних цілях, виконання завідомо менших обсягів робіт, організацію та здійснення документального прикриття злочинної діяльності, а також виведення та розподілу отриманих злочинним шляхом доходів.
Крім того, дізнавшись, що ОСОБА_10 є засновником та керівником ПП «БудКомплект», ОСОБА_7 вирішив використатийого виробничі потужності з виготовлення будівельних матеріалів у тому числі тротуарної плитки,для збільшення злочинних доходів. З цією метою, використовуючи свої службові повноваження, ОСОБА_7 забезпечив прийняття виконаних робіт без здійснення належного технічного нагляду, у тому числі не перевіряючи відповідність якості та технічних характеристик використаних будівельних матеріалів проектній документації, будівельним нормам та державним стандартам,що дозволило заощаджувати кошти на їх виробництві.
В цей же час, за рекомендацією ОСОБА_8 до організованої групи та виконання розробленого ОСОБА_7 плану, залучено старшого інспектора сектору супроводу Департаменту житлово-комунального господарства ОСОБА_11 , яка відповідно до посадової інструкції бала участь складанні та узгодженні перспективного плану поточних та капітальних ремонтів об'єктів інфраструктури, обстеженні та складанні дефектних актів об'єктів, здійснювала перевірку проектно-кошторисної документації, наданих договірних цін та актівКБ-2в, КБ-3. Розуміючи доведений до її відома злочинний план, ОСОБА_11 добровільно погодилась на виконання відведеної їй ролі, в тому числі за вказівкою ОСОБА_8 продовжила складати проекти необхідних документів на основі наданих учасниками організованої групи ОСОБА_9 та ОСОБА_10 завідомо недостовірних відомостей після звільнення із займаної посади.
За вказівкою та з відома організатора, ОСОБА_10 , на виконання розробленого злочинного плану з метою організації та здійснення подальшого документального прикриття, а також виведення та розподілу отриманих злочинним шляхом доходів залучив до організованої групи бухгалтера ОСОБА_12 , яка займалася бухгалтерським обліком діяльності ОСОБА_10 та підконтрольних суб'єктів господарювання, діючи згідно злочинного умислу формувала видаткові накладні, до яких за вказівкою ОСОБА_10 вносила завідомо недостовірнівідомості щодо ціни будівельних матеріалів та суб'єкта постачання, які слугували для перерахування коштів між рахунками учасниками організованої групи та їх подальшого виведення, безпосередньо здійснювала ведення банківських рахунків його підприємств та підконтрольних ОСОБА_10 рахунків фізичних осіб-підприємців, на які в подальшому перераховувалися грошові кошти здобуті злочинним шляхом, а також ОСОБА_13 , який здійснював обов'язки виконроба та відповідав за виконання робіт на об'єктах з проведення капітального ремонту ОСОБА_10 , виготовлення тротуарної плитки для використання її під час виконання укладених договорів, забезпечував постачання будівельних матеріалів на об'єкти капітального ремонту роботи на яких виконував ОСОБА_9 , обготівковував за допомогою фізичних осіб-підприємців кошти, здобуті злочинним шляхом.
У свою чергу за вказівкою та з відома організатора ОСОБА_9 , на виконання розробленого злочинного плану з метою організації та здійснення подальшого документального прикриття, а також виведення та розподілу отриманих злочинним шляхом доходів залучив до організованої групи бухгалтера ОСОБА_14 , яка безпосередньо здійснювала введення банківських рахунків його рахунків та підконтрольних рахунків фізичних осіб-підприємців на які в подальшому перераховувалися грошові кошти здобуті злочинним шляхом та ОСОБА_15 який здійснював обов'язки виконроба, відповідав за здійснення робіт на об'єктах та обготівковувавчерез фізичних осіб-підприємців кошти здобуті злочинним шляхом.
Також, діючи відповідно до розробленого злочинного плану, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , не розкриваючи у повному обсязі відомостей щодо усіх учасників організованої групи та їх ролей у реалізації розробленого плану,залучили до вчинення злочинів фіктивних суб'єктів ОСОБА_16 , ОСОБА_5 та ОСОБА_17 яким довели до відома умови ОСОБА_7 щодо участі у злочинній діяльності.
На основі наданих ОСОБА_9 та ОСОБА_10 розрахунків обсягів та вартості робіт, а також підготовленої ОСОБА_18 документації, без проведення відкритих торгів між Департаментом житлово-комунального господарства Кам'янець-Подільської міської ради в особі ОСОБА_7 та ФОП ОСОБА_9 укладено 6 однотипних договорів на видатки з благоустрою міста, з ПП «БудКомплект» - 1, ФОП ОСОБА_19 - 6, ФОП ОСОБА_5 - 5, та ФОП ОСОБА_17 - 1.
Реалізовуючи розроблений злочинний план, організована група під керівництвом ОСОБА_7 та за попередньою змовою із ОСОБА_19 , ОСОБА_5 та ОСОБА_17 , за пособництва ОСОБА_20 та ОСОБА_21 шляхом використання службовими особами своїх службових повноважень всупереч інтересам служби, в умовах воєнного стану, завищивши обсяги та вартість виконаних будівельних робіт за укладеними договорам щодо капітального ремонту об'єктів комунальної власності Кам'янець-Подільської міської ради,використавши будівельні матеріали, якість та технічні характеристики яких не відповідають проектній документації, будівельним нормам та державним стандартам,склавши та видавши завідомо неправдиві офіційні документи,заволоділи бюджетними кошти на загальну суму 2 703 539,87 гривень.
Також, ОСОБА_7 , будучи службовою особою, наділеною повноваженнями щодо керівництва Департаментом житлово-комунального господарства Кам'янець-Подільської міської ради, розпорядження бюджетними коштами, керуючись корисливим мотивом, з метою збагачення, посягаючи на встановлені чинним законодавством України суспільні відносини охорони власності та всупереч ключових принципів, закріплених у Законі України «Про публічні закупівлі», де економія передбачає максимальну ефективність та раціональне використання державних коштів, у невстановлений в ході досудового розслідування час, але не пізніше березня 2023 року, розробив злочинний план систематичного заволодіння коштами місцевого бюджету.
Зокрема, шляхом використання своїх повноважень всупереч інтересам служби ОСОБА_7 запланував залучити до реалізації цього плану суб'єктів господарювання для укладання з ними прямих договорів щодо проведення капітального ремонту тротуарів, внутрішньодворових проїздів та інших об'єктів в м. Кам'янець-Подільський Хмельницької області без проведення відкритих торгів, складати та видавати завідомо недостовірні офіційні документи - довідки типової форми КБ-3 про вартість виконаних будівельних робіт та витрат, акти типової форми КБ-2в, у яких зазначати недостовірну інформацію щодо обсягів та/або вартості виконаних робіт, використаних будівельних матеріалів, а також обготівковувати за їх допомогою незаконно отримані кошти.
Так, діючи відповідно до розробленого злочинного плану, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , не розкриваючи у повному обсязі відомостей щодо усіх учасників організованої групи та їх ролей у реалізації розробленого плану,залучили до вчинення злочинів фіктивних суб'єктів ОСОБА_16 , ОСОБА_5 та ОСОБА_17 яким довели до відома умови ОСОБА_7 щодо участі у злочинній діяльності.
На основі наданих ОСОБА_9 та ОСОБА_10 розрахунків обсягів та вартості робіт, а також підготовленої ОСОБА_11 документації, без проведення відкритих торгів між Департаментом житлово-комунального господарства Кам'янець-Подільської міської ради в особі ОСОБА_7 та ФОП ОСОБА_9 укладено 6 однотипних договорів на видатки з благоустрою міста, з ПП «БудКомплект» - 1, ФОП ОСОБА_19 - 5, ФОП ОСОБА_5 - 5, та ФОП ОСОБА_17 - 1.
З метою реалізації злочинного плану щодо заволодіння бюджетними коштами ОСОБА_7 за попередньою змовою із інженером технічного нагляду ОСОБА_20 та ФОП ОСОБА_9 , за попередньою змовою із інженером технічного нагляду ОСОБА_20 та ФОП ОСОБА_19 , за попередньою змовою із інженером технічного нагляду ОСОБА_20 та ФОП ФОП ОСОБА_5 , за попередньою змовою із інженером технічного нагляду ОСОБА_21 та директором ПП «БудКомплект» ОСОБА_10 , за попередньою змовою із інженером технічного нагляду ОСОБА_21 та ФОП ОСОБА_17 складено та видано завідомо неправдиві офіційні документи,заволоділи бюджетними кошти на загальну суму 2 703 539,87гривень.
Ухвалою Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 02.04.2026 стосовно підозрюваної ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у виді домашнього арешту в нічний час із покладення на останню ряду процесуальних обов'язків, передбачених ст. 194 КПК України строком по 29.05.2026.
25 травня 2026 року ухвалою слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12023240000000356 продовжено до шести місяців.
Відповідно до ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Відповідно до ч. 2 ст. 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження з метою досягнення його дієвості є запобіжні заходи.
Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі (ч. 2 ст. 181 КПК України).
Строк дії ухвали слідчого судді про тримання особи під домашнім арештом не може перевищувати двох місяців. У разі необхідності строк тримання особи під домашнім арештом може бути продовжений за клопотанням прокурора в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Сукупний строк тримання особи під домашнім арештом під час досудового розслідування не може перевищувати шести місяців. По закінченню цього строку ухвала про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту припиняє свою дію і запобіжний захід вважається скасованим (ч. 6 ст. 181 КПК України).
Згідно з ч. 1 ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків, а також наявність ризиків, передбачених цим Кодексом.
Частиною 2 ст. 177 КПК України передбачено, що підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.
Санкція ст. 191 ч.4 передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, а ст. 366 ч.1 КК України передбачає покарання у вигляді штрафу від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, тобто дані злочини є тяжким та нетяжким відповідно.
ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 191,ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, ризики визначені ухвалою слідчого судді, якою було обрано відносно підозрюваної ОСОБА_5 запобіжний захід, а саме незаконного впливу на свідків у даному кримінальному провадженні, продовжують існувати і в даний час, адже досудове розслідування не закінчено.
Слідчий вважає, що такий запобіжний захід, як домашній арешт в нічний час в повній мірі забезпечує виконання підозрюваною ОСОБА_5 своїх процесуальних обов'язків, запобігає існуючим ризикам та повністю відповідає меті запобіжного заходу відповідно до ст. 177 КПК України, та доходить до висновку про необхідність продовження дії даного запобіжного заходу.
Строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні закінчується 30.09.2026 року, тому, з метою забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваної ОСОБА_5 саме по 24.07.2026 року включно, відносно останньої слід продовжити строк дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту в нічний час, з продовженням покладених обов'язків, визначених ухвалою слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду від 02.04.2026 року.
Керуючись ст.ст.177, 178, 181, 196 КПК України,
Клопотання задовольнити частково .
Продовжити до 24 липня 2026 року строк дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, який полягає у забороні, без дозволу слідчого, прокурора або суду, залишати житло за адресою: АДРЕСА_1 , в період часу з 00 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв. наступного дня, підозрюваній у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191,ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , окрім випадків необхідності прослідувати до місця укриття під час оголошення сигналу «Повітряна тривога» або до медичного закладу для отримання медичної допомоги, з покладенням на неї зобов'язання прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді та суду, за першою вимогою, та продовжити строк дії покладених на ОСОБА_5 обов'язків, визначених ухвалою слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 02.04.2026 року, а саме:
- не відлучатись без дозволу слідчого, прокурора, суду за межі Хмельницької області;
- повідомляти слідчого, прокурора про зміну свого місця проживання;
- утримуватися від спілкування з свідками у вказаному кримінальному провадженні;
- невідкладно прибувати за викликами до слідчого, прокурора за першою вимогою;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.
Ухвала діє по 24 липня 2026 року.
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя: