Справа № 444/1834/26
Провадження № 3/444/1014/2026
12 травня 2026 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й., з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Жовква Львівської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з відділу прикордонної служби " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ІНФОРМАЦІЯ_2 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця м. Рава-Руська, Жовківського району Львівської області, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, паспорт громадянина України НОМЕР_1 ; ІПН НОМЕР_2 ), -
за ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В Жовківський районний суд Львівської області надіслано протокол про адміністративне правопорушення ЗхРУ № 003474Е від 14.04.2026 року, який складений відділом прикордонної служби " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ІНФОРМАЦІЯ_2 відносно ОСОБА_1 , згідно якого ОСОБА_1 14.04.2026 року о 14:50, був виявлений та затриманий прикордонним нарядом «Контрольний пост» на околиці населеного пункту Лужки, напрямку №644 прикордонного знаку, на відстані 6000 метрів від державного кордону, на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 », територія Рава-Руської об'єднаної територіальної громади, Львівського району, Львівської області за спробу незаконного перетинання державного кордону з України в Республіку Польща, поза пунктами пропуску через державний кордон. Своїми діями вищевказаний громадянин порушив вимоги статті 9 Закону України «Про державний кордон» від 04 листопада 1991 року, тобто вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 204-1 ч. 1 КУпАП
ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснив, що він повертався маршрутним автобусом з м. Львова до м. Рава-Руська, де зареєстрований та проживає з своїми батьками і здійснює догляд за ними. Перед в"їздом у м. Рава-Руська, а саме на блок-пості, автобус було зупинено працівниками прикорддонної служби для перевірки документів. Після перевірки, ними було виявлено, що він знаходиться у розшуку і з цієї причини його було доставлено у прикордонну зону для більш точнішої перевірки. Жодних письмових пояснень від нього брати не хотіли. Скільки часу він там перебував точно не пригадує, однак досить довго. Через деякий час приїхали працівники ТЦК та йому виписали направлення на ВЛК. Окрім цього на нього склали протокол працівники прикордонної служби за порушення ним ч. 1 ст. 204 -1 КУпАП, а саме за те, що він нібито був виявлений та затриманий прикордонним нарядом за спробу незаконного перетинання державного кордону з України в Республіку Польща, поза пунктами пропуску через державний кордон. Просить суд врахувати його пояснення та закрити провадження у справі.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дослідивши докази кожен окремо та в їх сукупності, суддя приходить до наступного висновку.
В силу ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
За змістом ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
З копії паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 видно, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ; уродженець м. Рава-Руська Жовківського району Львівської області та зареєстрований у м. Рава-Руська з 26.04.1999 року про що свідчить відмітка про його реєстрацію у паспорті а.с.11.
Доказів, які б свідчили про те, що ОСОБА_1 вчинив спробу незаконного перетинання державного кордону з України в Республіку Польща, поза пунктами пропуску через державний кордон матеріалами справи не підтверджено.
Отже, в даному випадку, матеріалами справи не доведено жодними належними та допустимими доказами факту спроби незаконного перетинання ОСОБА_1 державного кордону з України в Республіку Польща, поза пунктами пропуску через державний кордон, що в свою чергу свідчить про недоведеність вини останнього.
Згідно зі ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до п.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Вважаю, що підстави для притягнення до відповідальності ОСОБА_1 відсутні, тому провадження у справі підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-18 КУпАП.
Керуючись ч. 1 ст. 204-1, п. 1 ч. 1 ст. 247, статтями 266, 283, ч. 2 ст. 284, ст. 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,
Справу про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення- закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області в порядку ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Суддя: Зеліско Р. Й.