Справа № 466/4501/26
Провадження № 3/466/1675/26
27 травня 2026 року м. Львів
Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Федорова О.Ф., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, тимчасово не працюючої, яка проживає та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
21.05.2026 року до Шевченківського районного суду м. Львова надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 184 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №139025 від 11.05.2026 року, встановлено, що у період часу з 08.04.2026 року до 11.05.2026 року, з 08 год. 30 хв. до 16 год. 00 хв. громадянка ОСОБА_1 , за місцем свого проживання: АДРЕСА_1 , ухилилася від виконання своїх батьківських обов'язків щодо виховання своєї неповнолітньої доньки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка навчається в СЗШ №78, за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: не виконала свій обов'язок щодо забезпечення здобуття донькою освіти в повному об'ємі навчальної програми, внаслідок чого ОСОБА_2 пропустила більше 10-ти днів занять, а саме 22 дні в школі без поважних причин. Такими діями ОСОБА_1 порушила вимоги ч. 3 ст. 150 Сімейного кодексу України та Постанови Кабінету Міністрів України 684 п. 12 від 13.09.2017 року, чим скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 184 КУпАП.
У вищевказаному протоколі зазначена дата розгляду адміністративної справи, а саме: 21.05.2026 року, 15 год. 00 хв., однак ОСОБА_1 на розгляд справи не з'явилася.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно зі ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно з ч. 1 ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В ході підготовки справи до розгляду було встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, а саме: у протоколі не вказана дата вчинення адміністративного правопорушення, а вказаний період, за яким не можливо визначити дату правопорушення.
Дані обставини позбавляють суд можливості всебічно і повно з'ясувати обставини вчинення правопорушення, дати належну їм оцінку та прийняти законне і обґрунтоване рішення, а тому суд вважає за необхідне повернути матеріали до Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції для належного оформлення.
На підставі вищевикладеного та керуючись: ст. ст. 245, 251, 252, 256, 278, 280 КУпАП, -
постановив:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернути до Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції, - для доопрацювання та належного виконання вимог закону.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О. Ф. Федорова