Рішення від 27.05.2026 по справі 620/11592/25

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 травня 2026 року Чернігів Справа № 620/11592/25

Чернігівський окружний адміністративний суд під головуванням судді Лукашової О.Б., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Чернігівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Чернігівського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Чернігівській області, в якому просить:

визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 18 квітня 2025 року №0079146-2410-2526-UA74100170000043593, форми "Ф" на суму грошового зобов'язання 11 600,69 гривень.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що спірним податковим повідомленням-рішенням відповідачем безпідставно визначено позивачу суму податкового зобов'язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (об'єкт нежитлової нерухомості), за податковий період 2024 рік. Вважає вказане податкове повідомлення-рішення протиправним, оскільки цим рішенням нараховано податок на будівлю, яка є будівлею сільськогосподарського призначення у розумінні підпункту "ж" пункту 266.2.2 статті 266 Податкового кодексу України і не підлягає оподаткуванню податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Вказав, що майно ним передано фермерському господарству, в якому він є членом, і яке є сільськогосподарським виробником та займається вирощуванням зернових культур.

Відповідач у відзиві на позов заперечує проти задоволення позову та вказує, що відповідно до відомостей, що обліковується у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, у власності ОСОБА_1 перебуває нежитлова будівля для зберігання зерна, яка знаходиться за адресою АДРЕСА_1 , загальною площею 1633,9 кв.м. Враховуючи вищевикладене, податкове повідомлення-рішення за 2024 податковий період від 18.04.2025 №0079146-2410-2526-UA74100170000043593 було сформовано по ставці 0,1% як для власників будівель для зберігання зерна.

Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 27.10.2025 позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 03.11.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Відповідач згідно з підпунктом 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України та відповідно до підпункту 266.7.2 пункту 266.7 статті 266 Податкового кодексу України податковим повідомленням-рішенням №0079146-2410-2526-UA74100170000043593 від 18 квітня 2025 року, форми "Ф" визначив позивачу суму податкового зобов'язання за платежем податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості, а саме іншої будівлі за адресою Чернігівська обл.. Козелецький район/м.Остер, с. Чемер, вулиця Іржавська, 25 за період з 01.01.2024 по 31.12.2024 у розмірі 11 600,69 грн.

Відповідно до Рішення Кіптівської сільської ради від 14 липня 2023 року №2004-20/V «Про встановлення та затвердження ставок місцевих податків та зборів на території Кіптівської сільської ради на 2024 рік», установлено зокрема, податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки на 2024 рік. Згідно з пунктом 4 вказаного Рішення воно набирає чинності з 01.01.2024.

Відповідно до підпункту «ж» пункту 2.2 Додатку №2 рішення від 14 липня 2023 року - Положення про податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, не є об'єктом оподаткування будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників (юридичних та фізичних осіб), віднесені до класу "Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства" (код 1271) Державного класифікатора будівель і споруд ДК 018:2000, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.

В додатку 2.1 до рішення від 14 липня 2023 року «Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки». Ставки встановлюються та вводяться в дію з 01 січня 2024 року. В переліку населених пункти, на які поширюється дія рішення Кіптівської сільської ради зазначено село Чемер, код згідно з КОАТУУ -7422089801.

Згідно із кодом 1271.3 додатку 2.1 до рішення від 14 липня 2023 року ставка податку на будівлі для зберігання зерна встановлена ставка податку 0,00%.

Рішення 20 сесії 8 скликання Кіптівської сільської ради від 14 липня 2023 року №2004-20/V було оприлюднена на офіційному сайті Кіптівської громади (https://kiptivska-gromada.gov.ua/docs/1446944/), де також оприлюднені результати поіменного голосування.

Позивач є власником нежитлової будівлі, загальною площею 1633,9 кв. м на підставі свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат), серія та номер: ЧНКЗ№1042, виданий 30.08.2019 Чемерською сільською радою за адресою: Чернігівська обл., Козелецький район, с. Чемер, вул. Іржавська, будинок 25, що підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності №197341896 від 23.01.2020.

Зазначена нежитлова будівля розташована на земельній ділянці загальною площею 2,0000 га, кадастровий номер 7422089800:79:077:0008, яку позивач орендує у Чемерської сільської ради на підставі Договору оренди земля б/н від 04.09.2020, що підтверджується Витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права від 15.12.2020 № 237039840.

Рішенням Чемерської сільської ради Козелецького району Чернігівської області від 04.09.2020 вирішено передати позивачу в оренду земельну ділянку, кадастровий номер 7422089800:79:077:0008, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , площею 2,0000 га, для іншого сільськогосподарського призначення, терміном на 49 років.

Відповідно до пункту 1.1. б/н від 04.09.2020, Чемерська сільська рада (Орендодавець) надає, а ОСОБА_1 (Орендар) приймає в строкове платне користування земельну ділянку сільськогосподарського призначення з цільовим призначенням 01.13. «Для іншого сільськогосподарського призначення» без зміни його цільового призначення, яке знаходиться на території Чемерської сільської ради Козелецького району Чернігівської області.

Згідно з витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права 15.12.2020 зареєстроване право оренди земельної ділянки за ОСОБА_1 за №237039840, кадастровий номер 7422089800:79:077:0008, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , опис об'єкта іншого речового права: землі сільськогосподарського призначення.

Позивач, як член ФГ «Агрофорд», 02.04.2021 передав на праві господарського відання (без права відчуження), нежитлову будівлю, загальною площею 1633,9 кв м, яка знаходиться за адресою: вул. Іржавська, 25, с. Чемер Козелецький район, Чернігівська область ФГ «Агрофорд» для зберігання зерна, що підтверджується Протоколом від 02.04.2021 №6/21 зборів членів фермерського господарства «АГРОФОРД» та Актом приймання передачі майна від 02.04.2021.

Фермерське господарство «Агрофорд» (код ЄДРПОУ 40524728) зареєстровано з 02.04.2021, основним видом економічної діяльності є 01.11 вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур, що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

23.04.2024 була проведена первина технічна інвентаризація нежитлової будівлі для зберігання зерна за адресою Чернігівська обл.. Чернігівський район, Кіптівська територіальна громада, с. Чемер (станом на 01.01.2021), вулиця Іржавська, 25 та визначено, що вказана будівля є нежитловою будівлею для зберігання зерна код ДКБС:1271.3 Будівля для зберігання зерна, що підтверджується Витягом з Реєстру будівельної діяльності щодо інформації про технічні інвентаризації Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Згідно із довідкою від 21.03.2019 №4359/10/25-01-51-05-15 фермерське господарство «АГРОФОРД» підтвердило статус платника єдиного податку на 2019 рік.

14.04.2025 представник позивача звернувся до Головного управління ДПС у Чернігівській області із запитом №14-04/25, у якому просив надати податкове повідомлення-рішення, яким нараховано податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості у розмірі 164 206,95 гривень та докази направлення податкового повідомлення-рішення про нарахування зазначеного податку.

Відповідач листом від 21.04.2025 №4788/6/25-01-24-10-13, окрім іншого, надіслав податкове повідомлення-рішення від 18.04.2025 № 0079146-2410-2526- UA74100170000043593.

16.10.2025 представник позивача звернувся до Головного управління ДПС у Чернігівській області із запитом №16-10/25, у якому просив надати податкове повідомлення-рішення, яким нараховано податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості у розмірі 11 600,69 гривень та докази направлення податкового повідомлення-рішення про нарахування зазначеного податку.

Відповідач листом від 25.11.2025 №14074/6/25-01-24-10-13 повідомив, що вихідним листом Головного управління ДПС у Чернігівській області від 21.04.2025 року №4788/6/25-01-24-10-13 на адвокатський запит від 14.04.2025 року №14-04/25 було надано відповідь та направлено копії податкових повідомлень-рішень від 18.04.2025 року №0079146-2410-2526 UA74100170000043593 та № 0079147-2410-2526-UA80000000000336424.

Позивач, вважаючи вищевказане податкове повідомлення-рішення, яке стало підставою для виникнення податкового боргу зі сплати податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки протиправним, звернувся до суду із цим позовом.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.

Частиною другою статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Аналіз даної норми дає змогу дійти висновку, що діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування здійснюється у відповідності до спеціально-дозвільного типу правового регулювання, який побудовано на основі принципу «заборонено все, крім дозволеного законом; дозволено лише те, що прямо передбачено законом». Застосування такого принципу суттєво обмежує цих суб'єктів у виборі варіантів чи моделі своєї поведінки, а також забезпечує використання ними владних повноважень виключно в межах закону і тим самим істотно обмежує можливі зловживання з боку держави та її органів.

Вчинення ж державним органом чи органом місцевого самоврядування, їх посадовою особою дій у межах компетенції, але не передбаченим способом, у не передбаченій законом формі або з виходом за межі компетенції є підставою для визнання таких дій та правових актів, прийнятих у процесі їх здійснення, неправомірними.

Обсяг судового контролю в адміністративних справах визначено частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, в якій зазначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Зазначені критерії є вимогами для суб'єкта владних повноважень, який приймає відповідне рішення, вчиняє дії чи допускається бездіяльності.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулюються Податковим кодексом України (далі - ПК України).

Відповідно до статті 8 ПК України в Україні встановлюються загальнодержавні та місцеві податки та збори.

До загальнодержавних належать податки та збори, що встановлені вказаним Кодексом і є обов'язковими до сплати на усій території України, крім випадків, передбачених вказаним Кодексом.

До місцевих належать податки та збори, що встановлені відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, визначених вказаним Кодексом, рішеннями сільських, селищних, міських рад та рад об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, у межах їх повноважень і є обов'язковими до сплати на території відповідних територіальних громад.

Відповідно до пункту 10.1 статті 10 ПК України до місцевих податків належать податок на майно та єдиний податок.

Місцеві ради в межах повноважень, визначених цим Кодексом, вирішують питання відповідно до вимог цього Кодексу щодо встановлення податку на майно (в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) та встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів, туристичного збору та земельного податку за лісові землі. (пункт 10.3 статті 10 ПК України).

Сільські, селищні, міські ради в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів та податкових пільг зі сплати місцевих податків і зборів до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та/або зборів, та про внесення змін до таких рішень. (пункт 12.3 статті 12 ПК України).

Встановлення місцевих податків та зборів здійснюється у порядку, визначеному цим Кодексом. (підпункт 12.3.1 пункту 12.3 статті 12 ПК України).

При прийнятті рішення про встановлення місцевих податків та/або зборів обов'язково визначаються об'єкт оподаткування, платник податків і зборів, розмір ставки, податковий період та інші обов'язкові елементи, визначенні статтею 7 цього Кодексу з дотриманням критеріїв, встановлених розділом XII цього Кодексу для відповідного місцевого податку чи збору. (підпункт 12.3.2 пункту 12.3 статті 12 ПК України).

Відповідно до підпункту 12.3.3 пункту 12.3 статті 12 ПК України, сільські, селищні, міські ради надсилають у десятиденний строк з дня прийняття рішень, але не пізніше 25 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлених місцевих податків та/або зборів та податкових пільг зі сплати місцевих податків та/або зборів, до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та/або зборів, в електронному вигляді інформацію щодо ставок та податкових пільг зі сплати місцевих податків та/або зборів у порядку та за формою, затвердженими Кабінетом Міністрів України, та копії прийнятих рішень про встановлення місцевих податків та/або зборів та про внесення змін до таких рішень.

Якщо в рішенні органу місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків та/або зборів, а також податкових пільг з їх сплати не визначено термін його дії, таке рішення є чинним до прийняття нового рішення.

Контролюючі органи не пізніше 25 серпня поточного року складають зведену інформацію про розмір та дату встановлення ставок місцевих податків та/або зборів на відповідних територіях, а також про встановлені на відповідних територіях податкові пільги та подають її в електронній формі центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 25 вересня поточного року оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті зведену інформацію про розмір та дату встановлення на відповідних територіях ставок місцевих податків та/або зборів, а також про встановлені на відповідних територіях податкові пільги.

Рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 25 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та/або зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом (Підпункт 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 ПК України).

У разі якщо до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування місцевих податків та/або зборів, сільська, селищна, міська рада не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків та/або зборів, що є обов'язковими згідно з нормами цього Кодексу, такі податки та/або збори справляються виходячи з норм цього Кодексу із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування таких місцевих податків та/або зборів (Підпункт 12.3.5 пункту 12.3 статті 12 ПК України).

Статтею 15 ПК України визначено, що платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Згідно зі статтею 265 ПК України податок на майно складається з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; транспортного податку та плати за землю.

Підпунктом 266.1.1 пункту 266.1 статті 266 ПК України встановлено, що платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Не є об'єктом оподаткування: будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників (юридичних та фізичних осіб), віднесені до класу "Нежитлові сільськогосподарські будівлі" (код 1271) Класифікатора будівель і споруд НК 018:2023, що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб'єктів господарювання та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку (підпункт «ж» підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 ПК України).

При цьому об'єктом оподаткування є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка (підпункт 266.2.1 пункту 266.2 статті 266 ПК України), а базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток (підпункт 266.3.1 пункту 266.3 статті 266 ПК України).

Положеннями підпункту 266.3.2 пункту 266.3 статті 266 ПК України визначено, що база оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема, документів на право власності.

Ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування (підпункт 266.5.1 пункту 266.5 статті 266 ПК України).

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року. (підпункт 266.6.1 пункту 266.6 статті 266 ПК України).

Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 266.7.1 пункту 266.7 цієї статті, разом з детальним розрахунком суми/сум податку, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються платнику податку контролюючим органом у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком). (абзац 1 пункту 266.7.2 статті 266 ПК України).

Відтак, виключно місцева рада має компетенцію щодо прийняття рішень стосовно формування розміру податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки протягом бюджетного періоду, причому таке рішення набуває чинності лише з початку наступного бюджетного періоду, але з урахуванням приписів підпункту 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України.

Як встановлено судом та не заперечується сторонами, контролюючий орган податковим повідомлення - рішення визначив позивачу податкове зобов'язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2024 рік за ставкою 0,1 % на об'єкт нежитлової нерухомості за адресою Чернігівська обл.. Козелецький район/м.Остер, с. Чемер, вулиця Іржавська, 25.

Суд звертає увагу, що ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2024 рік встановлені рішення Кіптівської сільської ради від 14 липня 2023 року №2004-20/V та відповідно до додатку 2.1 до рішення від 14 липня 2023 року ставка податку на будівлі для зберігання зерна встановлена ставка податку 0,00% (код класифікації будівель 1271.3), ставка податку на будівлі сільськогосподарського призначення інші для фізичних осіб по всіх зонах 0,01% (кодом класифікації будівель 1271.9).

Податковий орган у відзиві та листі від 21.04.2025 вказує, що податкове повідомлення-рішення від 18.04.2025 №0079146-2410-2526-UA74100170000043593 за податковий період 2024 рік було сформовано по ставці 0,1% як для власників будівель для зберігання зерна.

Отже, визначення класифікації нежитлової будівлі за адресою Чернігівська обл.. Козелецький район/м.Остер, с. Чемер, вулиця Іржавська, 25, як будівлі для зберігання зерна, не є спірним у цій справі.

Також, згідно із Витягом з Реєстру будівельної діяльності щодо інформації про технічні інвентаризації Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва будівля за адресою Чернігівська обл.. Чернігівський район, Кіптівська територіальна громада, с. Чемер (станом на 01.01.2021), вулиця Іржавська, 25 є нежитловою будівлею для зберігання зерна код ДКБС:1271.3 Будівля для зберігання зерна.

Враховуючи, що рішенням Кіптівської сільської ради на 2024 рік для будівель для зберігання зерна встановлена ставка податку 0,00%, суд дійшов висновку, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення винесене відповідачем без з'ясування всіх обставин у справі та без дотримання вимог законодавства, а тому є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.

Відповідно до частин першої та другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд відповідно до статті 90 КАС України оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

За таких обставин, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України дійшов висновку, що позов належить задовольнити повністю.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Тому, за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Чернігівській області на користь позивача підлягає стягненню сплачений ним при поданні позовної заяви судовий збір в розмірі 968,96 грн.

Керуючись статтями 72-74, 77, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Чернігівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 18 квітня 2025 року №0079146-2410-2526-UA74100170000043593, форми "Ф" на суму грошового зобов'язання 11 600,69 гривень.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Чернігівській області на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 968,96 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ).

Відповідач: Головне управління ДПС у Чернігівській області ( вул. Реміснича, 11, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 44094124 ).

Повне судове рішення складено 27.05.2026.

Суддя Олена ЛУКАШОВА