Справа № 500/356/26
27 травня 2026 рокум.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі:
головуючої судді Дерех Н.В.
розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної військової адміністрації, Тернопільської обласної військової адміністрації про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_1 (надалі, позивач) звернулася до суду з позовом до Департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної військової адміністрації (надалі, відповідач-1), Тернопільської обласної військової адміністрації (надалі, відповідач-2), в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян Тернопільської обласної військової адміністрації від 14.10.2025 №7 щодо відмови у встановленні ОСОБА_1 статусу особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорії 1, та видачі відповідного посвідчення, зобов'язати Тернопільську обласну військову адміністрацію прийняти рішення про встановлення ОСОБА_1 статусу особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорії 1 та видати їй посвідчення особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 встановленого зразка.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що позивач має статус особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 4 та є інвалідом II групи з числа потерпілих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, тому звернулася до Департаменту соціального захисту Тернопільської обласної військової адміністрації із заявою про видачу їй посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорії 1 встановленого зразка відповідно до Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян, затвердженого постановою Кабінему Міністрів України від 11.07.2018 №551. Дане звернення розглянуто та за результатами голосування прийнято рішення від 14.10.2025 про відмову у визначенні статусу потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 та видачі відповідного посвідчення. На думку позивача та беручи до уваги те, що ОСОБА_1 , яка отримала інвалідність, що має причинний зв'язок з Чорнобильською катастрофою, вже було встановлено статус особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 4, та ні в судовому, ні в іншому порядку цього статусу не позбавлено, позивач вважає таке рішення протиправним, що слугувало підставою для звернення до суду з даним позовом для захисту прав та законних інтересів у сфері соціального забезпечення.
Ухвалою суду від 28.01.2026 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Заперечуючи проти позовних вимог, представник відповідача - 1 та представник відповідача - 2 подали до суду відзиви на позовну заяву, в яких просять відмовити у задоволенні позову повністю. Доводи відповідачів зводяться до того, що оскільки у контексті пункту 4 частини першої ст. 11 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" строк постійного проживання або постійної праці позивача на території зони посиленого радіоекологічного контролю є недостатнім ( ОСОБА_1 зареєстрована у м.Чорткові з 27.07.1989 по теперішній час, що станом на 01.01.1993 становить 03 роки 05 місяців 06 днів), регіональною комісією правомірно було відмовлено ОСОБА_1 у визначенні статусу потерпілої від Чорнобильської катастрофи, віднесеної до категорії 1, та видачі відповідного посвідчення.
Представник позивача подав до суду відповідь на відзив, в якій підтримав позовні вимоги, просить позов задовольнити повністю. Просить врахувати, що для отримання статусу потерпілої від Чорнобильської катастрофи категорії 1 необхідні три умови: інвалідність, статус потерпілого від Чорнобильської катастрофи; причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою. При цьому, зауважує, що виконання позивачем першої та третьої умови у спірних правовідносинах відповідачами не заперечується. Також, просить врахувати, що посвідчення позивача категорії 4 є чинним та зберігається за позивачем довічно, тому на момент звернення ОСОБА_1 до відповідача-1 із заявою про надання посвідчення особи потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1), вона мала правові підстави в розумінні п.4 ч.1 ст.11 Закону №796-ХІІ.
Представник Департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної військової адміністрації та представник Тернопільської обласної військової адміністрації подали до суду заперечення (на відповідь на відзив), в яких просить відмовити у задоволенні позову.
Як встановлено судом, згідно посвідчення серії НОМЕР_1 від 10.10.1993, позивач є громадянином, який постійно проживає або постійно працює на території зони радіоекологічного контролю (Категорія 4).
Експертним висновком Львівської регіональної міжвідомчої експертної комісії по встановленню причинного зв'язку хвороб, що привели до інвалідності та смерті з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, на засіданні №08 від 17.07.2025 встановлено, що захворювання позивача пов'язане з наслідками Чорнобильської катастрофи.
Згідно з рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи від 03.09.2025 ОСОБА_1 встановлено II групу інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з впливом радіоактивного опромінювання внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
08.09.2025 позивач звернулася до голови регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян Тернопільської обласної державної адміністрації, в якій просила видати посвідчення особи, потерпілої від Чорнобильської катастрофи категорії І.
Відповідно до витягу з протоколу №7 засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян Тернопільської обласної військової адміністрації від 14.10.2025, на підставі розгляду поданих документів, що не відповідають вимогам п.4 ст.11 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 551 (зі змінами), та враховуючи результати голосування відмовлено ОСОБА_1 у визначенні статусу особи, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи, категорії 1, та видачі відповідного посвідчення.
Не погоджуючись з вказаною відмовою, позивач звернулася до суду з даним адміністративним позовом.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та способом, передбаченими Конституцією та законами України.
Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 № 796-XII (далі - Закон № 796-XII) визначено основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, умов проживання і трудової діяльності, соціального захисту потерпілого населення.
Відповідно до статті 11 Закону №796-XII, до потерпілих від Чорнобильської катастрофи належать, зокрема, особи, які досягли повноліття, з числа зазначених у статті 27 цього Закону, та яким у дитячому віці встановлено причинний зв'язок інвалідності з наслідками Чорнобильської катастрофи, за умови проходження переогляду у спеціалізованій медико-соціальній експертній комісії відповідно до частини п'ятої статті 17 цього Закону.
Крім осіб, зазначених у частині першій цієї статті, до потерпілих від Чорнобильської катастрофи належать неповнолітні діти, зазначені у статті 27 цього Закону № 796-XII. Після досягнення повноліття (в разі одруження або влаштування на роботу у передбачених чинним законодавством випадках до досягнення повноліття - за їх бажанням відповідно з часу одруження або влаштування на роботу), визначення статусу потерпілих від Чорнобильської катастрофи провадиться на умовах, визначених частиною першою цієї статті, а щодо потерпілих, зазначених у пункті 6 частини першої цієї статті, визначення категорії провадиться відповідно до пункту 1 частини першої статті 14 цього Закону.
Пунктом 3 частини першої статті 27 Закону № 796-XII передбачено, що до дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, належать неповнолітні діти, які проживали на момент аварії чи прожили або постійно навчалися після аварії не менше двох років у зоні гарантованого добровільного відселення.
Відтак, статус потерпілого у розумінні зазначених вище норм мають особи, які до досягнення ними повноліття проживали на момент аварії чи прожили або постійно навчалися після аварії не менше двох років у зоні гарантованого добровільного відселення та після досягнення ними повноліття набули інвалідності, пов'язаної із наслідками Чорнобильської катастрофи відповідно до висновку спеціалізованої медико-соціальної експертної комісії.
Враховуючи видачу позивачу посвідчення громадянина, який постійно проживає або постійно працює на території зони радіоекологічного контролю (Категорія 4), на думку суду, позивач є особою, що належить до потерпілих від Чорнобильської катастрофи в розумінні Закону № 796-XII.
За приписами статті 12 Закону № 796-XII причинний зв'язок між захворюванням, пов'язаним з Чорнобильською катастрофою, частковою або повною втратою працездатності громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, і Чорнобильською катастрофою визнається встановленим (незалежно від наявності дозиметричних показників чи їх відсутності), якщо його підтверджено під час стаціонарного обстеження постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи уповноваженою медичною комісією не нижче обласного рівня або спеціалізованими медичними установами Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, які мають ліцензію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я.
На встановлення причинного зв'язку між погіршенням стану здоров'я і встановленням інвалідності та наслідками Чорнобильської катастрофи мають право особи, яким після досягнення повноліття не буде надано відповідно до частини першої статті 11 цього Закону статусу потерпілих від Чорнобильської катастрофи, з числа: зазначених у пункті 2 статті 27 цього Закону; народжених після 26 квітня 1986 року від батька, який на час настання вагітності матері мав підстави належати до 1 або 2 категорії постраждалих, або матір'ю, яка на час настання вагітності або під час вагітності мала підстави належати до 1 або 2 категорії постраждалих; хворих на рак щитовидної залози.
Отже, однією з підстав для отримання посвідчення категорії 1 є встановлення уповноваженою медичною комісією не нижче обласного рівня або спеціалізованими медичними установами Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, які мають ліцензію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, причинного зв'язку інвалідності з Чорнобильською катастрофою.
Пунктом 1 частини першої статті 14 Закону № 796-XII визначено, що до категорії 1 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відносяться інваліди з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи (статті 10, 11 і частина третя статті 12), щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворі внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу.
Таким чином, до категорії 1 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи належать:
інваліди з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою;
інваліди з числа потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою;
хворі внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу.
Порядок видачі посвідчень потерпілим від Чорнобильської катастрофи встановлюється Постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 551 "Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян" (далі - Порядок № 551).
Положеннями абзацу третього пункту 3 Порядку № 551 (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що особам з інвалідністю з числа потерпілих від Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, щодо яких установлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, видаються посвідчення "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи" (категорія 1) серії Б синього кольору.
Відповідно до пункту 11 Порядку № 551, посвідчення видаються уповноваженими органами за зареєстрованим або фактичним місцем проживання особи на підставі рішень комісій з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян, утворених уповноваженими органами (далі - регіональні комісії).
Посвідчення видаються, зокрема:
особам з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і потерпілим від Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, щодо яких установлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, - на підставі довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності відповідної групи, пов'язаної з Чорнобильською катастрофою.
Аналіз наведених вище норм права дає підстави для висновку, що у справі, яка розглядається, позивачу для отримання посвідчення особи, яка постраждала в наслідок Чорнобильської катастрофи, категорії 1 законодавством визначено такі умови:
особа повинна мати статус потерпілого від Чорнобильської катастрофи;
особі повинен бути встановлений причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою уповноваженою медичною комісією не нижче обласного рівня (тобто, на підставі довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності відповідної групи, пов'язаної з наслідками Чорнобильської катастрофи) або спеціалізованими медичними установами Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, які мають ліцензію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я.
Інших вимог для отримання посвідчення категорії 1 серії Б, законодавець не визначає, єдиною умовою є лише відповідний висновок медичної установи. Тотожної правової позиції дотримується Верховний Суд у постанові від 30.11.2020 у справі № 826/1516/17 (адміністративне провадження №К/9901/18727/18) і суд не має підстав не погодитись із запропонованим підходом.
Статтею 14 Закону №796-XII визначено, що до категорії 1, для встановлення пільг і компенсацій визначаються такі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відносяться інваліди з числа потерпілих від Чорнобильської катастрофи щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою.
Як вже зазначено вище, експертним висновком Львівської регіональної міжвідомчої експертної комісії по встановленню причинного зв'язку хвороб, що привели до інвалідності та смерті з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, на засіданні №08 від 17.07.2025 встановлено, що захворювання позивача пов'язане з наслідками Чорнобильської катастрофи.
Оскільки причиною захворювання, яке призвело до інвалідності позивача, є вплив аварії на Чорнобильській АЕС, що встановлено медичною комісією, суд приходить до висновку про те, що позивач набув право на встановлення йому статусу особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1.
Більше того, суд враховує, що згідно з довідкою Департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної військової адміністрації від 26.11.2025 за №03/02/2974, посвідчення серії НОМЕР_1 (категорії 4) недійсним чи незаконним не визнавалося.
Крім цього, згідно інформації відділу «Центр надання адміністративних послуг» Чорткіської міської ради від 26.06.2025 р. №20-10/877, що ОСОБА_1 має зареєстроване місце проживання у м. Чорткові з 27.07.1989 по 09.11.1991 по АДРЕСА_1 , та з 09.11.1991 по вул. Князя Володимира Великого ,12-б/2 - по теперішній час, що безпідставно не врахувано відповідачами.
Крім того, згідно з актом органу Виконавчого комітету Чортківської міської ради від 01.12.2025 р. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 проживала без реєстрації по АДРЕСА_1 з вересня 1986 року по червень 1989 року.
Наведене дає підстави для висновку, що позивач станом на 01.01.1993 не менше 4 років проживала на території зони посиленого радіоекологічного контролю, тому оскаржуване рішення відповідача, оформлене протоколом, про відмову у визначенні статусу потерпілої від Чорнобильської катастрофи, віднесеної до категорії 1 та видачі відповідного посвідчення, у контексті частини другої ст. 2 КАС України є протиправним та таким, що підлягає до скасування.
Також, суд враховує, що згідно з пунктом 11 Порядку № 551, рішення про видачу або відмову у видачі посвідчення приймається у місячний строк з дня надходження необхідних документів до уповноважених органів.
У свою чергу, зі змісту абзацу сьомого пункту 3 Порядку № 551 слідує, що уповноваженими органами з видачі посвідчень потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи є Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.
Крім того, порядок звернення за отриманням посвідчення потерпілого від наслідків Чорнобильської катастрофи регламентований пунктом 11-1 Порядку № 551, відповідно до якого для отримання посвідчення особи подають заяви разом з необхідними документами, зазначеними у пункті 11 цього Порядку, до районних у містах Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах рад, а в разі коли така послуга надається через центр надання адміністративних послуг, - до центрів надання адміністративних послуг.
Заяви разом з необхідними документами подаються в паперовій або за наявності технічної можливості - в електронній формі.
У разі пред'явлення заявником паспорта громадянина України у формі електронного відображення інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, оформленому засобами Єдиного державного демографічного реєстру, разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом, штрих-кодом, цифровим кодом, інформацією про місце проживання (за наявності), скановані копії такого документа не подаються.
Районна в мм. Києві та Севастополі держадміністрація опрацьовує інформацію, зазначену в документах, поданих у паперовій формі, та передає їх на розгляд уповноваженому органу.
Виконавчий орган сільських, селищних, міських, районних у містах рад або центр надання адміністративних послуг протягом семи робочих днів з дати надходження заяви разом з відповідними документами у паперовій формі передає їх виконавчому органу міської ради міста обласного значення, районній держадміністрації.
Виконавчий орган сільських, селищних, міських, районних у містах рад або центр надання адміністративних послуг за наявності технічної можливості реєструє заяву та формує електронну справу (заповнює відповідні електронні форми з використанням інформаційних систем Мінсоцполітики), яку надсилає не пізніше наступного робочого дня засобами електронного зв'язку виконавчому органу міської ради міста обласного значення, районній держадміністрації через інформаційні системи Мінсоцполітики з дотриманням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги", "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах".
Якщо заяви разом з необхідними для отримання посвідчення документами формуються виконавчим органом сільських, селищних, міських, районних у містах рад або центром надання адміністративних послуг виключно в електронній справі, такі документи у паперовій формі передаються виконавчому органу міської ради міста обласного значення, районній держадміністрації не рідше ніж раз на два тижні.
Виконавчий орган міської ради міста обласного значення, районна держадміністрація на підставі отриманої електронної справи перевіряє пакет документів та після отримання їх у паперовій формі передає уповноваженому органу.
Видача посвідчення особі провадиться уповноваженим органом через районні в мм. Києві та Севастополі держадміністрації або виконавчий орган сільських, селищних, міських, районних у містах рад або центр надання адміністративних послуг.
В межах спірних правовідносин уповноваженим органом в розумінні Порядку № 551 виступає Тернопільська обласна військова адміністрація, при якій на виконання вимог пункту 7 Постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 р. № 551 "Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян" (зі змінами), розпорядженням начальника обласної військової адміністрації від 10 жовтня 2023 року № 571/01.02-01 "Про затвердження положення про регіональну комісію з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян» утворено регіональну комісію з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян.
Як встановлено судом, на засідання регіональної комісії, яке відбулось 14.10.2025, надійшов лист від управління соціального захисту та охорони здоров'я Чортківської міської ради із заявою та пакетом документів щодо видачі посвідчення потерпілій від Чорнобильської катастрофи, категорії 1, ОСОБА_1 згідно з рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи у зв'язку із встановленням 2 групи інвалідності до 01.08.2030.
Таким чином, у спірному випадку, належним способом захисту порушеного права позивача є визнання протиправним та скасування рішення регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян Тернопільської обласної військової адміністрації від 14.10.2025 №7 щодо відмови у встановлені ОСОБА_1 статусу особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорії 1, та видачі відповідного посвідчення, зобов'язання Тернопільської обласної військової адміністрації повторно розглянути питання про встановлення ОСОБА_1 статусу особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорії 1 та видачі їй посвідчення особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 встановленого зразка, прийнявши відповідне рішення.
Частинами першою, другою статті 9 КАС України передбачено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
За приписами частини першої та другої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своєї бездіяльності та докази, надані позивачем, суд дійшов висновку, що встановлені у справі обставини частково підтверджують позицію позивача, покладену в основу позовних вимог, а відтак позовну заяву належить задовольнити частково.
Оскільки позивач звільнена від сплати судового збору, розподіл судових витрат не здійснюється.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян Тернопільської обласної військової адміністрації від 14.10.2025 №7 щодо відмови у встановленні ОСОБА_1 статусу особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорії 1, та видачі посвідчення особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорії 1.
Зобов'язати Тернопільську обласну військову адміністрацію повторно розглянути питання про встановлення ОСОБА_1 статусу особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорії 1 та видачі посвідчення особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 встановленого зразка, прийнявши відповідне рішення.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повне судове рішення складено та підписано 27 травня 2026 року.
Копію рішення надіслати учасникам справи.
Реквізити учасників справи:
позивач - ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_2 РНОКПП НОМЕР_2 ),
відповідачі:
Департамент соціального захисту населення Тернопільської обласної військової адміністрації (місцезнаходження: вул. Грушевського, 8, м. Тернопіль,46021 код ЄДРПОУ:03195547),
Тернопільська обласна військова адміністрація (місцезнаходження: вул. Грушевського, 8, м. Тернопіль, Тернопільський р-н, Тернопільська обл.,46021 код ЄДРПОУ:00022622).
Головуюча суддя Дерех Н.В.