Справа № 420/15253/25
27 травня 2026 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кузьменко Н.А., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа № 420/15253/25 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, в якій позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області від 28.11.2024 року № 121130004830 про відмову в призначенні пенсії за віком достроково;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області повторно розглянути заяву про призначення пенсії від 21.11.2024 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області від 28.11.2024 №121130004830 їй протиправно відмовлено у достроковому призначенні пенсії, хоча станом на дату її звернення із заявою про призначення пенсії за віком у неї були наявні три обов'язкові умови для призначення пенсії за віком достроково, а саме: вік не більше 1,5 роки до досягнення пенсійного віку, наявність необхідного для призначення пенсії за віком страхового стажу та факт звільнення з роботи у зв'язку, зі скороченням чисельності штату працівників. Не погоджуючись з вищезазначеними діями пенсійного органу, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Відповідно до ч.1 ст.258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Головуючою у справі призначено суддю Токмілову Л.М.
На підставі розпорядження керівника апарату Одеського окружного адміністративного суду від 21.05.2025 року було призначено повторний автоматизований розподіл справи № 420/15253/25.
21.05.2025 року справа № 420/15253/25 за результатами автоматизованого розподілу була передана для розгляду судді Каравану Р.В.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 26.05.2025 позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії залишено без руху та надано позивачу термін для усунення недоліків - 5 днів з дня отримання копії ухвали.
В ухвалі Одеського окружного адміністративного суду від 26.05.2025 судом визначено спосіб усунення виявлених недоліків, а саме шляхом подання до суду уточненої позовної заяви з зазначенням актуального місця проживання чи перебування позивача або належні докази проживання позивача за вказаною у позовній заяві адресою; документ про сплату судового збору у розмірі 200,00 грн.
31.05.2025 позивачем, з метою усунення вказаних в ухвалі від 26.05.2025 недоліків позовної заяви, до Одеського окружного адміністративного суду подано заяву про усунення недоліків (зареєстрований канцелярією суду 03.06.2025) із зазначенням актуального місця проживання, до якої долучено квитанцію про сплату судового збору у розмірі 200,00 грн.
Ухвалою суду від 05.06.2025 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
На підставі розпорядження керівника апарату Одеського окружного адміністративного суду від 18.12.2025 року було призначено повторний автоматизований розподіл справи № 420/15253/25.
22.12.2025 року справа № 420/15253/25 за результатами автоматизованого розподілу була передана для розгляду судді Кузьменко Н.А.
Ухвалою суду від 24.12.2025 року позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії було прийнято до свого провадження для розгляду, визначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.
Згідно з ч.4 ст.159 КАС України подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Відповідно до ч.6 ст.162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Станом на час розгляду справи відзиву на позовну заяву від відповідача до суду не надходило.
Дослідивши надані письмові докази, перевіривши матеріали справи, а також проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд встановив наступне.
21.11.2024 позивачка, ОСОБА_1 , звернулася до територіального органу Пенсійного фонду України із заявою про призначення пенсії за віком.
До заяви було додано паспорт; довідку про РНОКПП; клопотання центру зайнятості про достроковий вихід на пенсію; довідку центру зайнятості про період перебування на обліку; анкета опитування.
Заява позивача та додані документи були скеровані до Головного управління Пенсійного фонду України у Херсонській області.
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України у Херсонській області від 28.11.2024 №121130004830 позивачці було відмовлено в призначенні пенсії.
Підставою для відмови у призначені пенсії позивачки за рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області від 28.11.2024 №121130004830 стали розбіжності у поданих нею документах, а саме:
- надана довідка від 24.10.2024 № Е120824/102024/0001, видана Лисичанським МЦЗ не містить посилання на первинні документи та підстави видачі щодо перебування на обліку з 13.08.2024 по 01.10.2024 та отримання допомоги по безробіттю;
- за даними відомостей реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (відомості за звітний рік за БСВ (за наявності даних за періоди з 2010 року включно)) відсутня інформація про отримання допомоги по безробіттю з 13.08.2024 по 01.10.2024;
- за записом №2 трудової книжки НОМЕР_1 від 15.07.2024 про звільнення з 10.08.2024 (підприємство - ТОВ “Спецсервіс Енерго») не зазначена посада та відсутній підпис відповідальної особи, яка вносила запис про звільнення з роботи. Дата звільнення, (10.08.2024), згідно трудової книжки не відповідає даті звільнення (05.08.2024) згідно копії наказу про звільнення від 10.08.2024 №24-Б5, наданої Товариством з обмеженою відповідальністю “Спецсервіс Енерго»;
- довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 26.03.2024 №1603- 5003486984 про фактичне місце проживання/перебування не містить інформації про назву населеного пункту (зазначено р-н Шевченківський, вул.Героїв Сталінграду, буд. 5);
- клопотання на достроковий вихід на пенсію від 01.10.2024 №К120801102024001, видане Лисичанським міським центром зайнятості видане на бланку установи, де зазначена адреса Лисичанського міського центру зайнятості - вул.Сосюри, 273 м. Лисичанськ Луганська область, 93100, в той час як згідно з наказом № 309 м. Лисичанськ - тимчасово окупована російською федерацією територія України з 03.07.2022.
Позивачка не погоджується з таким рішенням суб'єкта владних повноважень, вважає його протиправним та таким, що порушує її право на соціальний захист, а тому звернулась до суду з цим позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає таке.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг визначає Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV від 09.07.2003 (надалі по тексту також Закон №1058-IV).
За змістом пункту 1 частини 1 статті 8 Закону №1058-IV, право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.
Умови призначення пенсії за віком встановлено статтею 26 Закону №1058-IV.
За змістом частини 1 статті 26 Закону №1058-IV особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року.
Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу, зокрема, з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року - не менше 31 років.
Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 115 Закону №1058-IV право на призначення дострокової пенсії за віком мають особи, трудовий договір з якими розірвано з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у зв'язку із змінами в організації виробництва та праці, у тому числі з ліквідацією, реорганізацією, банкрутством, перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників, яким на день звільнення залишилося не більше ніж півтора року до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 цього Закону, за умови їх реєстрації у державній службі зайнятості та відсутності підходящої для них роботи, якщо вони мають страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченому абзацом першим частини першої статті 28 цього Закону.
Приписами частин 1, 2 статті 49 Закону України "Про зайнятість населення" від 05.07.2012 за №5067-VI (надалі по тексту також - Закон №5067-VI) унормовано, що особам, трудовий договір з якими розірвано з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у зв'язку із змінами в організації виробництва та праці, у тому числі з ліквідацією, реорганізацією, банкрутством, перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників, яким на день звільнення залишилося не більше ніж півтора року до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за умови їх реєстрації протягом 30 календарних днів з дати звільнення у територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, та відсутності протягом семи календарних днів підходящої для них роботи, гарантується право на достроковий вихід на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", якщо вони мають страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченому абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Виплата пенсії, призначеної достроково згідно з цією статтею, допомоги на поховання та оплата послуг за їх доставку у період до досягнення особою пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", здійснюються Пенсійним фондом України за рахунок коштів, що сплачуються Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у порядку, встановленому Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та Пенсійним фондом України за погодженням із центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у сферах соціального захисту населення та зайнятості населення.
Підтвердження страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком, передбаченого Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", здійснюється шляхом обміну інформацією між Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та Пенсійним фондом України у визначеному ними порядку за погодженням із центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у сферах соціального захисту населення та зайнятості населення.
З вище наведених положень пункту 6 частини першої статті 115 Закону №1058-IV та статті 49 Закону №5067-VI слідує, що умовами для призначення дострокової пенсії за віком є:
(1) розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у зв'язку із змінами в організації виробництва та праці, у тому числі з ліквідацією, реорганізацією, банкрутством, перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників (пункт 1 статті 40 КЗпП України);
(2) на день звільнення особі має залишатись не більше ніж півтора року до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування";
(3) реєстрація особи протягом 30 календарних днів з дати звільнення у територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції;
(4) відсутність протягом семи календарних днів підходящої для особи роботи;
(5) наявність у особи страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченому абзацом першим частини першої статті 28 Закону №1058-IV.
Як встановив суд, 21.11.2024 позивачка, ОСОБА_1 , звернулася до територіального органу Пенсійного фонду України із заявою про призначення пенсії за віком.
До означеної заяви позивачка, долучила паспорт; довідку про РНОКПП; клопотання центру зайнятості про достроковий вихід на пенсію; довідку центру зайнятості про період перебування на обліку; анкета опитування.
Як вбачається зі спірного рішення, відповідач відмовляє позивачці у призначенні пенсії за віком у зв'язку з розбіжністю дати звільнення з роботи між наказом та записами в трудовій книжці та відсутністю оформленої належним чином довідки про перебування на обліку в центрі зайнятості, та дефектами трудової книжки, а саме, що надана довідка від 24.10.2024 № Е120824/102024/0001, видана Лисичанським МЦЗ не містить посилання на первинні документи та підстави видачі щодо перебування на обліку з 13.08.2024 по 01.10.2024 та отриманні допомоги по безробіттю, а також, що за записом №2 трудової-книжки НОМЕР_2 від 15.07.2024 про звільнення з 10.08.2024 підприємство - ТОВ «Спецсервіс Енерго» не зазначена посада та відсутній підпис відповідальної особи, яка вносила запис про звільнення з роботи. Дата звільнення, 10.08.2024, згідно з трудовою книжкою не відповідає даті звільнення (05.08.2024) згідно копії наказу про звільнення від 10.08.2024 №24-Б5, наданої Товариством з обмеженою відповідальністю «Спецсервіс Енерго» .
Так, відповідач зазначає, що згідно із записами трудової книжки позивач звільнена з 10.08.2024 року, а згідно з наказом про звільнення, з 05.08.2024 року.
Як встановив суд, ні наказу про звільнення позивачка, ані копії трудової книжки до заяви про призначення пенсії позивач не додавала.
Згідно з статтями 1, 12-1, 20 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», Пенсійний фонд України та його структурні підрозділи, - є розпорядниками, та органами, уповноваженими відповідно до Закону вести реєстр застрахованих осіб загальнообов'язкового державного соціального страхування та здійснюють заходи щодо отримання інформації з нього.
Отже, відповідач у разі виявлених ним розбіжностей, може сформувати витяг з реєстру застрахованих осіб та отримати достовірні відомості щодо трудової діяльності, зокрема, підстав та дати останнього звільнення, з відомостей реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Як видно з Витягу з Реєстру застрахованих осіб державного реєстру загальнообов'язкового державного страхування від 16.10.2024 з ТОВ "СПЕЦСЕРВІС-ЕНЕРГО" позивачку було звільнено 10.08.2024 на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП..
Відповідно до пункту 1 статті 40 КзПП України трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані роботодавцем лише у випадках, зокрема, змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.
Таким чином, позивача звільнено на підставі пункту 1 статті 40 КзПП України, отже дотримано умову для призначення дострокової пенсії за віком згідно з пунктом 6 частини першої статті 115 Закону № 1058-IV та статті 49 Закону № 5067-VI.
З даних паспорта позивачки видно, що вона народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Отже, станом на дату звільнення (10.08.2024) позивачці виповнилось 58 років, 11 місяців і 17 днів, а до досягнення 60 років їй залишалось 1 рік і 14 днів, тобто не більше ніж півтора року до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Умовою для дострокового призначення пенсії також є наявність у особи страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченому абзацом 1 частини 1 статті 28 Закону № 1058-IV.
За змістом абзацу 1 частини 1 статті 28 Закону № 1058-IV мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. У разі виплати застрахованій особі довічної пенсії, передбаченої цим Законом, пенсії або аналогічної виплати, встановленої в інших державах, мінімальний розмір пенсії за віком у солідарній системі встановлюється з урахуванням зазначених сум.
Як видно зі спірного рішення, то загальний страховий стаж позивачки становить 40 років і 24 дні, що є достатнім для призначення дострокової пенсії за віком відповідно до пункту 6 частини першої статті 115 Закону № 1058-IV.
Відповідно до довідки Лисичанського МЦЗ від 24.10.2024 за №Е120824/10/2024/0001, позивачка з 13.08.2024 по 01.10.2024 перебувала у цьому органі на обліку як безробітна. Водночас згідно з Витягом з Реєстру застрахованих осіб державного реєстру загальнообов'язкового державного страхування від 16.10.2024 з ТОВ «СПЕЦСЕРВІС-ЕНЕРГО» позивачку було звільнено на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП 10.08.2024. Отже, була проведена реєстрація особи, позивачки, протягом 30 календарних днів з дати звільнення у територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції.
Стосовно підтвердження відсутності протягом семи календарних днів підходящої для позивачки роботи, то сторони таких доказів суду не надали.
Щодо зазначеного у спірному рішенні, що довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 26.03.2024 №1603-5003486984 про фактичне місце проживання/перебування не містить інформації про назву населеного пункту (зазначено р-н Шевченківський, вул.Героїв Сталінграду, буд. 5), а також, що клопотання на достроковий вихід на пенсію від 01.10.2024 №К 120801102024001, видане Лисичанським міським центром зайнятості видане на бланку установи, де зазначена адреса Лисичанського міського центру зайнятості - вул. Сосюри, 273 м. Лисичанськ Луганська область, 93100, в той час як згідно з наказом № 309 м. Лисичанськ - тимчасово окупована російською федерацією територія України з 03.07.2022, то суд зазначає таке.
Формальні неточності у документах не можуть бути підставою для обмеження особи у реалізації її права на соціальний захист шляхом призначення пенсії.
Аналогічні висновки містяться у постановах Верховного Суду від 25 квітня 2019 року у справі №593/283/17, від 30 вересня 2019 року у справі №638/18467/15-а, від 23 жовтня 2019 року у справі №263/3783/17, від 19 червня 2020 року у справі №359/2076/17, від 20 січня 2021 року у справі №588/647/17, від 18 листопада 2022 року у справі №560/3734/22 та інших.
Крім того, суд зауважує, що у разі виникнення сумнівів щодо достовірності поданих позивачкою документів, складених Лисичанським МЦЗ, відповідач згідно з частиною третьої статті 44 Закону № 1058-IV мав право перевірити обґрунтованість їх видачі та достовірність, звернутися до Лисичанського МЦЗ за отриманням документів, що стали підставою для оформлення клопотання та довідки. Проте відповідачем таких дій не вчинено.
Щодо відсутності в довідці про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 26.03.2024 №16035003486984 інформації про назву населеного пункту (зазначено район Шевченківський, вул. Героїв Сталінграду, буд.5), суд зазначає, що ні Законом № 1058-IV, ані Порядком №22-1 не визначено довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, як документ, котрий необхідно надати заявнику при зверненні із заявою про призначення дострокової пенсії за віком.
До цього ж суд зазначає, що такий недолік, як відсутність у довідці про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи інформації про назву населеного пункту не може бути підставою для позбавлення права позивача на пенсійне забезпечення.
З урахуванням заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку про протиправність спірного рішення, а відтак про задоволення позову шляхом:
визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області від 28.11.2024 року № 121130004830 про відмову в призначенні пенсії за віком достроково ОСОБА_1 ;
зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області повторно розглянути заяву про призначення пенсії ОСОБА_1 від 21.11.2024 року, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у цьому рішенні.
Суд вважає, що саме такий спосіб захисту порушеного права позивача є належним та достатнім в даному випадку.
Згідно з ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Згідно з ч.1 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем за подачу даного адміністративного позову сплачено 200 грн. судового збору.
Зважаючи на вищевикладене, суд дійшов висновку про стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь позивача судового збору у розмірі 200,00 грн.
Керуючись Конституцією України, ст.2, 77, 90, 139, 242-246, 250 КАС України, суд -
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , PHOКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73036, м. Херсон, вул. Валентини Крицак, 6, код ЄДРПОУ 21295057) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області від 28.11.2024 року № 121130004830 про відмову в призначенні пенсії за віком достроково ОСОБА_1 .
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області повторно розглянути заяву про призначення пенсії ОСОБА_1 від 21.11.2024 року, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у цьому рішенні.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 200,00 грн.
Порядок і строки оскарження рішення визначаються ст.293, 295 КАС України.
Рішення набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст.255 КАС України.
Суддя Н.А. Кузьменко