Ухвала від 26.05.2026 по справі 766/12886/25

Справа № 766/12886/25

н/п 2/766/4384/26

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.05.2026р. Херсонський міський суд Херсонської області

у складі: головуючої судді Зуб І.Ю.,

при секретарі Федоровій О.В.,

розглянувши у підготовчому засіданні в залі суду в м. Херсоні цивільну справу за позовною заявою адвоката Рева Світлани Леонідівни в інтересах ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 ) про поділ майна,

ВСТАНОВИВ:

Представник позивача звернулася до суду із зазначеним позовом через систему «Електронний Суд».

Ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області від 28.08.2025 року відкрито провадження по справі за правилами загального позовного провадження з призначенням підготовчого засідання.

Представник відповідача подала клопотання про витребування доказів, а саме просить: витребувати інвентарні справи з КП «Херсонське бюро технічної інвентаризації» ХОР:

-на квартиру АДРЕСА_3 ;

-на будинок АДРЕСА_4 .

Представник позивача у підготовчому засіданні заперечила проти задоволення вказаного клопотання, вважаючи, що відсутні необхідність.

Представник відповідача у підготовчому засіданні підтримала клопотання про витребування зазначених доказів з підстав, вказаних у клопотанні.

Відповідно до ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов'язку подати витребувані судом докази.

Згідно положень статті 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані (у письмовій або електронній формі, речовими об'єктами, висновками експертів, показаннями свідків), на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, виходячи зі змісту статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, право кожного на захист жодним чином не допускає обмеження держави у виборі правових засобів і їх реалізації в ході розгляду його справи, оскільки у своїх доводах Суд виходить з теорії «рівності зброї», тобто зрівнювання сторін не за кількісними ознаками наданих повноважень, а за процесуальним статусом в ході усього процесу, в тому числі і в суді (постанова у справі «Рожков проти РФ» від 31 жовтня 2013 року). Сам принцип «рівності зброї» передбачає, що кожній зі сторін повинна бути надана розумна можливість представляти свою правову позицію, включаючи свої докази таким чином, щоб вона не була поставлена в значно менш вигідне становище, ніж інша сторона.

З урахуванням вимог діючого законодавства, встановлених по справі обставин, предмету позову, суд приходить до висновку про необхідність витребування доказів, оскільки вони мають суттєве значення для розгляду справи по суті та стосуються предмета позову.

На підставі наведеного клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 84, 353 Цивільного процесуального кодексу України, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Витребувати з КП «Херсонське бюро технічної інвентаризації» ХОР (вулиця Богородицька, 14, Херсон, Херсонська область, 73000) інвентарні справи:

-на квартиру АДРЕСА_3 ;

-на будинок АДРЕСА_4 ..

Строк подання доказів суд встановлює в 10 днів з моменту отримання ухвали.

Роз'яснити, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ЦПК України.

Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов'язку подати витребувані судом докази.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СуддяІ. Ю. Зуб

Попередній документ
136836683
Наступний документ
136836685
Інформація про рішення:
№ рішення: 136836684
№ справи: 766/12886/25
Дата рішення: 26.05.2026
Дата публікації: 28.05.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Херсонський міський суд Херсонської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (23.03.2026)
Дата надходження: 20.08.2025
Предмет позову: поділ спільного майна
Розклад засідань:
01.10.2025 14:20 Херсонський міський суд Херсонської області
13.11.2025 08:45 Херсонський міський суд Херсонської області
13.01.2026 14:45 Херсонський міський суд Херсонської області
17.03.2026 10:15 Херсонський міський суд Херсонської області
26.05.2026 13:00 Херсонський міський суд Херсонської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЗУБ ІРИНА ЮРІЇВНА
суддя-доповідач:
ЗУБ ІРИНА ЮРІЇВНА
відповідач:
Хохряков Гліб Євгенович
позивач:
Хохрякова Руслана Юріївна
представник відповідача:
Амінова Світлана Рінатівна
представник позивача:
Рева Світлана Леонідівна