Справа № 635/711/26
Провадження № 2/635/3846/2026
26 травня 2026 року сел. Покотилівка
Суддя Харківського районного суду Харківської області Бобко Т.В., розглянувши клопотання представника позивача Акціонерного Товариства «Таскомбанк» - адвоката Матули Вікторії Юріївни про забезпечення її участі у судових засіданнях в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів у справі за позовом Акціонерного товариства «Сенс Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
Позивач АТ «Сенс Банк» звернувся до суду з позовом шляхом пред'явлення позовної заяви до відповідача ОСОБА_1 , яким просить стягнути на його користь з відповідача заборгованість за заявою-договором № 2887279-603 про надання споживчого кредиту від 03 лютого 2022 року в розмірі 80433,53 гривень та судові витрати.
Ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 26 січня 2026 року відкрито провадження у справі, розгляд справи здійснюється в порядку спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням сторін.
Представник позивача Матула В.В. через особистий кабінет в підсистемі «Електронний Суд» надала до суду клопотання про забезпечення її участі в судовому засіданні, яке призначене на 11 червня 2026 року та в усіх подальших судових засіданнях по справі за позовом АТ «Сенс Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів.
Відповідно до частин 1, 2, 3 статті 212 ЦПК України учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду непізніше ніж за п'ять днів досудового засідання. Копія заявив той самий строк надсилається іншим учасникам справи. У заяві про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала.
Між тим, представником позивача до клопотання не додано докази його надіслання відповідачу, що свідчить про невиконання представником позивача приписів частини 2 статті 212 ЦПК України.
Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 183 ЦПК України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити, зокрема, інші відомості, що вимагаються цим Кодексом.
Згідно частиною 4 статті 183 ЦПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
За таких обставин, суд висновує про наявність підстав для повернення представнику позивача Матулі В.Ю. клопотання про забезпечення її участі в судових засіданнях в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів у справі за позовом АТ «Сенс Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
При цьому, повернення клопотання не перешкоджає повторному зверненню з ним до суду в загальному порядку за умови дотримання зазначених вище вимог закону.
На підставі викладеного та керуючись статтею183,212 ЦПК України, суд
Повернути представнику позивача Акціонерного Товариства «Таскомбанк» - адвокату Матулі Вікторії Юріївні клопотання про забезпечення її участі у судових засіданнях в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів у справі за позовом Акціонерного товариства «Сенс Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складання судового рішення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Т.В. Бобко