Ухвала від 26.05.2026 по справі 641/4520/26

Слобідський районний суд міста Харкова

Номер провадження № 1-кп/641/567/2026 Справа № 641/4520/26

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 травня 2026 року м. Харків

Слобідський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого судді - ОСОБА_1 ,

секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,

за участю прокурора - ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові клопотання прокурора Слобідської окружної прокуратури міста Харкова ОСОБА_3 про закриття кримінального провадження, відомості про кримінальне правопорушення у якому внесені до ЄРДР за № 12013220540002911 від 05.09.2013 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.186 КК України, у зв'язку із закінченням строків давності досудового розслідування, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор звернувся до суду із клопотанням про закриття кримінального провадження, відомості про кримінальне правопорушення у якому внесені до ЄРДР за № 12013220540002911 від 05.09.2013 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.186 КК України, у зв'язку із тим, що не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, у разі закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

В обґрунтування свого клопотання прокурор зазначає, що в провадженні СВ ВП № 2 ХРУП № 1 ГУНП в Харківській області знаходиться кримінальне провадження №12013220540002911 від 05.09.2013 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.186 КК України. В ході досудового розслідування встановлено, що 04.09.2013 року, приблизно о 15-00 год. невстановлена особа, знаходячись по вул. Монюшка, 3 в м. Харкові, шляхом ривку відкрито заволоділа золотим ланцюжком ОСОБА_4 , 1992 року народження, чим спричинила матеріальну шкоду потерпілій на суму 1229,94 грн.

На теперішній час про підозру жодній особі не повідомлялось. В ході досудового розслідування співробітниками поліції, під час проведення слідчих дій, не встановлено жодних свідків вчинення кримінального правопорушення, не виявлено беззаперечних прямих доказів, що вказують на факт вчинення кримінального правопорушення конкретною особою та закінчилися строки давності притягнення до кримінальної відповідальності за кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 186 КК України.

Відповідно до ст. 12 КК України ч. 1 ст. 186 Кримінального кодексу України відноситься до нетяжких злочинів. З урахуванням положень ст. 49 Кримінального кодексу України, строки давності притягнення до кримінальної відповідальності з дня вчинення особою вказаного злочину становлять 5 років, та оскільки кримінальне правопорушення, відповідно до заяви вчинено 04.09.2013, а отже на даний час вже закінчилися, у зв'язку із чим кримінальне провадження підлягає закриттю.

В судовому засідання прокурор підтримав заявлене клопотання та просив суд його задовольнити і закрити кримінальне провадження.

Потерпіла ОСОБА_4 в судове засідання не з'явилася, надала до суду письмову заяву, в якій просила розгляд клопотання про закриття кримінального провадження за її відсутності, проти закриття кримінального провадження у зв'язку із закінченням строків давності досудового розслідування не заперечує.

Суд, заслухавши думку прокурора, дослідивши матеріали кримінального провадження та оцінивши зібрані докази в їх сукупності, суд приходить до наступних висновків.

За заявою потерпілої ОСОБА_4 від 04.09.2013 року про вчинення кримінального правопорушення 05.09.2013 року внесені відомості до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 186 КК України, за фактом того, що04.09.2013 року, приблизно о 15-00 год. невстановлена особа, знаходячись по вул. Монюшка, 3 в м. Харкові, шляхом ривку відкрито заволоділа золотим ланцюжком ОСОБА_4 , 1992 року народження, чим спричинила матеріальну шкоду.

Дослідивши матеріали кримінального провадження, судом встановлено, що в ході досудового розслідування особу, яка вчинила кримінальне правопорушення не встановлено, жодній особі повідомлення про підозру не вручалося, відомості про особу, яка могли б бути причетною до вчинення кримінального правопорушення відсутні.

Згідно з пунктом 3-1 частини 1 статті 284 КПК України, кримінальне провадження закривається у разі, якщо не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, у разі закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, крім випадків вчинення особливо тяжкого злочину проти життя чи здоров'я особи або злочину, за який згідно із законом може бути призначено покарання у виді довічного позбавлення волі.

Учасники кримінального провадження мають право заявляти клопотання прокурору про закриття кримінального провадження за наявності передбачених цим пунктом підстав.

Пунктом 1-1 частини 2 статті 284 КПК України передбачено, що кримінальне провадження закривається судом з підстави, передбаченої пунктом 3-1 частини першої цієї статті.

Відповідно до ч. 1 ст. 49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки: два роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачене покарання менш суворе, ніж обмеження волі; три роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі, чи у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років; п'ять років - у разі вчинення нетяжкого злочину, крім випадку, передбаченого у пункті 2 цієї частини; десять років - у разі вчинення тяжкого злочину; п'ятнадцять років - у разі вчинення особливо тяжкого злочину.

Відповідно до ст. 12 КК України кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 186 КК України, є нетяжким злочином.

Виходячи з аналізу зазначених норм кримінального законодавства суд доходить висновку, що закрити кримінальне провадження на підставі п. 3-1 ч. 1 ст. 284 КК України можливо у разі якщо на момент закінчення строку давності притягнення до кримінальної відповідальності не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення.

Зважаючи на те, що на час розгляду клопотання, особу, яка вчинила кримінальне правопорушення не встановлено, про підозру нікому не повідомлено, та строк давності притягнення до кримінальної відповідальності за кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 186 КК України, передбачений ст. 49 КК України, а саме: 5 років з дня вчинення кримінального правопорушення - сплив, тому клопотання прокурора підлягає задоволенню, а кримінальне провадження закриттю на підставі п. 3-1 ч. 1 ст. 284 КПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 49 КК України, ст.ст. 284, 369-372 КПК України суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора Слобідської окружної прокуратури міста Харкова ОСОБА_3 про закриття кримінального провадження, відомості про кримінальне правопорушення у якому внесені до ЄРДР за №12013220540002911 від 05.09.2013 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.186 КК України, на підставі п. 3-1 ч. 1 ст. 284 КПК України - задовольнити.

Закрити кримінальне провадження, відомості про кримінальне правопорушення у якому внесені до ЄРДР за №12013220540002911 від 05.09.2013 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.186 КК України, на підставі п. 3-1 ч. 1 ст. 284 КПК України, у зв'язку з тим, що не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, у разі закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення.

Cуддя- ОСОБА_1

Попередній документ
136829937
Наступний документ
136829939
Інформація про рішення:
№ рішення: 136829938
№ справи: 641/4520/26
Дата рішення: 26.05.2026
Дата публікації: 28.05.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Слобідський районний суд міста Харкова
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти власності; Грабіж
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (26.05.2026)
Дата надходження: 15.05.2026
Розклад засідань:
26.05.2026 10:30 Комінтернівський районний суд м.Харкова