майдан Незалежності, 1, м. Хмельницький, 29607, тел. (0382) 71-81-84, (0382) 71-81-83
e-mail: inbox@km.arbitr.gov.ua, ЄДРПОУ 03500128
про грошові вимоги до боржника
"25" травня 2026 р.Справа № 924/176/26
м. Хмельницький
Господарський суд Хмельницької області в складі судді Шевчук О.І., за участі секретаря судового засідання Виноградова Б.С., розглянувши у попередньому судовому засіданні заяву Головного управління Державної податкової служби України в Хмельницькій області про визнання грошових вимог до боржника у справі
за заявою фізичної особи ОСОБА_1 , село Серединці, Шепетівський район, Хмельницька область
про неплатоспроможність фізичної особи
Представники учасників справи:
від заявника (кредитора): Щавінська Т.А. згідно виписки з ЄДРПОУ
від боржника: не з'явився
від кредиторів: не з'явились
арбітражна керуюча Белінська Н.О. не з'явилась
У судовому засіданні згідно ст.233 Господарського процесуального кодексу України оголошено скорочену (вступну та резолютивну частини) ухвалу
Фізична особа ОСОБА_1 16.02.2026 звернулася до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про свою неплатоспроможність в порядку Книги четвертої Кодексу України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ).
Ухвалою суду від 02.04.2026 відкрито провадження у справі №924/176/26 про неплатоспроможність ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 ), введено процедуру реструктуризації боргів, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, призначено арбітражну керуючу Белінську Наталію Олександрівну керуючою реструктуризацією боргів фізичної особи, а також призначено попереднє засідання у справі на 11 год. 00 хв. 12.05.2026.
03.04.2026 з метою виявлення всіх кредиторів боржника на офіційному веб-порталі судової влади України оприлюднено оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 .
17.04.2026 до господарського суду надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Процент" про визнання грошових вимог до боржника у сумі 16 187,50 грн., що складає заборгованість за кредитним договором №14334 від 22.06.2024.
21.04.2026 ухвалою суду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Процент" (далі - ТОВ "ФК "Процент") про визнання грошових вимог до боржниці у сумі 16 187,50 грн. прийнято та призначено до розгляду у попередньому засіданні на 11 год. 00 хв. 12.05.2026.
Ухвалою суду від 12.05.2026 заяву ТОВ "ФК "Процент" про визнання грошових вимог до боржника задоволено частково; визнано грошові вимоги в розмірі 12 400 грн., які підлягають включенню до другої черги реєстру вимог кредиторів, а решту вимог відхилено. Включено до витрат, пов'язаних з провадженням у справі про неплатоспроможність, витрати на оплату судового збору у розмірі 5 324,80 грн.
23.04.2026 до господарського суду надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Українські фінансові операції" про визнання грошових вимог до боржника у сумі 19 374,14 грн.
27.04.2026 ухвалою суду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Українські фінансові операції" (далі - ТОВ "Українські фінансові операції") про визнання грошових вимог до боржника у сумі 19 374,14 грн. прийнято та призначено до розгляду у попередньому засіданні на 11 год. 00 хв. 14.05.2026.
Ухвалою суду від 14.05.2026 заяву ТОВ "Українські фінансові операції" про визнання грошових вимог до боржника задоволено частково; визнано грошові вимоги в розмірі 14 875,14 грн., які підлягають включенню до другої черги реєстру вимог кредиторів, а решту вимог відхилено. Включено до витрат, пов'язаних з провадженням у справі про неплатоспроможність, витрати на оплату судового збору у розмірі 5324,80 грн.
04.05.2026 до господарського суду надійшла заява Акціонерного товариства "Універсал Банк" (далі - АТ "Універсал Банк") про визнання грошових вимог до боржника на суму 25 671,33 грн. заборгованості за договором про надання банківських послуг від 06.11.2023.
06.05.2026 ухвалою суду заяву АТ "Універсал Банк" про визнання грошових вимог до боржника на суму 25 671,33 грн. заборгованості за договором про надання банківських послуг прийнято та призначено до розгляду у судовому засіданні на 14 год. 30 хв 25.05.2026.
Ухвалою суду від 25.05.2026 заяву АТ "Універсал Банк" про визнання грошових вимог до боржника задоволено; визнано грошові вимоги в розмірі 25 671,33 грн. заборгованості за тілом кредиту за договором про надання банківських послуг від 06.11.2023 з включенням їх до другої черги реєстру вимог кредиторів. Включено до витрат, пов'язаних з провадженням у справі про неплатоспроможність, витрати на оплату судового збору у розмірі 5324,80 грн.
01.05.2026 до господарського суду надійшла заява Головного управління Державної податкової служби України в Хмельницькій області (далі - Головне управління ДПС в Хмельницькій області) про визнання грошових вимог до боржника на загальну суму 5 138,81 грн. податкового боргу перед бюджетом, з яких 4 260 грн. заборгованість зі сплати єдиного податку з фізичних осіб (основний платіж) та 878,81 грн - пеня.
Ухвалою суду від 05.05.2026 заяву Головного управління ДПС в Хмельницькій області про визнання грошових вимог до боржника в сумі 5 138,81 грн. залишено без руху у зв'язку з неподанням доказів сплати судового збору.
08.05.2026 на виконання вимог ухвали Господарського суду від 05.05.2026 Головне управління ДПС в Хмельницькій області надало платіжну інструкцію №2111 від 07.05.2026, якою підтвердило сплату судового збору у повному розмірі.
11.05.2026 ухвалою суду заяву Головного управління ДПС в Хмельницькій області про визнання грошових вимог до боржника в сумі 5 138,81 грн. прийнято та призначено до розгляду у судовому засіданні на 15 год. 00 хв 25.05.2026.
12.05.2026 до суду від керуючої реструктуризацією - арбітражної керуючої Белінської Н.О. надійшла відомість про результати розгляду вимог кредиторів у справі №924/176/26 (вх.№05-22/3978/26), згідно якої керуючою реструктуризацією визнано вимоги Головного управління ДПС в Хмельницькій областів повному обсязі.
Боржниця відзиву на заяву Головного управління ДПС в Хмельницькій області не подала.
Керуюча реструктуризацією у попереднє засідання 25.05.2026 не з'явилась.
21.05.2026 до суду надійшло клопотання керуючої реструктуризації про проведення підготовчого засідання 25.05.2026 за її відсутності.
У попередньому засіданні представник заявника підтримала подану 01.04.2026 заяву з грошовими вимогами з підстав, викладених в ній.
Боржниця та кредитори не скористались правом участі у попередньому засіданні, повноважних представників не направили, будучи належно повідомленими про час, дату та місце проведення попереднього засідання, що підтверджується долученими до матеріалів справи довідками про доставлення ухвали суду від 11.05.2026 до електронних кабінетів учасників справи в підсистемі "Електронний суд" ЄСІТС.
Суд враховує положення ст.2 КУзПБ, згідно якого провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України, а також ст.ст.43, 46 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), за змістом яких участь сторони у судовому засіданні є її правом. При цьому, норми вказаної статті зобов'язують сторони добросовісно користуватись належними їм процесуальними права.
Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій (ч.4 ст.13 ГПК України).
Відтак, з огляду на належне повідомлення учасників провадження про дату, час та місце попереднього засідання, встановлений ч.2 ст.122 КУзПБ присічний строк проведення попереднього засідання, суд вважає за можливе розглянути заяву АТ "Універсал Банк" з грошовими вимогами до боржниці за наявними матеріалами, а неявка заявника, боржниці та кредиторів не призводить до неможливості вирішення заяви по суті.
Розглянувши матеріали заяви Головного управління ДПС в Хмельницькій області від 01.05.2026 про визнання грошових вимог до боржниці, судом встановлено та враховується таке.
Відповідно до ст.1 КУзПБ кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до ч.1 ст.122 КУзПБ подання кредиторами грошових вимог до боржника та їх розгляд керуючим реструктуризацією здійснюються в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб.
Згідно з ч.1, ч.4, ч.6 ст.45 КУзПБ конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд постановляє ухвалу про визнання чи відхилення (повністю або частково) вимог таких кредиторів.
Суд звертає увагу, що відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство, тобто першим днем перебігу цього строку є день, наступний за днем офіційного оприлюднення такого оголошення (аналогічної правової позиції дотримується Верховний Суд відповідно до постанови від 20.05.2021 по справі №904/2166/20).
Головне управління ДПС у Хмельницькій області звернулось до господарського суду із заявою про визнання кредиторських вимог до боржниці 01.05.2026 в межах 30-денного строку на подання грошових вимог.
Дослідивши заявлені ГУ ДПС України у Хмельницькій області вимоги, судом враховано, що дана заява кредитора ґрунтується на грошових зобов'язаннях боржника, які виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство (конкурсні), а саме: на підставі заяви про застосування спрощеної системи оподаткування №222023290192 від 30.10.2023.
Статтею 67 Конституції України унормовано обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства встановлені Податковим кодексом України (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до п.6.1 ст.6 Податкового кодексу України (далі - ПК України) податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
В податковому законодавстві податковий обов'язок включає в себе обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи (п.36.1 ст.36 ПК України).
Податковий обов'язок виникає у платника податку з моменту настання обставин, з якими цей Кодекс та закони з питань митної справи пов'язує сплату ним податку (п.37.2 ст.37 ПК України).
Згідно ст.63 ПК України облік платників податків ведеться з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотримання податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Взяттю на облік або реєстрації у контролюючих органах підлягають всі платники податків. Взяття на облік у контролюючих органах юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів, а також самозайнятих осіб здійснюється незалежно від наявності обов'язку щодо сплати того або іншого податку та збору (п.63.2 ст. 63 ПК України).
Відповідно до вимог п.63.2 ст.63 ПК України з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).
Об'єктами оподаткування і об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки щодо сплати податків та зборів. Такі об'єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідним розділом цього Кодексу.
Платник податків зобов'язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.
Згідно ст.291 ПК України спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 цього Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
Юридична особа чи фізична особа-підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Стаття 293 ПК України встановлює, що ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - прожитковий мінімум), другої групи - у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), третьої групи - у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними, міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць, зокрема, для другої групи платників єдиного податку - не більше 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
Положення ст.294 ПК України визначають, що податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої, другої та четвертої груп є календарний рік.
Згідно ст.295 ПК України вбачається, що платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.
Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.
Платники єдиного податку третьої групи (крім електронних резидентів (е-резидентів) сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.
Відповідно до положень п.296.1 ст.296 ПК України фізичні особи-підприємці - платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів.
Платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені п.295.1 ст.295 цього Кодексу, а також відомості про суми єдиного внеску, нарахованого, обчисленого і сплаченого в порядку, визначеному законом для даної категорії платників.
Податкова декларація подається до контролюючого органу за місцем податкової адреси.
Відповідно до пп.14.1.11 п.14.1 ст.14 ПК України адміністрування податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (єдиний внесок) та інших платежів відповідно до законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи - це сукупність рішень та процедур контролюючих органів і дій їх посадових осіб, що визначають інституційну структуру податкових та митних відносин, організовують ідентифікацію, облік платників податків і платників єдиного внеску та об'єктів оподаткування, забезпечують сервісне обслуговування платників податків, організацію та контроль за сплатою податків, зборів, платежів відповідно до порядку, встановленого законом.
Як визначає пп.14.1.156 п.14.1 ст.14 ПК України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.
Згідно з приписами пп.16.1.3, пп.16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України платник податків зобов'язаний, у тому числі, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до пп.95.1-95.3 ст.95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Так, із змісту заяви вбачається, що заявник вказує на наявний у боржника податковий борг з єдиного податку фізичних осіб у розмірі 5 138,81 грн. який складається з 4 260 грн. основного боргу та 878,81 грн. - пені, щ виник на підставі заяви про застосування спрощеної системи оподаткування №222023290192 від 30.10.2023, згідно дати нарахування: 20.07.2024 в сумі 1 420,00 грн, 20.08.2024 в сумі 1 420,00 грн, 20.09.2024 в сумі 1 420,00 грн. та нарахованої пені в сумі 878,81 грн.
Вказує, що зазначені обставини підтверджуються розрахунком суми кредиторських вимог, інформацією про наявність/відсутність податкового боргу у платника по Україні в цілому станом на 28.04.2026 , витягом з ІКП по платежу 18050400.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 23.01.2026 Ващук С.П. з 28.10.2023 по 10.09.2024 була зареєстрована, як фізична особа-підприємець.
30.10.2023 Ващук С.П. як фізична особа - підприємець звернулася до ГУ ДПС України у Хмельницькій області із заявою про застосування спрощеної системи оподаткування з 01.11.2023.
З метою добровільної сплати податкового боргу за липень-вересень 2024 року в сумі 4 260 грн. боржниці поштовим відправленням листом 11.10.2024 скеровано податкову вимогу від 09.10.2024 №0016097-1306-2201 з детальним розрахунком суми податкового боргу, яка вручена 19.10.2024 що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.
Відповідно до інформації про наявність/відсутність заборгованості з ЄСВ/податкового боргу у платника по Україні в цілому станом на 28.04.2026 наданої Головним управлінням ДПС у Хмельницькій області, у Ващук С.П. існує податковий борг на загальну суму 5 138,81 грн.
На підтвердження вищезазначеного податкового боргу Ващук С.П. заявником надано також витяги з ІКП по платежу 18050400, розрахунок для заявлення суми позовних вимог в сумі 5 138,81 грн., в тому числі пені на суму 878,81 грн.
Податковий борг в сумі 4 260 грн. зі сплати єдиного податку станом на 01.05.2026 боржницею не погашено. Доказів зворотного матеріали справи не містять, а боржницею не надано.
Щодо нарахованої Головним управлінням ДПС в Хмельницькій області пені в розмірі 878,81 грн., суд зазначає таке.
В постановах від 02.06.2022 у справі №922/3062/20, від 03.09.2024 у справі №908/1721/21 Верховний Суд зазначив, що розглядаючи грошові вимоги контролюючого органу до боржника заявлені у розмірі пені, нарахованої на податкове зобов'язання чи штрафні санкції, господарський суд зобов'язаний встановити таке:
- базу нарахування пені (правові підстави виникнення податкового зобов'язання та момент його узгодження (у т.ч. з урахуванням результатів оскарження), правові підстави та строк сплати штрафу);
- з якого моменту у контролюючого органу виникло право нараховувати пеню платнику податку та чи було таке право реалізовано у передбачений Податковим кодексом України спосіб;
- період нарахування пені, таким чином перевірити дотримання 1095 денного строку з дня коли у контролюючого органу відповідно до цього Кодексу виникло право нарахувати пеню платнику податків;
- заявлення цих вимог до боржника у межах справи про банкрутство до настання строку/умов анулювання пені відповідно до п.129.9 ст.129 ПК України.
Відповідно до п.п.14.1.162 п.14.1 ст.14 ПК України пенею є сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми податкових зобов'язань та/або на суми штрафних (фінансових) санкцій, не сплачених у встановлені законодавством строки, а також нарахована в інших випадках та порядку, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
За змістом п.п.129.1.1 п.129.1 ст.129 ПК України нарахування пені розпочинається, при нарахуванні контролюючим органом податкового зобов'язання у встановлених цим Кодексом випадках, не пов'язаних з проведенням перевірки, або при нарахуванні контролюючим органом грошового зобов'язання, визначеного за результатами перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків такого зобов'язання, визначеного в податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом.
На суми грошового зобов'язання, визначеного п.п.129.1.1 п.129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог цього Кодексу, якщо її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов'язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день (п.129.4 ст.129 ПК України).
Передумовою нарахування пені з підстав, передбачених п.п.129.1.1 п.129.1 ст.129 ПК України, є несплата платником податків у встановлені законом строки суми узгодженого податкового зобов'язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки.
З 01.01.2021 набули чинності зміни до статті 129 ПК України, внесені Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" №466-IX від 16.01.2020, якими доповнено цю статтю пунктом 129.9, що визначає перелік випадків коли пеня не нараховується, а нарахована пеня підлягає анулюванню, до яких віднесено, зокрема, закінчення 1095 дня, що настає за днем, коли у контролюючого органу відповідно до цього Кодексу виникло право нарахувати пеню платнику податків (п.п.129.9.1).
Аналіз наведених вище приписів дає підстави для висновку, що грошові вимоги у сумі нарахованої контролюючим органом пені можуть бути заявлені до боржника у справі про банкрутство до їх анулювання в силу закону відповідно до пункту 129.9 статті 129 ПК України, отже до спливу 1095 дня, що настає за днем, коли у контролюючого органу відповідно до цього Кодексу виникло право нарахувати пеню платнику податків.
Зазначене кореспондується із положеннями пунктів 101.1, 101.2 ст.101, п.102.4 ст.102 ПК України щодо застосування спеціального строку давності для стягнення контролюючим органом податкового боргу (1095 календарних днів з дня його виникнення) і його списання, як безнадійного, у разі спливу вказаного строку.
Як було зазначено вище, на підставі заяви про застосування спрощеної системи оподаткування №222023290192 від 30.10.2023 у боржника виникло відповідне податкове зобов'язання зі сплати єдиного податку, в т.ч. 20.07.2024 в сумі 1 420,00 грн, 20.08.2024 в сумі 1 420,00 грн, 20.09.2024 в сумі 1 420,00 грн. При цьому, починаючи з 21.07.2024 у боржниці виник податковий борг, який не сплачено та за вказаний період сума боргу становить 4 260 грн.
З урахуванням наведених вище положень законодавства, з огляду на несплату боржницею податкового боргу, перевіривши здійснений заявником розрахунок, суд дійшов висновку про правомірність нарахування Головним управлінням ДПС України в Хмельницькій області пені в загальній сумі 878,81 грн.
Отже, враховуючи вищевикладене, проведені розрахунки та встановлені обставини справи у їх сукупності, суд дійшов висновку, що заява Головного управління ДПС в Хмельницькій області від 01.05.2026 про визнання грошових вимог до боржника підлягає задоволенню, а вимоги в розмірі 5 138,81 грн. визнанню, як такі, що заявлені відповідно до вимог чинного законодавства та підтверджені наданими доказами.
Статтею 133 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що витрати, пов'язані з провадженням у справі про неплатоспроможність (витрати на оплату судового збору, сплату винагороди і відшкодування витрат арбітражного керуючого, пов'язаних з виконанням ним своїх повноважень, оплату послуг спеціалістів для проведення оцінки майнових об'єктів, що підлягають продажу, а також витрати на проведення аукціону), відшкодовуються у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів.
Вимоги кредиторів за зобов'язаннями боржника, забезпеченими заставою майна фізичної особи, задовольняються за рахунок такого майна.
Кошти, отримані від продажу майна банкрута, що є предметом забезпечення, після покриття витрат, пов'язаних з утриманням, збереженням та продажем цього майна, та сплати додаткової винагороди арбітражного керуючого відповідно до положень статті 30 цього Кодексу використовуються виключно для задоволення вимог кредитора за зобов'язаннями, які таке майно забезпечує.
Вимоги кредиторів, включені до реєстру вимог кредиторів, задовольняються у такій черговості:
1) у першу чергу задовольняються вимоги до боржника щодо сплати аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи, сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування;
2) у другу чергу задовольняються вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) та проводяться розрахунки з іншими кредиторами;
3) у третю чергу сплачуються неустойки (штраф, пеня), внесені до реєстру вимог кредиторів.
Отже, з урахуванням наведеного грошові вимоги Головного управління ДПС в Хмельницькій області підлягають визнанню у сумі 5 138,81 грн., з яких: 4 260 грн. - заборгованість зі сплати єдиного податку з фізичних осіб, що підлягають задоволенню в другу чергу вимог кредиторів; 878,81 грн. - заборгованість зі сплати пені, що підлягають задоволенню в третю чергу вимог кредиторів, а також 5 324,80 грн. витрат по сплаті судового збору, які відшкодовуються у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів.
Керуючись ст.ст.45, 47, 48, 64, 133 Кодексу з процедур банкрутства, ст.ст.233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
Заяву Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області від 01.05.2026 про визнання грошових вимог до боржника у сумі 5 138,81 грн. задовольнити.
Визнати вимоги Головного управління Державної податкової служби України в Хмельницькій області (29000, м. Хмельницький, вул. Пилипчука, 17, ЄДРПОУ 44070171) до фізичної особи ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 ) на суму 5 138 (п'ять тисяч сто тридцять вісім) гривень 81 коп., з яких: 4 260 заборгованість зі сплати податку на доходи фізичних осіб та 878,81 грн. пені з включенням їх до другої та третьої черги реєстру вимог кредиторів відповідно.
Включити до витрат, пов'язаних з провадженням у справі про неплатоспроможність витрати Головного управління Державної податкової служби України в Хмельницькій області (29000, м.Хмельницький, вул. Пилипчука, 17, ЄДРПОУ 44070171) на оплату судового збору у розмірі 5 324,80 грн. (черговість задоволення- до задоволення вимог кредиторів).
Ухвала проголошена та набрала законної сили 25.05.2026 та може бути оскаржена протягом 10 днів до Північно-західного апеляційного господарського суду в порядку передбаченому статтями 255-257 Господарського процесуального кодексу України.
Повна ухвала складена 25.05.2026.
Суддя Шевчук О.І.