8-й під'їзд, Держпром, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
про залишення позовної заяви без руху
"26" травня 2026 р. м ХарківСправа № 922/1793/26
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Жиляєва Є.М.
розглянувши матеріали
позовної заявиТовариства з обмеженою відповідальністю "Трансфарм-Харків" (61038, м. Харків, в'їзд Білостоцький, б. 2)
до Громадської організації "Нон-Стоп Україна" (61003, м. Харків, пров. Банний, б. 1, кв. 32)
про визнання недостовірною інформації, зобов'язання вчинити певні дії та відшкодування 1000000,00 грн моральної шкоди
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Трансфарм-Харків» звернулось до Господарського суду Харківської області з позовом до відповідача - Громадської організації "Нон-Стоп Україна", в якому просить суд:
- Визнати недостовірною та такою, що порушує право на недоторканність ділової репутації ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТРАНСФАРМ-ХАРКІВ» (код ЄДРПОУ: 32676600), інформацію, поширену Громадською організацією «НОН-СТОП УКРАЇНА»:
17.05.2026 у мережі Facebook за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_1 наступного змісту:
«Аптечна мережа 9-1-1 разом із ТРАНСФАРМ-ХАРКІВ вибудували системну схему фіктивного працевлаштування чоловіків призовного віку. Осіб масово оформлюють у штат без фактичного допуску до роботи, створюючи повний пакет документів - накази, відомості, нарахування зарплати. Жодних трудових функцій вони не виконують і на робочих місцях не з'являються. Таким чином формується штучний статус «працівника», який використовується як інструмент обходу мобілізації.»;
«Схему контролює ОСОБА_1 у зв'язці з групою Данієлянів - власників мережі 9-1-1. Через підконтрольне підприємство забезпечується оформлення військовозобов'язаних осіб за грошову винагороду. При цьому «працевлаштування» не має жодного відношення до реальної діяльності компанії. ТРАНСФАРМ-ХАРКІВ декларує перевезення, але оформлені особи не залучені до цієї роботи. Вся їхня «зайнятість» існує виключно у документах. А Міноборони на чолі з ОСОБА_2 кришує всю цю діяльність, бо фармафія приносить непогані прибутки.»;
«У цих умовах фіктивне працевлаштування стає частиною ширшої системи впливу і заробітку.
На цьому фоні ключовим механізмом стають офіційні листи до ТЦК. Директор Моісієнко направляє документи на конкретних осіб із формулюванням про їх «працевлаштування» на критично важливе підприємство та необхідність оновлення військово-облікових даних. У цих листах одразу закладається подальше бронювання. Фактично це створення паперової підстави під відстрочку без реальної роботи. Сам лист використовується як прикриття фіктивного статусу.»;
«За включення до такого «штату» з осіб системно отримують кошти. Людям обіцяють бронювання, однак підприємство не формує і не подає належних списків для його отримання. Жодні процедури погодження не проходяться. У результаті людина отримує лише запис у документах і ілюзію захисту від мобілізації. Це фактично продаж фіктивного статусу під виглядом працевлаштування.»;
«Показово, що після розголосу 07.05.2026 року Рафаєляна формально виводять зі складу засновників підприємства. Його замінює інша особа без реального впливу, при цьому управління і діяльність не змінюються. Такий крок має всі ознаки спроби приховати фактичний контроль і уникнути відповідальності. Сама схема продовжує працювати у тому ж вигляді.»;
«Фактично ми маємо єдину систему: аптечна мережа, підконтрольне підприємство, фіктивне працевлаштування, продаж «бронювання» і паралельний тиск через суди. «Трансфарм-Харків» і «Аптека 9-1-1» діють як одна структура, але контролюючі органи цього вперто «не бачать».»;
«?За вказаними фактами нами вже скеровано ряд скарг до контролюючих органів із вимогами: провести перевірку діяльності ТОВ «Трансфарм-Харків» на відповідність заявленим КВЕД, встановити реальність трудових відносин і фактичний допуск працівників до роботи, перевірити наявність ознак фіктивного працевлаштування військовозобов'язаних осіб, дослідити використання статусу критично важливого підприємства для бронювання, а також встановити факти подання недостовірних документів і отримання коштів за формальне «працевлаштування».»;
«Мобілізація перетворилась на подвійні правила: для одних - вулиця і бус, для інших - каса і фіктивне працевлаштування з «бронню». Через такі схеми створюється паралельна реальність, де статус вирішується грошима, а не законом. «Трансфарм-Харків» і «Аптека 9-1-1» демонструють, як це працює на практиці. Ігнорування таких схем означає лише одне - вони будуть масштабуватись далі»;
18.05.2026 у мессенджері Telegram за посиланням: https://t.me/gononstopukraine/14262 наступного змісту:
«Під прикриттям аптечного гіганта « 9-1-1» торгують фіктивними робочими місцями для ухилянтів.
Поки для більшості громадян мобілізація означає виконання конституційного обов'язку, для фармацевтичного бізнесу вона перетворилася на прибутковий інструмент.
?Аптечна мережа 9-1-1 у змові з компанією #ТРАНСФАРМ-ХАРКІВ побудувала цинічну схему фіктивного працевлаштування чоловіків призовного віку. Військовозобов'язаних масово оформлюють у штат, створюючи повний пакет документів від наказів до зарплатних відомостей, хоча люди не виконують жодних обов'язків і взагалі не з'являються на робочих місцях.
Цю діяльність повністю контролює # ОСОБА_3 разом із власниками аптечної мережі, групою #Данієлян. Вони продають штучний статус працівника за грошову винагороду, використовуючи ТРАНСФАРМ ХАРКІВ, яке декларує транспортні перевезення, як паперове прикриття. Безкарність бізнесу забезпечує політичне прикриття.
Процеси кришує керівництво #Міноборони на чолі з #Федоров, адже доходи фармафії дозволяють купувати лояльність, а монопольне становище мережі на ринку роками захищає голова #АМКУ Павло #Кириленко.»;
«Ключовим гвинтиком махінації є директор #Моісієнко, який направляє офіційні листи до ТЦК. У цих зверненнях він зазначає, що конкретні особи працевлаштовані на нібито критично важливому підприємстві, вимагає оновлення їхніх даних і закладає підґрунтя для подальшого бронювання.»;
«??Насправді ж людей просто ошукують. Отримавши гроші за включення до штату та пообіцявши захист, ділки не подають належних списків на бронювання та не проходять жодних процедур погодження. Клієнти купують лише ілюзію безпеки та фіктивний запис у трудовій» - що є хибною брехнею та наклепом. Твердження про те, що «насправді ж людей
«Коли схема набула розголосу, організатори спробували замести сліди. Уже 7 травня дві 2026 року Рафаєляна формально вивели зі складу засновників, замінивши підставною особою, хоча фактичний контроль над бізнесом не змінився.»;
«?У відповідь на це свавілля нами вже скеровано масив скарг до контролюючих органів. Ми вимагаємо невідкладно перевірити ТОВ ТРАНСФАРМ-ХАРКІВ на відповідність КВЕДам, встановити реальність трудових відносин, довести фіктивність працевлаштування та дослідити зловживання статусом критично важливого підприємства для ухилення від мобілізації.
Подвійні стандарти, де для одних існує закон, а для інших каса, мають бути зупинені, інакше ця корупційна пухлина остаточно зруйнує оборонну систему країни.».
- Зобов'язати Громадську організацію «НОН-СТОП УКРАЇНА» у десятиденний строк з дня набрання законної сили рішенням суду вилучити з загального доступу інформаційний матеріал, розміщений на інформаційних ресурсах Громадської організації «НОН-СТОП УКРАЇНА» в мережі Інтернет, а саме:
у мережі Facebook за посиланням: https://www.facebook.com/gononstopukraine/posts/pfbid02yaLD6RZZrvG3 c7j9B6GUzA8pb2THqqu8A6t763HWpeSzBnueK5NhVf1uszPp8c3zl
у мессенджері Telegram за посиланням: https://t.me/gononstopukraine/14262.
- Зобов'язати Громадську організацію «НОН-СТОП УКРАЇНА» у десятиденний строк з дня набрання законної сили рішенням суду спростувати недостовірну інформацію у наступний спосіб: опублікувати рішенням суду у справі на інформаційних ресурсах Громадської організації «НОН-СТОП УКРАЇНА» в мережі Інтернет, а у мережі Facebook; у Telegram.
- Стягнути з Громадської організації «НОН-СТОП УКРАЇНА» на користь ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТРАНСФАРМ ХАРКІВ» (код ЄДРПОУ: 32676600) моральну шкоду у розмірі 1000000 грн.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Відповідно до частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Також, частинами 1, 2, ст. 123 ГПК України визначено, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платники, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Згідно з ч. 1, ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п. 1, 2, ч. 2, ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання позовної заяви немайнового характеру - один розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на 01.01.2026 прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 3328,00 грн.
Згідно з ч. 3, ст. 4 ЗУ "Про судовий збір", при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Частиною 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
У даному разі, позивачем у позові заявлено три вимоги немайнового характеру та одна вимога майнового характеру у розмірі 1000000,00 грн, отже за звернення до суду з позовною заявою, з урахуванням коефіцієнту за подання до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі, позивач мав сплатити судовий збір у розмірі 19987,20 грн. з яких: 7987,20 грн за три вимоги немайнового характеру (3328,00*3*0.8) та 12000,00 грн за вимогу майнового характеру (1000000,00*1,5%*0,8).
З урахуванням наведеного вище, до позовної заяви не надано належних доказів сплати судового збору у встановлених законом розмірі та порядку.
Таким чином суд відзначає, що з метою усунення встановлених недоліків позивач має у встановлений судом строк подати документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, а саме - 19987,20 грн.
Згідно з ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. При цьому суд зазначає, що згідно ч.4 ст.13 ГПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.
Керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 232-235 ГПК України, суд, -
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Надати позивачу строк для усунення зазначених у цій ухвалі недоліків - у п'ять днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Зобов'язати позивача у випадку виправлення зазначених у цій ухвалі недоліків та подання нових доказів невідкладно надіслати відповідні документи всім учасникам справи. Докази про це надати суду.
4. У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
5. Інформацію у справі, яка розглядається, можна отримати за такою веб-адресою: http://court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
СуддяЄ.М. Жиляєв