Рішення від 22.05.2026 по справі 280/868/26

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

22 травня 2026 року Справа № 280/868/26 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Артоуз О.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 ) в інтересах ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_2 ) представник позивача Конєва Ірина Євгеніївна ( АДРЕСА_2 РНОКПП НОМЕР_3 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, Україна, Запорізька область, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 158б, ЄДРПОУ 20490012) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

02 лютого 2026 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Плецької Юлії Вікторівни в інтересах ОСОБА_2 (до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі - відповідач) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, відповідно до якої позивач просить суд:

визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо не прийняття та залишення без розгляду заяви ОСОБА_1 від 17.12.2025 про виплату одноразової грошової допомоги на малолітню дитину - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , для проходження зимового періоду 2025/26 рр. у розмірі 6500,00 грн. згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2025 № 1433 «Деякі питання підтримки окремих категорій осіб для проходження зимового періоду 2025/26 року “Зимова підтримка»»;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області прийняти та розглянути заяву ОСОБА_1 від 17.12.2025 про виплату одноразової грошової допомоги на малолітню дитину - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , для проходження зимового періоду 2025/26 рр. у розмірі 6500,00 грн.;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області призначити та виплатити згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2025 № 1433 «Деякі питання підтримки окремих категорій осіб для проходження зимового періоду 2025/26 року “Зимова підтримка»» на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) як законному представнику малолітньої дитини - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , одноразову грошову допомогу для проходження зимового періоду 2025/26 року «Зимова підтримка» у розмірі 6500,00 грн. (шість тисяч п'ятсот гривень 00 коп.);

стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69005, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд.158-б, код ЄДРПОУ 20490012) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати, що складаються із витрат на професійну правничу (правову) допомогу.

Позовну заяву мотивовано тим, що позивач є матір'ю малолітньої дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який має статус дитини-інваліда. Звернувшись 17.12.2025 як законний представник малолітньої дитини та будучи ВПО, засобами поштового зв'язку до Відділу обслуговування громадян № 4 (сервісний центр) ГУ ПФУ в Запорізькій області із заявою за формою, встановленою Додатком 2 до Постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2025 № 1433, про виплату одноразової грошової допомоги на дітей для проходження зимового періоду 2025/26 рр. у розмірі 6500,00 грн. позивачка отримала відмову. Відповідачем повідомлено заявника про те, що для отримання одноразової допомоги була наявна можливість звернутися до 17.11.2025 за допомогою засобів мобільного додатку Порталу Дія або особисто до відділення обслуговування громадян Пенсійного фонду України (сервісний центр) шляхом подання заяви відповідної форми, затвердженої додатком 2 Постанови №1433. Крім цього Відповідачем у вказаному листі зазначено, що «На сьогодні у встановленому порядку щодо призначення одноразової грошової допомоги Ви не звертались». Вважаючи бездіяльність відповідача протиправною позивач звернувся до суду з відповідним позовом

Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 06.02.2026 відкрито провадження у справі та вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (у порядку письмового провадження).

23 лютого 2026 року на адресу Запорізького окружного адміністративного суду засобами системи «Електронний суд» надійшов відзив Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області. Відповідач наголошує на тому, що згідно Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо-переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 332 “Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо-переміщеним особам» заява про надання одноразової грошової допомоги подається до 17.12.2025 до Пенсійного фонду України за вибором отримувача: з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) шляхом електронної інформаційної взаємодії; у паперовій формі через територіальний орган Пенсійного фонду України. Під час прийняття заяви про надання одноразової грошової допомоги в паперовій формі територіальний орган Пенсійного фонду України фіксує відомості про її отримання. Проте, Плецька Юлія Вікторівна в інтересах ОСОБА_2 звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області через засоби поштового зв'язку, хоча вказаний спосіб не передбачений Порядком. Аналізуючи наведені норми законодавства України, відповідач вважає, що Плецька Ю.В. в інтересах ОСОБА_2 у встановленому порядку щодо призначення одноразової грошової допомоги у розмірі 6500 грн не зверталась. Відповідач просить відмовити задоволення позовних вимог.

Згідно з положеннями статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Частиною 1 ст. 262 КАС України визначено, що розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.

Відповідно до ч. 2 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України, визначено, що розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, судом встановлено наступне.

Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є матір'ю ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_4 , виданого Комунарським районним у м. Запоріжжі відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області 05.09.2019.

Відповідно до копії посвідчення серії НОМЕР_5 , виданого Департаментом соціального захисту населення Запорізької міської ради 07.08.2024, медичного висновку № 367 (вперше) про дитину (підлітка) - інваліда віком до 18 років від 17.06.2024 ОСОБА_2 є дитиною з інвалідністю та має право на державну соціальну допомогу.

Також, згідно довідки переселенця № 3006-7501917187 від 13.12.2025 ОСОБА_1 є внутрішньо переміщеною особою.

17 грудня 2025 року ОСОБА_1 звернулася засобами поштового зв'язку до Відділу обслуговування громадян № 4 (сервісний центр) ГУ ПФУ в Запорізькій області із заявою про виплату одноразової допомоги на дитину з інвалідністю для проходження зимового періоду 2025/26 за формою додатка 2 до Порядку виплати одноразової грошової допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, та на дітей з інвалідністю, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях, для проходження зимового періоду 2025/26 року. До заяви позивачкою було додано: копію паспорта громадянина України серії НОМЕР_6 та картки платника податків на ім'я ОСОБА_1 , довідки переселенця, довідки про наявність рахунків, свідоцтва про народження ОСОБА_2 , посвідчення інваліда дитинства, медичного висновку № 367 (вперше) про дитину (підлітка) - інваліда віком до 18 років від 17.06.2024, виписки із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого.

Заява ОСОБА_1 надійшла на адресу відповідача 22.12.2025.

Листом від 06.01.2026 № 0800-0202-8/1295 ГУ ПФУ в Запорізькій області повідомлено позивача про те, що для отримання одноразової допомоги у неї була наявна можливість звернутися до 17.12.2025 за допомогою засобів мобільного додатка Порталу Дія (Дія) або особисто до відділу обслуговування громадян Пенсійного фонду України шляхом подання заяви відповідно до форми затвердженої Додатком 2 Постанови № 1433. На сьогодні у встановленому порядку щодо призначення одноразової грошової допомоги ви не зверталися.

Вказані обставини підтверджуються наявними у матеріалах справи доказами.

Вирішуючи спір по суті, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та способом, передбаченими Конституцією та законами України.

Згідно із статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Кабінетом Міністрів України 05.11.2025 прийнято постанову «Деякі питання підтримки окремих категорій осіб для проходження зимового періоду 2025/26 року “Зимова підтримка» № 1433, якою затверджено, зокрема, Порядок виплати одноразової грошової допомоги дітям, особам з інвалідністю I групи з числа внутрішньо переміщених осіб, а також одиноким пенсіонерам для проходження зимового періоду 2025/26 року (далі - Порядок № 1433, у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Так, згідно з положеннями п 3 Порядку № 1433 одноразова грошова допомога виплачується одному з членів сім'ї (далі - отримувач), який станом на 01.11.2025. є:

отримувачем допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам відповідно до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 332 “Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам» (Офіційний вісник України, 2022 р., № 26, ст. 1418; 2023 р., № 69, ст. 3990), - на кожну дитину, зареєстровану як внутрішньо переміщена особа, яка станом на 01.11.2025 не досягла 18 років, та особу з інвалідністю I групи з числа внутрішньо переміщених осіб;

одиноким пенсіонером, який отримує пенсію у розмірі, що не перевищує чотирьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на 01.01.2025 з урахуванням розміру надбавки на догляд, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 16.07.2008 № 654 “Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян» (Офіційний вісник України, 2008 р., № 54, ст. 1810).

Призначення і виплата одноразової грошової допомоги здійснюються з дотриманням вимог Закону України “Про адміністративну процедуру» (п. 6 Порядку № 1433).

Положеннями п. 8 - 9 Порядку № 1433 визначено, що виплата одноразової грошової допомоги здійснюється згідно із списками осіб, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги (далі - списки), сформованими та переданими до 18.11.2025 до Пенсійного фонду України державним підприємством “Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики, сім'ї та єдності України» на підставі відомостей, що містяться в Єдиній інформаційній системі соціальної сфери (далі - Єдина система), про отримувачів допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, а також сформованими Пенсійним фондом України за даними, що містяться в інформаційній системі Пенсійного фонду України, про зазначених в абзаці третьому пункту 3 цього Порядку одиноких пенсіонерів, без необхідності їх додаткового звернення до органів Пенсійного фонду України.

Пенсійний фонд України після перевірки даних, зазначених у списках, формує відомості, які шляхом електронної інформаційної взаємодії подає до Мінцифри для формування повідомлення про наявність права на отримання одноразової грошової допомоги (далі - повідомлення).

Повідомлення формується засобами мобільного додатка Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Дія) (далі - мобільний додаток Порталу Дія (Дія).

Повідомлення надходить отримувачам засобами мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (за наявності в отримувача встановленого мобільного додатка Порталу Дія (Дія) на електронному носії, критерії якого підтримують його використання, та проходження ним електронної ідентифікації та автентифікації) автоматично.

У разі неможливості формування повідомлення, передбаченого цим пунктом, зокрема у разі відсутності в отримувача встановленого мобільного додатка Порталу Дія (Дія), інформація про такого отримувача надсилається Мінцифри до Пенсійного фонду України. Пенсійний фонд України інформує за допомогою телефонного зв'язку або в електронній формі (за допомогою засобів веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільного додатка Пенсійного фонду України) такого отримувача про можливість та строки звернення до територіальних органів Пенсійного фонду України.

Пенсійний фонд України після узагальнення відомостей про отримувачів відповідно до пункту 8 цього Порядку протягом двох робочих днів після отримання інформації про отримувачів згідно з абзацом п'ятим зазначеного пункту формує зведений список, на підставі якого готує інформацію про кількість отримувачів та загальну потребу в бюджетних коштах, яку шляхом електронної інформаційної взаємодії подає за підписом уповноваженої особи до Мінсоцполітики.

У разі неотримання протягом листопада 2025 року. одноразової грошової допомоги отримувачі видів допомоги/пенсій, передбачених пунктом 3 цього Порядку, можуть звернутися до 17.12.2025 до територіальних органів Пенсійного фонду України з метою уточнення відомостей, що містяться в Єдиній системі або інформаційній системі Пенсійного фонду України, інтегрованій з Єдиною системою, з наданням необхідних підтвердних документів.

Заява про надання одноразової грошової допомоги подається до 17.12.2025 до Пенсійного фонду України за вибором отримувача:

з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) шляхом електронної інформаційної взаємодії;

у паперовій формі через територіальний орган Пенсійного фонду України.

Отримувач несе відповідальність за достовірність відомостей, зазначених у заяві про надання одноразової грошової допомоги, відповідно до закону.

Дослідивши матеріали справи, суд установив, що позивач при зверненні із заявою від 17.12.2025 про призначення допомоги надав відповідачу всі необхідні відомості для призначення одноразової грошової допомоги.

Доводи відповідача з приводу того, що позивачка звернулася до органів Пенсійного фонду України в не передбачений Порядком № 1433 спосіб - засобами поштового зв'язку суд вважає безпідставними.

Як вже зазначалося Порядок № 1433 передбачає, що заява про надання одноразової грошової допомоги подається у паперовій формі через територіальний орган Пенсійного фонду України до 17.12.2025.

Однак, положення Порядку № 1433 не встановлюють обов'язку заявника особисто прибути до відповідного територіального органу Пенсійного фонду України.

У відповідності до ст. 255 Цивільного кодексу України якщо строк встановлено для вчинення дії, вона може бути вчинена до закінчення останнього дня строку. У разі, якщо ця дія має бути вчинена в установі, то строк спливає тоді, коли у цій установі за встановленими правилами припиняються відповідні операції.

Письмові заяви та повідомлення, здані до установи зв'язку до закінчення останнього дня строку, вважаються такими, що здані своєчасно.

Відтак, заява позивача про виплату одноразової допомоги на дитину з інвалідністю для проходження зимового періоду 2025/26 за формою додатка 2 до Порядку виплати одноразової грошової допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, та на дітей з інвалідністю, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях, для проходження зимового періоду 2025/26 року, подана ОСОБА_1 з дотриманням порядку та у строки, визначені Порядком № 1433, а отже мала бути розглянута відповідачем належним чином.

Суд наголошує на тому, що державою вживаються заходи щодо підтримки найбільш вразливих верств населення і дії публічних органів щодо створення штучних перешкод в реалізації відповідних заходів суперечить як соціальній політиці держави, так і меті діяльності (створення) таких органів.

Юридична природа соціальних виплат, у тому числі пенсій, розглядається не лише з позицій права власності, але й пов'язує з ними принцип захисту "законних очікувань" (reasonable expectations) та принцип правової визначеності (legal certainty), що є невід'ємними елементами правової держави та принципу верховенства права.

У справі "Кечко проти України" (заява № 63134/00) ЄСПЛ наголосив, що в межах свободи дій держави перебуває право визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство. Однак якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок і дотримано всі вимоги, необхідних для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах, доки відповідні положення є чинними (пункт 23). Тобто коли соціальна чи інша подібна виплата закріплена законом, вона має виплачуватися на основі чітких і об'єктивних критеріїв, і якщо людина очевидно підходить під ці критерії - це породжує у такої людини виправдане очікування в розумінні статті 1 Першого протоколу.

Відповідно до статті 7 КАС України суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначені Конституцією та законами України. У разі невідповідності правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу, або положення відповідного міжнародного договору України.

Верховний Суд неодноразово наголошував, що суди не повинні застосовувати положення нормативно-правових актів, які не відповідають Конституції та законам України, незалежно від того, чи оскаржувались такі акти в судовому порядку та чи є вони чинними на момент розгляду справи, тобто згідно з правовою позицією Верховного Суду такі правові акти (як закони, так і підзаконні акти) не можуть застосовуватися навіть у випадках, коли вони є чинними (постанови від 12.03.2019 у справі № 913/204/18, від 10.03.2020 у справі №160/1088/19).

Європейський суд з прав людини у пунктах 52, 56 рішення від 14.10.2010 у справі "Щокін проти України" (Заяви № 23759/03 та № 37943/06) зазначив, що тлумачення й застосування національного законодавства є прерогативою національних органів. Суд, однак, зобов'язаний переконатися в тому, що спосіб, у який тлумачиться й застосовується національне законодавство, призводить до наслідків, сумісних із принципами Конвенції з погляду тлумачення їх у світлі практики Суду. На думку ЄСПЛ, відсутність у національному законодавстві необхідної чіткості та точності, які передбачали можливість різного тлумачення, порушує вимогу "якості закону", передбачену Конвенцією, і не забезпечує адекватний захист від свавільного втручання публічних органів державної влади в майнові права заявника. Таким чином, у випадку існування неоднозначного або множинного тлумачення прав та обов'язків особи в національному законодавстві, органи державної влади зобов'язані застосувати підхід, який був би найбільш сприятливим для особи.

Водночас положеннями статті 6 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики ЄСПЛ. Звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

Велика Палата Верховного Суду у постанові від 06.11.2018 у справі № 812/292/18 зазначила, що норми законодавства, які допускають неоднозначне або множинне тлумачення, завжди трактуються на користь особи.

У постанові від 13.02.2019, що винесена Великою Палатою Верховного Суду у зразковій справі № 822/524/18 із посиланням на положення статей 1, 8, 92 Конституції України, а також на статтю 9 Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права зроблено висновок, що у випадку існування неоднозначного або множинного тлумачення прав та обов'язків особи в національному законодавстві, наявність у національному законодавстві правових "прогалин" щодо захисту прав людини та основних свобод, зокрема, у сфері соціального забезпечення, органи державної влади зобов'язані застосувати підхід, який був би найбільш сприятливим для особи.

Відтак, на переконання суду, позивач, як законний представник малолітньої дитини з інвалідністю, має право на призначення та виплату згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2025 № 1433 «Деякі питання підтримки окремих категорій осіб для проходження зимового періоду 2025/26 року “Зимова підтримка»» одноразової грошової допомоги для проходження зимового періоду 2025/26 року «Зимова підтримка» у розмірі 6500,00 грн.

Решта доводів та заперечень сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують.

Таким чином, з'ясувавши та перевіривши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення, враховуючи основні засади адміністративного судочинства, вимоги законодавства України, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог.

Відповідно до статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно зі статтею 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (стаття 90 КАС України).

Виходячи з заявлених позовних вимог, положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги є такими, що підлягають задоволенню.

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (частина 1 статті 143 КАС України).

Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору і такий фактично не сплачувався, відсутні підстави для вирішення питання про відшкодування судового збору.

Доказів понесення позивачем інших судових витрат матеріали справи не містять.

Керуючись ст.ст. 72, 77, 90, 139, 242, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 ) в інтересах ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_2 ) представник позивача Конєва Ірина Євгеніївна ( АДРЕСА_2 РНОКПП НОМЕР_3 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, Україна, Запорізька область, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 158б, ЄДРПОУ 20490012) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо не прийняття та залишення без розгляду заяви ОСОБА_1 від 17.12.2025 про виплату одноразової грошової допомоги на малолітню дитину - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , для проходження зимового періоду 2025/26 рр. у розмірі 6500,00 грн. згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2025 № 1433 «Деякі питання підтримки окремих категорій осіб для проходження зимового періоду 2025/26 року “Зимова підтримка»».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області прийняти та розглянути заяву ОСОБА_1 від 17.12.2025 про виплату одноразової грошової допомоги на малолітню дитину - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , для проходження зимового періоду 2025/26 рр. у розмірі 6500,00 грн.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області призначити та виплатити згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2025 № 1433 «Деякі питання підтримки окремих категорій осіб для проходження зимового періоду 2025/26 року “Зимова підтримка»» на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) як законному представнику малолітньої дитини - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , одноразову грошову допомогу для проходження зимового періоду 2025/26 року «Зимова підтримка» у розмірі 6500,00 грн. (шість тисяч п'ятсот гривень 00 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 30-денний строк з дня його проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення у повному обсязі складено та підписано 22 травня 2026 року.

Суддя О.О. Артоуз