25 травня 2026 року Справа 160/13494/26
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Савченко А.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про зобов'язання вчинити певні дії, -
установив:
Позивач 20.05.2026р. звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить:
- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів ОСОБА_1 .
Відповідно до п.п.3 та 6 ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.160, 161, 172 КАС України та чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.4 ст.161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Як зазначає позивач у позовній заяві ним у застосунку «Резерв+» виявлено невідповідність даних.
Крім того, позивач зазначає, що він перебуває на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Однак позивачем не додано до позовної заяви роздруківки з «Резерв+» та доказів перебування на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Таким чином, позивачеві необхідно надати докази на яких грунтуються позовні вимоги.
Відповідно до ч.1 ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Таким чином, позивачу необхідно надати уточнену позовну заяву, в якій конкретизувати зміст заявлених позовних вимог та обраний спосіб судового захисту, зокрема зазначити, які саме рішення, дії чи бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_4 позивач вважає протиправними, у чому полягає порушення його прав.
Частиною 1 статті 169 КАС України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст.160, 161, 169 КАС України, суд, -
ухвалив:
Позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Встановити позивачу строк - десять днів з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків, а саме:
- надати докази на яких грунтуються позовні вимоги, а саме: копію роздруківки з «Резерв+» та доказів перебування на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_3 .
- надати уточнену позовну заяву, в якій конкретизувати зміст заявлених позовних вимог та обраний спосіб судового захисту, зокрема зазначити, які саме рішення, дії чи бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_4 позивач вважає протиправними.
Відповідно до ст.256 КАС України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та окремо оскарженню не підлягає.
Суддя А.В. Савченко