справа № 357/18803/24
провадження № 22-ц/824/2706/2026
21 травня 2026 року м. Київ
Київський апеляційний суд у складі колегії суддів:
судді-доповідача Кирилюк Г. М.,
суддів: Ратнікової В. М., Ящук Т. І.,
розглянувши питання про виправлення опискив постанові Київського апеляційного суду від 02 квітня 2026 року в справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Коллект Центр» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 18 серпня 2025 року в складі судді Сомок О. А.,
встановив:
Постановою Київського апеляційного суду від 02 квітня 2026 року апеляційну скаргу апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишено без задоволення. Рішення Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 18 серпня 2025 року залишено без змін.
Відповідно до частин першої та другої статті 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Під опискою слід розуміти зроблену судом механічну (мимовільну, випадкову) граматичну помилку в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер.
В судовому засіданні 02 квітня 2026 року було проголошену вступну та резолютивну частину рішення, яким апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишено без задоволення. Рішення Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 18 серпня 2025 року залишено без змін.
Разом з тим, в резолютивній частині постанови суду було допущено описку, а саме замість вірного зазначення: «рішення Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 18 серпня 2025 року залишити без змін» помилково зазначено: «рішення Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 18 серпня 2025 року залишити без задоволення»
З урахуванням наведеного, допущена в резолютивній частині постанови Київського апеляційного суду від 02 квітня 2026 року описка підлягає виправленню.
Керуючись ч. 1, ч. 2 ст. 269 ЦПК України суд
ухвалив:
Виправити описку допущену в резолютивній частині постанови Київського апеляційного суду від 02 квітня 2026 року.
Замість помилково зазначеного: «рішення Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 18 серпня 2025 року залишити без задоволення», виправити на: «рішення Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 18 серпня 2025 року залишити без змін».
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач Г. М. Кирилюк
Судді В. М. Ратнікова
Т. І. Ящук