Ухвала від 19.05.2026 по справі 199/9219/15-ц

Справа № 199/9219/15-ц

(6/199/392/26)

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.05.2026 року Амур-Нижньодніпровський районний суд міста Дніпра в складі головуючого судді Руденко В.В., при секретарі Мацак А.О., за участі державного виконавця Вонсовіч О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпрі подання державного виконавця Амур-Нижньодніпровського відділу Державної виконавчої служби у місті Дніпрі Дніпровського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України Вонсовіч Ольги Вікторівни про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України боржника,

ВСТАНОВИВ:

Головний державний виконавець Амур-Нижньодніпровського відділу державної виконавчої служби у місті Дніпрі Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) Вонсовіч О.В. звернулася до суду із поданням про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , до виконання нею зобов'язань, покладених на неї відповідно до виконавчого провадження АСВП№ №72112091.

В обґрунтування заявлених вимог посилається на те, що на виконанні у відділу перебуває контрольне зведене виконавче провадження № 72112091, у складі якого перебуваютьнаступні виконавчі провадження: АСВП№ 715565512 з виконання вимоги Ф-115395-17/61У ГУ ДПС в Дніпропетровській області виданої 04.11.2019 про стягнення з ОСОБА_2 , заборгованість у розмірі 5508,36 грн. на користь Головного управління ДПС у Дніпропетровській області. АСВП№7205275 з виконання виконавчого листа № 199/9219/15 про стягнення з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_4 аванс у сумі 165 932,10 грн. та відновлене АСВП№ 59433439 з виконання виконавчого листа № 199/9214/15 про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_5 грошову суму у розмірі 49600,00 грн., а також понесені витрати по справі у розмірі - 796,00 грн., а всього 50396,00 грн. Згідно оновлених відповідей з Державної прикордонної служби України щодо перетину боржником державного кордону ОСОБА_3 номер відповіді 1422464910 виїхала за кордон та сьогоднішній день не поверталась.

29.06.2023 року згідно ухвали Амур-Нижньодніпровського районного суду від 29.06.2023 року про вирішення питання щодо примусового проникнення до житла боржника - задовольнити. Тому державним виконавцем 30.06.2023 року разом з виконавчою групою у складі 4-х осіб здійснено вихід за адресою боржника, та складено відповідний акт з фото фіксацією. В квартирі на момент виходу щодо встановлення майнового стану боржника - особистих речей та майна, яке б належало боржнику на праві приватної власності не виявлено, в квартирі павутиння, ніхто давно не мешкає, квартирою не користуються. Єдина пральна машина в неробочому стані, гнила. А також відібрано пояснення від голови правління ОСББ Зленко В.Г. про те що в квартирі боржник ОСОБА_1 більше 1,5 років не мешкає, борги по будинку не сплачує, малолітні діти або квартиранти не мешкають. Звертаємо Вашу увагу, що відповідно постанови від 22.08.2023 року колегією суддів Дніпровського апеляційного суду на апеляційну скаргу державного виконавця АмурНижньодніпровського відділу державної виконавчої служби у місті Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) по справі за скаргою ОСОБА_5 на дії державного виконавця постановила - апеляційну скаргу задовольнити. Скаргу ОСОБА_5 , - залишити без розгляду.

Перевіркою АСВП на виконанні у відділі перебувало зведене виконавче провадження 50644773 яке містило у собі виконавче провадження АСВП№50537729 про стягнення з виконавчого листа № 199/9214/15 про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_5 грошову суму у розмірі 49600,00 грн., а також понесені витрати по справі у розмірі - 796,00 грн., а всього 50396,00 грн.

Відповідно до п.7 ч.1 ст. 37 Закону України «Про виконавче провадження» 10.09.2018 року державним виконавцем винесено постанову про повернення виконавчого документа стягувачу роз'яснивши право для повторного пред'явлення виконавчого документа для примусового виконання. Вдруге 23.11.2018 року на адресу відділу пред'явлено вищезазначений виконавчий документ, однак 23.11.2018 року відповідно до вимог п.8 ч.4 ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження» (який діяв на момент винесення постанови) державним виконавцем винесено повідомлення без прийняття до виконання у зв'язку з несплатою стягувачем авансового внеску. 01.07.2019 року втретє стягувачем пред'явлено виконавчий документ який станом на теперішній час знаходиться на примусовому виконанні в складі ЗВП №72112091. Постановою Верховного суду від 16 жовтня 2019 року у справі № 199/9214/15-ц провадження №61-32295св19 скасовано постанову про повернення виконавчого документа стягувачеві від 10.09.2018 року прийнятого державним виконавцем Малюк І.В., оскільки поновити виконавче провадження №50537729 не вбачалось можливим, так як станом на момент винесення постанови Верховного суду від 16.10.2019 року виконавчий лист № 199/9214/15 вже перебувало на виконанні. До відділу на примусове виконання надійшла вимога Ф-115395-17/61У видана 13.05.2019 року ГУ ДПС у Дніпропетровській області. Державним виконавцем 14.09.2023 року відкрито виконавче провадження №72786372 та винесено постанову про приєднання виконавчого провадження до складу ЗВП №72112091.

Відповідно до частини четвертої статті 18 Закону України «Про виконавче провадження» державним виконавцем 08.09.2023 року направлено запит до відділу обліку проживання фізичних осіб Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур ДМР. На запит державного виконавця до відділу надійшло дві відповіді згідно яких, відповідно до даних картотеки з питань реєстрації місця проживання осіб за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстровані наступні фізичні особи: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрована з 01.07.2016 року; -малолітня ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрована з 14.09.2020 року, обидві особи зареєстровані за адресою АДРЕСА_1 по теперішній час. 24.01.2023 року виходом за адресою: АДРЕСА_1 , встановлено, що двері квартири зачинені та опечатані державною виконавчою службою, власниця квартири - відсутня, встановити місцезнаходження дитини ОСОБА_6 виявилось неможливим. На адресу відділу з Державної прикордонної служби на запит щодо перетину кордону малолітньою дитиною, 03.01.2024 року отримано відповідь, що відповідна установа не має правових підстав для надання запитуваної інформації на малолітню особу, яка не є боржником по виконавчому провадженню. 09.02.2024 року державним виконавцем було сформовано запит до ВП № 1 ГУНП з метою отримання інформації стосовно розшуку боржниці оголошеного згідно Ухвали Амур-Нижньодніпровського районного суду №199/8880/16-ц від 02.02.2017 року відповідь очікується. Також 08.09.2023 року та 26.09.2023 року направлено запити до органу опіку і піклування в АНД раді м. Дніпро, стосовно розгляду питання щодо надання дозволу на реалізацію житла в якому зареєстровано малолітню дитини. Державним виконавцем вживаються всі дії щодо неупередженого та повного виконання ЗВП у зв'язку з чим в рамках виконавчого провадження державним виконавцем неодноразово направлялись запити до державної прикордонної служби, Національної поліції, відповідно до вимог частини четвертої статті 18 Закону України «Про виконавче провадження» де вимоги державного виконавця щодо виконання рішень є обов'язковими на всій території України. Невиконання законних вимог виконавця тягне за собою відповідальність, передбачену законом. За умисне невиконання рішення суду, що набрало законної сили винні особи несуть кримінальної відповідальності згідно зі статтею 382 Кримінального кодексу України. Повторне звернення до посадових осіб органу опіки та піклування є недоцільним, оскільки питання щодо реалізації квартири боржника, в якій зареєстровано малолітню дитину, неможливо, та було розглянуто на засіданнях комісії з питань захисту прав дитини Амур-Нижньодніпровського району 10.10.2023 року, 14.11.2023 року, 12.12.2023 року, захисту прав дитини ОСОБА_6 . В матеріалах виконавчих проваджень наявні відповіді за весь період перебування на виконанні, від органу Опіки та піклування ДМР: відповідь Органу опіки та піклування Адміністрації Амур-Нижньодніпровського району Дніпровської міської ради від 30.06.2020 року за №5/5-90 зареєстрована малолітня ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_4 , реалізація квартири є недоцільною; лист з Управління - служби у справах дітей Амур-Нижньодніпровської районної у місті Дніпрі ради від 21.04.2022 за вих.№ 4/5-985-7, з якого встановлено, що комісія з питань захисту прав дитини Амур-Нижньодніпровської районної у місті Дніпрі ради вважає недоцільним надавати дозвіл на реалізацію нерухомого майна ОСОБА_2 в якому зареєстровані малолітні ОСОБА_7 2008 р.н. та ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_3 ; відповідь від 16.01.2024 року за №5/5-12 Органу опіки та піклування Адміністрації Амур-Нижньодніпровського району Дніпровської міської ради, комісією вирішено, реалізація квартири за адресою: АДРЕСА_1 , яка належить ОСОБА_1 , право користування якою має малолітня дитина ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_3 та зареєстрована за вищезазначеною адресою, є недоцільною. Переглянувши повторно звернення ОСОБА_8 повідомляємо, що рішення органу Опіки та піклування ДМР прийнято тричі, остання відповідь від 16.01.2024 року за №5/5-12, у зв'язку з тим, що на теперішній час суттєвих змін в законодавстві, яке визначає порядок виконання та надання дозволу органам опіки та піклування на реалізацію нерухомого майна право користування на яке має малолітня дитина не було, тому відсутні підстави для повторного звернення станом на теперішній час до органів Опіки та піклування Адміністрації Амур-Нижньодніпровського району Дніпровської міської ради.

18.10.2023 року державним виконавцем до Амур-Нижньодніпровського районного суду направлено подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України боржника з вилученням паспортного документа на нове прізвище - ОСОБА_9 або ОСОБА_3 до виконання нею зобов'язань, покладених на неї відповідно до контрольного зведеного виконавчого провадження АСВП 72112091.

19.10.2023 року державним виконавцем до Амур-Нижньодніпровського районного суду направлялось подання про оголошення в розшук боржника ОСОБА_3 . 14.11.2023 року на адресу відділу надійшла ухвали від 31.10.2023 року, подання державного виконавця - повернути без розгляду.

03.01.2024 державним виконавцем відповідно до ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» направлено запит до Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби, с проханням надати інформацію, чи документована паспортом громадянина України для виїзду за кордон дитини ОСОБА_6 . Згідно отриманої відповіді центр обробки спеціальної інформації не має правових підстав для надання запитуваної інформації про малолітню особу, яке не є боржником у вказаному виконавчому провадженні.

09.02.2024 року державним виконавцем до Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська направлено подання про виділення частки майна боржника, право користування яким має малолітня дитина. Згідно ухвали від 05.03.2024 року Амур-Нижньодніпровського районного суду міста Дніпропетровська у поданні державного виконавця - відмовлено. 26.02.2024 року державним виконавцем вкотре здійснено вихід за адресою боржника: АДРЕСА_1 , встановлено, що квартира опечатана Державною виконавчою службою, вікна та двері не пошкоджені (цілі). Боржник не з'являлась, борги по комунальним платежам не сплачує, також залишено виклик з'явитись до відділу ДВС. З приводу звернення з вимогою до старшого слідчого ВП№1 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області, не входить до компетенції державного виконавця. Державним виконавцем відповідно до ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» постійно оновлюються запити, та періодичні запити. Щодо кримінальної справи №12021046630000442 від 18.09.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.382 та ч.1 ст. 364 КК України, повідомляємо, що державний виконавець та Амур-Нижньодніпровський відділ державної виконавчої служби у місті Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) не є стороною по справі, тому не може подавати будь-які клопотання та впливати на розслідування кримінальної справи. Орган опіки на піклування є органом який діє незалежно від впливу органів державної виконавчої служби. Державний виконавець не має важелів впливу на органи опіки та піклування при прийнятті ними рішень комісій. 22.04.2024 року державним виконавцем відповідно до ст. 18 ЗУ «Про виконавче провадження» направлено вимогу до ВП №1 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області щодо розшуку ОСОБА_3 14.05.2024 державним виконавцем здійснено вихід за адресою боржника: АДРЕСА_1 , двері зачинені, опечатані, ніхто не відчинив. Сусідів не було, про що складено відповідний акт державного виконавця. Також здійснювався вихід на вищевказану адресу 25.06.2024 року та 03.09.2024 року в складі утвореної виконавчої групи з державними виконавцями Гомілко А.Є. та державним виконавцем Тамаря І.М., про що складені відповідні акти. 12.09.2024 року державним виконавцем вдруге до Амур-Нижньодніпровського районного суду направлялись подання про оголошення в розшук боржника та про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України боржника з вилученням паспортного документа. Згідно ухвали від 30.09.2024 року Амур-Нижньодніпровського районного суду міста Дніпропетровська у поданнях державного виконавця - повернуто без розгляду. До відділу 25.11.2024 року надійшло клопотання від ОСОБА_8 , про необхідність перевірки законності реєстрації малолітньої ОСОБА_6 , в арештованій квартирі за адресою: АДРЕСА_1 . Про що, державним виконавцем на електронну адресу заявника (представника стягувача) надано відповідь про вжиття заходів законності реєстрації ОСОБА_6 , повідомляє, що відповідно до п.3 ст.18 Закону України «Про виконавче провадження» з метою захисту інтересів стягувача одержувати безоплатно від державних органів, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, посадових осіб, сторін та інших учасників виконавчого провадження необхідні для проведення виконавчих дій пояснення, довідки та іншу інформацію, в тому числі конфіденційну, виконавцем до відділу обліку проживання фізичних осіб Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур ДМР зроблено запит про зареєстрованих осіб за адресою АДРЕСА_1 . Згідно повідомлення відділу обліку проживання фізичних осіб Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур ДМР що до даних картотеки з питань реєстрації місця проживання осіб за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстровані наступні фізичні особи: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрована з 01.07.2016 року; -малолітня ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрована з 14.09.2020 року, обидві особи зареєстровані за адресою АДРЕСА_1 по теперішній час, що є достовірною інформацією, на які посилається відділ. Також повідомляється, що вживаються всі заходи визначені Законом, але відділ не може виходити за межі наданих йому повноважень та перебирати на себе функції інших органів. 15.01.2025 державним виконавцем здійснено вихід за адресою боржника: АДРЕСА_1 , двері зачинені, опечатані, ніхто не відчинив, про що складено акт державного виконавця. 28.02.2025 року за вих. № 20743 зроблено запит про зареєстрованих осіб за адресою: АДРЕСА_1 до відділу обліку проживання фізичних осіб Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур ДМР, за трек номером 0601120090724 «Укрпошта», відповідь наразі очікується. 19.03.2025 року державними виконавцем здійснено вихід за адресою боржника ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , двері в тамбур квартир зачинені, ніхто з сусідів не відчинив, про що складено акт за участю державних виконавців, які знаходяться у складі утвореної виконавчої групи, що зазначено в постанові державного виконавця від 30.06.2023 року.

24.03.2025 року державним виконавцем направлено запит до Органу опіки та піклування в Амур-Нижньодніпровській раді в м. Дніпрі 49000, Дніпропетровська обл., м. Дніпро, пр. Мануйлівський, буд.31, за трек номером 0601127345981, про надання дозволу на реалізацію арештованої квартири, та для надання інформації щодо перебування (місцезнаходження) малолітньої дитини ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_3 , відповідь наразі очікується. 26.03.2025 року державним виконавцем також сформовано повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про смерть дитини ОСОБА_6 , за заданими параметрами запиту не знайдено жодного запису. 03.04.2025 року відповідно до п.8 ст. 48 Закону України «Про виконавче провадження» оновила запити відносно боржника. Державним виконавцем 01.05.2025 року розглянувши клопотання від 30.04.2025 року щодо звернення з позовом до суду про зняття з реєстрації ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_3 , у зв'язку із можливим порушенням порядку реєстрації місця проживання, повідомив наступне.

Відповідно до ч.1 ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження», примусове виконання рішень проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, Законом України «Про виконавче провадження», іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону України. Статтею 19 Конституції України, визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Інструкцією з організації примусового виконання рішень затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 02.04.2012 року №512/5 (далі Інструкція) визначаються окремі питання організації виконання судових рішень і рішень інших органів (посадових осіб) (виконавчих документів) (далі - рішення), що відповідно до Закону підлягають примусовому виконанню. Частиною 30, Інструкції визначено, що у разі передачі на реалізацію нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким мають діти, необхідний попередній дозвіл органів опіки та піклування, що надається відповідно до Закону. Якщо такий дозвіл не надано, виконавець продовжує виконання рішення за рахунок іншого майна боржника, а в разі відсутності такого майна повертає виконавчий документ стягувачу з підстави, передбаченої пунктом 9 частини першої статті 37 Закону. Державним виконавцем, ініційовано звернення до органу опіки та піклування, щодо надання дозволу на передачу на реалізацію нерухомого майна, а саме квартири де зареєстрована малолітня дитина ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , однак органом опіки та піклування було відмовлено у наданні такого дозволу. Враховуючи вищевикладене, аналізуючи нормативні документи можливо дійти до висновку, що Конституцією України, органам державної влади дозволено діяти лише в межах повноважень та у спосіб, що передбачений законами України та Конституцією України, а звернення до суду з позовом про зняття з реєстрації малолітньої дитини не передбачено повноваженнями державного виконавця. Державним виконавцем направлено запит до відділу обліку проживання фізичних осіб Департамент адміністративних послуг та дозвільних процедур ДМР за адресою: АДРЕСА_2 (запит від01.05.2025 року вих.56927) відправлено АТ «Укрпошта» №4908301046355, щодо перевірки законності реєстрації малолітньої дитина ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за адресою АДРЕСА_1 , з наданням копій документів, що були підставою реєстрації дитини яка зареєстрована з 14.09.2020 року за адресою: АДРЕСА_1 з зазначенням норм та правил відповідно до Порядку реєстрації місця проживання, затвердженому Постановою КМУ №207 від 02.03.2016 року, та після отримання відповіді, Вас буде проінформовано додатково. Також державним виконавцем 01.05.2025 року відповідно до статті 18 Закону України «Про виконавче провадження» направлено запит за вих. № 56931 відправлено АТ «Укрпошта» №4908301046363, до Лівобережного управління соціального захисту населення ДМР, Дніпропетровська обл., м. Дніпро, пр. Дмитра Калнишевського, будинок 55, про надання інформації щодо оформлення виплат на дитину ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_3 та як оформлювалась допомога, із зазначенням, як матері - одиначки, або на загальних підставах (можливо за письмовою згодою), згідно отриманої відповіді на обліку в Управлінні, як одинока мати, не перебуває та не отримує жодних видів допомог на дитину ОСОБА_6 . Державним виконавцем 16.06.2025 року виставлено платіжні інструкції щодо списання з рахунків боржника грошових коштів до банківських установ, та відповідно до п.8 ст. 48 Закону України «Про виконавче провадження» оновлено запити відносно боржника.

Проаналізувавши отримані відповіді від Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Управління у сфері державної реєстрації відділ формування та ведення реєстру територіальної громади від 13.06.2025 року, що державна реєстрація місця проживання дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за адресою: АДРЕСА_1 була проведена у встановленому порядку, з дотриманням усіх нормативних вимог п.18 Постанови Кабінету Міністрів України №207 від 02.03.2016 року. Згідно отриманих відповідей на запити, ГУНП в Дніпропетровській області ДРУП №2 повідомляють, що відносно ОСОБА_1 , проводяться пошукові заходи. Також згідно відповіді відділу формування та ведення

реєстру територіальної громади управління у сфері державної реєстрації Департаменту дозвільних процедур ДМР, станом на 16.06.2025 року за адресою: АДРЕСА_1 зареєстровані: ОСОБА_1 з 01.07.2016 року; та ОСОБА_6 , 14.09.2020 року. Державним виконавцем 16.06.2025 року за № 90790 сформована вимога до Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур ДМР про надання відповіді на запит виконавця №20743 від 28.02.2025 року за поштовим відправленням «Укрпошта» № 0601118660947, про зареєстрованих осіб за адресою: АДРЕСА_1 , згідно отриманої відповіді нічого не змінилось, зареєстровані дві особи. 16.06.2025 року до ВП №1 ДРУП№2 ГУНП в Дніпропетровській області повторний запит за №90791, щодо розшуку боржника, відповідь очікується.

Державним виконавцем 16.06.2025 року направлено заяву за №90558 від 16.06.2025 року про надання дозволу на примусову реалізацію нерухомого майна право користування на яке має малолітня дитина до Органу опіки та піклування в Амур-Нижньодніпровській раді, згідно засідання комісії від 29.07.2025 року - реалізація є недоцільною, виконавча служба не була запрошена на засідання.

Ураховуючи вищевикладене, 20.08.2025 року державним виконавцем подано заяву до Органу опіки за вих.№128530 про розгляд питання засідання комісії, щодо дозволу на реалізацію з залученням державних виконавців та направлено до Амур-Нижньодніпровської ради в місті Дніпрі. Державним виконавцем 01.07.2025 року направлено вимогу до ВП№1 ГУНП ДРУП про надання на адресу відділу актуальної інформації, коли була відкрита розшукова справа на боржника ОСОБА_3 згідно ухвали Амур-Нижньодніпровського районного суду № 199/8880/16-ц від 02.02.2017 року. Також надання відповіді на запит від 16.06.2025 року, який надіслано повторно.

Та який комплекс заходів проводився щодо розшуку боржниці, які засоби і методи використовувались на встановлення розшукуваної, проханням надання повного ходу виконання з наданням документів та номер розшукової справи - відповідь не надходила. До відділу 14.05.2025 року та 15.05.2025 року надійшла відповідь від Лівобережного управління соціального захисту населення ДМР що боржниця ОСОБА_1 , на обліку в управлінні, як одинока мати, не перебуває та не отримує жодних видів допомог на дитину ОСОБА_6 07.07.2025 року надійшла відповідь від Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур управління у сфері державної реєстрації відділу формування та ведення реєстру територіальної громади на запит від 16.06.2025 року за №90790, за наявними даними картотеки з питань реєстрації фізичних осіб, за адресою: АДРЕСА_1 станом на 01.07.2025 року, склад зареєстрованих становить - 2 (дві) особи: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрована 01.07.2016 по теперішній час. - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 зареєстрована з 14.09.2020 року по теперішній час. Після чого 24.07.2025 року державним виконавцем направлено подання з метою забезпечення належного виконання рішень суду та недопущення порушень вимог чинного законодавства, провести належну перевірку СКП ВП №1 ДРУП№2 ГУНП в Дніпропетровській області. Притягнути до відповідальності винних осіб за невиконання ухвали суду №199/8880/16-ц від 27.01.2017 року виданої Амур-Нижньодніпровським районним судом м. Дніпропетровська. Надати змістовні відповіді на вимоги та запити державного виконавця: запит державного виконавця від 16.06.2025 року за №90558, та вимогу виконавця від 01.07.2025 року за №102352 до керівника Лівобережної окружної прокуратури м. Дніпра за № 4908301040330, та до ГУНП в Дніпропетровській області за №498301040349. До відділу 08.08.2025 року надійшла відповідь від Головного управління державної міграційної служби України в Дніпропетровській області з питань паспортизації, реєстрації та еміграції, згідно відповіді дані актуальні, не змінились.

Державним виконавцем відповідно до частини четвертої статті 18 Закону України «Про виконавче провадження», 05.08.2025 року направлено вимоги до ВП № 1 Дніпровського районного управління поліції № 2 ГУНП в Дніпропетровській області, також до Ювенальної поліції м. Дніпро ГУНП в Дніпропетровській області за трек номером 4908301034632, та Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби за 4908301034667. 09.09.2025 року на адресу відділу надійшла відповідь на запит від 05.07.2025 року за вих.№120513 відповідно до якої Управлінням превентивної діяльності ГУНП в Дніпропетровській області встановлено що дитина ОСОБА_6 , 2020 року народження ймовірно знаходиться разом із матір'ю закордоном. Оскільки встановлено, що 08.04.2022 року дитина виїхала закордон через пункт пропуску «Устилуг» до Республіки Польща. Додатково направлено запит до відділу міжнародного державного співробітництва ГУНП в Дніпропетровській області з метою отримання повної та всебічної інформації про місцеперебування дитини, з ким із законних представників вона наразі знаходиться та з ким перетнула кордон. Про отримання повної інформації буде проінформовано додатково, наразі триває перевірка. 12.11.2025 року на адресу відділу надійшла відповідь Управління превентивної діяльності ГУНП в Дніпропетровській області відповідно до якого для встановлення місця перебування дитини ОСОБА_10 , 2020 року народження триває перевірка та проводяться додаткові заходи для уточнення місця перебування дитини за кордоном. Про отримання остаточної інформації буде додатково повідомлено. 03.11.2025 року направлено запит до ВП №1 ДРУП№2 ГУНП в Дніпропетровській області та ВП ДРУП № 7 ГУНП в Дніпропетровській області щодо надання довідки за підписом керівника слідчого підрозділу, в якій засвідчити наступне: Прізвище, ім'я, по батькові особи, щодо якої проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12015040630002825 за фактом шахрайства. Чи знаходиться на виконанні кримінальне провадження № 12015040630002825 вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України, оскільки відповідна інформація необхідна для подальшого направлення до відповідного органу опіки та піклування для вирішення питання щодо належного забезпечення прав дитини.

Та повідомлено про те, що в ході проведення виконавчих дій встановлено, що в АНД ВП №1 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області знаходяться матеріали кримінального провадження, передбаченого ч. 1 ст. 382, ч. 1 ст. 364 КК України, відомості про яке було внесено до ЄРДР № 120021046630000442. 06.11.2025 року на адресу відділу надійшла відповідь на запит від 03.11.2025 року за вих.№175587 від ВП №4 ДРУП №1 ГУНП в Дніпропетровській області відповідно до якого за кримінальним провадженням № 12015040630002825 на теперішній час триває досудове розслідування, проводяться необхідні слідчі (розшукові) та процесуальні дії, приймаються необхідні процесуальні рішення. Особа, причетність якої до скоєння кримінальних правопорушеннь прти влвсності перевіряється органами досудового розслідування, є ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП НОМЕР_1 ), уроженка м.Дніпропетровська, громадянка України. 10.11.2025 року на адресу відділу надійшла відповідь на запит від 03.11.2025 року за вих.№175587, що проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 120021046630000442 за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч.1 ст.382 КК України, про підозру жодній особі повідомлено не було. Досудове розслідування триває. За кримінальним провадженням № 12015040630002825 за ознаками за фактом шахрайства, за вчинення вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України, 28.04.2021 року сектором дізнання відділу поліції №1 ДРУП №2 ГУНП в Дніпропетровській області за рішенням Лівобережної окружної прокуратури міста Дніпра, скеровано до сектору дізнання ВП №4 ДРУП №1 ГУНП в Дніпропетровській області.

26.01.2026 року керівником відділу передано виконавче провадження до головного державного виконавця Вонсовіч Ольги Вікторівни, яка перебувала в складі виконавчої групи відповідно до постанови від 01.07.2025 року, у зв'язку з переведення державного виконавця ОСОБА_11 до Індустріального відділу державної виконавчої служби у місті Дніпрі Дніпровського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України. 09.02.2026 року виявлено відкритий рахунок в АТ БАНК КРЕДИТ ДНІПРО, який не є учасником електронного обміну в системі АСВП в частині накладання арешту. У зв'язку з чим прийнято рішення щодо винесення постанови про арешт коштів боржника на рахунках в АТ БАНК КРЕДИТ ДНІПРО та керуючись статтями 18, 48, 56 Закону України «Про виконавче провадження». Копія постанови направлена на виконання до АТ БАНК КРЕДИТ ДНІПРО за вих.№ 19125 від 09.02.2026 року.

На адресу відділу 26.01.2026 року надійшло розпорядження №3-р від 08.01.2026 року голови адміністрації Амур-Нижньодніпровського району ДМР Дніпропетровського про відмову у наданні дозволу на реалізацію квартири за адресою: АДРЕСА_1 , де зареєстрована малолітня дитина ОСОБА_6 , відповідного до якого відділу відмовлено у наданні дозволу на реалізацію майна боржника ОСОБА_3 , право на користування яким має малолітня дитина боржника. Амур-Нижньодніпровським відділом державної виконавчої служби у місті Дніпрі Дніпровського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, підготовлено позовну заяву до Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпра про надання дозволу на реалізацію квартири, в якій зареєстрована, але фактично не проживає малолітня дитина боржника. 05.03.2026 року головним державним виконавцем подано до суду позов про надання дозволу на реалізацію нерухомого майна боржника право на користування яким має малолітня дитина. 24.03.2026 року ухвалою суду відкрито провадження №2/199/3880/26 у справі №199/2815/26 та призначено розгляд справи на 20.05.2026 року на 11:00.

Головним державним виконавцем постійно оновлюються автоматичні запити в системі АСВП та вкотре виставлено платіжки на списання з рахунків боржника коштів для погашення боргу. На виконання платіжних інструкцій на рахунки відділу кошти не надходили. В результаті аналізу матеріалів ЗВП, було встановлено, що боржник змінила прізвище з ОСОБА_12 на ОСОБА_9 про що складено АКТОВИЙ ЗАПИС ПРО ЗМІНУ ІМЕНІ № 59 від 17 грудня 2020 року, Амур-Нижньодніпровським районним у місті Дніпрі відділом державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро).

При реєстрації зміни прізвища було подано паспорт громадянина України НОМЕР_2 ,виданий Амур-Нижньодніпровським РВ ДМУ УМВС України в Дніпропетровській області від.11.03.2004 року. Враховуючи викладене, керуючись статтями 8, 18 Закону України «Про виконавче провадження», пунктом 14 розділу II Інструкції з організації примусового виконання рішень,затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 02.04.2012 № 512/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України 29.09.2016 № 2832/5), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02.04.2012 за № 489/20802, 12.02.2026 року головним державним виконавцем винесено постанову про зміну (доповнення) реєстраційних даних.

На підставі вказаної постанови підготовлено та направлено пакет документів до Адміністрації державної прикордонної служби України про необхідність внести зміни до інформаційних обліків щодо тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України, накладеного ухвалою Амур-Нижньодніпровського районного суду м.Дніпропетровська від 28.01.2020 року Справа №199/9415/14-ц провадження №6/199/24/20 відносно боржника ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 , та змінити на нові анкетні дані боржника: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 . Вимога за вих.№20488 від 12.02.2026 року скерована на електронну пошту Адміністрації державної прикордонної служби України з накладанням ЕЦП. Оскільки тривалий час відповідь не надходила, 17.03.2026 року головним державним виконавцем направлено запит про виконання за вих.39652 .

На адресу відділу 26.03.2026 року надійшов лист Головного центру обробки спеціальної інформації ДПС України відповідно до якого ОСОБА_2 внесена до відповідної бази та обмежена у праві виїзду за кордон. В той же час повідомляють що Головний центр обробки спеціальної інформації ДПС України не має правових підстав самостійно внести зміни про боржника ОСОБА_12 та змінити прізвище на ОСОБА_9 . Для внесення змін необхідно суду направити відповідну засвідчену судом копію судового рішення.

В судовому засіданні державний виконавець подання підтримала.

Відповідно до вимог ч.4 ст.441 ЦПК України ухвала про тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути постановлена судом за місцем виконання відповідного рішення за поданням державного або приватного виконавця. Суд негайно розглядає таке подання без повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного (приватного) виконавця.

Дослідивши матеріали подання, суд приходить до наступного.

Згідно зі ст. 2 Протоколу № 4 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція), який гарантує деякі права і свободи, не передбачені в Конвенції та у Першому протоколі до неї, кожен є вільним залишати будь-яку країну, включно зі своєю власною. На здійснення цих прав не може бути встановлено жодних обмежень, крім тих, що передбачені законом і є необхідними в демократичному суспільстві в інтересах національної чи громадської безпеки, для підтримання публічного порядку, запобігання злочину, для захисту здоров'я чи моралі або з метою захисту прав і свобод інших осіб.

Також ст. 12 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права передбачено, що кожна людина має право покидати будь-яку країну, включаючи свою власну. Згадані вище права не можуть бути об'єктом ніяких обмежень, крім тих, які передбачено законом, які є необхідними для охорони державної безпеки, громадського порядку, здоров'я чи моральності населення або прав і свобод інших і є сумісними з іншими правами, визначеними в цьому Пакті.

Відповідно до ст. 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Законодавством України зазначені правовідносини регулюються ст 313 Цивільного кодексу України, відповідно до якої фізична особа має право на свободу пересування. Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України. Фізична особа може бути обмежена у здійсненні права на пересування лише у випадках, встановлених законом.

З наявних матеріалів справи вбачається, що Головним державним виконавцем здійснені всі передбачені Законом заходи примусового виконання рішення, для неупередженого всебічного, повного та безперешкодного виконання виконавчих документів, які перебувають у складі ЗВП 72112091.

Відповідно до ст. 19 Закону України «Про виконавче провадження» сторони виконавчого провадження зобов'язані невідкладно, не пізніше наступного робочого дня після настання відповідних обставин, письмово повідомити виконавцю про повне чи часткове самостійне виконання рішення боржником, а також про виникнення обставин, що обумовлюють обов'язкове зупинення вчинення виконавчих дій, про встановлення відстрочки або розстрочки виконання, зміну способу і порядку виконання рішення, зміну місця проживання чи перебування (у тому числі зміну їх реєстрації) або місцезнаходження, а боржник - фізична особа - також про зміну місця роботи.

З дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження виконавець повинен здійснити сукупність дій, що спрямовані на примусове виконання судового рішення у справі та виданого на його виконання виконавчого документа на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Законом України «Про виконавче провадження».

З дати відкриття виконавчого провадження та станом на день звернення до суду з даним поданням, з боку боржника на користь стягувача не було ефективних дій для реального, фактичного та в повному обсязі виконання зобов'язання по погашенню заборгованості.

Про обставини, що перешкоджають проведенню виконавчих дій (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо) або про інші підстави, внаслідок виникнення яких боржник був позбавлений можливості скористатися правами, наданими йому Законом України «Про виконавче провадження» та які можуть бути підставою для відкладення виконавцем проведення виконавчих дій ОСОБА_1 не повідомила.

Відповідно до ст. 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Закон України від 21 січня 1994 року «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» (з подальшими змінами) регулює порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в'їзд в Україну, порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, визначає випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України і встановлює порядок розв'язання спорів у цій сфері.

За наявності підстав для тимчасових обмежень у праві виїзду громадян України за кордон, до громадянина в залежності від наявності чи відсутності паспорта для виїзду за кордон застосовується: відмова у видачі паспорта; відмова у виїзді за кордон; тимчасове затримання чи вилучення паспорта для виїзду за кордон.

Статтею 6 цього Закону передбачено, що право громадянина України на виїзд з України може бути тимчасово обмежено у випадках, коли він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов'язань.

Право державного виконавця на звернення з поданням до суду про тимчасове обмеження у праві виїзду за кордон виникає лише у разі ухилення боржника від виконання покладених на нього рішенням суду зобов'язань, тобто наявність лише самого зобов'язання не наділяє державного виконавця правом на звернення до суду з поданням про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за кордон. За переконанням суду обставини, які є предметом посилання суб'єкта подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України, як на підставу його вимог, в розумінні положення ст. 10 ЦПК України, підлягають доведенню. Зокрема, задоволення такого подання можливе за умови доведення факту ухилення боржника від виконання зобов'язання.

Відповідно до ч.1 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний вжити заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно, повно вчинити виконавчі дії.

Одним із таких заходів може бути тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України до виконання зобов'язань за рішенням.

Згідно з роз'ясненнями Міністерства юстиції України та Адміністрації Державної прикордонної служби України від 27.05.2008 року № 25-32/463, наявність зобов'язань є підставою для обмеження її у праві виїзду за межі України.

Такі обмеження права громадян України на виїзд за кордон у конкретно визначених законом випадках мають тимчасовий характер і зумовлені необхідністю забезпечення захисту прав і законних інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб та інтересів держави.

Суд погоджується, що держаним виконавцем здійснені усі можливі та необхідні дії, спрямовані на виконання судового рішення, проте виконання рішення унеможливлюється внаслідок ігнорування боржником законних вимог приватного виконавця та вчинення дій (бездіяльності), які спрямовані на ухилення від виконання рішення.

Статтею 441 ЦПК України передбачено, що тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути застосоване судом як захід забезпечення виконання судового рішення. Тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України застосовується в порядку, визначеному цим Кодексом для забезпечення позову, із особливостями, визначеними цією статтею. Суд може постановити ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи, яка є боржником за невиконаним нею судовим рішенням, на строк до повного виконання такого судового рішення. Ухвала про тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути постановлена за поданням державного або приватного виконавця, яким відкрито відповідне виконавче провадження. Суд може постановити ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи, яка є боржником за невиконаним нею судовим рішенням, на строк до повного виконання такого судового рішення.

Згідно із ч. 2 ст.19 Конституції органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 2 Протоколу № 4 до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, кожен, хто законно перебуває на території будь-якої держави має право вільно пересуватися і вільно вибирати місце проживання в межах цієї території. Кожен є вільним залишати будь-яку країну, включно зі своєю власною.

На здійснення цих прав не можуть бути встановлені жодні обмеження, крім тих, що передбачені законом і є необхідними в демократичному суспільстві в інтересах національної чи громадської безпеки, для підтримання публічного порядку, запобігання злочину, для захисту здоров'я чи моралі або з метою захисту прав і свобод інших осіб.

Відповідно до ст.18 ЦПК України судові рішення, що набрали законної сили, обов'язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.

Оскільки під час розгляду даного подання судом встановлено, що державним виконавцем вжито усіх можливих заходів, передбачених Законом України «Про виконавче провадження», обізнаність боржника ОСОБА_1 про виконавче провадження, однак рішення суду до даного часу боржником не виконується, суд дійшов висновку, що подання державного виконавця про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 441 ЦПК України, ст.18 Закону України « Про виконавче провадження», ст. ст.6 - 8 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Подання державного виконавця Амур-Нижньодніпровського відділу Державної виконавчої служби у місті Дніпрі Дніпровського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України Вонсовіч Ольги Вікторівни задовольнити.

Тимчасово обмежити у праві виїзду за межі України без вилучення паспорта боржника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянку України, РНОКПП НОМЕР_1 , , на строк до повного виконання нею зобов'язань, покладених на неї відповідно до виконавчого провадження АСВП№ №72112091.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня виготовлення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 21 травня 2026 року.

Суддя В.В. Руденко