Справа № 456/2238/26
Провадження № 3/456/1072/2026
іменем України
21 травня 2026 року місто Стрий
Суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Писарев О. Ю., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління Державної податкової служби у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,адреса проживання: АДРЕСА_1 , керівника ТОВ «Імперія Ойл Енерджі» (код ЄДРПОУ 45505888), юридична адреса: Львівська область, Стрийський район, с. Дуліби, вул. Шевченка, 133-б
за частиною 1 ст. 163-1 КУпАП,
ОСОБА_1 , будучи керівником ТОВ «Імперія Ойл Енерджі», вчинила порушення встановленого порядку ведення податкового обліку, а саме заниження податкового зобов'язання з авансового внеску з податку на прибуток підприємств за кожне місце роздрібної торгівлі пальним, нарахованого за 2025 рік в сумі 150 000 грн., відображеного в декларації з податку на прибуток підприємств за 2025 рік від 25.02.2026 р. №9437618764, чим порушено п.п. 141.14.2, 141.14.1, п.141.14 ст. 141 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами і доповненнями, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, хоча належним чином повідомлялась про час і місце розгляду справи, заяви про розгляд справи без її участі на адресу суду не подала.
Зважаючи на сповіщення ОСОБА_1 про розгляд матеріалів про адміністративне правопорушення, не надходження від неї клопотання про відкладення розгляду справи, судом вирішено провести розгляд справи у її відсутності, що не суперечить правовим приписам ч. 2 ст. 268 КУпАП.
До вказаних висновків суд прийшов, зокрема виходячи і з наступного.
Згідно зі ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Так, Європейський суд з прав людини в рішенні від 07 липня 1989 року у справі «Юніон Аліментаріа проти Іспанії» зазначив, що заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов'язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Крім того, як наголошує в своїх рішеннях Європейський суд, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції (рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі «Смірнова проти України»).
Зважаючи на те, що судом вжито усіх необхідних заходів для повного та всебічного з'ясування обставин справи, підстав для скерування справи для додаткового оформлення суддя не вбачає, враховуючи вимоги ст. 6 Європейської конвенції з прав людини та основоположних свобод, згідно якої кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення, суд вважає, що слід вирішити справу у відсутності ОСОБА_1 та в межах тих доказів, які містяться у матеріалах справи та долучені до протоколу про адміністративне правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення, згідно зі ст. 245 КУпАП, є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи з дотриманням процесуальної форми її розгляду.
Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП, полягає у відсутності податкового обліку, порушенні керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 , будучи керівником ТОВ «Імперія Ойл Енерджі», вчинила порушення встановленого порядку ведення податкового обліку, а саме заниження податкового зобов'язання з авансового внеску з податку на прибуток підприємств за кожне місце роздрібної торгівлі пальним, нарахованого за 2025 рік в сумі 150 000 грн., відображеного в декларації з податку на прибуток підприємств за 2025 рік від 25.02.2026 р. №9437618764, чим порушено п.п. 141.14.2, 141.14.1, п.141.14 ст. 141 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами і доповненнями, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Дане правопорушення, підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення №012167 серії ГУ ЛВ №1684/13-01-04-04 від 16.04.2026, з якого вбачається, що ОСОБА_1 , будучи керівником ТОВ «Імперія Ойл Енерджі», порушила встановлений порядок ведення податкового обліку, а саме заниження податкового зобов'язання з авансового внеску з податку на прибуток підприємств за кожне місце роздрібної торгівлі пальним, нарахованого за 2025 рік в сумі 150 000 грн., відображеного в декларації з податку на прибуток підприємств за 2025 рік від 25.02.2026 р. №9437618764, чим порушено п.п. 141.14.2, 141.14.1, п.141.14 ст. 141 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами і доповненнями, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП /а.с.2/;
- актом від 31.03.2026 №13318/13-01-04-04/45505888 «Про результати камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток щодо виявлення помилок (порушень) ТОВ «Імперія Ойл Енерджі» (ЄДРПОУ 45505888) за 2025 рік, відповідно до якого перевіркою встановлено, що платник занизив податкове зобов'язання з податку на прибуток за 2025 рік у зазначеній податковій декларації на 150000 грн., а саме суму авансових внесків з місць роздрібної торгівлі пальним, нараховану за результатами декларування податку на прибуток за 2025 рік, чим порушив підпункти 141.14.1, 141.14.2 пункту 141.14 статті 141 Податкового кодексу України /а.с.3-5/;
- копією акту неявки №1683/13-01-04-04 від 16.04.2026 /а.с.7/;
- копією повідомлення-виклику №12707/6/13-01-04-04 від 01.04.2026 /а.с.8/.
Оцінюючи здобуті у справі та досліджені в судовому засіданні докази, суд визнає їх належними та допустимими для використання в процесі доказування, оскільки ці докази містять у собі фактичні дані, які логічно пов'язані з тими обставинами, які підлягають доказуванню в справі та становлять предмет доказування, зібрані у порядку, встановленому КУпАП.
Зазначені вище докази винуватості ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП є такими, що доповнюють одне одного, є повними, безсумнівними, належними та допустимими, оскільки у відповідності до ст.ст. 251, 252 КУпАП, прямо підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню у справі про адміністративне правопорушення, а також є такими, що зібрані в порядку, встановленому законом.
Підстав для закриття провадження у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, суддя не вбачає.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
З врахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП адміністративне стягнення у виді штрафу.
Крім того, відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно із Законом України «Про судовий збір», розмір судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення становить 665,60 грн. (0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
В судовому засіданні не встановлено, що ОСОБА_1 звільнена від сплати судового збору, згідно зі ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст.ст. 33, 283, 284 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, й накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 /вісімдесят п'ять/ грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 665 /шістсот шістдесят п'ять/ грн. 60 коп.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимог ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300?2, 300-3 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Стрийський міськрайонний суд Львівської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Суддя О. Ю. Писарев