Вирок від 20.05.2026 по справі 444/2203/26

Справа № 444/2203/26

Провадження № 1-кп/444/358/2026

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 травня 2026 року Жовківський районний суд Львівської області у складі:

головуючий суддя ОСОБА_1

секретар судового засідання ОСОБА_2

номер кримінального провадження 12026142400000071, внесеного 01.05.2026 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань,

про обвинувачення ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кам"янець-Подільський, Хмельницької області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, раніше не судимого, з середньою освітою, працюючого - " ОСОБА_4 , паспорт НОМЕР_1 виданий Кам"янець-Подільським МВУМВСУ в Хмельницькій області 28.04.2012 року; ІПН НОМЕР_2

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України,

сторони кримінального провадження та інші учасники судового провадження: прокурор ОСОБА_5 , обвинувачений ОСОБА_3 , захисник ОСОБА_6

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 , 25.04.2026 року близько 15 години 00 хвилин маючи єдину мету виїзду за межі України, достовірно знаючи та усвідомлюючи, що Висновок №1056 про наявність порушень організму через які невиліковно хворі особи не можуть самостійно пересуватись та самообслуговуватись і потребують стороннього догляду на непрофесійній основі від 27.11.2025 року виданою Комунальним Некомерційним Підприємством «Хмельницькою центральною районною лікарнею» Хмельницького району на ім'я ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_2 та Довідка ЛКК від 27.11.2025 видана Комунальним некомерційним підприємством «Хмельницькою центральною районною лікарнею» Хмельницького району на ім'я ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_2 , міститять завідомо недостовірні відомості, перебуваючи на пункті пропуску «Рава-Руська - Гребенне», що розташоване в с. Річки, Львівського району Львівської області, з метою безперешкодного виїзду за кордон, використав завідомо підроблені документи шляхом їх пред'явлення та надання працівнику державної прикордонної служби України.

Таким чином, ОСОБА_3 , вчинив використання завідомо підробленого документа, тобто вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 358 КК України.

Зазначені обставини встановлені органом досудового розслідування і викладені в обвинувальному акті, затвердженому прокурором, який звернувся до суду з клопотанням про його розгляд у спрощеному порядку, не оспорюються учасниками судового провадження, про що обвинуваченим за участю захисника подано відповідну заяву.

Також обвинувачений у своїй заяві виразив згоду на розгляд справи у спрощеному провадженні, обвинувачений у присутності захисника беззаперечно визнав свою вину.

Обвинувальний акт розглядається у спрощеному провадженні без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.

Суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюючи кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку, вирішив наступне.

Вина обвинуваченого ОСОБА_3 полягає в тому, що він вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України - використання завідомо підробленого документа.

Обвинувачений винен у вчиненні даного кримінального правопорушення та підлягає покаранню за вчинене ним кримінальне правопорушення.

Обставинами, що пом'якшують покарання обвинуваченого, суд визнає щире каяття та активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення.

Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченого, судом не встановлено.

Вирішуючи питання про міру покарання обвинуваченому за вчинення даного кримінального правопорушення, суд виходить із принципів законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання та відповідно до ст. 65 КК України бере до уваги: ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, що згідно із ст. 12 КК України є кримінальним проступком, враховує наслідки та обставини вчиненого кримінального правопорушення (форма вини, мотив і мета, спосіб, стадія вчинення, кількість епізодів), особу винного - його вік, сімейний та матеріальний стан, стан здоров'я, те, що він не судимий, на обліку в лікаря -нарколога та лікаря-психіатра не перебуває, позитивно характеризується, за наявності обставин, які пом'якшують покарання, та відсутності обставин, які обтяжують покарання, тому приходить до висновку про можливість виправлення обвинуваченого з обранням покарання у виді штрафу в межах санкції статті, за якою кваліфіковано його дії.

Така міра покарання на переконання суду є необхідною та достатньою для виправлення обвинуваченого та для попередження вчинення ним нових кримінальних правопорушень.

Обвинувачений не вчинив кримінальні правопорушення у стані обмеженої осудності.

Обставини, які виключають кримінальну відповідальність або є підставою закриття кримінального провадження, чи є підставою для звільнення від кримінальної відповідальності відсутні.

Це діяння містить склад кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України.

Цивільний позов не заявлявся.

Питання щодо майна, на яке накладено арешт, потрібно вирішити у відповідності до ст. 174 КПК України.

Питання про документи та речові докази потрібно вирішити в порядку ст. 100 КПК України.

Процесуальні витрати відсутні.

Питання заходу забезпечення кримінального провадження потрібно вирішити в порядку Глави 18 КПК України.

З огляду на вищевказане, керуючись ст.ст. 91, 94, 370, 374, 382 Кримінального процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

ОСОБА_3 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України та призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі 30 (тридцяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 510 (пятсот десять) грн. 00 коп.

Скасувати арешт майна, накладений ухвалою слідчого судді Жовківського районного суду Львівської області від 05.05.2026 року.

Речові докази, а саме: довідку лікувально- консультативної комісії від 27 листопада 2025 року, висновок №1056 про наявність порушень організму через які невиліковно хворі особи не можуть самостійно пересуватись та самообслуговуватись і потребують соціальної послуги на непрофесійній основі від 27.10.2025 року, які видані «Хмельницькою центральною районною лікарнею» Хмельницького району та Акт №1928 від 11.12.2025 року про встановлення факту здійснення особою постійного догляду виданий Кам'янець- Подільською міською радою, на ім'я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 - залишити при матеріалах кримінального провадження.

Вирок суду першої інстанції, ухвалений за результатами спрощеного провадження в порядку, передбаченому статтями 381 та 382 цього Кодексу, не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, недослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.

Вирок може бути оскаржений шляхом подачі апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення через Жовківський районний суд Львівської області.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційного оскарження, а у разі подання апеляційної скарги, якщо судове рішення не скасовано після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Копія вироку за результатами розгляду обвинувального акта щодо вчинення кримінального проступку не пізніше дня, наступного за днем його ухвалення, надсилається учасникам судового провадження.

Вирок виготовлено в одному примірнику в нарадчій кімнаті.

Суддя: ОСОБА_1

Попередній документ
136732147
Наступний документ
136732149
Інформація про рішення:
№ рішення: 136732148
№ справи: 444/2203/26
Дата рішення: 20.05.2026
Дата публікації: 25.05.2026
Форма документу: Вирок
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Жовківський районний суд Львівської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та кримінальні правопорушення проти журналістів; Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (20.05.2026)
Результат розгляду: розглянуто з постановленням вироку
Дата надходження: 15.05.2026
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЗЕЛІСКО РУСЛАН ЙОСИПОВИЧ
суддя-доповідач:
ЗЕЛІСКО РУСЛАН ЙОСИПОВИЧ
державний обвинувач (прокурор):
Жовківська окружна прокуратура
захисник:
Вольський Андрій Богданович
обвинувачений:
Дяків Сергій Олегович