21 травня 2026 року м. Дніпросправа № 160/10895/25
Третій апеляційний адміністративний суд
у складі колегії суддів: головуючого - судді Ясенової Т.І. (доповідач),
суддів: Суховарова А.В., Головко О.В.,
розглянувши в письмовому провадженні в м. Дніпрі адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23 червня 2025 року (суддя Кучма К.С.) в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Покровської районної у місті Кривому Розі ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_1 звернулась до суду із адміністративним позовом до Виконавчого комітету Покровської районної у місті Кривому Розі ради, в якому просить:
визнати протиправним та скасувати рішення відповідача про відмову в наданні додаток до порядку 1, 2, 4, 5 затверджені постановою КМУ від 14.09.2016 № 622, на посаді завідуючого відділу бухгалтерського обліку Виконавчого комітету Покровської районної в місті ради, а саме: довідка до порядку 1 за листопад 2024 року, довідка до порядку 2 за 2024 рік, довідка до порядку 4 за 31.12.2023, довідка до порядку 5 за 2019 - 2023 роки, оформленого листом-відмовою № 7/01-35/1578 від 04.04.2025;
зобов'язати відповідача вчинити певні дії, а саме: підготувати та надати їй довідки додаток до порядку 1, 2, 4, 5 затверджені постановою КМУ від 14.09.2016 № 622, на посаді завідуючого відділу бухгалтерського обліку Виконавчого комітету Покровської районної в місті ради, а саме: довідка до порядку 1 за листопад 2024 року, довідка до порядку 2 за 2024 рік, довідка до порядку 4 за 31.12.2023, довідка до порядку 5 за 2019 - 2023 роки.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачка працювала на посаді завідуючої відділу бухгалтерського обліку виконавчого комітету Жовтневої (на даний час перейменовано Покровської) районної у місті ради. Має стаж посадової особи органів місцевого самоврядування, на момент звільнення 11 років 8 місяців 23 дня, та вийшла на пенсію державного службовця. Після чого, перейшла на загальну пенсію, однак наразі має намір перейти на пенсію державного службовця. У зв'язку з вищевикладеним, звернулася через свого представника до відповідача для отримання довідок додаток до порядку 1, 2, 4, 5 затверджені постановою КМУ від 14.09.2016 № 622, на посаді завідуючого відділу бухгалтерського обліку Виконавчого комітету Покровської районна в місті ради за листопад 2024 року, 2024 рік та за інші періоди відповідно. Однак, отримала від відповідача лист-відмову №7/01-35/1578 від 04.04.2025, з посиланням на те, що довідки, затверджені постановою КМУ від 14.09.2016 №622 стосуються державних службовців. З набранням чинності Закону №2493 (04.07.2001) проходження служби в органах місцевого самоврядування не є проходженням державної служби та посади в органах місцевого самоврядування, та не належать до посад, віднесених до відповідних категорій державних службовців. Вказане й стало підставою для звернення з позовом до суду.
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23 червня 2025 року у задоволенні позовних вимог відмовлено.
В апеляційній скарзі, позивачка посилаючись на помилковість висновків суду першої інстанції та порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове судове рішення про задоволення позову в повному обсязі.
Мотивуючи свою позицію про помилковість висновків суду скаржниця звертає увагу на те, що відповідно до довідки ПФУ за пенсійною справою ОСОБА_1 номер пенсійної справи № 912400157002 від 31.12.2024 остання перебувала на посаді державного
службовця в період з 11.05.1994 по 28.02.2006, тобто понад 11 років та отримала пенсію державного службовця за віком та вийшла на пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХІІ. Як зазначив Верховний Суд у постанові від 12.09.2023 у справі №560/8328/22, для призначення пенсії за віком за Законом №3723-ХІІ особі, яка на час звернення за її призначенням не є державним службовцем, проте відповідає критеріям, визначеним у пункті 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII, використовується розмір заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а не розмір заробітної плати, яку така особа отримувала під час перебування на державній службі. З зазначеного вище, можна зробити висновок, що позовні вимоги стосуються саме порушеного права особи яким вона володіє, оскільки ОСОБА_1 перебувала на пенсії державного службовця та має намір повернення на неї, у зв'язку з чим потребує підготувати та надати ОСОБА_1 довідки додаток до порядку 1, 2, 4, 5 затверджені Постановою Кабінету Міністрів України № 622 від 14.09.2016 року № 622, на посаді завідуючого відділу бухгалтерського обліку Виконавчого комітету Покровської районна в місті ради, а саме: довідка до порядку 1 за листопад 2024 року, довідка до порядку 2 за 2024 рік, довідка до порядку 4 за 31.12.2023 року, довідка до порядку 5 за 2019 - 2023 роки.
У відзиві на апеляційну скаргу відповідач просить апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.
Відповідно до вимог статті 311 КАС України справа розглянута в порядку письмового провадження.
Перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги та відзиву, колегія суддів дійшла таких висновків.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до 02.02.2006 працювала на посаді завідуючої відділу бухгалтерського обліку виконавчого комітету Жовтневої районної у місті ради, та має стаж посадової особи органів місцевого самоврядування на момент звільнення 11 років 8 місяців 23 дня.
На даний час позивач отримує пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
01.04.2025 представник позивачки звернувся до Виконавчого комітету Покровської районної у місті ради із адвокатським запитом, в якому просив надати позивачці довідки додаток до порядку 1, 2, 4, 5 затверджені постановою КМУ від 14.09.2016 року № 622, на посаді завідуючого відділу бухгалтерського обліку Виконавчого комітету Покровської районна в місті ради за грудень 2024 року, 2024 рік та за інші періоди відповідно.
Листом Виконавчого комітету Покровської районної в місті ради №7/01-35/1578 від 04.04.2025 повідомлено про відмову у задоволенні поданого запиту, з посиланням на те, що довідки, затверджені постановою КМУ від 14.09.2016 №622 стосуються державних службовців. З набранням чинності Закону №2493 (04.07.2001 року) проходження служби в органах місцевого самоврядування не є проходженням державної служби та посади в органах місцевого самоврядування не належать до посад, віднесених до відповідних категорій державних службовців.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд апеляційної інстанції зазначає наступне.
Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Так, до 01 травня 2016 року діяло законодавство у сфері державної служби, яке передбачало право державного службовця на призначення пенсії на умовах, визначених статтею 37 Закону України «Про державну службу» від 19.12.1993 №3723-VIII.
У силу вимог статті 37 Закону №3723-VIII на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.
Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Однак, з 01.05.2016 набрав чинності Закон України «Про державну службу» №889-VІІІ від 10.12.2015 (надалі - Закон №889-VІІІ).
У зв'язку з набранням чинності Закону №889-VІІІ, з 01 травня 2016 року втратив чинність Закон №3723-VIII, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 розділу XI Закону №889-VIII.
За правилами пунктів 10 і 12 розділу XI Закону №889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Тобто, за наявності в особи станом на 01 травня 2016 року певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01 травня 2016 року на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723-XII, але за такої умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Водночас, для осіб, які мають не менш 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, статтею 37 Закону №3723-ХІІ передбачено додаткові умови для наявності права на призначення пенсії державного службовця: певний вік і страховий стаж.
Аналіз зазначених норм законодавства дає підстави для висновку, що обов'язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону №3723-ХІІ після 01.05.2016 є дотримання сукупності вимог, визначених частиною першою ст.37 Закону №3723-ХІІ і Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» №889-VIII, а саме: щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.
Постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 затверджено Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб (далі - Порядок №622).
Пунктом 2 Порядку №622 (у редакції від 01.01.2020, чинній на момент звернення позивача з заявою про переведення на пенсію за віком відповідно до Закону №889-VIII) передбачено, що згідно з пунктами 10 і 12 розділу Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII «Про державну службу» на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 р. № 3723-XII «Про державну службу» (далі - Закон) мають право особи, які на день набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII «Про державну службу»:
- мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України;
- займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України.
Згідно з пунктом 3-1 Порядку №622 (у редакції від 01.01.2020) державні службовці, які на день набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII «Про державну службу» займали посади державної служби та які пенсію, призначену відповідно до Закону, не отримували з дати призначення до дня набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII «Про державну службу», мають право на обчислення пенсії на умовах цього Порядку після звільнення з посади державної служби.
Відповідно до пункту 4 Порядку №622 (у редакції від 01.01.2020), пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому:
посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);
розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;
у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць;
матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.
За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.
Як передбачено пунктом 5 Порядку №622 (у редакції від 01.01.2020), форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.
Відповідно до п.6 Порядку №622 (у редакції від 01.01.2020) у разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а в разі його відсутності чи перейменування (відсутності) посад, у тому числі відсутності відповідних посад державної служби, довідка видається у порядку, встановленому Мінсоцполітики за погодженням із Нацдержслужбою.
Відповідно до п.7 Порядку №622 (у редакції від 01.01.2020) у всіх випадках заробітна плата для призначення пенсії державного службовця враховується в межах установленої законом на день призначення пенсії максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
20.07.2024 набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 12 липня 2024 р. №823, якою затверджені Зміни до Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 р. №622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб» (далі - Постанова №823).
Згідно з пунктом 3 Постанови №823 ця постанова набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 січня 2024 року.
Постановою №823 Порядок №622 доповнено пунктом 4-1, який передбачає, що для призначення пенсії державним службовцям, які працювали з 1 січня 2024 р. в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та посади яких було класифіковано, заробітна плата визначається з урахуванням:
посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років у розмірах, установлених на дату звернення за призначенням пенсії (за посадою, передбаченою штатним розписом);
розмірів виплат, зазначених в абзацах третьому - п'ятому пункту 4 цього Порядку, визначених у середньомісячних сумах за період починаючи з 1 січня 2024 р. до місяця звернення особи. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у січні 2024 р., середньомісячна сума таких виплат визначається з розрахунку виплат за січень 2024 р. як за повний місяць.
Розмір посадового окладу визначається за останньою займаною особою посадою державної служби, передбаченою штатним розписом державного органу, на дату звільнення або звернення особи за призначенням пенсії.
Особам, які працювали на посадах державної служби, класифікацію яких було проведено, і мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, та які на дату виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір виплат, зазначених в абзацах третьому - п'ятому пункту 4 цього Порядку, починаючи з 1 січня 2024 р. за вибором таких осіб визначається в середньомісячних сумах за період з 1 січня 2024 р. до місяця звернення особи або за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше 1 січня 2024 р., визначених за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) державної служби у штатному розписі державного органу, встановленою на основі класифікаційного коду, в середніх розмірах, визначених законодавством, таких виплат. Середньомісячна сума зазначених виплат за місяць визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за місяць на фактичну чисельність державних службовців за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі за визначеним класифікаційним кодом. При цьому для осіб, які звернулися за призначенням пенсії у січні 2024 р., середньомісячна сума таких виплат визначається з розрахунку виплат за січень 2024 р. як за повний місяць.
Для призначення пенсії державним службовцям, які працювали з 1 січня 2024 р. у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та посади яких було класифіковано, подаються довідки про:
посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років, які особа отримувала за останнім місцем роботи на державній службі, за формою згідно з додатком 1;
розміри виплат, зазначених в абзаці третьому цього пункту, які особа отримувала за останнім місцем роботи на державній службі, за формою згідно з додатком 2;
середньомісячний розмір виплат, визначений за вибором особи, відповідно до абзацу п'ятого цього пункту, за формою згідно з додатком 3.
Також Постановою №823 Порядок № 622 доповнено пунктом 4-2, яким передбачено, що для державних службовців, які працювали в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та яких не було переведено на посади, передбачені штатним розписом, форму якого затверджено наказом Мінфіну від 28 січня 2002 р. №57 (з урахуванням змін, внесених наказом Мінфіну від 27 листопада 2023 р. № 661), або які звільнилися до 1 січня 2024 р. з таких органів, визначення заробітної плати для призначення пенсії державним службовцям здійснюється з урахуванням пункту 4 цього Порядку. При цьому посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на 31 грудня 2023 р., а розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв, але не пізніше 31 грудня 2023 року.
Для призначення пенсії державного службовця таким особам та особам, які працювали у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби, подаються довідки про:
посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років за останнім місцем роботи на державній службі за формою згідно з додатком 4;
розміри виплат, зазначених в абзацах третьому - п'ятому пункту 4 цього Порядку, за останнім місцем роботи на державній службі за формою згідно з додатком 5;
розміри виплат, зазначених в абзаці шостому пункту 4 цього Порядку, за формою згідно з додатком 6.
Пунктом 5 Порядку №622 в редакції Постанови №823 передбачено, що довідки про заробітну плату державних службовців, визначені за формами згідно з додатками 1-6, видаються виключно для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 10 грудня 2015 р. №889-VIII «Про державну службу» пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 р. №3723-XII «Про державну службу» та не є підставою для перегляду раніше призначеної пенсії державного службовця.
Водночас, форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10 грудня 2015 року №889-VIII «Про державну службу» пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року №3723-XII «Про державну службу», затверджені Постановою від 17.01.2017 № 1-3 Правління пенсійного фонду України (далі - Постанова №1-3), а саме:
- форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років);
- форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією);
- форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.
Як слідує із позовної заяви, позивачка вважає, що має право на отримання довідок додаток до порядку 1, 2, 4, 5 затверджені Постановою Кабінету Міністрів України № 622 від 14.09.2016 № 622, на посаді завідуючого відділу бухгалтерського обліку Виконавчого комітету Покровської районна в місті ради за листопад 2024 року, 2024 рік та за інші періоди відповідно.
На підтвердження своєї правової позиції позивачка посилається на те, що має стаж посадової особи органів місцевого самоврядування на момент звільнення 11 років 8 місяців 23 дня (при необхідних 10 роках).
Водночас, судом встановлено, що позивачка була звільнена з посади державної служби в 2006 році та станом на 01.05.2016 не перебувала на посаді державної служби, хоч і мала 10 років відповідного стажу, що не відповідає вимогам пункту 10 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII, отже в даних правовідносинах, необхідним є дотримання таких умов: або мати 10 років стажу державної служби і перебувати станом на 01.05.2016 на посаді державної служби, або мати 20 років стажу державної служби (в такому випадку - незалежно чи перебуває особа станом на 01.05.2016 на посаді державної служби), проте стаж роботи позивачки на державній службі (11 років 8 місяців 23 дня) підпадає під першу умову, яка діє лише якщо особа станом на 01.05.2016 перебувала на посаді державної служби, чого позивачкою не було дотримано (звільнена в 2006 році), а отже відсутні законні підстави для видачі позивачці довідок для перерахунку пенсії згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622.
Також, судом першої інстанції під час розгляду справи встановлено, що позивачка зверталася відносно надання довідок до порядку 1, 2, 4, 5, затверджені постановою КМУ від 14.09.2016 №622 на посаді завідуючої відділу бухгалтерського обліку Виконавчого комітету Покровської районної в місті ради за грудень 2024 року, 2024 рік та отримала відповідь лист-відмову №7/01-35/1578 від 04.04.2025. При цьому, позивачка просить суд зобов'язати відповідача підготувати та надати їй довідки додаток до порядку 1, 2, 4, 5 затверджені постановою КМУ від 14.09.2016 № 622, на посаді завідуючого відділу бухгалтерського обліку Виконавчого комітету Покровської районної в місті ради, а саме: довідка до порядку 1 за листопад 2024 року, довідка до порядку 2 за 2024 рік, довідка до порядку 4 за 31.12.2023, довідка до порядку 5 за 2019 - 2023 роки, що не відповідає запиту направленому її представником на адресу відповідача.
Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17.03.2025 у справі №160/394/25, яке набрало законної сили 17.04.2025, яким у задоволенні адміністративного позову відмовлено.
У рішенні Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17.03.2025 у справі №160/394/25, зокрема було встановлено, що позивачка була звільнена з посади державної служби в 2006 році та станом на 01.05.2016 не перебувала на посаді державної служби, хоч і мала 10 років відповідного стажу, що не відповідає вимогам пункту 10 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII. Тобто, в даних правовідносинах, необхідним є дотримання таких умов: або мати 10 років стажу державної служби і перебувати станом на 01.05.2016 на посаді державної служби, або мати 20 років стажу державної служби (в такому випадку - незалежно чи перебуває особа станом на 01.05.2016 на посаді державної служби). В даному випадку стаж роботи позивача на державній службі (11 років 8 місяців 23 дня) підпадає під першу умову, яка діє лише якщо особа станом на 01.05.2016 перебувала на посаді державної служби, чого позивачем не було дотримано (звільнена в 2006 році). Отже, ураховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про відсутність законних підстав для видачі позивачу довідок для перерахунку пенсії згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622.
З врахуванням викладеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.
Таким чином, колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги не знайшли свого підтвердження та спростовуються висновками суду першої інстанції, які зроблені на підставі повного, всебічного та об'єктивного аналізу відповідних правових норм та фактичних обставин справи.
Згідно п.41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).
На підставі викладеного, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи та надано їм належну юридичну оцінку, судове рішення ухвалено з дотриманням норм матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, тому відсутні підстави для задоволення апеляційної скарги та скасування рішення.
Керуючись статтями 241-245, 250, 311, 315, 316, 321, 322, 328, 329 КАС України, суд,-
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.
Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23 червня 2025 року залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складання повної постанови у випадках, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 КАС України.
Головуючий - суддя Т.І. Ясенова
суддя А.В. Суховаров
суддя О.В. Головко