Рішення від 21.05.2026 по справі 240/19191/25

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 травня 2026 року м. Житомир справа № 240/19191/25

категорія 111020300

Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Гуріна Д.М., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Житомирській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Корнинський завод будівельних матеріалів" про стягнення податкової заборгованості з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків,

встановив:

До Житомирського окружного адміністративного суду звернулося Головне управління ДПС у Житомирській області із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Корнинський завод будівельних матеріалів", в якому позивач просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Корнинський завод будівельних матеріалів» податкову заборгованість в сумі 10216,89 грн, здійснити стягнення з рахунків у банку, що обслуговують такого платника податків.

В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що ТОВ "Корнинський завод будівельних матеріалів" є платником податків та за ним рахується податковий борг на суму 10216,89 грн штрафних санкцій за платежем податок на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг). Просить стягнути з ТОВ "Корнинський завод будівельних матеріалів" 10216,89 грн податкової заборгованості з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків.

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 06.08.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи, а також встановлено відповідачу строк для надіслання відзиву на адміністративний позов.

Відповідачу надіслана ухвала про відкриття провадження в електронний кабінет 06.08.2025 про що свідчить довідка про доставку електронного листа.

Відповідач відзив на адміністративний позов не надав, про причини неподання відзиву не повідомив, тому суд, у відповідності до частини 6 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, вирішує справу за наявними матеріалами.

Частиною 5 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Відповідно до положень частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно з підпунктом 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України встановлено, що грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно з п.54.3 ст.54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.

Відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 ст.54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

За ТОВ "Корнинський завод будівельних матеріалів" рахується податковий борг на загальну суму 10216,89 грн, в тому числі штрафні санкції та пеня за платежем податок на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), який виник на підставі визначених контролюючим органом податкових зобов'язань.

Згідно висновків акта перевірки №21295/06-30-04-07 від 16.10.2024 встановлено порушення правил сплати (перерахування) грошового зобов'язання з податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), визначених п.54.1 ст.54, п.57.1 ст.57, п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України та на підставі п.124.1 ст.124 Податкового кодексу України нараховано штрафну санкцію 6471,24 грн (податкове повідомлення-рішення від 14.11.2024 №0272560407 (а.с.7), з яких сплачено в строки визначені Податковим кодексом України 6471,24 грн штрафної санкції.

Крім того, за висновками акта перевірки №14235/06-30-04-07 від 18.06.2024 та/або за даними Єдиного реєстру податкових накладних (далі - ЄРПН) встановлено порушення гл.2., п.49.18.1 п.49.18 ст.49, п.203.1 ст.203 Податкового кодексу України, та згідно з п.54.3.1 п.54.3 ст.54 та п.120.1 ст.120 Податкового кодексу України нараховано штрафну санкцію 1020,00 грн (податкове повідомлення-рішення від 19.07.2024 №0180570407 (а.с.8), з яких не сплачено в строки визначені Податковим кодексом України 1020,00 грн штрафної санкції.

Вищезазначені податкові повідомлення-рішення відповідачем не оскаржувались у судовому порядку, тому податковий борг (грошове зобов'язання) зі сплати штрафних санкцій за платежем податок на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на суму 7491,24 грн вважається узгодженим.

Крім того, відповідачу нараховано пеню згідно з вимогами статті 129 Податкового кодексу України в сумі 2725,65 грн (розрахунок пені а.с.12).

Пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків. Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує шістдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.

Згідно з пунктом 59.5 статті 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

ГУ ДПС у Житомирській області, відповідно до положень ст.59 Податкового кодексу України на адресу ТОВ "Корнинський завод будівельних матеріалів" надсилалася податкова вимога форми “Ю» від 07.07.2023 №0009041-1305-0630 на суму 23436,32 грн (а.с.5).

Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України встановлено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Згідно з підпунктом 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Таким чином, за ТОВ "Корнинський завод будівельних матеріалів" рахується податковий борг на загальну суму 10216,89 грн, в тому числі: штрафні санкції та пеня за платежем податок на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг).

Позивачем на підтвердження суми заборгованості відповідача додано до позовної заяви зведений розрахунок сум податкового боргу (а.с.4), розрахунок пені (а.с.12) згідно з якими заборгованість відповідача складає всього 10216,89 грн.

На підставі наведеного, а також враховуючи те, що на час розгляду справи заборгованість не сплачена, суд задовольняє позовні вимоги в повному обсязі.

Враховуючи вимоги частини 2 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України та відсутність судових витрат суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, судові витрати по сплаті судового збору, понесені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 77, 90, 139, 241-246, 250, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,

вирішив:

Задовольнити позовні вимоги Головного управління ДПС у Житомирській області (вул.Юрка Тютюнника, 7, м.Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 44096781) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Корнинський завод будівельних матеріалів" (вул.Житомирська, 19, селище Корнинське, Житомирський район, Житомирська область, код ЄДРПОУ 33385500) про стягнення податкової заборгованості з рахунків у банку, що обслуговують такого платника податків.

Стягнути на користь Головного управління ДПС у Житомирській області з Товариства з обмеженою відповідальністю "Корнинський завод будівельних матеріалів" податкову заборгованість з рахунків у банку, що обслуговують такого платника податків в сумі 10216,89 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Д.М. Гурін

21.05.26

Попередній документ
136705082
Наступний документ
136705084
Інформація про рішення:
№ рішення: 136705083
№ справи: 240/19191/25
Дата рішення: 21.05.2026
Дата публікації: 25.05.2026
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Житомирський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо; погашення податкового боргу, з них; стягнення податкового боргу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (21.05.2026)
Дата надходження: 31.07.2025
Предмет позову: стягнення податкової заборгованості з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків