Постанова від 25.01.2011 по справі 2а-6636/10/2370

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 січня 2011 року Справа № 2а-6636/10/2370

15 год. 20 хв. м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Руденко А.В.,

при секретарі -Чемерин І.В.,

за участю:

представника позивача -Нікіфорова І.К. (за довіреністю ),

представника відповідача -Назаренко М.П. (за довіреністю),

прокурора -Зубенка В.С.,

третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача-

Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства -Сторчоуса О.В. (за довіреністю);

Державного підприємства «Золотоніське лісове господарство» - Кривоборода В.В. (за довіреністю);

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Чумгак»до Черкаської обласної державної адміністрації, за участю прокурора Черкаської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства, державне підприємство «Золотоніське лісове господарство»про часткове скасування розпорядження,-

ВСТАНОВИВ:

23.12.2010р. товариство з обмеженою відповідальністю «Чумгак» звернулося до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Черкаської обласної державної адміністрації, треті особи: Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства, державне підприємство «Золотоніське лісове господарство», в якому просить скасувати з моменту прийняття розпорядження голови Черкаської обласної державної адміністрації №102 від 21.05. 2010р. в частині відміни п. 1.4., п. 2, 3 розпорядження № 65 від 22.03.2010 року щодо виділення у платне довгострокове тимчасове користування (без вилучення) ТОВ «Чумгак»лісової ділянки площею 0,8 га, яка знаходиться в постійному користуванні державного підприємства «Золотоніське лісове господарство», щодо обов'язку використовувати лісову ділянку відповідно до заявленої мети та щодо надання державним підприємством «Золотоніське лісове господарство»доручення укласти з ТОВ «Чумгак»договір тимчасового користування лісової ділянки.

В обгрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 22.03.2010р. Черкаською обласною державною адміністрацією видано розпорядження №65 «Про виділення в довгострокове тимчасове користування лісових ділянок», згідно п. 1.4 якого ТОВ «Чумгак»виділено лісову ділянку площею 0,8 га, що знаходиться в постійному користуванні ДП «Золотоніське лісове господарство». На підставі вказаного розпорядження ТОВ «Чумгак»уклало з ДП «Золотоніське лісове господарство»договір на право довгострокового тимчасового користування лісами.

Розпорядженням голови Черкаської ОДА № 102 від 21.05.2010р. розпорядження від 22.03.2010р. №65 відмінено, зобов'язано Черкаське управління лісового та мисливського господарства, ДП «Золотоніське лісове господарство»привести у відповідність з цим розпорядженням відносини, що виникли з тимчасовими користувачами, тобто розірвати укладені договори тимчасового користування лісами.

Позивач вважає, що спірне розпорядження не грунтується на вимогах чинного законодавства, суперечить рішенню Конституційного суду України № 7 -рп/2009 від 16.04.2009р., прийнято з порушенням ст. 19 Конституції України та безпідставно, є недоцільним, неекономічним, неефективним за очікуваними чи фактичними результатами, тому підлягає скасуванню з моменту його прийняття в судовому порядку.

Представник позивача в судовому засіданні зазначені вимоги підтримав у повному обсязі, просив їх задовольнити.

Відповідач проти позову заперечив, у письмових запереченнях, наданих до суду, зазначив, що підставами для відміни спірного розпорядження є відсутність розроблених та затверджених Держкомлісгоспом України та Мінприроди Правил використання корисних властивостей лісів як основного нормативно-правового акту, що визначає строк використання корисних властивостей лісів, та порушення процедури видання розпоряджень облдержадміністрації, а саме Порядку виділення лісових ділянок державної власності у довгострокове тимчасове користування в області, затвердженого розпорядженням облдержадміністрації від 24.11.2009р. № 346, оскільки позивач не погодив містобудівне обґрунтування з управлінням містобудування та архітектури облдержадміністрації.

Також згідно зі ст. 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»голова облдержадміністрації має право видавати розпорядження і, відповідно, вносити до них зміни, визнавати такими, що втратили чинність та відміняти їх, тому відповідач, прийнявши розпорядження №102 від 21.05.2010р., діяв в межах повноважень, наданих законом. Вказане також не суперечить Рішенню Конституційного суду України від 16.04.2009р. №7-рп/2009.

Крім цього, позивач пропустив шестимісячний строк на звернення до суду, встановлений ст. 99 КАС України.

Щодо позиції третіх осіб з питання спору, то Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства підтримало позицію відповідача стосовно правомірності скасування рішення про виділення земельних ділянок у тимчасове користування №61 від 20.03.2010р., а державне підприємство «Золотоніське лісове господарство»залишило вирішення спору на розсуд суду.

На думку прокурора позов задоволенню не підлягає, виходячи з обставин, зазначених представником відповідача.

Заслухавши пояснення та доводи представників сторін та третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, дослідивши матеріали справи, вивчивши та оцінивши письмові докази у їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до часткового задоволення виходячи з наступного.

Судом встановлено, що згідно з довідкою міськрайонного управління Держкомзему у м. Золотоноша та Золотоніському районі Черкаської області від 24.02.2010р. №737/06-12 (а.с. 53) лісова ділянка площею 0,8 га, яка передається у довгострокове користування ТОВ»Чумгак», знаходиться в адміністративних межах Коробівської сільської ради за межами населених пунктів і відноситься до земель, які перебувають у постійному користуванні ДП «Золотоніське лісове господарство».

Відповідно до акта технічного обстеження лісових площ від 16.02.2010р. (а.с. 65-67) ДП «Золотоніське лісове господарство»(постійний землекористувач) не заперечує проти виділення лісової ділянки площею 0,8 га із земель Деньгівського лісництва в довгострокове користування ТОВ «Чумгак»для культурно-оздоровчих цілей терміном на 49 років.

На підставі вказаного акту ДП «Золотоніське лісове господарство»(постійний землекористувач) надало висновок від 16.02.2010р. № 169/02, яким висловило свою згоду на виділення позивачеві в довгострокове тимчасове користування терміном на 49 років лісової ділянки площею 0,8 га.

Враховуючи позитивний висновок постійного землекористувача, Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства листом № 281/04 від 23.02.2010р. погодило виділення лісової ділянки в тимчасове користування ТОВ «Чумгак».

Згоду на виділення земельної ділянки у своєму висновку від 05.03.2010р. № 256/01-27 також надала служба охорони культурної спадщини Черкаської ОДА.

Клопотання позивача щодо виділення у довгострокове тимчасове користування вказаної лісової ділянки було розглянуто на засіданні комісії облдержадміністрації з розгляду матеріалів щодо виділення лісових ділянок державної власності у довгострокове тимчасове користування, утвореної розпорядженням облдержадміністрації від 24.11.2009р № 346, рішенням якої позивачу рекомендовано подати Черкаському обласному управлінню лісового та мисливського господарства необхідні документи, передбачені Порядком виділення лісових ділянок державної власності у довгострокове тимчасове користування в області, після чого Черкаському обласному управлінню лісового та мисливського господарства підготувати проект розпорядження облдержадміністрації «Про виділення в тимчасове довгострокове користування лісової ділянки товариству з обмеженою відповідальністю «Чумгак»строком на 49 років.

22.03.2010р. Черкаською облдержадміністрацією видано розпорядження №65 «Про виділення в довгострокове тимчасове користування лісових ділянок», пунктом 1.4 якого ТОВ «Чумгак»виділено лісову ділянку площею 0,8 га, що знаходиться в постійному користуванні ДП «Золотоніське лісове господарство»в адміністративних межах Коробівської сільської ради Золотоніського району Черкаської області для використання в культурно-оздоровчих цілях терміном на 49 років.

Пунктами 2, 3 розпорядження №65 від 22.03.2010р. особам, зазначеним у пункті 1 розпорядження, визначено обов'язок використовувати лісові ділянки відповідно до заявленої мети з дотриманням вимог ст. 20 Лісового кодексу України та доручено ДП «Золотоніське лісове господарство»укласти договори довгострокового тимчасового користування лісовими ділянками, забезпечити їх нотаріальне посвідчення і реєстрацію в Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

07.04.2010р. між ДП «Золотоніське лісове господарство»та ТОВ «Чумгак»на визначених у розпорядженні умовах укладений та нотаріально посвідчений договір на право довгострокового тимчасового користування лісами, що зареєстрований в Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства 08.04.2010р. за №38. Згідно з п. 29 договір набирає законної сили після підписання сторонами та нотаріального посвідчення і його реєстрації в Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Ст. 2 Лісового кодексу України передбачає, що лісові відносини -це суспільні відносини, які стосуються володіння, користування та розпорядження лісами і спрямовуються на забезпечення охорони, відтворення та стале використання лісових ресурсів з урахуванням екологічних, економічних, соціальних та інших інтересів суспільства.

Об'єктом лісових відносин є Лісовий фонд України та окремі лісові ділянки.

Суб'єктами лісових відносин є органи державної влади, органи місцевого самоврядування, юридичні особи та громадяни, які діють відповідно до Конституції та законів України.

Згідно із ст. 16 Лісового кодексу України право користування лісами здійснюється в порядку постійного та тимчасового користування.

Ст. 18 Лісового кодексу України передбачено, що об'єктом тимчасового користування можуть бути всі ліси, що перебувають у державній, комунальній або приватній власності; тимчасове користування лісами може бути довгостроковим і короткостроковим; довгостроковим тимчасовим користуванням лісами є строкове платне використання лісових ділянок терміном від одного до п'ятидесяти років, засноване на договорі, які виділяються для потреб мисливського господарства, культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних, туристичних і освітньо-виховних цілей, проведення науково-дослідних робіт.

Відповідно до ч. 4 вказаної статті довгострокове тимчасове користування лісами державної та комунальної власності здійснюється без вилучення земельних ділянок у постійних користувачів лісами на підставі рішення відповідних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, прийнятого в межах їх повноважень за погодженням з постійними користувачами лісами та органом виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства.

П. 6 ч. 1 ст. 31 Лісового кодексу України до повноважень обласних міських державних адміністрацій у сфері лісових відносин у межах своїх повноважень на їх території віднесено прийняття рішень про виділення в установленому порядку для довгострокового тимчасового користування лісами лісових ділянок, що перебувають у державній власності, на відповідній території.

Беручи до уваги вказані приписи, суд вважає, що позивач набув прав тимчасового користувача лісовою ділянкою площею 0,8 га з моменту державної реєстрації договору від 07.04.2010р. в Черкаському обласному управлінні лісового і мисливського господарства, тобто з 08.04.2010р.

Розпорядженням голови Черкаської облдержадміністрації №102 від 21.05 2010р. відмінено ряд розпоряджень про виділення в довгострокове тимчасове користування лісових ділянок, в тому числі і розпорядження № 65 від 22.03.2010р.

Зі змісту вказаного розпорядження вбачається, що воно прийняте відповідно до ст. 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»та протестів прокурора області від 14.05.2010р. №07/4-2197-10.

Ст. 3 Лісового кодексу України передбачає, що лісові відносини в Україні регулюються Конституцією України, Законом України «Про охорону навколишнього природного середовища», цим Кодексом, іншими законодавчими актами України та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Відповідно до ч. 2 ст. 22 Лісового кодексу України право тимчасового користування лісовими ділянками припиняється у випадках, передбачених статтею 78 цього Кодексу для припинення права використання лісових ресурсів.

В свою чергу ст. 78 Лісового кодексу України передбачає такі підстави припинення права використання лісових ресурсів:

1) добровільна відмова від використання лісових ресурсів;

2) закінчення строку, на який було надано право використання лісових ресурсів;

3) припинення діяльності лісокористувачів, яким було надано право використання лісових ресурсів;

4) порушення правил і норм, умов спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів;

5) використання лісових ресурсів способами, які негативно впливають на стан і відтворення лісів, призводять до погіршення навколишнього природного середовища;

6) порушення встановлених строків справляння збору за використання лісових ресурсів;

7) використання лісової ділянки не за цільовим призначенням;

8) невідшкодування в установленому порядку збитків, заподіяних лісовому господарству внаслідок порушення лісового законодавства, та невиконання вимог щодо усунення виявлених недоліків.

Натомість ст. 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»від 09.04.1999р. № 586-Х1У передбачає, що голови місцевих державних адміністрацій приймають розпорядження одноособово і несуть за них відповідальність. Крім цього, вказаною статтею передбачено порядок прийняття розпоряджень та їх оприлюднення.

Таким чином, вказаний Закон відповідно до ст. 3 Лісового кодексу України не регулює спірні відносини та, як наслідок, не може бути підставою для припинення лісових відносин по тимчасовому користуванню лісовими ділянками.

Зі змісту протесту прокурора Черкаської області від 14.05.2010р. №07/4-2197-10 вбачається, що вказаний протест на розпорядження Черкаської ОДА №65 від 22.03.2010р. не вносився.

З огляду на зазначене суд приходить до висновку, що розпорядження Черкаської ОДА №102 від 21.05.2010р. в частині відміни розпорядження №65 від 23.02.2010р. не ґрунтується на підставах, передбачених Конституцією та законами України.

Рішення суду у цій справі ґрунтується і на правовій позиції, висловленій в Рішенні Конституційного Суду України № 7-рп/2009 від 16.04.2009р. у справі за конституційним поданням Харківської міської ради щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 19, статті 144 Конституції України, статті 25, частини чотирнадцятої статті 46, частин першої, десятої статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Конституційний Суд України у вказаному Рішенні зазначив, що до нормативних належать акти, які встановлюють, змінюють чи припиняють норми права, мають локальний характер, розраховані на широке коло осіб та застосовуються неодноразово, а ненормативні акти передбачають конкретні приписи, звернені до окремого суб'єкта чи юридичної особи, застосовуються одноразово і після реалізації вичерпують свою дію.

Розпорядження № 65 від 22.03.2010р. породжує права і обов'язки тільки у визначеного ним певного кола суб'єктів, яким воно адресоване, тому є актом індивідуальної дії.

У цьому контексті суд наголошує, що після укладення 07.04.2010р. договору між державним підприємством «Золотоніське лісове господарство»та ТОВ «Чумгак»на право довгострокового тимчасового користування лісами, його нотаріального посвідчення та державної реєстрації розпорядження № 65 від 22.03.2010р. в частині, що стосується ТОВ «Чумгак», вичерпало свою дію фактом його виконання, а тому не може бути скасоване, відмінене, змінене органом, який його прийняв, що узгоджується з правовою позицією, викладеною в Рішеннях Конституційного Суду України № 7-рп/2009 від 16.04.2009 р. та № 1-зп від 13 травня 1997 р., де зазначено, що «це є гарантією стабільності суспільних відносин, у тому числі відносин між державою і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього рішення».

З огляду на зазначене суд приходить до висновку, що, прийнявши розпорядження №102 від 21.05.2010р. про відміну розпорядження №65 від 22.03.2010р., відповідач діяв не у спосіб, визначений законом.

Щодо посилання представника відповідача на відсутність затверджених Держкомлісгоспом Правил використання корисних властивостей лісів як на підставу для відміни розпорядження №65 від 22.03.2010р. суд зазначає, що лісова ділянка виділена позивачу у тимчасове платне довгострокове користування в межах строків, визначених Лісовим кодексом України, який є актом вищої після Конституції України юридичної сили в системі нормативно-правових актів.

Зокрема, ч. 2 ст. 18 Лісового кодексу України встановлює, що довгострокове тимчасове користування лісами може бути терміном від одного до п'ятдесяти років.

Так як лісову ділянку виділено в тимчасове користування терміном на 49 років, суд не знаходить порушень чинного законодавства при прийнятті розпорядження про таке виділення.

На думку суду, відсутність підзаконного нормативного акта не є підставою для скасування розпорядження №65 від 22.03.2010р.

Крім цього, відсутність Правил використання корисних властивостей лісів не є перешкодою для виділення лісових ділянок у тимчасове використання, оскільки наданим суду розпорядженням Черкаської ОДА № 346 від 24.11.2009р. затверджено Порядок виділення лісових ділянок державної власності у довгострокове тимчасове користування в області, який діяв на час прийняття розпорядження №65 від 22.03.2010р.

Стосовно відсутності погодження позивачем містобудівного обґрунтування з управлінням містобудування та архітектури облдержадміністрації суд зазначає наступне.

Відповідно до п. 7 Порядку виділення лісових ділянок державної власності у довгострокове тимчасове користування в області, затвердженого розпорядженням облдержадміністрації від 24.11.2009р. №346, після розгляду матеріалів комісією заявник виконує її рекомендації, замовляє в організації, яка має відповідну ліцензію, містобудівне обґрунтування з топогеодезичною зйомкою масштабу 1:500, погоджує його в установленому порядку з управлінням містобудування та архітектури облдержадміністрації та звертається до територіального органу виконавчої влади з питань лісового господарства, служби охорони культурної спадщини облдержадміністрації (а в разі виділення лісової ділянки державної власності у межах населеного пункту -відповідного органу місцевого самоврядування) для отримання висновку про можливість виділення лісової ділянки в довгострокове тимчасове користування.

Розпорядженням №346 від 24.11.2009р. передбачено, що вказаний Порядок затверджено відповідно до ст.ст. 18, 31 Лісового Кодексу України з врахуванням вимог Порядку спеціального використання лісових ресурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2007р. № 761.

Ст. 1 Закону України «Про планування і забудову територій»від 20.04.2000р. №1699-111 передбачає, що схема районного планування, генеральний план розвитку населених пунктів та містобудівне обґрунтування відносяться до містобудівної документації.

Відповідно до п. 34 Порядку від 23.05.2007р. №761 виділення лісових ділянок для культурно-оздоровчих цілей здійснюється з врахуванням схем районного планування, генеральних планів розвитку населених пунктів, програм розвитку лісового господарства Автономної Республіки Крим, областей, а також матеріалів лісовпорядкування.

Згідно з вказаними приписани наявність містобудівного обґрунтування як виду містобудівної документації при виділенні лісових ділянок не є обов'язковим.

Постанова Кабінету Міністрів України від 23.05.2007р. №761 є нормативно-правовим актом вищої юридичної сили, тому Порядок виділення лісових ділянок державної власності у довгострокове тимчасове користування в області, затверджений розпорядженням облдержадміністрації від 24.11.2009р. №346, не може суперечити вказаній постанові.

Не містять вимог про необхідність розроблення містобудівного обґрунтування і ст.ст. 18 та 31 Лісового кодексу України.

Відповідно до визначення, яке міститься у ст. 1 Закону України «Про планування і забудову територій»від 20.04.2000р. №1699-111, містобудівне обґрунтування - це вид містобудівної документації, в якому відповідно до державних будівельних та інших норм, стандартів і правил, положень містобудівної документації визначаються містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки (об'єкта будівництва), обов'язкові для врахування при відведенні земельної ділянки та/або проектуванні цього об'єкта.

Згідно з ч.ч. 2, 6 ст. 24 вказаного Закону замовник, що має наміри забудови належної йому на праві власності або користуванні земельної ділянки, або уповноважена ним особа звертається до відповідного органу державної виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування із заявою (клопотанням) щодо намірів забудови земельної ділянки, в якій зазначаються призначення будівлі, споруди, та орієнтовні характеристики забудови; у разі відсутності місцевих правил забудови або при намірах забудови земельних ділянок за межами населеного пункту відповідний орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування у двотижневий строк з дня реєстрації заяви (клопотання) надає заявнику згоду на розроблення містобудівного обґрунтування розміщення об'єкта.

Слід зазначити, що відповідно до ст. 67 Лісового кодексу України надання лісових ділянок під забудову не передбачено.

З огляду на зазначені приписи суд приходить до висновку, що розроблення містобудівного обґрунтування на лісову ділянку об'єктивно неможливо, оскільки лісова ділянка не є будівлею чи спорудою, тому законодавчо не передбачено.

Вказаний висновок підтверджується поясненнями представника Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства, який у судовому засіданні пояснив, що надання містобудівного обґрунтування від позивача не вимагалось, оскільки діючим законодавством не передбачене.

Щодо посилання відповідача на пропуск позивачем строку звернення до суду суд зазначає, що відповідно до ст. 99 КАС України на день прийняття розпорядження №102 від 21.05.2010р. для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлювався річний строк.

Законом України № 2453-V1 від 07.07.2010р. до ст. 99 КАС України внесено зміни, відповідно до яких для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи було встановлено шестимісячний строк. Вказані зміни набрали чинності 30.07.2010р.

Після набрання чинності змін до КАС України (30.07.2010р.) строк на звернення до суду з адміністративним позовом, якщо право на звернення до суду виникло до цієї дати, обчислюється з цієї дати при умові, якщо станом на 30.07.2010р. не збіг строк звернення до суду, встановлений чинним законодавством, що регулювало відповідні суспільні відносини до набрання чинності вказаними змінами.

Беручи до уваги, що станом на 30.07.2010р. річний строк на звернення до суду з позовом про скасування розпорядження №102 від 21.05.2010р. не закінчився, перебіг шестимісячного строку на звернення до суду розпочався 30.07.2010р. і на день подання адміністративного позову (23.12.2010р.) не закінчився, тому посилання відповідача на вказану обставину є таким, що не ґрунтується на законі.

На підставі викладеного суд прийшов до висновку, що, приймаючи розпорядження №102 від 21.05.2010р. про відміну розпорядження №65 від 22.02.2010р., відповідач діяв безпідставно та у спосіб, не передбачений законом, чим порушив принцип законності, передбачений ст. 19 Конституції України, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають в державі. Отже, суди розглядають виключно спори, які виникають між учасниками певних правовідносин. Відсутність правовідносин виключає можливість звернення до суду, оскільки відсутнє право, що підлягає судовому захисту.

Судом встановлено, що пунктом 3 розпорядження №65 від 22.03.2010р. Черкаська ОДА доручила державному підприємству «Золотоніське лісове господарство»упродовж місяця укласти договори довгострокового тимчасового користування лісовими ділянками, забезпечити їх нотаріальне посвідчення, реєстрацію в Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Таким чином, учасниками правовідносин щодо реалізації положень вказаного пункту є Черкаська ОДА та ДП «Золотоніське лісове господарство». Натомість обов'язок вчинити дії, зазначені в п. 3 розпорядження №65 від 22.03.2010р., на позивача не покладений

З огляду на зазначене суд вважає, що позовну вимогу про скасування розпорядження Черкаської обласної державної адміністрації №102 від 21.05.2010р. про відміну розпорядження Черкаської обласної державної адміністрації від 22.03.2010р. № 65 «Про виділення в довгострокове тимчасове користування лісових ділянок»в частині пункту 3 не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства у зв'язку з відсутністю порушеного права.

П. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України передбачає, що суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати у порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до частини третьої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

На підставі викладеного, керуючись статтями 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати з моменту прийняття розпорядження Черкаської обласної державної адміністрації № 102 від 21 травня 2010 року про відміну розпорядження Черкаської обласної державної адміністрації від 22 березня 2010 року № 65 «Про виділення в довгострокове тимчасове користування лісових ділянок»в частині пунктів 1.4 та 2 про виділення у платне довгострокове тимчасове користування (без вилучення) товариству з обмеженою відповідальністю «Чумгак»лісової ділянки площею 0,8 га (інші ліси, що мають важливе значення для захисту природного середовища), що знаходяться в постійному користуванні державного підприємства «Золотоніське лісове господарство»в адміністративних межах Коробівської сільської ради Золотоніського району, за межами населених пунктів, для використання в культурно-оздоровчих цілях терміном на 49 років, використання лісової ділянки відповідно до заявленої мети з дотриманням вимог статті 20 Лісового Кодексу України.

В частині позовних вимог про скасування з моменту прийняття розпорядження Черкаської обласної державної адміністрації № 102 від 21 травня 2010 року про відміну розпорядження Черкаської обласної державної адміністрації від 22 березня 2010 року № 65 «Про виділення в довгострокове тимчасове користування лісових ділянок»в частині пункту 3 щодо доручення державному підприємству «Золотоніське лісове господарство»упродовж місяця укласти договори довгострокового тимчасового користування лісовими ділянками, забезпечити їх нотаріальне посвідчення та реєстрацію в Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства провадження у справі закрити на підставі пункту 1 частини першої статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України.

Стягнути з Державного бюджету на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Чумгак»1 (одну) гривню 70 копійок судового збору.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у порядку письмового провадження -протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено 01 лютого 2011 року.

Суддя А.В. Руденко