73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
01 лютого 2011 р. Справа № 2-а-6359/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді: Кравченко К.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у Бериславському районі Херсонської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів,
встановив:
Державна податкова інспекція у Бериславському районі Херсонської області (далі - позивач) звернулась до Херсонського окружного адміністративного з позовом до ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у сумі 180,00 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідачем не сплачено податок з власників транспортних засобів на автомобіль В-2101, державний номер НОМЕР_2 у сумі 180,00 грн., чим порушено вимоги ст.5 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів”.
Представник позивача надав клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідач в судове засідання не з'явився про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомленні про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Суд, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, прийшов до наступного.
Згідно з довідкою наданою позивачем власником транспортного засобу В-2101, державний номер НОМЕР_2, є громадянин ОСОБА_1.
Як вбачається з розрахунку податку з власників транспортних засобів протягом 2007-2009 рр. податок відповідачем не сплачувався. Сума боргу за вказаний період складає 180,00грн.
Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин i механізмів справляється відповідно до Закону України від 11.12.91 № 1963-ХІІ "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин i механізмів", яким визначено платники i об'єкти оподаткування, ставки та терміни його сплати, а також встановлено порядок його сплати.
Відповідно до ст. 5 Закону "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин i механізмів", податок з власників транспортних засобів сплачується громадянами перед реєстрацією, перереєстрацією або технічним оглядом транспортних засобів щорічно (за рік) або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд. У зв'язку з цим власники транспортних засобів перед реєстрацією, перереєстрацією та технічним оглядом зобов'язані пред'являти в органи ДАІ або інші органи, що здійснюють їх реєстрацію, перереєстрацію або технічний огляд, квитанції, платіжні доручення про сплату податку, а у разі звільнення від сплати податку відповідний документ, що є підставою для надання пільги з цього податку. У разі відсутності документів про сплату податку або документів, що дають право на користування пільгами, реєстрація, перереєстрація i технічний огляд транспортних засобів не провадяться.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 1 січня поточного року. Обчислення податку з власників наземних транспортних засобів провадиться виходячи з об'єму циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів, а податку з власників водних транспортних засобів - виходячи з довжини транспортного засобу за ставками, зазначеними у статті 3 цього Закону.
Оскільки, у разі відсутності документів про сплату податку, реєстрація, перереєстрація і технічний огляд транспортних засобів не повинні проводитися, органи реєстрації та проведення технічного огляду повинні контролювати сплату податку перед проведенням технічного огляду, реєстрацією та перереєстрацією транспортних засобів. На підставі списків громадян, транспортні засоби яких не пройшли техогляд у встановлені строки, податкові органи здійснюють заходи щодо стягнення податку. Оскільки у ст. 6 Закону № 1963-XII зазначено, що у разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов'язані сплатити податок не більше як за три попередніх роки.
Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Приймаючи до уваги викладені обставини, а також враховуючи, що відповідачем заборгованість не сплачена, позовні вимоги про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158, 159, 160-163, 167 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд
постановив:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) податковий борг податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у сумі 180,00 грн. (сто вісімдесят грн.) до державного бюджету на (р/р 33213808700041, код ОКПО 24103704, отримувач УДК у Бериславькому районі, в установі банку ГУДКУ у Херсонській області, МФО 852010).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кравченко К.В.
кат. 8.1.5