Справа № 2а-5258/10/1770
04 січня 2011 року 10год. 45хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Юрчука М.І. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у м.Рівне
до Товариства з обмеженою відповідальністю фірми "Літа Плюс"
про стягнення штрафних санкцій, -
Державна податкова інспекція у м.Рівне звернулася до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Літа Плюс" про стягнення штрафних санкцій.
Справа розглядається в порядку скороченого провадження.
Ухвалою про відкриття скороченого провадження від 05 листопада 2010 року відповідачу було надано десятиденний строк з дня одержання ухвали, копії позовної заяви та копій документів для подання заперечення. У вказаний строк відповідачем не було подано заперечення на адміністративний позов та заяви про визнання позову.
Як вбачається з матеріалів справи, строк для розгляду справи у порядку скороченого провадження, визначений п. 3 ч. 5 ст. 183-2 КАС України, закінчився 23 грудня 2010р. Проте, у зв'язку із перебуванням головуючого судді по справі у відпустці, розгляд справи було перенесено на 04.01.2011р.
Давши оцінку доказам у справі, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Літа" знаходиться на обліку як платник податків в Державній податковій інспекції м. Рівне з 15.03.2002 року (а.с. 7).
05 травня 2010 року працівниками позивача, відповідно до Закону України "Про державну податкову службу в Україні" та інших нормативно правових актів, було проведено перевірку за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці - торгового центру "Літа", що розташований за адресою: м. Рівне, вул. Степова 16 та належить відповідачу, про що складено відповідний акт за №431/23-723 (а.с. 9-10).
В ході проведення перевірки виявлено:
- незабезпечення щоденного друку фіскальних звітних чеків, що порушує вимоги п. 9 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (надалі по тексту судової постанови - Закон №265/95-ВР);
- незабезпечення зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій протягом встановленого законом строку, що порушує вимоги п. 6 ст. 3 Закону №265/95-ВР;
- незабезпечення зберігання контрольних стрічок протягом встановленого законом строку, що порушує вимоги п. 10 ст. 3 Закону №265/95-ВР.
Пунктом 4 статті 17 Закону №265/95-ВР (в редакції чинній на час винесення рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій) передбачено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції - двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
Відповідно до вимог п. 3 ст. 17 Закону №265/95-ВР (в редакції чинній на час винесення рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій), за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції - двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну.
Згідно п. 5 ст. 17 Закону №265/95-ВР (в редакції чинній на час винесення рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій), за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції - десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну.
На цих підставах позивачем прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1530,00 грн. №1000832343 від 02.06.2010р. (а.с. 12).
Рішення про застосування фінансових санкцій отримане відповідачем, що підтверджується його сочистим підписом на корінці вказаного рішення. Відомостей про оскарження відповідачем рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №1000832343 від 02.06.2010р. матеріали справи не містять.
Відповідно до статті 25 Закону №265/95-ВР, суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами господарювання до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування фінансових санкцій.
Як вбачається з матеріалів справі, сума штрафних (фінансових) санкцій на момент розгляду справи відповідачем повністю не сплачена, що підтверджується наявною у матеріалах справи копією зворотного боку облікової картки платника станом на 19.10.2010р., відповідно до якої за відповідачем рахується заборгованість (з врахуванням сплати у сумі 530,00 грн.) у сумі 1000,00 грн. (а.с.13-14). та довідкою про стан розрахунків відповідача з бюджетом за №46084 від 26.10.2010р., згідно якої заборгованість відповідача (з врахуванням сплати у сумі 530,00 грн.) складає 980,00 грн. (а.с. 3).
Пунктом 11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" встановлено право державних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
З урахуванням наведеного позовні вимоги про стягнення штрафних санкцій підтверджуються належними та допустимими доказами, а тому підлягають задоволенню.
Судові витрати, відповідно до статті 94 КАС України, з відповідача не присуджуються.
Керуючись статтями 160-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Літа" на користь Державної податкової інспекції в м. Рівне заборгованість по сплаті штрафних санкцій у сумі 980,00 грн.
Постанова суду першої інстанції є остаточною, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку.
У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Відповідно до п. 8 ч. 6 ст. 183-2 КАС України відповідач зобов'язаний виконати постанову негайно.
Суддя Юрчук М.І.