11 січня 2011 року Справа № 2а/1770/86/2011
м. Рівне
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Борискін С.А., розглянувши матеріали адміністративного позову
Державне підприємство "Рівненський науково-дослідний та проектний інститиут землеустрою"
доУправління Пенсійного фонду України в м.Рівне
про скасування рішення щодо застосування фінансових санкцій та нарахування пені,
До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державне підприємство " Рівненський науково-дослідний та проектний інститиут землеустрою" до Управління Пенсійного фонду України в м.Рівне про скасування рішення № 2750 від 18.10.2010 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованими страхувальниками або органом Пенсійного фонду в сумі 3 011,90 грн.
Відповідно до частини 5 статті 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
Даний строк позивачем пропущено.
З позовної заяви вбачається, що Державне підприємство "Рівненський науково-дослідний та проектний інститиут землеустрою" про порушення своїх прав, свобод чи інтересів дізналося вчасно, так як отримало оскаржуване рішення 18 жовтня 2010 року, однак, звернулося до суду лише 10.01.2011 року.
У тексті позовної заяви позивач зазначив, що 23.12.2010 року отримав рішення про результати розгляду скарги за № 5161/11, однак не надав суду жодних доказів, які б підверджували це та доводили поважність пропущення строку звернення до адміністративного суду.
Згідно статі 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Відповідно до ч. 3 ст. 155 КАС України, особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Керуючись ч. 5 ст. 99, ст. 100, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Позовну заяву Державне підприємство " Рівненський науково-дослідний та проектний інститиут землеустрою" до Управління Пенсійного фонду України в м.Рівне про скасування рішення щодо застосування фінансових санкцій та нарахування пені - залишити без розгляду.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без розгляду невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання нею законної сили за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Борискін С.А.