Ухвала від 20.05.2026 по справі 380/7117/26

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

з питань закриття провадження у справі

20 травня 2026 рокусправа № 380/7117/26

Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Карп'як О.О., розглянувши у письмовому провадженні в м. Львові заяву представника відповіадча про закриття провадження у справі за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "Львів Інвест Груп 1" до Головне управління Державної податкової служби у Львівській області про визнання протиправною та скасування податкової вимоги,-

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Львів Інвест Груп 1" (далі - позивач) звернувся в суд з позовом до Головного управління Державної податкової служби у Львівській області (далі - відповідач), в якому просить визнати протиправною та скасувати податкову вимогу від 14 квітня 2026 року форми «Ю» № 0013520-1302-1301 Головного управління Державної податкової служби у Львівській області.

Ухвалою судді від 20.04.2026 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного без повідомлення сторін.

У відзиві на позовну заяву відповідач проти позову заперечив. Просив відмовити в задоволенні в повному обсязі.

Позивач подав відповідь на відзив, у якому підтримав позовні вимоги.

Представник відповідача подала на розгляд суду заяву, у якій посилаючись на п.8 ч.1 с. 238 КАС України, просить закрити провадження у справі. Зазначає, що податкова вимога від 14.04.2026 року форми «Ю» №0013520-1302-1301 вважається відкликаною від 12.05.2026 р.

Суд розглянувши дане клопотання, дійшов висновку про наявність підстав для закриття провадження у справі, виходячи з наступного.

Підстави вважати податкову вимогу відкликаною встановлено положеннями ст. 60 ПК України, зокрема, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога вважаються відкликаними, якщо:

- сума податкового боргу самостійно погашається платником податків або органом стягнення;

- контролюючий орган скасовує раніше прийняте податкове повідомлення-рішення про нарахування суми грошового зобов'язання або податкову вимогу;

- контролюючий орган зменшує нараховану суму грошового зобов'язання раніше прийнятого податкового повідомлення-рішення або суму податкового боргу, визначену в податковій вимозі;

- рішенням суду, що набрало законної сили, скасовується повідомлення-рішення контролюючого органу або сума податкового боргу, визначена в податковій вимозі;

- рішенням суду, що набрало законної сили, зменшується сума грошового зобов'язання, визначена у податковому повідомленні-рішенні контролюючого органу, або сума податкового боргу, визначена в податковій вимозі.

Відповідно до пункту 56.1 статті 56 Податкового кодексу України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

За змістом пункту 56.18 статті 56 Кодексу з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді ППР або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення.

Процедура адміністративного оскарження вважається досудовим порядком вирішення спору.

При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/ або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

Тож, з наведеного слідує, що у разі оскарження платником податків прийнятого податковим органом податкового повідомлення-рішення, нараховане за ним грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

В силу приписів п. 4 розділу IV Порядку обліку в контролюючих органах податкових повідомлень-рішень, отриманих платниками податків, затвердженого наказом Мінфіну від 28.12.2015 № 1204, інформація про складене податкове повідомлення- рішення, про його надсилання (вручення) платнику податків, а також про отримання скарги або заяви у разі його адміністративного або судового оскарження та прийняті рішення за результатами таких оскаржень вноситься структурним підрозділом, до функцій якого належить вчинення відповідних дій, до відповідної інформаційної системи контролюючого органу з можливістю формування надалі відповідних переліків податкових повідомлень-рішень або внесення інформації до відповідних реєстрів.

В свою чергу, п. 4 розділу V Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 12.01.2021 № 5, передбачено, що працівники підрозділів адміністративного/судового оскарження податкового органу, до компетенції яких належать розгляд скарг під час проведення процедури адміністративного оскарження або супроводження справ у судах, під час проведення процедури судового оскарження прийнятих податкових повідомлень- рішень / рішень / вимог та/або рішень щодо єдиного внеску, в установленому порядку відповідно до вимог регламентів використання відповідних інформаційних систем вносять дані до інформаційних систем, які забезпечують відображення результатів адміністративного та/або судового оскарження, у день отримання чи складання відповідних документів або отримання інформації з подальшим збереженням даних та встановленням зв'язків записів зазначених інформаційних систем із записами підсистеми, що відображає результати контрольно-перевірочної роботи.

Відображенню в інформаційній системі підлягають матеріали, які зареєстровані в інформаційних системах, що забезпечують відображення результатів адміністративного та/або судового оскарження, та мають безпосередній зв'язок з матеріалами, внесеними до підсистеми, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи в ході виконання її функцій.

Такими матеріалами є:

- скарга (заява) платника податків;

- рішення про результати розгляду скарги (заяви);

- ухвала суду про відкриття провадження;

- рішення суду, прийняте по суті.

Згідно з положеннями ч. 9 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу.

У зв'язку з надходження ухвали Львівського окружного адміністративного суду від 04.05.2026 про відкриття провадження в адміністративній справі № 380/7212/26 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Львів Інвест Груп 1» до Головного управління ДПС Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових-повідомлень рішень від 22.05.2023 року № 11232/13-01-07-09; від 22.05.2023 року № 11256/13-01-07-09; від 22.05.2023 року № 11254/13-01-07-09; від 22.05.2023 року № 11226/13-01-07-09; від 11.08.2023 року № 18174/13-01-07-09, контролюючим органом було виключено з обліку в ІКП «Податковий блок» оскаржувані суми боргу.

У зв'язку з судовим оскарженням грошові зобов'язання згідно вказаних податкових повідомлень-рішень виведені з ІКП платника та обліковуються, як неузгоджені до вирішення питання по суті.

Згідно з даними ІКС «Податковий блок», станом на 12.05.2026, у позивача податковий борг вже не обліковувався.

Відповідач повідомив, що у зв'язку з відсутністю в ІКП ІКС «Податковий блок» податкового боргу, згідно ст. 60 ПК України податкова вимога від 14.04.2026 № 0013520 1302-1301 вважається відкликаною 12.05.2025 року.

Згідно приписів п. 8 ч. 1, ч. 2 ст. 238 КАС України, суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.

Про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету. Ухвала суду про закриття провадження у справі може бути оскаржена.

Відтак, суд вважає, що у даному випадку є підстави для закриття провадження згідно приписів п. 8 ч. 1, ч. 2 ст. 238 КАС України.

Щодо повернення сплаченого судового збору, зазначає наступне.

Відповідно до п.5 ч.1 ст. 7 Закону України “Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.

Керуючись ст.238 КАС України суд, -

постановив:

клопотання представника відповідача - задовольнити.

Провадження у справі №380/7117/26 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Львів Інвест Груп 1" до Головного управління Державної податкової служби у Львівській області про визнання протиправною та скасування податкової вимоги - закрити.

Роз'яснити сторонам, що повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

СуддяКарп'як О.О.