Справа № 127/16657/26
Провадження № 3/127/3455/26
15 травня 2026 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Ан О.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП,
До суду надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за порушення передбачене ст. 173 КУпАП. Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення гр. ОСОБА_1 протягом квітня місяця та початок травня місяця протягом року на території ВОКЛ ім. «Пирогова» поводить себе аморально та агресивно, безпідставно чіпляється до медичних працівників, виражається нецензурною лайкою на зауваження не реагував. Остання дана подія мала місце 04.05.2026 по вул. Пирогова, 46, м.Вінниця.
Згідно зі ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Проте, протокол про адміністративне правопорушення вказаним вимогам закону не відповідає з огляду на таке.
Диспозицією статті 173 КУпАП передбачено відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Диспозицією статті 296 КК України передбачено відповідальність за хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом.
З описаного складу адміністративного правопорушення, що міститься у протоколі про адміністративну відповідальність випливає, що особа ОСОБА_1 порушив ч. 1 ст. 296 КК України. Проте в матеріалах справи відсутня інформація чи інкримінувалася ОСОБА_1 порушення ч. 1 ст. 296 КК України.
Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення диспозиції ст. 173 КУпАП унеможливлює прийняття у справі законного та обґрунтованого судового рішення.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП направити до Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області для доопрацювання.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 184, 256, 268, 277, 283, 284 КУпАП, суд
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення передбаченого ст. 173 КУпАП повернути до Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: