справа № 279/2907/23
провадження № 1-кс/279/607/26
18 травня 2026 року
Слідчий суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області ОСОБА_1 , вивчивши скаргу адвоката ОСОБА_2 , який діє в інтересах підозрюваного ОСОБА_3 на постанову слідчого СВ Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області від 13.01.2023 про зупинення досудового розслідування у кримінальному провадженні за № 12023060490000057 від 13.01.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст.366, ч. 4 ст. 191 КК України, -
18.05.2026 до Коростенського міськрайонного суду Житомирської області надійшла скарга адвоката ОСОБА_2 , який діє в інтересах підозрюваного ОСОБА_3 на постанову слідчого СВ Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області від 13.01.2023 про зупинення досудового розслідування у кримінальному провадженні за № 12023060490000057 від 13.01.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбаченихч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 191 КК України.
Перевіривши скаргу та додані до неї матеріали, слідчий суддя приходить до наступного.
Згідно ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Статтею 24 КПК України кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Главою 26 КПК України визначено порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час досудового розслідування.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені рішення слідчого, дізнавача, прокурора про зупинення досудового розслідування - потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 304 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого, дізнавача чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.
Постановою слідчого СВ Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області зупинено досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023060490000057 від 13.01.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст.366, ч. 4 ст. 191 КК Ураїни.
Скаржник вказує, що він дізнався про вказану постанову 22.04.2026 і отримав її копію, відповідно строк на оскарження зазначеної ним постанови розпочався 23.04.2026 та закінчився 04.05.2026, однак скаржник зі скаргою до суду звернувся направивши її поштовим зв'язком 14.05.2026, тобто з пропуском встановленого строку для її подання.
Згідно ч. 1 ст. 117 КПК України пропущений процесуальний строк може бути поновлений слідчим суддею, якщо його пропущено з поважних причин.
Скаржником питання поновлення строку звернення не порушено.
Пунктом 3 ч. 2 ст. 304 КПК України передбачено, що скарга повертається, якщо вона подана після закінчення строку, передбаченого ч. 1 цієї статті і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або слідчий суддя за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.
Враховуючи, що скаргу подано з пропуском 10-денного строку на оскарження рішення слідчого, передбаченого ч. 1 ст. 304 КПК України, тому подана скарга підлягає поверненню скаржнику.
Керуючись ст. 304 ч. 2 п. 3 КПК України,
Скаргу адвоката ОСОБА_2 , який діє в інтересах підозрюваного ОСОБА_3 на постанову слідчого СВ Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області від 13.01.2023 про зупинення досудового розслідування у кримінальному провадженні за № 12023060490000057 від 13.01.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 191 КК України, повернути особі, яка її подала.
Копію ухвали невідкладно надіслати скаржнику разом із скаргою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 5 днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Слідчий суддя ОСОБА_4