Справа № 444/1998/26
Провадження № 3/444/1089/2026
м. Жовква
14 травня 2026 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Оприск З. Л. розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
за участі прокурора Ненчина Р.П.,
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 ,
ОСОБА_1 , будучи звільненим з посади старшого державного інспектора Відділу державного нагляду (контролю) у Львівській області Державної служби України з безпеки на транспорті, являючись відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», та примітки до статті 172-6 КУпАП, суб'єктом адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 01.11.2025 о 12:52 год., подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік (після звільнення), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу 28 квітня 2026 року.
Прокурор в судовому засіданні з підстав, викладених в протоколі про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, підтримав висновки, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, і просив накласти на правопорушника адміністративне стягнення за порушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, в розмірі мінімального штрафу.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, в судовому засіданні вину у вчинених правопорушеннях визнав повністю.
У судовому засіданні були досліджені та оголошені наступні докази:
- протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 366 від 28.04.2026 року;
- письмові пояснення ОСОБА_1 ;
- лист НАЗК № 47-05/13873-26 від 05.03.2026 року з додатком до нього;
- копію наказу № 475-к від 13.04.2021 року Державної служби України з безпеки на транспорті;
- копію наказу № 1348-к від 19.08.2021 року Державної служби України з безпеки на транспорті;
- копію наказу № 610-к від 23.02.2022 року Державної служби України з безпеки на транспорті;
- копію наказу № 189-к від 07.03.2023 року Державної служби України з безпеки на транспорті;
- копію посадової інструкції старшого державного інспектора Відділу державного нагляду (контролю) у Львівській області Державної служби України з безпеки на транспорті;
- копію табелю використання робочого часу за період з 01.02.2023 року по 28.02.2023 року;
- копію табелю використання робочого часу за період з 01.01.2023 року по 31.01.2023 року;
- копію табелю використання робочого часу за період з 01.03.2023 року по 31.03.2023 року;
- відомості (роздруківка з сайту) з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з яких вбачається, що ОСОБА_1 подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік (після звільнення) 01.11.2025 о 12:52 год.;
- копію декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік (після звільнення).
Заслухавши прокурора, пояснення особи, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, вивчивши матеріали адміністративної справи, суддя приходить до наступного висновку.
Справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст.172-6 КУпАП, у відповідності до ст.221 КУпАП розглядаються судами.
Згідно із ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно із статтею 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.
Відповідно до абз.2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"- "ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Згідно наказу Державної служби України з безпеки на транспорті №475/К від 13.04.2021 ОСОБА_1 призначено на посаду старшого державного інспектора відділу провадження систем автоматичної фіксації порушень Департаменту державного контролю на транспорті Державної служби України з безпеки на транспорті з 15.04.2021 року.
Згідно наказу Державної служби України з безпеки на транспорті №610-К від 23.02.2022 ОСОБА_1 , старшого державного інспектора відділу провадження систем автоматичної фіксації порушень Департаменту державного контролю на транспорті, переведено на посаду старшого державного інспектора Відділу державного нагляду (контролю) у Львівській області Державної служби України з безпеки на транспорті з 24.02.2022 року.
Згідно наказу Державної служби України з безпеки на транспорті №189-К від 07.03.2023 ОСОБА_1 звільнено з посади старшого державного інспектора Відділу державного нагляду (контролю) у Львівській області Державної служби України з безпеки на транспорті з 10.03.2023 року.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік (після звільнення) до 00:00 год. 01.04.2024.
Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік (після звільнення), лише 01.11.2025 о 12:52 год., тобто несвоєчасно.
Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік (після звільнення), у ОСОБА_1 - відсутні.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується належними та допустимими доказами в розумінні ст.251 КУпАП, дослідженими в судовому засіданні та описаними вище, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 366 від 28.04.2026 року; письмовими поясненнями ОСОБА_1 ; листом НАЗК № 47-05/13873-26 від 05.03.2026 року з додатком до нього; копією наказу № 475-к від 13.04.2021 року Державної служби України з безпеки на транспорті; копією наказу № 1348-к від 19.08.2021 року Державної служби України з безпеки на транспорті; копією наказу № 610-к від 23.02.2022 року Державної служби України з безпеки на транспорті; копією наказу № 189-к від 07.03.2023 року Державної служби України з безпеки на транспорті; копією посадової інструкції старшого державного інспектора Відділу державного нагляду (контролю) у Львівській області Державної служби України з безпеки на транспорті; копією табелю використання робочого часу за період з 01.02.2023 року по 28.02.2023 року; копією табелю використання робочого часу за період з 01.01.2023 року по 31.01.2023 року; копією табелю використання робочого часу за період з 01.03.2023 року по 31.03.2023 року; відомостями (роздруківка з сайту) з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; копією декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік (після звільнення).
Судом з'ясовано відповідно до постанови Пленуму Верховного суду України № 13 від 25.05.1998 року «Про практику розгляду судами справ про корупційні діяння та інші правопорушення, пов'язані з корупцією», що правопорушення, за яке ОСОБА_1 притягається до відповідальності мало місце, його діяння містять склад правопорушення, пов'язаного з корупцією, ОСОБА_1 є винуватим в його вчиненні, ОСОБА_1 належить до суб'єктів даного правопорушення, дане правопорушення не містить ознак кримінального правопорушення, на момент розгляду справи строки, передбачені ст. 38 КУпАП, не закінчилися. Судом не встановлено інших обставин, що виключають провадження в справі. Суду не надано доказів поважності причин несвоєчасного подання декларації.
Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Обставин, що виключають адміністративну відповідальність, не встановлено. Обставин, що обтяжують чи пом'якшують відповідальність, не встановлено. Підстав для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудовому колективу немає. Підстав звільнення від адміністративної відповідальності не встановлено.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
За таких обставин до правопорушника потрібно застосувати адміністративне стягнення в межах санкції частини 1 статті 172-6 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.
Крім того, відповідно до ст. 4 ч.2 п. 5 Закону України “Про судовий збір» з правопорушника в користь держави потрібно стягнути судовий збір.
Керуючись ст. ст. 172-6 ч. 1, 280, 283, 284, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп., в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 665,60 грн. судового збору в дохід держави.
Строк пред'явлення виконавчого документу до виконання - 3 місяці.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках здійснення нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення шляхом реалізації повноважень щодо нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Роз'яснити особі, яка притягнута до адміністративної відповідальності, що штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Суддя Оприск З. Л.