18 травня 2026 рокусправа № 380/4233/26
Львівський окружний адміністративний суд у складі судді Лунь З.І. розглянув у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справ за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії.
ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ; місце фактичного проживання ВПО: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) звернувся до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_3 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 (місцезнаходження: АДРЕСА_4 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), в якому просить суд:
-визнати протиправною бездіяльність відповідачів щодо невнесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про визнання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку;
-зобов'язати відповідачів внести відомості до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про визнання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку;
-визнати протиправними дії відповідачів, які полягають у внесенні до Єдиного державного реєстру військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення правил військового обліку ОСОБА_1 ;
-зобов'язати відповідачів виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів дані про порушення ОСОБА_1 правил військового обліку.
Позивач обґрунтовує свої позовні вимоги тим, що він є інвалідом ІІ групи безстроково, визнаний непридатним до військової служби та виключений з військового обліку; є невійськовозобов'язаним. Разом з тим, позивач виявив у встановленому ним додатку Резерв + повідомлення про те, що позивача оголошено в розшук для доставки до ТЦК та СП через те, що він не став на військовий облік за новою адресою. Позивач вважає такі дії відповідачів потиправними, оскільки він є непридатним до військової служби і підлягає виключенню з військового обліку, а не постновці на облік як військовозобов'язаний. Просить позов задовольнити.
Ухвалою суду від 13.03.2026 суд постановив відкрити спрощене позовне провадження без виклику сторін.
Від відповідача 1, ІНФОРМАЦІЯ_1 , на адресу суду надійшов відзив, у якому він проти позову заперечує з тих підстав, що Постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року №560 пунктом 69 визначено, що у разі проходження резервістами та військовозобов'язаними медичного огляду під час мобілізації та/або воєнного стану строк дії довідки з висновком щодо придатності до військової служби становить один рік. Враховуючи викладене, та те що довідка від 28.09.2016 року, ивдана позивачу втратила чинність, з метою занесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг» стосовно визнання позивача «не придатним до військової служби з виключенням з військового обліку», позивачу необхідно пройти військово-лікарську комісію. Просить у позові відмовити.
Від відповідача 2, ІНФОРМАЦІЯ_2 , на адресу суду надійшов відзив, у якому відповідач 2 заперечує позовні вимоги, заявлені до нього з тих підстав, що він є неналежним відповідачем. Просить у позові відмовити.
Суд встановив таке.
Позивач, ОСОБА_1 , є особою з інвалідністю 2 групи (безстроково), що підтверджується довідкою до акту огляду медико-соціальною експертною комісією серії АВ №0665683 від 05.01.2016 року.
У Довідці замість військового квитка № НОМЕР_3 виданому 05.05.2005 року ІНФОРМАЦІЯ_4 є запис у розділі «Особливі відмітки»:
28.09.2016 Лікарською комісією Бердянського РВК визнаний непридатним до військової служби, виключений з обліку по ст. 42 наказу МО України №402, 2008 року;
(мовою оригіналу) :« ІНФОРМАЦІЯ_5 , ст. 37 п.6 пп 3 Закону України «Про військ обов» 28.09.2016»
Згідно з військово-обліковим документом, сформованим 11.02.2026 через застосунок «Резерв+», позивач перебуває на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_6 як військовозобов'язаний, має відстрочку як інвалід ІІ групи до завершення мобілізації.
16.12.2025 позивач звернувся до відповідача з заявою, в якій просив: виправити недостовірні відомості у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо його статусу як військовозобов'язаного шляхом зазначення правильних відомостей пр виключення його з військового обліку, а також пр виключення інформації щодо порушення ним правил військового обліку та подання в розшук.
До цієї заяви позивач додав Довідку замість військового квитка №765, видану 05.05.2005 року ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Листом від 23.12.2025 №4325 відповідач 1 повідомив позивача, що відомості, зазначені у військово-обліковому документі повинні відповідати інформації, що є у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також позивачеві необхідно звернутися за скеруванням для проходження ВЛК та особисто прибути до ІНФОРМАЦІЯ_7 .
Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо невнесення до Реєстру інформації стосовно нього, яка міститься у Довідці замість військового квитка, позивач не погодовся з такими діями відповідача 1, вважає, що його статус невійськовозобов'язаного не підлягає перегляду, а відтак звернувся до суду з позовом у цій справі.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зважає на таке.
Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби визначається Законом України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-ХІІ (Закон № 2232-ХІІ).
Відповідно до частини 1-3 статті 1 Закону № 2232, захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.
Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, посади в яких комплектуються військовослужбовцями.
Військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; взяття громадян на військовий облік; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов (направлення) на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.
Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» №64/2022 від 24.02.2022 року в Україні введено воєнний стан, який на підставі Указів Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» продовжувався та станом на час розгляду справи триває.
Суд встановив, що у Довідці замість військового квитка №765 виданому 05.05.2005 року ІНФОРМАЦІЯ_4 є запис у розділі «Особливі відмітки»:
28.09.2016 Лікарською комісією Бердянського РВК визнаний непридатним до військової служби, виключений з обліку по ст. 42 наказу МО України №402, 2008 року;
(мовою оригіналу) :«Невійськовозобов'язаний Бердянський ОМВК Запорізької області, ст. 37 п.6 пп 3 Закону України «Про військ обов» 28.09.2016».
Правові та організаційні засади створення, функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, регулює відносини у сфері державної реєстрації громадян України, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави, та осіб, приписаних до призовних дільниць (далі - призовники, військовозобов'язані та резервісти) визначено Законом України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів" від 16.03.2017 №1951-VIII (далі - Закон №1951-VIII).
Відповідно до статті 1 Закону №1951-VIII Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.
Статтею 2 Закону №1951-VIII визначено, що одним з основних завдань Реєстру є ведення військового обліку громадян України.
Відповідно до частини першої статті 3 Закону №1951-VIII основними засадами ведення Реєстру є: 1) обов'язковість та своєчасність внесення до Реєстру передбачених цим Законом відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів; 2) повнота та актуалізація відомостей Реєстру про призовників, військовозобов'язаних та резервістів; 3) захищеність Реєстру та внесених до нього відомостей - держава гарантує захист бази даних Реєстру від несанкціонованого доступу та зловживання доступом, незаконного використання відомостей Реєстру, порушення цілісності бази даних Реєстру та його апаратного чи програмного забезпечення, а також гарантує дотримання законодавства щодо захисту персональних даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів, наявних у Реєстрі.
В свою чергу за нормами частини 1 статті 5 Закону №1951-VIII держателем Реєстру є Міністерство оборони України (далі - Держатель Реєстру), розпорядником Реєстру є Генеральний штаб Збройних Сил України (далі - розпорядник Реєстру), а Служба безпеки України та розвідувальні органи України є органами адміністрування та ведення Реєстру. Адміністратором Реєстру є Держатель Реєстру.
Адміністратор Реєстру обробляє відомості про призовників, військовозобов'язаних та резервістів від імені держателя Реєстру. Для цього із складу підпорядкованих йому органів визначаються органи адміністрування Реєстру та органи ведення Реєстру (частина 3 статті 5 Закону №1951-VIII).
Відповідно до положень частини 7 статті 5 Закону №1951-VIII порядок обробки та захисту відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів органами адміністрування Реєстру визначається Порядком ведення Реєстру, затвердженим Кабінетом Міністрів України.
Згідно з частиною 8, 9 статті 5 Закону №1951-VIII органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України.
Органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних.
Згідно п.2 ч.1 ст.9 Закону №1951-VIII призовник, військовозобов'язаний та резервіст має право, зокрема: 2) звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру.
Згідно статті 14 Закону №1951-VIII ведення Реєстру включає: 1) внесення запису про призовників, військовозобов'язаних та резервістів до бази даних Реєстру для взяття на облік або при відновленні на військовому обліку з перевіркою відповідності персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів існуючим обліковим даним; 2) внесення змін до персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних, резервістів на підставі відомостей органів виконавчої влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності, а також відомостей, що подаються органу ведення Реєстру призовниками, військовозобов'язаними, резервістами; 3) знищення повторного запису Реєстру в разі його виявлення. Актуалізація бази даних Реєстру здійснюється на підставі відомостей, що вносяться органами ведення Реєстру, а також шляхом електронної інформаційної взаємодії (обміну відомостями) між Реєстром та інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, передбачені цією частиною.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487 затверджений Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Порядок №1487), відповідно до пункту 2 якого військовий облік є складовою змісту мобілізаційної підготовки держави. Він полягає у цілеспрямованій діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій щодо: фіксації, накопичення та аналізу наявних людських мобілізаційних ресурсів за військово-обліковими ознаками; здійснення заходів із забезпечення виконання встановлених правил військового обліку призовниками, військовозобов'язаними та резервістами; подання відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів до органів ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Пункт 20 Порядку № 1487 визначає, що військовий облік ведеться на підставі даних паспорта громадянина України та військово-облікових документів.
Згідно пункту 79 Порядку № 1487 районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, зокрема, організовують та ведуть військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці; здійснюють взяття, зняття або виключення з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у випадках, передбачених законодавством; організовують та забезпечують зберігання облікової документації призовників, військовозобов'язаних та резервістів, персональних даних, які містяться в них; забезпечують громадян військово-обліковими документами та зберігання зданих або вилучених у призовників, військовозобов'язаних та резервістів військово-облікових документів; проставляють у військово-облікових документах призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідні відмітки про взяття їх на військовий облік, зняття та виключення з нього; виключають з військового обліку на підставі відповідних підтвердних документів осіб, які за рішенням суду визнані недієздатними, оголошені померлими (такими, що пропали безвісти), засуджені до позбавлення волі або померли; проставляють у військово-облікових документах призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідні відмітки про взяття їх на військовий облік, зняття та виключення з нього; виконують функції з ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 №559 затверджений Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Відповідно до пунктів 3-4 Порядку № 559 відомості, що зазначені у військово-обліковому документі громадянина України, який перебуває або був виключений з військового обліку Збройних Сил, повинні відповідати відомостям, що містяться в Реєстрі. У разі коли відомості, зазначені у графах 1-5, 13 та 14 військово-облікового документа на бланку, не відповідають відомостям, що містяться у Реєстрі, він вважається недійсним. Відповідність відомостей, зазначених у військово-обліковому документі на бланку, відомостям, що містяться в Реєстрі, перевіряється через: електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста; районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки або його відділ.
У разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Реєстрі, громадянин України для внесення відповідних змін: у паперовій формі - повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку; в електронній формі - повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку. Зміни вносяться протягом п'яти робочих днів з дня реєстрації заяви.
Отже, у Реєстрі має відображатись повна та дійсна інформація щодо призовників, військовозобов'язаних і резервістів, для забезпечення ведення військового обліку громадян України, а органи адміністрування Реєстру, зокрема, територіальні центри комплектування, зобов'язані вносити до Реєстру інформацію щодо призовників, військовозобов'язаних та резервістів, в тому числі і інформацію про проходження медичного огляду (військово-лікарської експертизи), а також проводити актуалізацію цієї інформації у разі її зміни.
Спір у цій справі стосується бездіяльність відповідача 1 щодо невнесення актуальних даних до Реєстру про виключення позивача його з військового обліку.
Як видно з відповіді відповідача, оформленій листом від 23.12.2025, наданій на заяву позивача щодо актуалізації даних в Реєстрі, відповідач повідомив, що позивач повинен звернутися за скеруванням для проходження ВЛК та особисто прибути до ІНФОРМАЦІЯ_7 .
Відповідно до ч. 6 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (в редакції станом на 06.05.2014 р.), виключенню з військового обліку у районних (міських) військових комісаріатах (військовозобов'язаних Служби безпеки України у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України) підлягають громадяни України, які, зокрема: визнані військово лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку.
Аналогічні приписи зазначена стаття містить як на час звернення позивача до РТЦК, так і на час розгляду справи.
Відповідно до пункту 22.12 Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом МОУ від 14.08.2008 № 402 у редакції, чинній на момент проходження позивачем медичного огляду, постанови військово-лікарських комісій підлягали негайній реалізації.
Отже, що після визнання позивача непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку, відповідач був зобов'язаний реалізувати таку постанову шляхом виключення позивача з військового обліку.
Обов'язок дотримання процедури виключення особи з військового обліку покладено на посадових осіб районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Відтак, недотримання відповідним ТЦК певних вимог щодо реалізації процедури виключення позивача з військового обліку, на яку позивач не має впливу, не може створювати негативні наслідки для позивача.
Дотримання зазначених обов'язків реалізовано внаслідок зазначення Довідці замість військового квитка №765 виданому 05.05.2005 року ІНФОРМАЦІЯ_4 є запис у розділі «Особливі відмітки»:
28.09.2016 Лікарською комісією Бердянського РВК визнаний непридатним до військової служби, виключений з обліку по ст. 42 наказу МО України №402, 2008 року;
(мовою оригіналу) :« ІНФОРМАЦІЯ_5 , ст. 37 п.6 пп 3 Закону України «Про військ обов» 28.09.2016»
Суд наголошує, що взяття осіб на військовий облік регулюється п. 2 ч. 1 ст. 37 Закону №2232-XII цією нормою визначено, що взяттю на військовий облік військовозобов'язаних у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, у відповідних підрозділах розвідувальних органів України підлягають громадяни України: які звільнені з військової служби в запас та не зараховані до військового оперативного резерву; призовники, які пройшли базову загальновійськову підготовку з додержанням умов, передбачених статтею 10-1 цього Закону; які припинили альтернативну (невійськову) службу в разі закінчення строку її проходження або достроково відповідно до Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу» та підлягають взяттю на військовий облік військовозобов'язаних; військовозобов'язані, які прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України або з-за кордону на нове місце проживання; які набули громадянство України і згідно з цим Законом підлягають взяттю на облік військовозобов'язаних; зняті з військового обліку Збройних Сил України, Служби безпеки України, розвідувальних органів України відповідно за рішенням Міністерства оборони України, Служби безпеки України, розвідувальних органів України; які відповідно до ст. 18 цього Закону звільнені від направлення для проходження базової військової служби; які досягли 25-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників; які звільнені із служби у військовому резерві та не досягли граничного віку перебування в запасі; які старші 25 років і раніше не перебували на військовому обліку; які прибули після відбування покарання з установ виконання покарань; призовники, які отримали спеціальні звання рядового, сержантського, офіцерського (начальницького) складу; жінки з дотриманням умов, передбачених ч. 11 ст. 1 цього Закону; які отримали військові звання офіцерського складу після проходження військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу.
Як видно зі змісту означених норм, то ними не встановлено підстав для повторного взяття на військовий облік осіб, які були виключені з нього за станом здоров'я та яких визнано непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку. Питання взяття, зняття та виключення осіб з військового обліку регулюється виключно цим законом та здійснюється лише відповідно до установлених ним підстав.
Тому, бездіяльність відповідача щодо невнесення відомостей про позивача, як про виключеного з військового обліку до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів не відповідають вимогам закону, оскільки суперечать Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів», а тому є протиправними.
Суд додатково зазначає, що відомості з Резерв+ місять відмітку, що позивач має право на відстрочку від призову на підставі п.2 ч.1 ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», яка передбачає надання відстрочки військовозобов'язаному, зокрема, у разі визнання в установленому порядку особою з інвалідністю.
У цих же відомостях є інформація про причину відстрочки від мобілізації, а саме: інвалідність ІІ групи внаслідок загального захворювання, встановлена до 31.12.2999, тобто безстроково.
Тому, виявивши відсутність в Реєстрі інформації щодо виключення з військового обліку, позивач відповідно до вимог пункту 4 Порядок №559 звернувся до відповідача із відповідною письмовою заявою, про виключення його з військового обліку.
Відповідач, згідно з пунктом 4 Порядку №559, зобов'язаний був забезпечити внесення відповідних змін до Реєстру протягом п'яти робочих днів з дня реєстрації заяви позивача, тобто внести до Реєстру інформацію про виключення позивача з військового обліку за станом здоров'я з 28.09.2016.
З урахуванням викладеного, суд висновує про зобов'язання відповідача, ІНФОРМАЦІЯ_8 , внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомості про визнання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_9 непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку, відповідно до даних, які є у Довідці замість військового квитка №765 виданому 05.05.2005 року ІНФОРМАЦІЯ_4 . Саме такий спосіб захисту забезпечить ефективний захист порушених прав позивача та належне вирішення спору.
Оскільки суд дійшов висновку про зобов'язання відповідача, ІНФОРМАЦІЯ_8 , внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомості про визнання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_9 непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку, то відповідно, задоволенню підлягають вимоги в частині порушення позивачем правил військового обліку. При цьому суд виходить з того, що так як позивач є невійськовозобов'язаним, відтак він не є суб'єктом правопорушення, пов'язаного з порушенням військового обліку.
Стосовно позовних вимог, заявлених до ІНФОРМАЦІЯ_2 , то у їх задоволенні суд відмовляє, оскільки саме ІНФОРМАЦІЯ_8 є належним відповідачем у цій справі.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про задоволення позову частково.
Оскільки позивач є особою з інвалідністю ІІ групи, звільнений від сплати судового збору, відтак судовий збір не розподіляється.
Керуючись ст.ст. 242-246, 250, 255 КАС України, суд
адміністративний позов ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ; місце фактичного проживання ВПО: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) звернувся до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_3 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 (місцезнаходження: АДРЕСА_4 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо невнесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку.
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_8 , внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомості про визнання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку, відповідно до даних, які є у Довідці замість військового квитка №765 виданій 05.05.2005 року ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо невнесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про порушення правил військового обліку ОСОБА_1 .
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_8 , вилучити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомості про порушення ОСОБА_1 правил військового обліку.
У задоволенні позову в частині інших позовних вимог - відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 18.05.2026.
Суддя Лунь З.І.