Справа № 199/4997/26
(3/199/1623/26)
іменем України
19.05.2026 року місто Дніпро
Суддя Амур-Нижньодніпровського районного суду міста Дніпропетровська Машкіна Н.В., за участю: секретаря судового засідання - Романькової О.А., прокурора - Місюри Ю.І., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,
який притягається до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, -
ОСОБА_1 , який перебував на посаді командира відділення 62 ДПРЧ 19 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Донецькій області у званні прапорщик служби цивільного захисту, будучи відповідно до п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, всупереч вимогам абз.2 ч.2 ст. 45, п.п. 2-7 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» вказаного Закону несвоєчасно, а саме: 24.02.2025 о 22 год. 28 хв., без поважних причин, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність, за минулий рік, яку повинен був подати до 01.04.2024 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 факт несвоєчасної подачі майнової декларації не заперечував. Пояснив, що обіймаючи посаду він належним чином подав декларації, про які йому повідомив роботодавець. Про необхідність подавати декларацію особи, яка припинила діяльність, він не знав. Умислу ухилитися від декларування він не мав. Коли отримав повідомлення він НАЗК, одразу ж порушення усунув.
Прокурор у судовому засіданні вважав, що ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'яти десяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого висновку.
Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно дотримуватися Конституції та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до абз. 2 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Законом України «Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, Законом України «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» від 3 березня 2022 року № 2115-ІХ було призупинено компанію декларування в Україні.
12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України № 3384-ІХ, яким відновлено декларування та функції НАЗК.
В судовому засіданні встановлено, що викладені в протоколах обставини підтверджуються копіями наказів начальника ГУ ДСНС України в Донецькій області від 09.07.2020 № 162 про призначення ОСОБА_1 на посаду командира відділення 62 ДПРЧ 19 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Донецькій області, а також від 14.02.2023 року № 53-НК/50 про звільнення його займаної посади.
Отже, ОСОБА_1 ,будучи командиром відділення 62 ДПРЧ 19 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Донецькій області у званні прапорщик служби цивільного захисту, згідно з п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону є суб'єктом відповідальності за вчинення корупційних правопорушень і правопорушень, пов'язаних з корупцією, та суб'єктом декларування відповідно до ст. 3 Закону.
15.05.2017 року ОСОБА_1 під особистий підпис був попереджений про недопущення корупційних та пов'язаних з корупцією правопорушень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції», що спростовує його доводи в судовому засіданні, що він не був обізнаний з вимогами законодавства щодо декларування.
Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції встановлено, що ОСОБА_1 24.02.2025 о 22 год. 28 хв. подав декларацію за типом «щорічна» за 2023 рік, яку повинен був подати до 01.04.2024 року. Поважних причин несвоєчасного подання декларації не встановлено.
За таких обставин, суд приходить до висновку про доведеність провини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, яке виразилося в несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При призначенні адміністративного стягнення ОСОБА_1 суд бере до уваги характер вчиненого ним правопорушення, особу правопорушника і вважає доцільним призначити йому адміністративне стягнення в мінімальній межі санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 33, ч. 1 ст. 172-6, ст. 280, 283, 284 КУпАП, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'яти десяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
На підставі ст. 401КУпАП стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто в сумі 665 (шістсот шістдесят п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів до Дніпровського апеляційного суду через Амур-Нижньодніпровський районний суд міста Дніпра.
На підставі ч.2 ст.308 КУпАП у разі не сплати штрафу протягом 15 днів з дня вручення копії цієї постанови, а в разі оскарження - не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, органом державної виконавчої служби в порядку примусового виконання з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Суддя: Н.В. Машкіна