Справа № 464/3525/26
пр.№ 1-кс/464/527/26
18 травня 2026 року слідчий суддя Сихівського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові клопотання слідчого СВ відділу поліції №2 Львівського районного управління поліції №2 ГУ НП у Львівській області лейтенанта поліції ОСОБА_4 про проведення огляду у кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 42026142080000065 від 29.04.2026, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України,
слідчий СВ відділу поліції №2 Львівського районного управління поліції №2 ГУ НП у Львівській області лейтенант поліції ОСОБА_4 , у зв'язку із досудовим розслідуванням вказаного кримінального провадження, звернувся до слідчого судді із клопотанням, про надання дозволу на проведення про надання дозволу слідчому СВ ВП №2 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_4 та іншим слідчим включеним до групи слідчих в даному кримінальному провадженні на проведення огляду із залученням відповідних спеціалістів, в тому числі у сфері землеустрою, земельної ділянки, з кадастровим номером 4610136800:02:004:0084, загальною площею 1,3706 га, за адресою: м. Львів, вул. Навроцького, 69, яка на праві приватної власності належить Львівській міській раді та на підставі укладеного договору оренди перебуває в користуванні ТзОВ «Львівське спеціалізоване підприємство по матеріально-технічному забезпеченню» (код ЄДРПОУ: 00913605), а також будівель і споруд, розташованих на вказаній земельній ділянці.
В обґрунтування клопотання покликається на те, що у провадженні СВ ВП №2 Львівського РУП ГУ НП у Львівській області перебуває кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42026142080000065 від 29.04.2026, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи Львівської міської ради, діючи умисно, достовірно знаючи, що будівництво житлових будинків та закладів дошкільної освіти заборонено в межах функціональної зони САН-1, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої юридичної особи, користуючись службовим становищем всупереч інтересам служби, надали ТзОВ «Львівське спеціалізоване підприємство по матеріально-технічному забезпеченню» (код ЄДРПОУ: 00913605) містобудівні умови та обмежень для проєктування об'єкта будівництва на нове будівництво багатофункціонального комплексу з вбудованими приміщеннями громадського обслуговування, закладом дошкільної освіти, житловими одиницями у верхніх поверхах, підземною автостоянкою, трансформаторною підстанцією та об'єктами інженерного забезпечення на вул. В. Навроцького, 69 у м. Львові зі знесенням існуючих споруд, на підставі яких забудовником здійснюється незаконне, всупереч вимогам нормативно-правових актів будівництво та подальше відчуження об'єктів нерухомості, що завдало істотної шкоди державним інтересам та інтересам окремих громадян.
Встановлено, що 07.04.2023 між Львівською міською радою та ТзОВ «Львівське спеціалізоване підприємство по матеріально-технічному забезпеченню» укладено договір оренди земельної ділянки з кадастровим номером 4610136800:02:004:0084, загальною площею 1, 3706 га, у тому числі під забудовою - 1.3706 га (у тому числі площею 0, 1406 га у межах червоних ліній з обмеженням без права капітального будівництва та посадки багаторічних насаджень) за адресою: м. Львів, вул. Навроцького, 69.
14.07.2023 Львівською міською радою прийнято рішення № 715 «Про затвердження містобудівних умов та обмежень для проєктування об'єкта будівництва на нове будівництво ТзОВ «Львівське спеціалізоване підприємство по матеріально-технічному забезпеченню» багатофункціонального комплексу з вбудованими приміщеннями громадського обслуговування, закладом дошкільної освіти, житловими одиницями у верхніх поверхах, підземною автостоянкою, трансформаторною підстанцією та об'єктами інженерного забезпечення на вул. В. Навроцького, 69 у м. Львові зі знесенням існуючих споруд».
Відповідно до п. 2.6. містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки визначено охоронювані зони об'єктів транспорту, зв'язку, інженерних комунікацій, відстані від об'єкта, що проєктується, до існуючих інженерних мереж - відповідно до діючих будівельних норм охоронна зона кабелів зв'язку - 0,60 м, охоронна зона водопроводу - 3,00 м, охоронна зона каналізації - 5,00 м.
Відповідно до п. 5.20 Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом МОЗ України № 173 від 19.06.1996, житлову забудову необхідно відокремлювати від залізничних ліній санітарно-захисною зоною шириною 100 м від осі крайньої залізничної колії за умови забезпечення нормативних рівнів шуму в прилеглих об'єктах та на території забудов. Вказаний наказ МОЗ України зареєстрований в Міністерстві юстиції України 24.07.1996 за № 379/1404, а отже має нормативний характер та є обов'язковим до виконання.
Проте, з матеріалів кримінального провадження вбчається, що будівля розташована фактично упритул до залізничної колії, а містобудівні умови та обмеження не містять даних щодо необхідності дотримання 100-метроовї відстані та забезпечення нормативних рівнів шуму в прилеглих об'єктах та на території забудов.
В той же час, за санітарно-гігієнічним регламентом вказане будівництво розташоване в зонах САН-1, в якій не допускається розміщувати, серед іншого, житлові будинки, дитячі дошкільні заклади, та СЗЗ 50 м.
Слід зауважити, що відповідно до даних Порталу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, проектна документація даного об'єкта містить багатофункціональний комплекс (Код ДКБС:1122.1 Будинки багатоквартирні масової забудови), житлові будинки №№ 1,2,3, торговельно-розважальний комплекс (Код ДКБС:1122.1 Будинки багатоквартирні масової забудови), офісна будівля. Наведене свідчить про те, що фактично здійснюється будівництво житлового комплексу багатоквартирних будинків.
Відповідно до п. 1.3. Містобудівних умов та обмежень Функціональне призначення земельної ділянки - зона Г-2 - зона центру ділової та громадської діяльності районного значення відповідно до детального плану території, затвердженого ухвалою міської ради від 07.09.2020 № 6610 «Про затвердження змін до детального плану території у районі вулиці проектованої, вул. Зеленої, вул. В. Навроцького, просп. Червоної Калини», протоколу архітектурно-містобудівної ради від 25.07.2022 № 6.
При цьому, відповідно до Плану зонування території м. Львова (зонінг) Том 1. Частина 1 Базове зонування. Загальна пояснювальна записка (НОВА РЕДАКЦІЯ) функціональна зона Г-2 передбачає житлове будівництво лише серед допустимих видів забудови, а саме «будівлі змішаного використання: з житловими квартирами на верхніх поверхах і розміщенням в нижніх поверхах об'єктів ділового, культурного, обслуговуючого і комерційного призначення при умові поверхового розділення різноманітних видів використання; житлові приміщення на 1 поверсі не допускаються, використання ділянки для потреб мешканців житлової частини будинку - не більше 60%».
Натомість, як попередньо було зазначено, за даними Порталу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, проектна документація даного об'єкта містить наступні об'єкти: багатофункціональний комплекс (Код ДКБС:1122.1 Будинки багатоквартирні масової забудови), житлові будинки № 1,2,3, торговельно-розважальний комплекс (Код ДКБС:1122.1 Будинки багатоквартирні масової забудови), офісна будівля, що в свою чергу свідчить про те, що фактично здійснюється будівництво житлового комплексу багатоквартирних будинків, в. ч. житлових будинків, зведення яких не передбачено функціональною зоною Г-2.
Крім того, відповідно до п. 1.3.3. Плану зонування території м. Львова передбачено, що параметри і містобудівні умови та обмеження для допустимих видів забудови визначаються спеціально уповноваженим органом в сфері архітектури та містобудування за умови позитивних висновків (результатів) засідання містобудівної ради при розгляді містобудівного розрахунку та при потребі, історично-містобудівного обґрунтування (погодженого у встановленому законом порядком уповноваженим органом охорони історичної спадщини) з врахуванням регламентів підзон обмежень.
Таким чином, можливість будівництва «будівлі змішаного використання: з житловими квартирами на верхніх поверхах і розміщенням в нижніх поверхах об'єктів ділового, культурного, обслуговуючого і комерційного призначення при умові поверхового розділення різноманітних видів використання» мала бути предметом розгляду архітектурно-містобудівної ради.
В той же час, вивченням протоколу засідання № 6 архітектурно-містобудівної ради від 27.07.2022, встановлено, що серед питань, які були досліджені, не було розглянуто та вирішено питання розміщення будівель змішаного використання як допустимих видів забудови. Натомість, згідно доповіді ГАП ОСОБА_5 «Проектна пропозиція передбачає собою комплекс змішаного використання, тобто влаштування офісних будівель, великих торговельних площ та житлових будинків, в основному розміщених в південні частині ділянки». Відтак, з доповіді вбачається, що йдеться про будівництво житлових будинків, які не передбачені навіть серед допустимих видів забудови в функціональній зоні Г-2.
Вказане узгоджується із з даними проектної документації, яка розміщена на Порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, а відтак, будівництво житлових будинків суперечить вимогам до функціональної зони Г-2.
Крім того, відповідно до протоколу засідання №6 архітектурно-містобудівної ради від 27.07.2022, зокрема в частині висловлених зауважень, зазначено про відсутність актуального детального плану території.
Відповідно до пояснювальної записки до змін до детального плану території у районі вулиці проектованої, вул. Зеленої, вул. В. Навроцького, просп. Червоної Калини, затверджених ухвалою Львівської міської ради №6610 від 07.09.2020, гранична поверховість забудови передбачена наступна:
- для житлової забудови - до 10 поверхів включно, з окремими акцентами згідно допустимих видів забудови планувальних зон;
- для громадської забудови - до 10 поверхів включно.
Натомість, відповідно до загальнодоступних даних, зокрема офіційного сайту забудовника https://n69-residents.com/ заплановано будівництво, серед іншого, 15-поверхової будівлі. Наведене підтверджується також і даними Порталу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, де передбачено будівництво Офісної будівлі на 15 надземних поверхів.
Крім того, слід зазначити, що відповідно до даних Містобудівного кадастру м.Львова (https://mbk.city-adm.lviv.ua/) будівництво здійснюється за санітарно- гігієнічним регламентом зоні САН-1 та СЗЗ 50 м.
Відповідно до графічних матеріалів «схеми зонування за санітарно-гігієнічним регламентом» до змін до детального плану території у районі вулиці проектованої, вул. Зеленої, вул. В. Навроцького, просп. Червоної Калини, затверджених ухвалою Львівської міської ради №6610 від 07.09.2020, будівництво також перебуває у межах зони САН-1.
Згідно із п. 3.4.2. Плану зонування території м. Львова в підзоні САН-1, санітарно-захисних зонах підприємств не допускається розміщувати: житлові будинки; дитячі дошкільні заклади; загальноосвітні школи; установи охорони здоров'я та відпочинку; спортивні споруди; сади, парки.
Відповідно до п. 1.3.2. Плану зонування території м. Львова, умови, обмеження та параметри забудови для кожної ділянки формуються за даними для базової зони та підзон обмежень, в яких знаходиться ділянка. При розбіжності умов, обмежень та параметрів базової зони і зон обмежень регламент встановлюється за показниками зон обмежень. На підставі вищевказаного, врахування вимог підзони САН-1 має обов'язків характер.
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно встановлено, що право приватної власності на земельну ділянку з кадастровим номером 4610136800:02:004:0084, загальною площею 1,3706 га, за адресою: м. Львів, вул. Навроцького, 69 належить Львівській міській раді, а орендарем вищевказаної земельної ділянки є ТзОВ «Львівське спеціалізоване підприємство по матеріально-технічному забезпеченню» на підставі укладеного договору оренди.
Таким чином, з урахуванням вищенаведеного, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення та підтвердження уже здобутих доказів, а також фактичного встановлення місцезнаходження об'єктів будівництва на земельній ділянці з кадастровим номером 4610136800:02:004:0084, яка на праві приватної власності належить Львівській міській раді та на підставі укладеного договору оренди перебуває в користуванні ТзОВ «Львівське спеціалізоване підприємство по матеріально-технічному забезпеченню» (код ЄДРПОУ: 00913605), в тому числі встановлення реальних координат розташування вищевказаних об'єктів будівництва, перевірки фактів неправомірних дій, просить клопотання задоволити.
Заслухавши пояснення прокурора, перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, приходжу до висновку, що клопотання про проведення огляду слід задовольнити, з огляду на таке.
Положеннями ст. 223 КПК України передбачено, що підставами для проведення слідчої дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.
Частиною 1 статті 237 КПК України передбачено, що з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей, документів та комп'ютерних даних.
Відповідно до ч. 2 ст. 237 КПК України огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Згідно із ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Частиною 3 статті 234 КПК України передбачено, що у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв'язку з розслідуванням якого подається клопотання; правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; речі, документи або осіб, яких планується відшукати. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна, земельна ділянка з кадастровим номером 4610136800:02:004:0084 належить Львівській міській раді.
Судом встановлено, що 07.04.2023 між Львівською міською радою та ТзОВ «Львівське спеціалізоване підприємство по матеріально-технічному забезпеченню» укладено договір оренди земельної ділянки з кадастровим номером 4610136800:02:004:0084, загальною площею 1, 3706 га, у тому числі під забудовою - 1.3706 га (у тому числі площею 0, 1406 га у межах червоних ліній з обмеженням без права капітального будівництва та посадки багаторічних насаджень) за адресою: м. Львів, вул. Навроцького, 69
З урахуванням наведеного, приходжу до висновку, що фактичними даними матеріалів, долучених до клопотання, доведено наявність достатніх підстав вважати, що на вказаній ділянці можуть зберігатись відомості про вчиненне кримінальне правопорушення, відтак з метою фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, клопотання слід задовольнити.
Керуючись ст. ст. 233, 234, 235, 237 КПК України,
клопотання задовольнити.
Надати дозвіл слідчому СВ ВП №2 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_4 та іншим слідчим включеним до групи слідчих в даному кримінальному провадженні, а саме: ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , на проведення огляду із залученням відповідних спеціалістів, в тому числі у сфері землеустрою, земельної ділянки, з кадастровим номером 4610136800:02:004:0084, загальною площею 1,3706 га, за адресою: м. Львів, вул. Навроцького, 69, яка на праві приватної власності належить Львівській міській раді та на підставі укладеного договору оренди перебуває в користуванні ТзОВ «Львівське спеціалізоване підприємство по матеріально-технічному забезпеченню» (код ЄДРПОУ: 00913605), а також будівель і споруд, розташованих на вказаній земельній ділянці.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено та проголошено 19.05.2026.
Слідчий суддя ОСОБА_1