Ухвала від 18.05.2026 по справі 465/8584/25

465/8584/25

2/465/2355/26

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без рух

18.05.2026 м. Львів

Франківський районний суд м. Львова в складі:

головуючого судді Дзеньдзюри С.М.,

за участю секретаря судового засідання Титикайла І.Ю.,

представниці позивача Олійник Л.В.,

відповідачки ОСОБА_1

розглянувши матеріали цивільної справи за позовом Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за послуги з теплопостачання, -

ВСТАНОВИВ:

у провадженні Франківського районного суду м. Львова перебуває цивільна справа за позовом Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за послуги з теплопостачання.

Під час судового засідання судом встановлено, що подана позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України з огляду на наступне.

Так, у графі «ціна позову» позовної заяви зазначено суму 5573,31 грн., тоді як у тексті позовної заяви зазначено іншу суму заборгованості, а саме 5573,10 грн., що свідчить про невідповідність змісту позовної заяви щодо визначення ціни позову.

Окрім цього, судом встановлено, що один із примірників позовної заяви містить відомості про ще одного відповідача - ОСОБА_4 , тоді як в інших примірниках позовної заяви вказана особа як відповідач не зазначена, що свідчить про невизначеність суб'єктного складу учасників справи.

Також 15.04.2026 року представницею позивача до суду подано заяву про виправлення описки, у якій зазначено інший період стягнення заборгованості, а саме з 01.12.2021 року по 30.08.2024 року. Однак доказів надіслання вказаної заяви та доданих до неї документів відповідачам до суду не подано.

Відповідно до ч.5 ст.49 ЦПК України у разі подання до суду заяви про зміну предмета або підстав позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи.

Згідно з п.п. 3, 4 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити, зокрема, зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці, а також зміст позовних вимог та спосіб захисту прав щодо кожного з відповідачів.

Зі змісту ч.11 ст.187 ЦПК України вбачається, що суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення позивачу ухвали.

За таких обставин позивачу слід усунути вищевказані недоліки, а саме:

?подати позовну заяву із чітким та узгодженим визначенням ціни позову;

?визначити остаточний суб'єктний склад відповідачів;

?подати належним чином оформлену заяву щодо уточнення періоду стягнення заборгованості;

?надати суду докази направлення відповідачам заяви про виправлення описки та доданих до неї документів.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 49, 175, 177, 185, 187 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

позовну заяву Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за послуги з теплопостачання - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п'яти днів з дня вручення копії ухвали.

Роз'яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк позовна заява буде залишена без розгляду.

Копію ухвали направити учасникам справи.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Дзеньдзюра С.М.

Попередній документ
136614737
Наступний документ
136614739
Інформація про рішення:
№ рішення: 136614738
№ справи: 465/8584/25
Дата рішення: 18.05.2026
Дата публікації: 20.05.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Франківський районний суд м. Львова
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; надання послуг
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (30.04.2026)
Дата надходження: 26.09.2025
Предмет позову: про стягнення заборгованості за послуги з теплопостачання
Розклад засідань:
17.02.2026 10:20 Франківський районний суд м.Львова
15.04.2026 09:40 Франківський районний суд м.Львова
18.05.2026 10:50 Франківський районний суд м.Львова