Ухвала від 18.05.2026 по справі 913/60/26

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

просп. Науки, 5, м. Харків, 61612, телефон/факс (057)702 10 79, inbox@lg.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

18 травня 2026 року м.Харків Справа № 913/60/26

Провадження № 4/913/60/26

Господарський суд Луганської області у складі судді Ірини ГОЛЕНКО, розглянувши матеріали позовної заяви № 24-577вих-26 від 11.05.2026 Луганської обласної прокуратури, м. Сєвєродонецьк Луганської області в інтересах держави в особі

першого позивача - Айдарської селищної військової адміністрації Старобільського району Луганської області, с. Айдар, Старобільський район, Луганської області

другого позивача - Північно-Східного офісу Держаудитслужби, м. Харків

до першого відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю «СЕРВІС ГРУПП ЛТД», м. Київ

до другого відповідача - Відділу освіти Айдарської селищної ради Старобільського району Луганської області, с. Айдар, Старобільський район, Луганської області

про визнання недійсними додаткових угод до договору та стягнення 306904 грн 85 коп.

ВСТАНОВИВ:

Заступник керівника Луганської обласної прокуратури звернувся до Господарського суду Луганської області через підсистему ЄСІТС «Електронний суд» з позовною заявою в інтересах держави в особі Айдарської селищної військової адміністрації Старобільського району Луганської області та Північно-Східного офісу Держаудитслужби до Товариства з обмеженою відповідальністю «СЕРВІС ГРУПП ЛТД» та Відділу освіти Айдарської селищної ради Старобільського району Луганської області про визнання недійсними додаткових угод до договору про закупівлю природного газу № 237/21 від 12.01.2021, укладених між Товариством з обмеженою відповідальністю «СЕРВІС ГРУПП ЛТД» (далі - ТОВ «СЕРВІС ГРУПП ЛТД») та Відділом освіти Айдарської селищної ради (попередня назва - Відділ освіти Новопсковської селищної ради), а також про стягнення з ТОВ «СЕРВІС ГРУПП ЛТД» на користь держави в особі Айдарської селищної військової адміністрації Старобільського району Луганської області коштів у розмірі 306904 грн 85 коп.

Заявник обґрунтовує позовні вимоги тим, що Відділом освіти Айдарської селищної ради Старобільського району Луганської області проведено процедуру закупівлі товару (природний газ) на веб-порталі «Prozorro» 12.11.2020 за № UA-2020-11-12-002570-c. За результатом проведення торгів переможцем вказаного аукціону визначено ТОВ «СЕРВІС ГРУПП ЛТД», з яким було укладено договір про закупівлю природного газу № 237/21 від 12.01.2021. В подальшому між сторонами укладено додаткові угоди до договору про закупівлю природного газу, зокрема, № 1 від 27.01.2021, № 3 від 16.02.2021, № 4 від 27.04.2021. Прокурор зазначає, що додаткові угоди укладені з порушенням приписів п. 2 ч. 5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме необґрунтовано збільшено ціну товару на 25,5% (від первинної ціни у договорі) за відсутності документального підтвердження коливання ціни цього товару на ринку, що є підставою для визнання вказаних додаткових угод недійсними. Крім того, внаслідок укладання вказаних додаткових угод Відділом освіти Айдарської селищної ради Старобільського району Луганської області надмірно сплачено бюджетні кошти на загальну суму 306904 грн 85 коп., які слід стягнути на підставі ч. 1 ст. 670 Цивільного кодексу України.

Згідно із протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11.05.2026 позовну заяву передано на розгляд судді Голенко І.П.

Відповідно до ч. ч. 3, 4 ст. 53 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) у визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами. Прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. Невиконання цих вимог має наслідком застосування положень, передбачених статтею 174 цього Кодексу.

За змістом ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п. 3 ст. 1311 Конституції України в Україні діє прокуратура, яка здійснює, зокрема, представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.

Частиною 1 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» встановлено, що представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом.

Згідно з ч. 3 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу. Наявність таких обставин обґрунтовується прокурором у порядку, передбаченому ч. 4 цієї статті, крім випадку, визначеного абз. 4 цієї статті.

За приписами ч. 4 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» наявність підстав для представництва має бути обґрунтована прокурором у суді. Прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва. Прокурор зобов'язаний попередньо, до звернення до суду, повідомити про це громадянина та його законного представника або відповідного суб'єкта владних повноважень.

Отже, прокурор має право звернутися до господарського суду з позовом в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, або в інтересах держави з позовом, в якому зазначено про відсутність органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, або з позовом в інтересах держави, зазначивши про відсутність у відповідного органу повноважень щодо звернення до господарського суду. При цьому у будь-якому разі наявність підстав для представництва інтересів держави має бути обґрунтована прокурором у позовній заяві відповідно до приписів наведених норм.

Вирішуючи питання щодо наявності підстав для представництва Луганської обласної прокуратури інтересів держави в особі Айдарської селищної військової адміністрації Старобільського району Луганської області з наведеними позовними вимогами, суд виходить з наступного.

Згідно з ч. 1 ст. 143 Конституції України територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності; затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку і контролюють їх виконання; затверджують бюджети відповідних адміністративно-територіальних одиниць і контролюють їх виконання; встановлюють місцеві податки і збори відповідно до закону; забезпечують проведення місцевих референдумів та реалізацію їх результатів; утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

Відповідно до пп. 1, 4 п. «а» ч. 1 ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать повноваження зі складання схвалення та подання на розгляд відповідної ради прогнозу місцевого бюджету, складання проекту місцевого бюджету, подання його на затвердження відповідної ради, забезпечення виконання бюджету; щоквартальне подання раді письмових звітів про хід і результати виконання бюджету; підготовка і подання відповідно до районних, обласних рад необхідних фінансових показників і пропозицій щодо складання проектів районних і обласних бюджетів; здійснення в установленому порядку фінансування видатків з місцевого бюджету.

На підставі ч. 1 ст. 62 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» держава фінансово підтримує місцеве самоврядування, бере участь у формуванні доходів місцевих бюджетів, здійснює контроль за законним, доцільним, економним, ефективним витрачанням коштів та належним їх обліком. Вона гарантує органам місцевого самоврядування доходну базу, достатню для забезпечення населення послугами на рівні мінімальних соціальних потреб.

Відповідно до ч. 4 ст. 71 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи та посадові особи місцевого самоврядування мають право звертатися до суду щодо визнання незаконними актів місцевих органів виконавчої влади, інших органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, які обмежують права територіальних громад, повноваження органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

Розпорядженням Айдарської селищної військової адміністрації Старобільського району Луганської області № 35-о від 11.02.2026 “Про зміну найменування відділу освіти Новопсковської селищної ради» змінено найменування Відділу освіти Новопсковської селищної ради на Відділ освіти Айдарської селищної ради Старобільського району Луганської області. Також зазначеним розпорядженням затверджено Положення про Відділ освіти Айдарської селищної ради Старобільського району Луганської області ( надалі - Положення) в новій редакції.

Відповідно до п. 1.1. Положення передбачено, що Відділ освіти Айдарської селищної ради Старобільського району Луганської області (далі - відділ освіти) є самостійним, відокремленим виконавчим органом Айдарської селищної ради Старобільського району Луганської області, відділ освіти утворюється, підконтрольний і підзвітній селищній раді, а також підпорядкований виконавчому комітету селищної ради, селищному голові, а з питань здійснення делегованих повноважень підконтрольний Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації.

У п. 1.3. Положення зазначається, що Відділ освіти утримується за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел не заборонених чинним законодавством України. У відповідності до Бюджетного кодексу України та рішення про місцевий бюджет відділ освіти в особі його керівника є головним розпорядником бюджетних коштів.

Пунктом 3.11. Положення передбачено, що відділ освіти визначає потребу у закладах освіти усіх типів та подає пропозиції до селищної ради щодо удосконалення існуючої мережі до потреб територіальної громади за наявності необхідної матеріально-технічної, науково-методичної бази, педагогічних кадрів тощо.

Згідно з ч. 1 ст. 1 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» для виконання повноважень місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування у випадках, встановлених цим Законом, в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації, зокрема в районі проведення антитерористичної операції можуть утворюватися військово-цивільні адміністрації.

Військово-цивільні адміністрації - це тимчасові державні органи у селах, селищах, містах, районах та областях, що діють у складі Антитерористичного центру при Службі безпеки України (у разі їх утворення для виконання повноважень відповідних органів у районі проведення антитерористичної операції) або у складі Об'єднаного оперативного штабу Збройних Сил України (у разі їх утворення для виконання повноважень відповідних органів у районі здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях) і призначені для забезпечення дії Конституції та законів України, забезпечення безпеки і нормалізації життєдіяльності населення, правопорядку, участі у протидії актам збройної агресії, диверсійним проявам і терористичним актам, недопущення гуманітарної катастрофи в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації, зокрема проведення антитерористичної операції.

Військово-цивільні адміністрації району, області - це тимчасові державні органи, що здійснюють на відповідній території повноваження районних, обласних рад, державних адміністрацій та інші повноваження, визначені цим Законом.

Згідно з абз. 2 ч. 2 ст. 1 вказаного Закону районні та обласні державні адміністрації, що набули статусу військово-цивільних адміністрацій, не потребують внесення змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

03.03.2022 територію Айдарської (Новопсковської) селищної територіальної громади Старобільського району Луганської області тимчасово окуповано та наразі включено до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, який затверджений наказом Міністерства розвитку громад та територій від 28.02.2025 № 376.

На виконання Закону України «Про правовий режим воєнного стану» Указом президента України від 23.09.2022 № 665/2022 «Про утворення військових адміністрацій населених пунктів у Луганській області» утворено Новопсковську селищну військову адміністрацію Старобільського району Луганської області, яка в подальшому була перейменована на Айдарську селищну військову адміністрацію Старобільського району Луганської області.

Відповідно до інформації, наданої Айдарською селищною військовою адміністрацією Старобільського району Луганської області, відділ освіти Айдарської селищної здійснює свою діяльність в умовах правового режиму воєнного стану та тимчасової окупації території Айдарської територіальної громади Старобільського району Луганської області на підконтрольній Уряду України території.

Отже, на час звернення прокурора до суду з цією позовною заявою саме Айдарська селищна військова адміністрація Старобільського району Луганської області є уповноваженим органом у спірних відносинах.

Луганська обласна прокуратура листом № 24-428вих-26 від 27.04.2026 повідомила Айдарську селищну військову адміністрацією Старобільського району Луганської області про виявлені порушення інтересів держави, які виникли внаслідок укладення додаткових угод до договору про закупівлю природного газу № 237/21 від 12.01.2021, та просила повідомити про вжиті заходи щодо повернення безпідставно сплачених бюджетних коштів.

У відповідь Айдарська селищна військова адміністрація Старобільського району Луганської області листом № 04-36/1059 від 28.04.2026 повідомила Луганську обласну прокуратуру, що вся документація до договору втрачена у зв'язку із повномасштабним вторгненням Російської Федерації на територію України, заходи щодо повернення безпідставно сплачених коштів не вживались.

Суд зазначає, що незважаючи на наявність у Айдарської селищної військової адміністрації Старобільського району Луганської області повноважень щодо звернення до суду з відповідним позовом, вона з моменту отримання вищезазначеного листа Луганської обласної прокуратури не вжила заходів щодо звернення з позовом до суду.

При вирішенні питання щодо наявності підстав для представництва Луганської обласної прокуратури інтересів держави в особі Північно-східного офісу Держаудитслужби з наведеними позовними вимогами, суд виходить з наступного.

Згідно з ч. 4 ст. 7 Закону України «Про публічні закупівлі» центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, здійснює контроль у сфері публічних закупівель у межах своїх повноважень, визначених Конституцією та законами України.

Моніторинг процедури закупівлі здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, та його міжрегіональні територіальні органи (ч. 1 ст. 8 Закону України «Про публічні закупівлі»).

Частиною 1 ст. 1 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» визначено, що здійснення державного фінансового контролю забезпечує центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом, уповноважений Кабінетом Міністрів України на реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю.

Головними завданнями органу державного фінансового контролю серед інших є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, ефективним використанням коштів, дотриманням законодавства про закупівлі (ч. 1 ст. 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні»).

При цьому на підставі п. п. 8, 10 ст. 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» органу державного фінансового контролю надається право, зокрема, порушувати перед відповідними державними органами питання про визнання недійсними договорів, укладених із порушенням законодавства, у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, отримані підконтрольними установами за незаконними договорами, без установлених законом підстав та з порушенням законодавства; звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Відповідно до п. 1 Положенням про Північно-східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23 (далі - Положення), Північно-східний офіс Держаудитслужби підпорядковується Держаудитслужбі та є її міжрегіональним територіальним органам. У складі Офісу утворюються як структурні підрозділи управління в Луганській, Полтавській, Сумській областях. Управління здійснюють свої повноваження на території адміністративно-територіальної одиниці за їх місцезнаходженням відповідно.

Основним завданням офісу є реалізація повноважень Держаудитслужби на території Луганської, Полтавської, Сумської, Харківської областей, а також на території інших областей за дорученням Голови Держаудитслужби та його заступників (п. 3 Положення).

Згідно з п.п. 3 п. 4 Положення офіс відповідно до покладених на нього завдань здійснює контроль за цільовим, ефективним використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів; досягненням економії бюджетних коштів і результативності в діяльності розпорядників бюджетних коштів, дотриманням законодавства про закупівлі.

Офіс вживає в установленому порядку заходів до усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства та притягнення до відповідальності винних осіб, а саме звертається до суду в інтересах держави у разі незабезпечення виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів (п.п. 7 п. 4 Положення).

Також офіс має право порушувати перед відповідними державними органами питання про визнання недійсними договорів, укладених з порушенням законодавства, у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, отримані підконтрольними установами за незаконними договорами, без установлених законом підстав та з порушенням законодавства (п.п. 18 п. 6 Положення).

Отже, належним органом, уповноваженим державою на здійснення у спірних правовідносинах функцій щодо реалізації державної політики у сфері публічних закупівель, є Державна аудиторська служба в Україні, зокрема, в даних правовідносинах - Північно-східний офіс Держаудитслужби, який наділений повноваженнями звертатися до суду за захистом інтересів держави у спірних правовідносинах.

Луганська обласна прокуратура повідомила листом № 24-429вих-26 від 27.04.2026 Північно-східний офіс Держаудитслужби про виявлені порушення інтересів держави, які виникли внаслідок укладення додаткових угод до договору про закупівлю природного газу № 237/21 від 12.01.2021, та необхідність вжиття заходів щодо їх захисту.

У відповідь на зазначений лист Північно-східний офіс Держаудитслужби в листі № 202031-17/2321-2026 від 05.05.2026 повідомив, що Офісом не проводилися заходи державного фінансового контролю стосовно процедури закупівлі за номером UA-2020-11-12-002570-c.

Суд зауважує, що сам факт не звернення Північно-східного офісу Держаудитслужби з позовом до суду свідчить про те, що вказаний орган не виконує свої повноваження відносно вжиття відповідних заходів.

Отже, прокурору достатньо дотриматися порядку, передбаченого статтею 23 Закону України «Про прокуратуру», і якщо позивачі протягом розумного строку після отримання повідомлень самостійно не звернулися до суду з позовом в інтересах держави, то це є достатнім аргументом для підтвердження їх бездіяльності.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що Айдарською селищною військовою адміністрацією Старобільського району Луганської області та Північно-східним офісом Держаудитслужби не здійснювався захист інтересів держави у відповідних правовідносинах, оскільки компетентні органи знали про виявлені порушення, повідомлені прокуратурою, однак протягом розумного строку після отримання повідомлення самостійно не звернулися до суду з позовом в інтересах держави, не спростували твердження прокурора щодо виявлених порушень законодавства.

На виконання вимог ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» прокурором також були надіслані повідомлення від № 24-428вих-26 від 27.04.2026, № 24-429вих-26 до Айдарської селищної військової адміністрації Старобільського району Луганської області та Північно-східного офісу Держаудитслужби, в яких повідомлено позивачів про намір Луганської обласної прокуратури звернутися до господарського суду в їх інтересах з відповідним позовом.

За таких обставин, суд погоджується з доводами прокурора про те, що у нього були достатні підстави, вбачаючи порушення інтересів держави, та отримавши на своє звернення зазначені відповіді, вважати, що уповноважені органи держави у спірних правовідносинах, будучи обізнаним з такими порушеннями, не вжили заходів до їх усунення з метою захисту інтересів держави.

Враховуючи наведене прокурором обґрунтування та норми законодавства, суд вважає за можливе підтвердити підстави представництва Луганської обласної прокуратури інтересів держави в особі Айдарської селищної військової адміністрації Старобільського району Луганської області та Північно-східного офісу Держаудитслужби за заявленими позовними вимогами.

Згідно з ч. 1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п'яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Подана Луганською обласною прокуратурою позовна заява відповідає вимогам ст. ст. 162, 164 та ст. 172 ГПК України, підстав для залишення її без руху, повернення або відмови у відкритті провадження у справі не встановлено.

У п. 4 ч. 2 ст. 176 ГПК України передбачено, що про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються, зокрема, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.

Частиною 3 ст. 12 ГПК України визначено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Відповідно до ч. 3 ст. 247 ГПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Враховуючи характер спірних правовідносин, категорію та складність справи, суд вважає за необхідне розглядати дану справу за правилами загального позовного провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 80 ГПК України учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. У ч. 3 цієї статті передбачено, що відповідач подає суду докази разом з поданням відзиву.

Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними (ч. 9 ст. 80 ГПК України).

Суд звертає увагу першого відповідача (ТОВ «СЕРВІС ГРУПП ЛТД») на його обов'язок відповідно до ч. 6 ст. 6 ГПК України зареєструвати свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, за допомогою якого можливо ознайомлюватися з матеріалами справи.

Керуючись ст. ст. 12, 80, 120, 176, 234, 235, 247, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Луганської області

УХВАЛИВ:

1. Підтвердити підстави представництва Луганської обласної прокуратури інтересів держави в особі Айдарської селищної військової адміністрації Старобільського району Луганської області та Північно-східного офісу Держаудитслужби за заявленими позовними вимогами.

2. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

3. Справу розглядати в порядку загального позовного провадження.

4. Підготовче засідання призначити на 04.06.2026 о 11 год. 00 хвил.

5. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Луганської області за адресою: м. Харків, проспект Науки, буд. 5, в залі судових засідань № 205.

6. Встановити першому відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву з документальним підтвердженням доводів з урахуванням вимог ст. 165 ГПК України протягом 15 (п'ятнадцяти) дні з дня вручення (отримання) ухвали про відкриття провадження у справі, копію відзиву та додані до нього докази надіслати іншим учасникам справи одночасно з надісланням відзиву до суду, докази на підтвердження такого направлення надати суду (опис вкладення та фіскальний чек або докази направлення в електронний кабінет учасників справи). Крім того, надати до матеріалів справи завірену належним чином довідку Харківської торгово-промислової палати № 847-1/21 від 13.04.2021.

Повідомити суд про наявність електронного кабінету в підсистемі ЄСІТС «Електронний суд».

7. Встановити другому відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву з документальним підтвердженням доводів з урахуванням вимог ст. 165 ГПК України протягом 15 (п'ятнадцяти) днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі, копію відзиву та додані до нього докази надіслати іншим учасникам справи одночасно з надісланням відзиву до суду, докази на підтвердження такого направлення надати суду (опис вкладення та фіскальний чек або докази направлення в електронний кабінет учасників справи). Крім того, надати до матеріалів справи завірену належним чином довідку Харківської торгово-промислової палати № 847-1/21 від 13.04.2021.

8. Звернути увагу учасників справи, що до їх заяв по суті справи (позовна заява; відзив на позовну заяву; відповідь на відзив; заперечення) додаються докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються їх пояснення, заперечення, аргументи та міркування, якщо такі докази не надані іншими учасниками справи, а також додаються документи, що підтверджують надіслання (надання) вказаних заяв і доданих до них доказів іншим учасникам справи, також до заяв по суті справи, які підписані представником учасника справи, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження його представника.

9. Повідомити учасників справи про наявність у суду технічної можливості забезпечення їх права брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду відповідно до ст. 197 ГПК України та п. п. 45-50 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 № 1845/0/15-21.

Крім того, відповідно до ч. 10 ст. 165 ГПК України суд має право вирішити справу за наявними матеріалами також у разі, якщо відзив подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов'язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його і не навела поважних причин невиконання такого обов'язку.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://lg.arbitr.gov.ua/sud5014/ .

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею - 18.05.2026 та оскарженню не підлягає.

Суддя Ірина ГОЛЕНКО