Рішення від 15.05.2026 по справі 520/33047/25

Харківський окружний адміністративний суд

61700, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 травня 2026 року № 520/33047/25

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Заічко О.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Виконавчого комітету Барвінківської міської ради Ізюмського району Харківської області (вул. Центральна, буд. 8,м. Барвінкове, Ізюмський р-н, Харківська обл.,64701, код ЄДРПОУ04058634) про скасування рішення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом про скасування рішення, в якому просить суд:

- скасувати рішення Виконавчого комітету Барвінківської міської Ради від 10.12.2025 року № 439/25, яким у задоволенні скарги ОСОБА_1 від 13.11.2024 на рішення Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, Барвінківського виконавчого комітету міської ради Ізюмського району Харківської області від 07.11.2024 року №636 - відмовлено. Затверджено рішення Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, Барвінківського виконавчого комітету міської ради від 07. 11.2024 року №636 про відмову у наданні ОСОБА_1 компенсації для відновлення об'єкта нерухомого майна - будинок, за адресою: АДРЕСА_2 .

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що рішення Виконавчого комітету Барвінківської міської Ради від 10.12.2025 року №439/25 прийняте відповідачем без урахування висновків суду, викладених у Постанові Другого апеляційного адміністративного суду від 02 грудня 2025 року у справі № 520/33601/24, а тому воно підлягає скасуванню.

Ухвалою суду відкрито спрощене провадження в порядку передбаченому статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України та запропоновано відповідачу надати відзив на позов. Запропоновано позивачу подати до суду відповідь на відзив, а відповідачу - заперечення протягом п'яти календарних днів з моменту отримання відповідних документів.

Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана сторонам по справі до електронного кабінету через систему "Електронний суд", що підтверджується довідками про доставку до електронного кабінету ЄСІТС.

Відповідач подав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що під час розгляду скарги Позивача від 13.11.2024 на рішення Комісії від 07.11.2024 №636 Відповідач встановив, що для проведення ремонтних робіт житлового будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 рішенням Комісії від 10.06.2024 №520, яке затверджене рішенням виконавчого комітету Барвінківської міської ради від 18.06.2024 № 702/24, було надано компенсацію для проведення ремонту будинку у сумі 85 709,63 грн., вказані рішення у встановленому Законом порядку ОСОБА_1 не оскаржені, об'єкт не є повторно пошкодженим внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації), тобто звернення №ЗВ-26.07.2024-120227 про надання компенсації є таким, що подане тієї ж форми щодо одного об'єкта, якщо вже прийнято рішення про надання компенсації. Тобто, при розгляді скарги Позивача від 13.112024 Відповідач об'єктивно з'ясував та врахував всі обставини, що мають значення для вирішення вказаного питання, а оскаржуване рішення є таким, що прийняте у відповідності до Порядку надання компенсації для відновлення окремих категорій об'єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації, з використанням електронної публічної послуги “єВідновлення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2023 року № 381, Закону України від 23 лютого 2023 року №2923-IX «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об'єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України», Закону України від 17 лютого 2022 року №2073-IX «Про адміністративну процедуру».

Згідно з ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Судом встановлено такі обставини справи.

Позивачу на праві власності належить житловий будинок із господарськими будівлями, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_2 .

У зв'язку зі збройною агресією російської федерації проти України вказаний житловий будинок позивача було пошкоджено.

Членами комісії, утвореної на підставі рішення Виконавчого комітету Барвінківської міської ради Ізюмського району Харківської області «Про утворення комісії з обстеження будівель та споруд комунальної та приватної форми власності, пошкоджених внаслідок військових дій, спричинених збройною агресією російської федерації» від 11.10.2022 №83-22, (далі по тексту - Комісія) з метою фіксування руйнувань об'єктів на території Барвінківської міської територіальної громади, які постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації, проведено у присутності позивача попередній візуальний огляд об'єкту - житлового будинку та господарських будівель за адресою: АДРЕСА_2 , які були пошкоджені приблизно в квітні - вересні 2022 року.

За результатами обстеження та аналізу наявної інформації Комісією було складено Акт комісійного обстеження об'єкта, пошкодженого внаслідок збройної агресії Російської Федерації від 22.09.2023, який був підписаний ОСОБА_1 .

З використанням мобільного додатку Єдиного державного веб-порталу електронних послуг «Дія» позивачем надіслано повідомлення за реєстраційним номером ІП-26.07.2024-322538 про пошкодження об'єкта нерухомості номер 2920958863040, а саме - відповідно до акту обстеження житла від 22.09.2023.

Також з використанням мобільного додатку Єдиного державного веб-порталу електронних послуг «Дія» позивачем надіслано заяву №ЗВ-26.07.2024-120227 про надання компенсації за пошкодження внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України, об'єкта нерухомості номер 2920958863040, відповідно до акту обстеження житла від 22.09.2023.

Комісією з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України Барвінківського виконавчого комітету міської ради Ізюмського району Харківської області прийнято рішення від 07.11.2024 №636 про відмову у надані позивачу компенсації для відновлення об'єкта нерухомого майна - будинку АДРЕСА_2 .

Підставою для відмови в наданні компенсації вказано таке: «Повторне звернення заявником для отримання компенсації тієї ж форми щодо одного і того самого об'єкта нерухомого майна у разі, коли було прийнято рішення про надання компенсації (крім випадків, коли об'єкт нерухомого майна був повторно пошкоджений у наслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації)».

13.11.2024 ОСОБА_1 засобами електронного зв'язку із застосуванням КЕП на ім'я Барвінківського міського голову Ізюмського району Харківської області ОСОБА_2 надіслав скаргу на рішення Комісії від 07.11.2024 №636, в якій виклав свої заперечення проти зазначеного рішення, а саме: на думку позивача Комісією не перевірений факт розбіжностей даних щодо об'єктів пошкодженого майна, зазначених у акті обстеження від 22.09.2023 і Додатку №2, тобто в Чек-листі з визначенням розміру компенсації для відновлення пошкодженого об'єкта нерухомого майна. З огляду на зазначене ОСОБА_1 просив надіслати його заяву №ЗВ-26.07.2024-120227 про пошкодження об'єкта нерухомості згідно акту обстеження житла від 22.09.2023 на повторний розгляд Комісією.

19.11.2024 виконавчим комітетом Барвінківської міської ради Ізюмського району Харківської області було прийнято рішення №1091/24 «Про затвердження рішень Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, Барвінківського виконавчого комітету міської ради Ізюмського району Харківської області» (далі - Рішення від 19.11.2024 №1091/24).

Рішення від 19.11.2024 №1091/24 (пункту 21) затверджено рішення №636 від 07.11.2024 Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, Барвінківського виконавчого комітету міської ради, про відмову у наданні ОСОБА_1 компенсації для відновлення об'єкта нерухомого майна - будинку, за адресою: АДРЕСА_2 .

Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 02.12.2025 по справі №520/33601/24 апеляційну скаргу Барвінківського виконавчого комітету міської ради Ізюмського району Харківської області - задоволено частково.

Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 02 вересня 2025 року по справі № 520/33601/24 - скасовано.

Прийнято постанову, якою позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено частково.

Скасовано пункт 21 рішення Виконавчого комітету Барвінківської міської ради від 19.11.2024 №1091/24.

Зобов'язано Виконавчий комітет Барвінківської міської ради Ізюмського району Харківської області повторно розглянути скаргу ОСОБА_1 від 13.11.2024 з урахуванням висновків суду, викладених у цій постанові.

Рішенням Виконавчого комітету Барвінківської міської Ради від 10.12.2025 року № 439/25 Про повторний розгляд скарги ОСОБА_1 від 13.11.2024 року та рішення Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, Барвінківського виконавчого комітету міської ради Ізюмського району Харківської області від 07.11.2024 року № 636 у задоволенні скарги від 13.11.2024 на рішення Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, Барвінківського виконавчого комітету міської ради Ізюмського району Харківської області від 07.11.2024 року №636 - вдруге відмовлено.

Затверджено рішення Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, Барвінківського виконавчого комітету міської ради від 07.-11.2024 року №636 про відмову у наданні компенсації для відновлення об'єкта нерухомого майна - будинок, за адресою: Харківська обл., Ізюмський р-н, м.Барвінкове , вул. Холодноярська, буд. 94.

Як зазначено у оскаржуваному рішенні вказані ремонтні роботи та їх вартість відповідають обсягам встановлених пошкоджень, зазначених в Акті комісійного обстеження об'єкта, пошкодженого внаслідок збройної агресії Російської Федерації, а саме житлового будинку, розташованого за адресою: Харківська обл., Ізюмський р-н, м.Барвінкове , вул. Холодноярська, буд. 94, власником якого є позивач, від 22.09. 2023 та Переліку робіт, які необхідно виконати для відновлення експлуатаційної придатності об'єкта, зазначених у додатку 2 до Порядку №381, що суперечить змісту акту обстеження житла від 22.09.2023 року.

В той же час, як слідує із акту обстеження житла від 22.09.2023 року у розділі: Загальна характеристика пошкоджень об'єкта пошкоджені стіни, посічена уламками цегла, вікна металопластик, вхідні двері, вікна із дерева, на сараї шиферне покриття, вікно дерево, огорожа шифер, що відсутнє у Чеку-листі з визначення розміру компенсації для відновлення пошкодженого об'єкта нерухомого майна, тобто не відшкодовано.

Однак, відповідачем не враховано, що у будинку позивача троє вхідних дверей із яких двоє пошкоджено і 15 вікон, а також вікна на балконі і вхідному тамбурі, із який відшкодовано лише вартість останніх.

Отже, на думку позивача, Рішення Виконавчого комітету Барвінківської міської Ради від 10.12.2025 року №439/25 прийняте відповідачем без урахування висновків суду, викладених у Постанові Другого апеляційного адміністративного суду від 02 грудня 2025 року у справі № 520/33601/24 та є таким, що підлягає скасуванню, у зв'язку з викладеним позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.

Суд з приводу спірних правовідносин зазначає таке.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022, затвердженим Законом України від 24.02.2022 №2102-ІХ, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації з 24.02.2022 5:30 год в Україні введений воєнний стан, який неодноразово продовжувався та діє станом на даний час.

22.05.2023 набрав чинності Закон України №2923-IX «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об'єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України» (далі - Закон №2923-IX).

Відповідно до підпункту а) пункту 1 частини 1 статті 2 Закону №2923-IX отримувачами компенсації за пошкоджені/знищені об'єкти нерухомого майна (далі - отримувачі компенсації) є фізичні особи - громадяни України, які є власниками пошкоджених/знищених об'єктів нерухомого майна.

За змістом частини 1 статті 10 Закону №2923-IX компенсація за пошкоджений об'єкт нерухомого майна надається шляхом:

1) виконання робіт, пов'язаних з будівництвом, на пошкодженому об'єкті нерухомого майна з метою його відновлення (у тому числі розроблення проектної документації на будівництво, проведення її експертизи, виконання будівельних робіт) та/або придбання будівельної продукції для виконання таких робіт;

2) надання грошових коштів шляхом їх перерахування на поточний рахунок отримувача компенсації із спеціальним режимом використання для виконання робіт, пов'язаних з будівництвом, на пошкодженому об'єкті нерухомого майна з метою його відновлення та/або придбання будівельної продукції для виконання таких робіт;

3) надання грошових коштів шляхом їх перерахування на поточний рахунок отримувача компенсації за придбану ним будівельну продукцію та/або виконані ним ремонтні роботи на пошкодженому об'єкті нерухомого майна за власні кошти.

Згідно з частиною 2 статті 10 Закону №2923-IX порядок надання компенсації за пошкоджений об'єкт нерухомого майна визначається Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.04.2023 №381 затверджено Порядок надання компенсації для відновлення окремих категорій об'єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації, з використанням електронної публічної послуги «єВідновлення» (далі - Порядок №381) (тут і далі - станом на дату виникнення спірних правовідносин).

За змістом абзацу четвертого пункту 2 Порядку №381 електронна публічна послуга «єВідновлення» - послуга щодо надання компенсації, яка надається на підставі заяви, поданої до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів проти України, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (далі - Реєстр пошкодженого та знищеного майна), засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія), або в інший спосіб, передбачений цим Порядком.

Відповідно до пункту 7 Порядку №381 для розгляду питання надання компенсації виконавчими органами сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, військовими адміністраціями населеного пункту або військово-цивільними адміністраціями населеного пункту (далі - уповноважений орган) утворюється комісія з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (далі - комісія). Комісія є консультативно-дорадчим органом, підзвітним та підконтрольним уповноваженому органу. Уповноважений орган забезпечує дотримання комісією вимог цього Порядку. Положення про комісію, її персональний склад затверджуються уповноваженим органом.

Згідно з пунктом 8 Порядку №381 Комісія відповідно до цього Порядку:

надає отримувачам компенсації вичерпну інформацію (інформацію щодо їх обов'язків, передбачених цим Порядком, повідомляє адресу веб-сайту (за наявності), на якому будуть розміщені рішення комісії та уповноваженого органу, або повідомляє, в який спосіб будуть опубліковані рішення тощо) та консультації з питань отримання компенсації, повідомляє про можливість звернутися на урядову “гарячу лінію» відповідно до пункту 26 цього Порядку;

розглядає заяви;

встановлює наявність/відсутність права та підстав для надання компенсації та пріоритетного права на отримання компенсації відповідно до пункту 5 цього Порядку;

проводить перевірку отримувача компенсації на відсутність (наявність) судимості за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених розділом I «Злочини проти основ національної безпеки України» Особливої частини Кримінального кодексу України, на підставі наданого заявником витягу (про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України) з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості»;

надсилає запити до структурного підрозділу апарату МВС, який забезпечує реалізацію пріоритетних напрямів інформатизації системи МВС та центральних органів виконавчої влади щодо перевірки отримувача компенсації на відсутність (наявність) судимості або вручення йому підозри про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених розділом I “Злочини проти основ національної безпеки України» Особливої частини Кримінального кодексу України, про вчинення кримінального правопорушення, якщо заявник подав запит у паперовій формі без надання витягу з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості»;

перевіряє наявність в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна відомостей щодо акта комісійного обстеження, виконаного відповідно до пункту 8-1, та/або звіту з технічного обстеження відповідно до пункту 9 Порядку виконання невідкладних робіт. У разі відсутності таких відомостей в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна комісія вживає заходів для проведення обстеження відповідно до законодавства шляхом звернення до уповноваженого органу або самостійно, якщо вона виконує функції комісії відповідно до Порядку виконання невідкладних робіт (крім випадків, коли заявник звертається за отриманням компенсації за виконаний ремонт);

ознайомлює отримувача компенсації з даними (переліком та обсягами робіт, які необхідно виконати для відновлення експлуатаційної придатності об'єкта), які будуть використані для заповнення чек-листа, форма якого наведена в додатку 2 (далі - чек-лист);

у разі, коли заявник звертається за отриманням компенсації для проведення ремонту, проставляє відмітку в чек-листі про наявність/відсутність пошкоджень несучих та огороджувальних конструкцій об'єкта, які можуть призвести до порушення вимог щодо його механічного опору та стійкості, та інформує заявника про необхідність і першочерговість використання компенсації для ремонту таких пошкоджень;

приймає рішення про зупинення/поновлення розгляду заяви, надання/відмову в наданні компенсації відповідно до цього Порядку;

виконує інші повноваження, що випливають з покладених на неї завдань.

Відповідно до пункту 12 Порядку №381 за результатами розгляду заяви комісія приймає рішення про надання/відмову в наданні компенсації та передає це рішення на розгляд уповноваженого органу не пізніше п'яти робочих днів з дати прийняття такого рішення. У рішенні про відмову у наданні компенсації обов'язково зазначаються підстави для такої відмови.

Протягом п'яти днів від завершення строку для подання заперечень на рішення комісії (з урахуванням можливого його продовження за заявою заявника) відповідно до пункту 25 цього Порядку уповноважений орган розглядає прийняте комісією рішення разом із запереченнями заявника (якщо такі були подані) та приймає одне з таких рішень:

затвердити рішення комісії про надання/відмову у наданні компенсації;

надіслати заяву на повторний розгляд комісією.

Копія рішення уповноваженого органу вноситься посадовою особою уповноваженого органу з накладенням електронного кваліфікованого підпису, що базується на сертифікаті відкритого ключа, до Реєстру пошкодженого та знищеного майна протягом трьох робочих днів з дня його прийняття.

Порядок подання заяви про отримання компенсації визначений пунктами 13, 13-1 Порядку №381.

За змістом пункту 25 Порядку №381 оскарження рішень, дій чи бездіяльності комісії здійснюється у такому порядку:

1) у разі незгоди з даними акта комісійного обстеження та/або звіту з технічного обстеження заявник має право подати заперечення до комісії протягом п'яти робочих днів з дати проведення обстеження, якщо таке обстеження було проведено після подання заяви (якщо обстеження було проведено до дати подання заяви, - протягом п'яти робочих днів після подання заяви). Заперечення повинні бути в обов'язковому порядку розглянуті та враховані комісією під час складання чек-листа та прийняття рішення про надання/відмову у наданні компенсації, про що повинно бути зроблено примітку у такому рішенні;

2) у разі незгоди з рішенням комісії про надання/відмову у наданні компенсації, зокрема з розміром компенсації, заявник має право подати заперечення до уповноваженого органу протягом п'яти робочих днів з дати отримання повідомлення про прийняття рішення комісією. Заперечення повинні бути в обов'язковому порядку розглянуті та враховані уповноваженим органом під час прийняття одного з рішень, передбачених пунктом 12 цього Порядку, про що повинно бути зроблено примітку у такому рішенні;

3) у разі незгоди з іншими рішеннями, діями або бездіяльністю комісії заявник має право подати відповідну скаргу до уповноваженого органу протягом п'яти робочих днів з дати вчинення таких дій або прийняття рішень/граничного строку, коли такі дії повинні бути вчинені або рішення прийняті. За результатами розгляду скарги уповноважений орган приймає рішення, яке є обов'язковим для виконання комісією.

Заперечення та скарги, передбачені цим пунктом, подаються заявником у паперовій формі через адміністратора центру надання адміністративних послуг, посадову особу органу соціального захисту населення або нотаріуса.

За зверненням заявника строк подання заперечень чи скарг може бути продовжений ще на п'ять робочих днів.

До заперечення/скарги заявник має право подавати пояснення, фотофіксації, висновки від третіх осіб, зокрема Групи підтримки єВідновлення, інші документи на підтвердження аргументів, наведених в запереченні/скарзі.

Рішення уповноваженого органу можуть бути оскаржені у судовому порядку.

Отже, у випадку незгоди особи з рішенням Комісії про відмову у наданні компенсації, така особа має право подати до уповноваженого органу свої заперечення протягом п'яти робочих днів з дати отримання повідомлення про прийняття Комісією такого рішення. Розгляд та врахування уповноваженим органом таких заперечень є обов'язковим при прийнятті ним відповідного рішення за результатами розгляду прийнятого Комісією рішення.

У постанові Другого апеляційного адміністративного суду від 02.12.2025 по справі №520/33601/24 колегія судів виходила із наступних підстав та мотивів.

"... колегія суддів зауважує, що у своїй скарзі від 13.11.2024 позивач посилається на те, що Комісією при прийнятті рішення не був перевірений факт розбіжностей даних щодо об'єктів пошкодженого майна, зазначених у акті обстеження від 22.09.2023 і Додатку №2, тобто в Чек-листі з визначенням розміру компенсації для відновлення пошкодженого об'єкта нерухомого майна. З огляду на зазначене, ОСОБА_1 просив надіслати його заяву №ЗВ-26.07.2024-120227 про пошкодження об'єкта нерухомості згідно акту обстеження житла від 22.09.2023 на повторний розгляд Комісією.

При цьому ні зі змісту виступу заступника міського голови, ні зі змісту протоколу від 19.11.2024 №28 позачергового засідання виконавчого комітету Барвінківської міської ради Ізюмського району Харківської області, ні зі змісту рішень виконавчого комітету Барвінківської міської ради Ізюмського району Харківської області від 19.11.2024 №1091/24 та від 20.12.2024 №1262/24 не вбачається, що відповідачем було розглянуто розбіжності, про які зазначає ОСОБА_1 у своїй скарзі від 13.11.2024, такі розбіжності було досліджено і їх було обґрунтовано відхилено.

Отже, з огляду на вищезазначене, колегія суддів приходить до висновку, що апелянт при ухваленні 19.11.2024 рішення №1091/24, в частині, що стосується позивача, про розгляд та затвердженні рішення Комісії від 07.11.2024 №636 про відмову в наданні ОСОБА_1 компенсації для відновлення об'єкта нерухомого майна належним чином не розглянув заперечення позивача проти рішення Комісії, які містились у його скарзі від 13.11.2024, та не навів обґрунтованих мотивів щодо неврахування розбіжностей, про які зазначав позивач.

З урахуванням зазначеного, колегія суддів прийшла до висновку про наявність підстав для часткового задоволення вимог апеляційної скарги і скасуванню рішення суду першої інстанції з ухваленням постанови про часткове задоволення позовних вимог.

Доводи апелянта про правомірність прийняття оскражуваного рішення від 19.11.2024 №1091/24 колегія суддів вважає необґрунтованими з вище зазначених підстав...".

При цьому виконавчий комітет Барвінківської міської ради у спірному рішенні виходив з того, що рішенням Комісії від 10.06.2024 №520 про надання компенсації для проведення ремонту будинку у сумі 85 709,63 грн., яке затверджене рішенням виконавчого комітету Барвінківської міської ради від 18.06.2024 № 702/24 ПІБ для проведення ремонтних робіт житлового будинку, розташованого за адресою: Харківська обл., Ізюмський р-н, м. *, вул. *, *, було надано компенсацію у сумі 85 709,63 грн., у тому числі: заміна вхідних дверей (на металеві) у кількості 1 блок - сума компенсації 14 414,89 грн.; заміна віконного блока з урахуванням підвіконня, відливів (зокрема огороджувальних скляних конструкцій балкона/лоджії, або вхідного дверного металопластикового блока з урахування поріжків) у кількості 13,6 кв.м - сума компенсації 71 294,74 грн. Вказані ремонтні роботи та їх вартість відповідають обсягам встановлених пошкоджень, зазначених в Акті комісійного обстеження об'єкта, пошкодженого внаслідок збройної агресії Російської Федерації, а саме житлового будинку, розташованого за адресою: Харківська обл., Ізюмський р-н, м. *, вул. *, *, власником якого є ПІБ, від 22.09.2023 та Переліку робіт, які необхідно виконати для відновлення експлуатаційної придатності об'єкта, зазначених у додатку 2 до Порядку №381.

Так, враховуючи висновки викладені у постанові від 02.12.2025 по справі №520/33601/24 в межах даних правовідносин судом дослідивши рішення Виконавчого комітету Барвінківської міської Ради від 10.12.2025 року № 439/25 не вбачається, що відповідачем було розглянуто розбіжності, про які зазначає ОСОБА_1 у своїй скарзі від 13.11.2024, такі розбіжності було досліджено і їх було обґрунтовано відхилено.

Крім того, відповідачем не надано, обґрунтованих доводів, щодо прохальної частини скарги від 13.11.2024 в частині можливості надсилання його заяви №ЗВ-26.07.2024-120227 про пошкодження об'єкта нерухомості згідно акту обстеження житла від 22.09.2023 на повторний розгляд Комісією.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що відповідач допустив протиправні дії при прийнятті рішення Виконавчого комітету Барвінківської міської Ради від 10.12.2025 року № 439/25.

Оцінюючи правомірність дій та рішень органів владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури.

Відповідно до статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відтак виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 241 - 246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Виконавчого комітету Барвінківської міської ради Ізюмського району Харківської області (вул. Центральна, буд. 8,м. Барвінкове, Ізюмський р-н, Харківська обл.,64701, код ЄДРПОУ04058634) про скасування рішення - задовольнити.

Скасувати рішення Виконавчого комітету Барвінківської міської Ради від 10.12.2025 року № 439/25, яким у задоволенні скарги ОСОБА_1 від 13.11.2024 на рішення Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, Барвінківського виконавчого комітету міської ради Ізюмського району Харківської області від 07.11.2024 року №636 - відмовлено. Затверджено рішення Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, Барвінківського виконавчого комітету міської ради від 07. 11.2024 року №636 про відмову у наданні ОСОБА_1 компенсації для відновлення об'єкта нерухомого майна - будинок, за адресою: АДРЕСА_2 .

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Заічко О.В.