Ухвала від 14.05.2026 по справі 520/9748/22

Харківський окружний адміністративний суд

61700, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

УХВАЛА

14 травня 2026 р. Справа № 520/9748/22

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Ольги Горшкової, розглянувши в порядку письмового провадження звіт Територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області про виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області стягнення коштів,-

ВСТАНОВИВ:

12.05.2025 ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з заявою про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду в порядку статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України, в якій просить суд зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення - Територіальне управління Державної судової адміністрації України у Харківській області, подати у строк 10 днів звіт про виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 04.02.2025 року у справі № 520/9748/22.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 20.05.2025 заяву ОСОБА_1 , подану в порядку статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України, по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Харківській області про стягнення суми - залишено без задоволення.

Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 31.07.2025 апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задоволено частково. Ухвалу Харківського окружного адміністративного суду від 20.05.2025 по справі № 520/9748/22 - скасовано. Адміністративну справу №520/9748/224 направлено до Харківського окружного адміністративного суду для продовження розгляду заяви ОСОБА_1 про встановлення судового контролю.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 29.09.2025 прийнято до розгляду заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Харківській області про стягнення коштів.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 06.10.2025 встановлено судовий контроль за виконанням Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України у Харківській області рішення Харківського окружного адміністративного суду від 04.02.2025 по справі № 520/9748/22. Зобов'язано Територіальне управління Державної судової адміністрації України у Харківській області відповідно до статті 382-1 КАС України протягом двох місяців з дня отримання копії цієї ухвали подати звіт про виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 04.02.2025 по справі № 520/9748/22.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 19.12.2025 у прийнятті звіту Територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області про виконання судового рішення Харківського адміністративного суду від 04.02.2025 у справі №520/9748/22 - відмовлено. Встановлено Територіальному управлінню Державної судової адміністрації України у Харківській області новий строк для подання звіту про виконання рішення Харківського адміністративного суду від 04.02.2025 у справі №520/9748/22 - протягом 90 днів з дня набрання даною ухвалою законної сили.

11.05.2026 Територіальне управління Державної судової адміністрації України подало звіт, на виконання ухвали Харківського окружного адміністративного суду від 19.12.2025 про виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 04.02.2025 по справі №520/9748/22.

Поданий звіт мотивовано тим, що рішення Харківського окружного адміністративного суду від 04.02.2025 по справі №520/9748/22 виконане відповідачем в частині здійснення нарахування суми компенсації втрати частини доходу, а саме в розмірі 36483,50 грн. Територіальне управління Державної судової адміністрації України зазначає, що вказане рішення знаходиться у черзі на виконання шляхом стягнення з бюджетної програми 0501150 «Виконання рішень судів на користь суддів і працівників апаратів судів», відкритої на рівні територіального управління. Станом на даний час кошторис по зазначеній бюджетній програмі становить 0,00 грн. Зазначає, що одразу після надходження фінансування, вищевказане судове рішення буде виконано територіальним управлінням в порядку черговості.

Також повідомляє про те, що Територіальне управління щомісяця по декілька разів звертається до головного розпорядника бюджетних коштів з проханням виділити додаткові бюджетні асигнування для бюджетної програми 0501150 для подальшого виконання судових рішень, прийнятих на користь суддів та працівників апаратів судів, а саме: лист від 23.06.2025 за вихідним №11-12410/25, лист від 17.07.2025 за вихідним №11-14186/25, лист від 18.07.2025 за вихідним №11-14371/25, лист від 01.08.2025 за вихідним №11-15524/25, лист від 18.09.2025 за вихідним №11-18583/25), лист від 10.11.2025 за вихідним № 11-22323/25, лист від 25.12.2025 за вихідним №11-25944/25.

12.05.2026 позивач через систему "Електронний суд" подав до суду заперечення, в яких зазначив, що доводи покладені в обґрунтування поданого звіту не спростовують факту свідомого невиконання відповідачем рішення Харківського окружного адміністративного суду від 04.02.2025 року у справі № 520/9748/22 та просив накласти на керівника суб'єкта владних повноважень - Територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за неподання звіту про виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 04.02.2025 року у справі № 520/9748/22.

Крім того просив, за власною ініціативою розглянути питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення Харківського окружного адміністративного суду від 04.02.2025 року у справі № 520/9748/22.

Відповідно до даних КП ДСС, справа №520/9748/22 перебуває на розгляді в Другому апеляційному адміністративному суді.

Згідно, ч.3 ст. 382 КАС України якщо судове рішення набрало законної сили, то відсутність матеріалів судової справи у зв'язку з їх витребуванням судом апеляційної або касаційної інстанції не перешкоджає розгляду заяви, крім випадку зупинення виконання судового рішення судом касаційної інстанції або зупинення виконавчого провадження.

Відповідно до частини 1 статті 382-1 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає заяву про зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення (крім заяви, передбаченої частиною п'ятою статті 382 цього Кодексу) протягом десяти днів з дня її надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням заявника - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду, не перешкоджає судовому розгляду.

Проаналізувавши звіт Територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області від 11.05.2026 про виконання рішення суду 04.02.2025 по справі №520/9748/22, суд прийшов до наступного висновку.

Приписами статті 129 Конституції України встановлено, що однією з основних засад здійснення судочинства є обов'язковість судового рішення.

Відповідно до статті 129-1 Конституції України судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Згідно приписів статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Аналогічні положення містяться в статті 370 КАС України, відповідно до якої судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

Обов'язковість судових рішень, що набрали законної сили, для їх виконання на всій території України передбачена також приписами Закону України "Про судоустрій і статус суддів".

Аналізуючи наведені норми, суд зауважує, що судове рішення, яке набрало законної сили, підлягає обов'язковому та безумовному виконанню особою, на яку покладено такий обов'язок, тобто особа, якій належить виконати судове рішення, повинна здійснити достатні дії для організації процесу його виконання незалежно від будь-яких умов, оскільки інше суперечило б запровадженому статтею 8 Конституції України принципу верховенства права.

Відповідно до частин 1, 2 статті 382-3 КАС України за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п'ятої статті 382-1 цього Кодексу. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.

Суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб'єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.

Так, рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 04.02.2025 у справі №520/9748/22 адміністративний позов ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області про стягнення суми - задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 компенсації втрати частини доходу, у зв'язку з порушенням строку виплати суддівської винагороди з доплатою за вислугу років за період з 01 вересня 2020 року по 31 жовтня 2022 року. Зобов'язано Територіальне управління Державної судової адміністрації України у Харківській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 компенсацію втрати частини доходу, у зв'язку з порушенням строку виплати суддівської винагороди з доплатою за вислугу років за період - з 01 вересня 2020 року по 31 жовтня 2022 року. В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовлено.

Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 14.04.2025 по справі №520/9748/22 апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишено без задоволення. Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 04.02.2025 по справі № 520/9748/22 - залишено без змін.

Суд зазначає, що рішення Харківського окружного адміністративного суду від 04.02.2025 по справі № 520/9748/22 набрало законної сили 14.04.2024.

Так, відповідачем у поданому звіті про виконання судового рішення зазначено, що ним було виконано рішення суду по справі №520/9748/22 в частині нарахування суми, яку належить компенсувати ОСОБА_1 , оскільки з вересня 2020 по грудень 2020 року позивач отримував суддівську винагороду без встановлених обмежень, сума компенсації за вказаний період становить 0,00 грн. У зв'язку з цим територіальне управління здійснило розрахунок компенсації за період з січня 2021 по вересень 2022 року включно, в розмірі 36483,50 грн., що підтверджується розрахунком компенсації втрати частини доходів, що міститься в матеріалах справи.

При цьому, суд зазначає, що жодних доказів на підтвердження обставин, що позивач отримував суддівську винагороду без встановлених обмежень з вересня 2020 по грудень 2020 відповідачем до суду не надано.

Крім того, рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 04.02.2025 по справі № 520/9748/22 зобов'язано Територіальне управління Державної судової адміністрації України у Харківській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 компенсацію втрати частини доходу, у зв'язку з порушенням строку виплати суддівської винагороди з доплатою за вислугу років за період - з 01 вересня 2020 року по 31 жовтня 2022 року, разом з тим вищевказаний розрахунок здійснений по вересень 2022 року включно.

Будь-яких обґрунтованих пояснень, щодо нарахування суми компенсації в розмірі 36483,50 грн. за період - з січня 2021 по вересень 2022 року, при тому, що спірним періодом в справі №520/9748/22 є безпосередньо з 01 вересня 2020 року по 31 жовтня 2022 року, відповідачем до матеріалів справи не надано.

Також судом не приймаються доводи Територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області, які зазначені в листі від 14.01.2026 за вихідним №04-45/92-26, з приводу того, що рішення Харківського окружного адміністративного суду від 04.02.2025 по справі №520/9748/22 знаходиться у черзі на виконання шляхом стягнення з бюджетної програми 0501150 «Виконання рішень судів на користь суддів і працівників апаратів судів», відкритої на рівні територіального управління, оскільки згідно додатку №1, долученого разом з вказаним листом, рішення по справі №520/9748/22 з переліку зазначених не міститься.

Нарахована сума виплат в розмірі 36483,50 грн. зазначена у вищевказаному додатку, однак за іншим номером справи, а саме №520/1546/22, тому вказані аргументи судом не приймаються.

При цьому, лише з додатку №3 до листа від 14.01.2026 за вихідним №04-45/92-26, вбачаються відомості щодо рішення суду №520/9748/22, однак вказаний додаток містить дані на оплату за проведення виконавчих дій, що в свою чергу не є предметом розгляду даної справи.

Таким чином, суд не приймає вказані доводи відповідача, щодо здійснення нарахування компенсації втрати частини доходів ОСОБА_1 та виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 04.02.2025 по справі № 520/9748/22 в даній частині, оскільки вказаний розрахунок не містить детального опису здійснення нарахувань безпосередньо за спірний період.

Твердження відповідача щодо того, що виплата суми нарахування суддівської винагороди на виконання рішення суду буде здійснюватися за наявності відповідного фінансування не підтверджує виконання всіх дій відповідачем на виконання рішення суду.

Судом береться до уваги, той факт, що відповідач неодноразово звертався до головного розпорядника бюджетних коштів з проханням виділити додаткові бюджетні асигнування для бюджетної програми 0501150 для подальшого виконання судових рішень, прийнятих на користь суддів та працівників апаратів судів, що підтверджується копіями листів від 23.06.2025 за вихідним № 11-12410/25, від 17.07.2025 за вихідним № 11-14186/25, від 18.07.2025 за вихідним № 11-14371/25, від 01.08.2025 за вихідним № 11-15524/25, від 18.09.2025 за вихідним № 11-18583/25, лист від 10.11.2025 за вихідним № 11-22323/25, лист від 25.12.2025 за вихідним №11-25944/25, які знаходяться в матеріалах справи.

Також листом ДСА України від 09.02.2026 за вихідним № 11-2689/26, направленого на запит територіального управління від 14.01.2026 за вихідним № 04-45/92-26 повідомлено, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2026 рік» за Програмою затверджені видатки у розмірі 10,0 млн. грн., що розподілені між судами, органами та установами системи правосуддя. ДСА України 14.01.2026 затверджений кошторис на 2026 рік Територіальному управлінню ДСА України у Харківській області за Програмою у сумі 28,3 тис. гривень.» Виконання судових рішень, ухвалених на користь суддів, здійснюється згідно із законодавством України за рахунок коштів бюджетної програми 0501150 "Виконання рішень судів на користь суддів, працівників апаратів судів та працівників органів і установ системи правосуддя" головним розпорядником якої є ДСА України, у межах передбачених асигнувань на відповідний бюджетний період.

Однак, суд зазначає, що згідно з усталеною правовою позицією Верховного Суду, сформованою у постановах від 21.11.2018 у справі №373/436/17, від 15.05.2020 у справі №812/1813/18, від 21.05.2020 у справі №310/6910/16-а та від 19.02.2020 у справі №821/1491/17, невиконання боржником судового рішення в частині виплати грошових коштів стягувачу за відсутності відповідного фінансового забезпечення та фактичної відсутності коштів, не може вважатися невиконанням судового рішення без поважних причин

Слід зазначити, що Європейський суд з прав людини неодноразово висловлював думку в контексті тлумачення статті 6 Європейської конвенції з прав людини, що без ефективної системи виконання судових рішень існування судової системи позбавлене будь-якого сенсу. Як неодноразово підкреслював Суд, органи державної влади є одним із компонентів держави й інтереси цих органів повинні збігатися з необхідністю належного здійснення правосуддя, кінцевим етапом якого є виконання судового рішення. Так, у рішенні по справі Горнсбі проти Греції (Hornsby v. Greece) від 19 березня 1997 року, заява № 18357/91, Суд зазначив, що право на звернення до суду було б ілюзорним, якби національна правова система Договірної Сторони дозволяла, щоб остаточне, обов'язкове для виконання судове рішення залишалося невиконаним на шкоду одній зі сторін. Важко уявити ситуацію, щоб пункт 1 статті 6 докладно описував процедурні гарантії, які надаються сторонам цивільного судового процесу - у провадженні, що є справедливим, відкритим і оперативним, - і не передбачав би при цьому гарантій виконання судових рішень; тлумачення статті 6 як такої, що стосується виключно права на звернення до суду і проведення судового розгляду, могло б призвести до ситуацій, несумісних із принципом верховенства права, що його Договірні Сторони зобов'язалися дотримуватися, коли вони ратифікували Конвенцію. Отже, виконання рішення, винесеного будь-яким судом, має розглядатися як невід'ємна частина судового процесу для цілей статті 6.

Якщо адміністративний (виконавчий) орган відмовляється виконувати, не виконує чи затягує виконання судового рішення, то передбачені статтею 6 гарантії, які забезпечуються стороні на етапі судового розгляду справи, фактично втрачають свій сенс (рішення у справі "Піалопулос та інші проти Греції", пункт 68).

У справі «Сорінг проти Об'єднаного Королівства» від 07.07.1989 Європейський суд визначив, що на державі лежить прямий обов'язок дотримуватися громадянських прав осіб і забезпечувати належне та своєчасне виконання рішення суду, що набрало законної сили. Виконання будь-якого судового рішення є невід'ємною стадією процесу правосуддя, а отже, має відповідати вимогам ст. 6 Конвенції. Поза сумнівом, вирішення справи в суді без невиправданого і необґрунтованого зволікання є запорукою ефективного захисту особою своїх прав. Водночас судовий захист, як і діяльність суду, не може вважатися дієвим, якщо судові рішення не виконуються або виконуються неналежним чином і без контролю суду за їх виконанням, зазначено в Концепції Пункт 1 ст. 6 Конвенції гарантує кожному право на звернення до суду з позовом стосовно його прав та обов'язків цивільного характеру.

Відтак, зважаючи на відсутність в матеріалах справи доказів нарахування та виплатити ОСОБА_1 компенсації втрати частини доходу, у зв'язку з порушенням строку виплати суддівської винагороди з доплатою за вислугу років за період - з 01 вересня 2020 року по 31 жовтня 2022 року, суд дійшов висновку про те, що рішення суду в повному обсязі не виконано, а отже поданий звіт відповідачем про виконання судового рішення не підлягає прийняттю судом.

З огляду на викладене, враховуючи, що поданий Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України у Харківській області звіт про виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 04.02.2025 року у справі №520/9748/22 від 12.02.2026, щодо здійснення нарахування виплати ОСОБА_1 компенсацію втрати частини доходу, у зв'язку з порушенням строку виплати суддівської винагороди з доплатою за вислугу років за період - з 01 вересня 2020 року по 31 жовтня 2022 року не підтверджує його виконання в повному обсязі, суд на підставі частини 10 статті 383-3 КАС України вважає за необхідне встановити новий строк для подання відповідачем звіту про виконання судового рішення в цій справі протягом 90 днів з моменту прийняття цієї ухвали.

Суд зазначає, що відповідач протягом встановленого судом нового строку має вжити заходи для виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 04.02.2025 у справі №520/9748/22 з наданням відповідних пояснень та доказів до суду, а саме : 1) докази отримання ОСОБА_1 суддівської винагороди без встановлених обмежень, за період з вересня 2020 року по грудень 2020 року; 2) докази звернення до Державної судової адміністрації України з вимогою про надання додатково фінансування за бюджетною програмою 0501150 "Виконання рішень судів на користь суддів, працівників апаратів судів та працівників органів і установ системи правосуддя", а саме щодо на оплату рішень судів, винесених на користь суддів, зокрема, які стосуються позивача - ОСОБА_1 , що підлягають виплаті, відповідно до рішення Харківського окружного адміністративного суду від 04.02.2025 по справі № 520/9748/22; 3) докази виплати позивачу компенсації втрати частини доходу, у зв'язку з порушенням строку виплати суддівської винагороди з доплатою за вислугу років за період - з 01 вересня 2020 року по 31 жовтня 2022 року.

Суд зазначає, що лише сукупність цих умов призведуть до повного виконання рішення суду та слугуватиме підставою для прийняття відповідного звіту.

Щодо клопотання відповідача про накладення штрафу на керівника Територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області, суд зазначає таке.

Положеннями частин 3-4 382-3 КАС України визначено, що у разі постановлення ухвали про відмову у прийнятті звіту суд накладає на керівника суб'єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також додатково може встановити новий строк подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу або за власною ініціативою розглянути питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення.

Половина суми штрафу стягується на користь заявника, інша половина - до Державного бюджету України.

Відповідно до частини 5 статті 382-3 КАС України, суд за клопотанням суб'єкта владних повноважень може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, що підтверджують здійснення керівником такого суб'єкта владних повноважень дій, які спрямовані на виконання судового рішення та які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.

Якщо судове рішення стосується здійснення виплат (пенсійних, соціальних тощо), суд може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, які підтверджують відсутність бюджетних асигнувань у суб'єкта владних повноважень та вжиття його керівником всіх необхідних заходів для встановлення таких бюджетних асигнувань, які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.

Накладення судом на керівника суб'єкта владних повноважень штрафу в порядку, встановленому ст.382-3 КАС України, передбачено як певна міра відповідальності за свідоме невиконання боржником судового рішення без наявності поважних причин. Такі повноваження реалізуються судом з метою спонукання відповідача виконати судове рішення та надають позивачу певну сатисфакцію за затримку виконання судового рішення.

Специфіка застосування штрафної санкції, полягає в тому, що вона накладається на керівника суб'єкта владних повноважень, яким не забезпечено виконання судового рішення та який є відповідальним за діяльність державного органу, який він очолює. Можливість накладення штрафу розглядається не самостійно, а за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або у разі неподання такого звіту. Накладення на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання постанови, штрафу є мірою покарання, а тому можливість суду накласти такий штраф може бути реалізована лише за умови встановлення судом обставин, які свідчать про умисне невиконання рішення суду, недобросовісність у діях суб'єкта владних повноважень, які свідчать про ухилення останнього від виконання рішення суду.

Враховуючи те, що Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України у Харківській області наведено обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, і зазначено заходи, які вживаються останнім для виконання судового рішення по справі №520/9748/22, судом не встановлено підстав умисного невиконання рішення суду відповідачем, які б свідчили про ухилення останнього від виконання рішення суду, суд не вбачає правових підстав для накладення штрафу на керівника суб'єкта владних повноважень в порядку ст. 382-3 КАС України.

Щодо вимоги позивача про розгляд судом за власною ініціативи питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення Харківського окружного адміністративного суду від 04.02.2025 року у справі № 520/9748/22, суд зазначає наступне.

Суд звертає увагу позивача, що ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 20.05.2025 заяву ОСОБА_1 про зміну способу виконання рішення по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ТУ ДСА у Харківській області про стягнення суми - залишено без задоволення.

Судом було зазначено, що оскільки розрахунок належної позивачем заборгованості судом не здійснювався, тому, змінивши спосіб виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 04.02.2025 у справі №520/9748/22 із зобов'язання здійснити виплату заборгованості на стягнення конкретної суми цієї заборгованості, фактично змінить рішення по суті з виходом при цьому за межі позовних вимог та вирішить питання, що не було предметом дослідження судом при розгляді справи по суті, що не передбачено статтею 378 Кодексом адміністративного судочинства України.

При цьому, постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 31.07.2025 апеляційну скаргу позивача залишено без задоволення, ухвалу Харківського окружного адміністративного суду від 20.05.2025 про залишення заяви про зміну способу та порядку виконання рішення без задоволення залишено без змін.

З програми "Діловодство спеціалізованого суду" судом встановлено, що вказана ухвала суду набрала законної сили 20.05.2025.

Зважаючи на те, що зміна способу і порядку виконання судового рішення з ініціативи суду є його правом, згідно вимог ч. 1 ст. 378 КАС України, а також враховуючи вищевикладені обставини, суд не знаходить підстав для задоволення вищевказаного клопотання позивача.

Керуючись статтями 241, 248, 256, 294, 295, 297, 382, 382-2, 382-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

У прийнятті звіту Територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області від 11.05.2026 про виконання судового рішення Харківського адміністративного суду від 04.02.2025 у справі №520/9748/22 - відмовити.

Звільнити керівника Територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області від сплати штрафу відповідно до частини 3 статті 382-3 Кодексу адміністративного судочинства України за наслідком відмови у прийнятті звіту про виконання рішення Харківського адміністративного суду від 04.02.2025 у справі №520/9748/22.

Встановити Територіальному управлінню Державної судової адміністрації України у Харківській області новий строк для подання звіту про виконання рішення Харківського адміністративного суду від 04.02.2025 у справі №520/9748/22 - протягом 90 днів з дня набрання даною ухвалою законної сили.

Зобов'язати Територіальне управління Державної судової адміністрації України у Харківській області надати докази виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 04.02.2025 у справі №520/9748/22, а саме: 1) докази отримання ОСОБА_1 суддівської винагороди без встановлених обмежень, за період з вересня 2020 року по грудень 2020 року; 2) докази звернення до Державної судової адміністрації України з вимогою про надання додатково фінансування за бюджетною програмою 0501150 "Виконання рішень судів на користь суддів, працівників апаратів судів та працівників органів і установ системи правосуддя", а саме щодо на оплату рішень судів, винесених на користь суддів, зокрема, які стосуються позивача - ОСОБА_1 , що підлягають виплаті, відповідно до рішення Харківського окружного адміністративного суду від 04.02.2025 по справі № 520/9748/22; 3) докази виплати позивачу компенсації втрати частини доходу, у зв'язку з порушенням строку виплати суддівської винагороди з доплатою за вислугу років за період - з 01 вересня 2020 року по 31 жовтня 2022 року.

Попередити відповідача, що відповідно до ч.10 ст. 382-3 КАС України, у разі неподання звіту у строк, встановлений судом, або у разі подання звіту з порушенням такого строку та за відсутності поважних причин, які унеможливили його вчасне подання, суд встановлює новий строк для подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу, а також накладає штраф на керівника такого суб'єкта владних повноважень.

Клопотання позивача про накладення штрафу на керівника Територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області - залишити без задоволення.

Клопотання позивача про розгляд судом за власною ініціативи питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення Харківського окружного адміністративного суду від 04.02.2025 року у справі № 520/9748/22 - залишити без задоволення.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Ольга ГОРШКОВА