Справа № 420/17842/25
15 травня 2026 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Свиди Л.І.
розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «ФРЕЙТ СЕРВІС ГРУП» до Головного управління ДПС в Одеській області, про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії, -
До суду звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю «ФРЕЙТ СЕРВІС ГРУП» з позовною заявою до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправними дій відповідача щодо перенесення на 90 днів терміну проведення документальної планової виїзної перевірки позивача згідно п. 1 Наказу №3461-п від 27.03.2025 року, зобов'язання відповідача внести зміни в п. 1 Наказу №3461-п від 27.03.2025 року «Про перенесення термінів проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ФРЕЙТ СЕРВІС ГРУП», згідно якого терміни перевірки перенести на шість місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
За цією позовною заявою відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами у відповідності до ст. 262 КАС України та наданий відповідачу строк для подання до суду відзиву на цю заяву, позивачу - відповіді на відзив.
Позов обґрунтований позивачем тим, що ним було орендоване приміщення за адресою: м. Одеса, проспект Князя Ярослава Мудрого, 29, в якому зберігалися фінансово-бухгалтерські документи, однак 19.02.2025 року під час масованої ракетно-дронової атаки зазначене приміщення було уражене та вигоріло, в тому числі, фінансово-господарська та бухгалтерська документація за період 2018-2025 років. Обставини ракетного нападу та пожежі підтверджуються актом про пожежу ДСНС України, а знищення документів відповідним актом товариства. Однак від Головного управління ДПС в Одеській області надійшло на адресу товариства повідомлення про проведення планової перевірки та наказ на проведення перевірки. Позивач звертався до відповідача із зверненнями щодо неможливості надання документів, однак податковим органом перенесено термін проведення перевірки на 90 календарних днів, що є недостатнім для відновлення документів та просить застосувати в даному випадку положення п. 69.28 підрозділу 10 Розділу ХХ Податкового кодексу України та зобов'язати відповідача перенести термін перевірки на шестимісячний термін після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
З відзиву на позовну заяву вбачається, що відповідач позов не визнає, оскільки за даними ІКС ДПС позивач не використовував в своїй господарській діяльності нежитлове приміщення за адресою: м. Одеса, проспект Князя Ярослава Мудрого, 29, заява про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, або через які проводиться діяльність (Форма 20-ОПП) подана позивачем лише 25.03.2025 року. Крім того, відповідач зазначає, що територія м. Одеси не входить до переліку територіальних громад, які розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації. Позивачем не підтверджена неможливість виконання податкових обов'язків, про що прийнято відповідне рішення.
Дослідивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги позивача, заперечення відповідача, суд вважає, що позов ТОВ «ФРЕЙТ СЕРВІС ГРУП» не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Товариство з обмеженою відповідальністю «ФРЕЙТ СЕРВІС ГРУП» є юридичною особою, яка перебуває на обліку в Головному управлінні ДПС в Одеській області, основним видом діяльності товариства є: 52.29 Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту.
Відповідно до договору оренди нежитлового приміщення №27/7 від 01.08.2020 року, укладеного між ПКФ «Хвиля» та позивачем, а також акту приймання-передачі, ТОВ «ФРЕЙТ СЕРВІС ГРУП» орендує нежитлове приміщення площею 26,7 кв. м. за адресою: м. Одеса, вул. Академіка Глушка (проспект Князя Ярослава Мудрого), 29.
Відповідно до акту про пожежу, складеного посадовими особами Головного управління ДСНС в Одеській області 19.02.2025 року, в 2-х адміністративно-складських будівлях ВКФ «Хвиля» у формі ТОВ за адресою: м. Одеса, проспект Князя Ярослава Мудрого, 29 виникла пожежа з причин влучання (потрапляння) вибухонебезпечного військового приладу внаслідок бойових дій.
Відповідно до акту знищення документів та майна Товариства з обмеженою відповідальністю «ФРЕЙТ СЕРВІС ГРУП» внаслідок пожежі, що сталася в результаті ракетно-дронової атаки 19.02.2025 року, затвердженого 21.02.2025 року генеральним директором товариства, знищено майно та документи, що відносяться до господарсько-фінансової діяльності товариства, а саме: документи по розрахункам за транспортні та експедиторські послуги, договори на організацію перевезень, договори з постачальниками послуг, акти виконаних робіт, рахунки з постачальниками послуг, авансові звіти, касові документи, банківські документи, бухгалтерські звіти і баланси, податкові накладні, прибуткові накладні та акти списання товарно-матеріальних цінностей, документи щодо нарахування зносу основних засобів, акти перевірок, акти звірки взаєморозрахунків, податкові звіти, накази по господарчій діяльності товариства, листування за період з лютого 2018 року по лютий 2025 року, а також оргтехніка меблі, сейф, тощо.
При цьому, наказом Головного управління ДПС в Одеській області від 24.02.2025 року №2077-п призначено проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ФРЕЙТ СЕРВІС ГРУП» з 28.03.2025 року тривалість 10 днів за період господарської діяльності з 19.02.2018 року по 31.12.2024 року.
ТОВ «ФРЕЙТ СЕРВІС ГРУП» направило до Головного управління ДПС в Одеській області заяву від 12.03.2025 року №1203-пр, в якій описало обставини знищення документів, що відносяться до господарсько-фінансової діяльності товариства та просило скасувати наказ від 24.02.2025 року №2077-п про проведення перевірки товариства та звільнити позивача від відповідальності за неможливість надання документів.
За результатами розгляду цієї заяви Головним управлінням ДПС в Одеській області надана відповідь від 19.03.2025 року №12110/6/15-32-07-09-06 про те, що заява не містить посилання на норми щодо відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов'язок та не відповідає вимогам Порядку підтвердження можливості чи не можливості виконання платником податків обов'язків, визначених у п. п. 69.1 п. 69 підрозділу 10 Розділу ХХ Податкового кодексу України.
ТОВ «ФРЕЙТ СЕРВІС ГРУП» направило до Головного управління ДПС в Одеській області заяву від 21.03.2025 року №2103-пр про неможливість виконання платником податків податкових обов'язків.
За результатами розгляду цієї заяви Головним управлінням ДПС в Одеській області прийнято рішення №22/15-32-04-01 від 09.04.2025 року щодо можливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку, оскільки ТОВ «ФРЕЙТ СЕРВІС ГРУП» подало своєчасно податкову декларацію з ПДВ за лютий 2025 року, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за лютий 2025 року, здійснювало реєстрацію податкових накладних в лютому та березні 2025 року, сплатило податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковим агентом зі доходів платника податку у вигляді заробітної плати, військовий збір, податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами зі доходів платника податку інших ніж заробітна плата, єдиний внесок, винагороди за договорами ЦПХ, допомогу по тимчасовій непрацездатності. Крім того, позивач за даними податкового органу не використовував в своїй фінансово-господарській діяльності приміщення за адресою: м. Одеса, проспект Князя Ярослава Мудрого, 29, оскільки заява про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, або через які проводиться діяльність (Форма 20-ОПП) подана позивачем лише 25.03.2025 року. Також, територія м. Одеси не входить до переліку територіальних громад, які розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації. Таким чином, позивачем не підтверджена неможливість виконання податкових обов'язків.
ТОВ «ФРЕЙТ СЕРВІС ГРУП» направило до Головного управління ДПС в Одеській області заяву від 27.03.2025 року №2703-пр про неможливість надання первинних документів в порядку п. 69.28 підрозділу 10 Розділу ХХ Податкового кодексу України.
За результатами розгляду цієї заяви Головним управлінням ДПС в Одеській області направлений позивачу лист №17784/6/15-32-07-09-06 від 21.04.2025 року, в якому зазначено, що територія м. Одеси не входить до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії та територій тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації, а тому підстав для застосування положень п. 69.28 підрозділу 10 Розділу ХХ Податкового кодексу України не має.
Крім того, враховуючи обставини, зазначені позивачем, Головним управлінням ДПС в Одеській області 26.03.2025 року складений акт про неможливість проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ФРЕЙТ СЕРВІС ГРУП» №2446/15-32-07-09-21.
Також, наказом Головного управління ДПС в Одеській області від 27.03.2025 року №3461-п перенесені терміни проведення перевірки позивача на 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до контролюючого органу, але на строк не більше ніж 120 днів.
Позивач зазначає в позові, що наданого йому строку не достатньо для відновлення документів, а тому звернувся до суду з цим позовом з вимогами про внесення змін до наказу та надання йому строку шість місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
Відповідно до положень п. 69, п. п. 69.1 п. 69 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 року №64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 року №2102-IX, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у цьому пункті.
У разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов'язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності та/або документів (повідомлень), у тому числі передбачених ст. 39 і 39-2, п. 46.2 ст. 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов'язковим виконанням таких обов'язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
Крім того, відповідно до п. п. 69.28 п. 69 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України до платників податків/податкових агентів, які провадили діяльність на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України і не можуть пред'явити первинні документи, на підставі яких здійснюється облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, як виняток із положень ст. 44 цього Кодексу застосовуються спеціальні правила для підтвердження даних, визначених у податковій звітності.
Підставами неможливості пред'явлення первинних документів є втрата (знищення чи зіпсуття) первинних документів або знаходження їх на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, та на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, у разі якщо їх неможливо вивезти або їх вивезення пов'язане з ризиком для життя чи здоров'я платника податків, фізичних осіб чи неможливе у зв'язку з адміністративними перешкодами, встановленими органами влади.
У разі втрати та/або неможливості вивезення первинних документів платник податків/податковий агент подає до контролюючого органу в довільній формі повідомлення про неможливість вивезення первинних документів, підписане керівником підприємства та головним бухгалтером, в якому зазначаються: обставини, що призвели до втрати та/або неможливості вивезення первинних документів, податкові (звітні) періоди, а також загальний перелік первинних документів (за можливості - із зазначенням реквізитів).
Дані та показники податкової звітності платника податків/податкового агента за податкові (звітні) періоди, зазначені у повідомленні, не можуть бути піддані сумніву лише на підставі відсутності первинних документів. Подане повідомлення є також підставою для збереження витрат (включаючи витрати у зв'язку з придбанням цінних паперів/корпоративних прав) та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток (включаючи від'ємний фінансовий результат за операціями з цінними паперами/корпоративними правами), та/або податкового кредиту з податку на додану вартість, та/або суми від'ємного значення податку на додану вартість минулих податкових (звітних) періодів без наявності договірних, розрахункових, платіжних та інших первинних документів, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку.
Після подання до контролюючого органу повідомлення про неможливість вивезення первинних документів у зв'язку з їх знаходженням на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, та на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, запроваджується мораторій на проведення документальних перевірок щодо зазначених у повідомленні податкових (звітних) періодів.
Якщо після подання повідомлення про неможливість вивезення первинних документів платнику податків/податковому агенту стане відомо про втрату таких документів, такий платник податків/податковий агент зобов'язаний подати до контролюючого органу повідомлення про втрату первинних документів із зазначенням обставин такої втрати.
Платники податків/податкові агенти, які подали повідомлення про втрату первинних документів відповідно до цього підпункту, не підлягають перевірці контролюючим органом щодо зазначених у повідомленні податкових (звітних) періодів, у тому числі після завершення дії воєнного стану.
Втрата документів, що не пов'язана з проведенням на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, та на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, бойових дій, не надає права платнику податків/податковому агенту застосовувати положення цього підпункту.
Обов'язок доведення відсутності підстав для застосування положень цього підпункту покладається на контролюючий орган. Платник податків/податковий агент, який безпідставно застосував положення цього підпункту, вважається таким, що ухиляється від сплати податків, та несе відповідальність, передбачену цим Кодексом та іншими законами України.
У разі відмови у застосуванні положень цього підпункту контролюючий орган не пізніше одного місяця з дати отримання відповідного повідомлення від платника податків/податкового агента видає вмотивоване рішення із зазначенням підстави та доказів такої відмови.
Рішення контролюючого органу може бути оскаржено в адміністративному чи судовому порядку. До винесення остаточного рішення по справі контролюючий орган не може піддавати сумніву показники податкової звітності, а також ініціювати проведення будь-якої перевірки платника податків/податкового агента щодо податкових (звітних) періодів, зазначених у відповідному повідомленні.
У податкових (звітних) періодах, зазначених у відповідному повідомленні, не може бути переглянуто у бік збільшення суми податкових зобов'язань з податків і зборів, задекларовані в податкових деклараціях за зазначені податкові (звітні) періоди, у бік збільшення суми від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток, задекларовані в податкових деклараціях/розрахунках за зазначені податкові (звітні) періоди, у бік збільшення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, заявлені в податкових деклараціях за зазначені звітні періоди.
Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, визначається у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Відповідно до п. 1 Розділу ІІ, п. 1, 2 Розділу ІІІ «Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у п. п. 69.1 п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.07.2022 року №25, підставами неможливості виконання платниками податків - юридичними особами та їх відокремленими підрозділами податкових обов'язків (у тому числі обов'язків податкових агентів) є, зокрема: втрата (знищення чи зіпсуття) первинних документів, комп'ютерного та іншого обладнання внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації; інші обставини непереборної сили (форс-мажорні обставини), підтверджені документально.
Заява платника податків у довільній формі та відповідні документи (копії документів) розглядаються контролюючим органом протягом 20 календарних днів з дня, наступного за днем їх отримання, з можливістю продовження терміну розгляду з урахуванням строку, передбаченого для направлення попереднього рішення. Платники податків надають документ чи кілька документів (копію документа чи документів), інформацію, що можуть бути використані для підтвердження неможливості виконання ними своїх податкових обов'язків.
Обов'язок доведення щодо можливості чи неможливості платником податків своєчасно виконати свій податковий обов'язок покладається на контролюючий орган. Контролюючий орган встановлює причинно-наслідковий зв'язок між обставинами непереборної сили (форс-мажорними обставинами), що сталися в результаті збройної агресії Російської Федерації, безпосереднім впливом таких обставин саме на такого платника та можливістю виконання ним податкового обов'язку станом на дату, на яку припадає граничний термін виконання такого обов'язку, та керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає вмотивоване рішення щодо можливості чи неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку за формою, що додається.
Рішення контролюючого органу може бути оскаржено відповідно до Кодексу в адміністративному чи судовому порядку.
Щодо тверджень позивача в позові про звернення до податкового органу з повідомленням про неможливість надання первинних документів в порядку п. п. 69.28 п. 69 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України та безпідставність відмови податковим органом в застосуванні цих положень законодавства, варто зазначити, що ці положення застосовуються до платників податків, які провадили діяльність на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України і не можуть пред'явити первинні документи, втрата документів, що не пов'язана з проведенням на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, та на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, бойових дій, не надає права на застосування цих положень.
Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією» був затверджений Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України» №309 від 22.12.2022 року та Одеська міська територіальна громада до цього переліку не входила.
В подальшому, наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 28.02.2025 року №376 затверджений «Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією» і тільки з 26.05.2025 року Одеська міська територіальна громада включена до такого переліку.
Таким чином, на час звернення позивача із повідомленням про неможливість надання первинних документів в порядку п. 69.28 підрозділу 10 Розділу ХХ Податкового кодексу України ці положення законодавства не розповсюджувалися на спірні правовідносини.
При цьому, відповідно до п. п. 69.28 п. 69 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України у разі відмови у застосуванні положень цього підпункту контролюючий орган видає вмотивоване рішення із зазначенням підстави та доказів такої відмови, яке може бути оскаржено в адміністративному чи судовому порядку.
Разом з цим рішення податкового органу позивачем не оскаржене та є діючим, ґрунтується на нормах законодавства та в цій справі позивач не просить визнати його протиправним та скасувати.
Щодо тверджень позивача в позові про звернення до податкового органу із заявою про неможливість виконання платником податків податкових обов'язків у відповідності до п. п. 69.1 п. 69 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України та «Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у п. п. 69.1 п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України» та безпідставність відмови податковим органом в застосуванні цих положень законодавства рішенням №22/15-32-04-01 від 09.04.2025 року, слід зазначити, що це рішення обґрунтовано поданням позивачем звітності, сплатою податків реєстрацією накладних після подій, які сталися 19.02.2025 року, не використанням в своїй фінансово-господарській діяльності приміщення за адресою: м. Одеса, проспект Князя Ярослава Мудрого, 29 за заявою Форми 20-ОПП, а також тим, що територія м. Одеси не входить до переліку територіальних громад, які розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації.
При цьому, у відповідності до «Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у п. п. 69.1 п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.07.2022 року №25, заява платника податків розглядається контролюючим органом та за результатами її розгляду приймається вмотивоване рішення щодо можливості чи неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку, яке може бути оскаржено в адміністративному чи судовому порядку.
Суд звертає увагу, що податковим органом прийняте відповідне рішення з викладенням мотивів його прийняття, при цьому позивачем це рішення не оскаржене, є діючим та в цій справі позивач також не просить визнати його протиправним та скасувати, не надає будь-яких обґрунтувань безпідставності мотивів його прийняття.
Відповідно до положень п. 44.1, 44.3, 44.5 ст. 44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, інформації, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Платники податків зобов'язані забезпечити зберігання документів та інформації, визначених п. 44.1 цієї статті, а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
У разі втрати, пошкодження або дострокового знищення документів, зазначених в п. 44.1, 44.3 цієї статті, платник податків зобов'язаний у п'ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити (із наданням оформлених відповідно до законодавства документів, підтверджуючих настання події, що призвела до такої втрати, пошкодження або дострокового знищення документів) контролюючий орган за місцем обліку в порядку, встановленому цим Кодексом для подання податкової звітності, та контролюючий орган, яким було здійснено митне оформлення відповідної митної декларації, надано авторизацію відповідно до Митного кодексу України або дозвіл на застосування спеціальних (у тому числі транзитних) спрощень.
Платник податків зобов'язаний відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до контролюючого органу.
У разі надання платником податків у порядку та строки, визначені абзацом першим цього підпункту, повідомлення та неможливості проведення перевірки платника податків у зв'язку з втратою, пошкодженням або достроковим знищенням платником податків документів строки проведення таких перевірок переносяться до дати відновлення та надання документів до перевірки в межах визначених цим підпунктом строків, але на строк не більше ніж 120 днів.
В спірних правовідносинах податковий орган, враховуючи прийняття рішення щодо можливості чи неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку та не оскарження його, скористався положеннями ст. 44 Податкового кодексу України та наказом від 27.03.2025 року №3461-п, у відповідності до положень податкового законодавства, переніс термін проведення перевірки позивача.
Таким чином, суд не вбачає підстав для визнання протиправними дій відповідача щодо перенесення на 90 днів терміну проведення документальної планової виїзної перевірки позивача згідно п. 1 Наказу №3461-п від 27.03.2025 року, який прийнятий у відповідності до вимог законодавства, а також зобов'язання відповідача внести до нього зміни.
Крім того, суд вважає, що позивачем в цій справі обраний неналежний спосіб захисту своїх прав, оскільки ним не оскаржені рішення податкового органу, а ні за результатами розгляду заяви про неможливість виконання платником податків податкових обов'язків у відповідності до п. п. 69.1 п. 69 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України, ані повідомлення про неможливість надання первинних документів в порядку п. п. 69.28 п. 69 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України, а внесення змін до наказу, який прийнятий на підставі п. 44.5 ст. 44 Податкового кодексу на підставі інших положень законодавства, які передбачають прийняття інших рішень є безпідставним.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає що позовні вимоги ТОВ «ФРЕЙТ СЕРВІС ГРУП» не обґрунтовані, не відповідають вимогам законодавства та не підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 6, 14, 90, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «ФРЕЙТ СЕРВІС ГРУП» (вул. Пушкінська, 62, м. Одеса, 65012, код ЄДРПОУ 41947872) до Головного управління ДПС в Одеській області (вул. Семінарська, 5, м. Одеса, 65044, код ЄДРПОУ 44069166) про визнання протиправними дій відповідача щодо перенесення на 90 днів терміну проведення документальної планової виїзної перевірки позивача згідно п. 1 Наказу №3461-п від 27.03.2025 року, зобов'язання відповідача внести зміни в п. 1 Наказу №3461-п від 27.03.2025 року «Про перенесення термінів проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ФРЕЙТ СЕРВІС ГРУП», згідно якого терміни перевірки перенести на шість місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Леонід СВИДА
.