Справа № 192/883/26
Провадження № 3/192/308/26
14 травня 2026 року суддя Солонянського районного суду Дніпропетровської області Тітова О.О., за участю прокурора Дякуна Г.Г., особи, що притягується до відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця сел.Солоне Дніпропетровської області, громадянина України, не працюючого, зареєстрованого та за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 ,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 , припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій місцевого самоврядування у зв'язку зі звільненням 29.02.2024 з посади молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки ДУ «Солонянська виправна колонія (№21)» в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік а саме 04.09.2025 о 16 год. 46 хв. та за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (01.01.2024 - 29.02.2024) а саме - 04.03.2026 о 19 год. 22 хв., чим вчинив адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 статті 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 будучи молодшим інспектором відділу нагляду і безпеки ДУ «Солонянська виправна колонія (№21)», згідно з п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за вчинення корупційних правопорушень і правопорушень, пов'язаних з корупцією та суб'єктом декларування відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Частиною 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, шо особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", мв"-"ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2024 рік лише 04.09.2025 о 16 год. 46 хв., а декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (01.01.2024 - 29.02.2024) - 04.03.2026 о 19 год. 22 хв.
При цьому, ОСОБА_1 ознайомлений з необхідністю подання декларації.
В суді ОСОБА_1 свою вину у вчиненні всіх фактів несвоєчасного подання декларацій та правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП визнав в повному обсязі, зазначив, що не проконтролював своєчасність подання необхідних декларацій при звільненні з СВК№21.
Прокурор в судовому засіданні вважав доведеним факт вчинення ОСОБА_1 двох адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП за фактами несвоєчасної подачі декларацій за 2024 рік та за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (01.01.2024 - 29.02.2024), посилаючись на обставини викладені в протоколах про адміністративне правопорушення та надісланих матеріалах справ. Просив визнати його винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та призначити стягнення в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП з урахуванням положень ст. 36 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, суд вважає, що протоколи №№ 323 та 324 від 27 березня 2026 року про адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією є належними, допустимими та достатніми доказами на підтвердження вчинення ОСОБА_1 двох правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Крім того, вина ОСОБА_1 повністю підтверджується поясненнями ОСОБА_1 даними в суді, розпискою ОСОБА_1 про ознайомлення з відповідальністю за неподання або несвоєчасне подання декларації, розпискою ОСОБА_1 про ознайомлення з необхідністю подання декларації при звільненні за період не охоплений, раніше поданими деклараціями, витягом декларацій з реєстру НАЗК щодо подачі декларації за 2024 рік - 04.09.2025 о 16 год. 46 хв. та за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (01.01.2024 - 29.02.2024) - 04.03.2026 о 19 год. 22 хв, відповіддю НАЗК щодо послідовності дій ОСОБА_1 за період з 01.01.2025 по 05.09.2025.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, ступінь його вини, майновий стан ОСОБА_1 , який не працює.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 суд визнає його щире каяття. Обставин, що обтяжує його відповідальність судом не встановлено.
Відповідно до ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Всі вчиненні ОСОБА_1 правопорушення, передбачені ч.1 ст. 172-6 КУпАП, тому суд накладає стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Враховуючи наведене, суд вважає необхідним накласти на ОСОБА_1 стягнення за фактом несвоєчасного подання декларації за 2024 рік, та за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (01.01.2024 - 29.02.2024) відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП в межах санкції ч. 1 ст.172-6 КУпАП у вигляді штрафу в мінімальному розмірі - п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 грн.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в сумі 665 грн 60 коп. в дохід держави.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 23, 33, 40-1 ч.1 ст. 172-6, 221, 255, 283-284, 294 КУпАП,- суд
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та на підставі ст.36 КУпАП накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 665 (шістсот шістдесят п'ять) грн 60 коп. на користь держави.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови через Солонянський районний суд Дніпропетровської області.
Суддя О.О. Тітова