Ухвала від 14.05.2026 по справі 810/2667/17

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про прийняття адміністративної справи до провадження

14 травня 2026 року справа № 810/2667/17

Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Тиса ДДК" до Головного управління ДФС у м Київській області про скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

У серпні 2017 року до Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Тиса ДДК" з позовом до Головного управління ДФС у м Київській області, в якому позивач просить суд скасувати податкове повідомлення-рішення від 10.07.2017 № 0025791406.

02.08.2017 відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу передано на розгляд судді Київського окружного адміністративного суду Харченко С.В.

Ухвалами Київського окружного адміністративного суду від 03.08.2017 (суддя Харченко С.В.) відкрито провадження в адміністративній справі № 810/2667/17 та закінчено підготовче провадження, призначено справу до судового розгляду.

14.08.2017 від відповідача на адресу суду надійшли заперечення на позов.

05.09.2017 представником позивача подано заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.

19.06.2024 до суду надійшло клопотання представника Головного управління ДПС у Київській області про заміну Головного управління ДФС у Київській області на його правонаступника - Головне управління ДПС у Київській області (код ЄДРПОУ 43141377), проте в матеріалах справи вказане клопотання відсутнє, про що складено відповідний акт канцелярії суду.

У зв'язку із звільненням судді ОСОБА_1 , в провадженні якого перебувала справа, остання передана на повторний автоматизований розподіл між суддями, за результатами якого відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 07.05.2026 для розгляду справи визначено суддю Кушнову А.О.

Відповідно до частини дев'ятої статті 31 Кодексу адміністративного судочинства України невирішені судові справи за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду, що додається до матеріалів справи, передаються для повторного автоматизованого розподілу справ виключно у разі, коли суддя (якщо справа розглядається одноособово) або суддя-доповідач із складу колегії суддів (якщо справа розглядається колегіально) у визначених законом випадках не може продовжувати розгляд справи більше чотирнадцяти днів, що може перешкодити розгляду справи у строки, встановлені цим Кодексом.

Частиною чотирнадцятою статті 31 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у разі зміни складу суду на стадії підготовчого провадження розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Згідно з частиною другою статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі зміни складу суду розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.

На підставі вказаного справа підлягає прийняттю до провадження, а її розгляд починається спочатку.

Приймаючи до уваги предмет позову та суб'єктний склад учасників, суд вважає за необхідне здійснювати розгляд даної справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про необхідність заміни відповідача ГУ ДФС у Київській області (код ЄДРПОУ 39393260) на правонаступника ГУ ДПС у Київській області, як відокремлений підрозділ ДПС України (код ЄДРПОУ ВП 44096797), виходячи з такого.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 №893 "Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби" (надалі - Постанова №893), ліквідовано як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з Додатком, зокрема, Головне управління ДПС у Київській області.

Пунктом 2 Постанови №893 встановлено, що територіальні органи Державної податкової служби, що ліквідуються відповідно до пункту 1 цієї постанови, продовжують здійснювати свої повноваження та функції до утворення Державною податковою службою територіальних органів згідно з абзацом четвертим пункту 3 цієї постанови та прийняття рішення про можливість забезпечення здійснення такими органами повноважень та функцій територіальних органів, що ліквідуються. Таке рішення приймається Державною податковою службою після здійснення заходів, пов'язаних із внесенням до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань даних про територіальні органи Державної податкової служби, що будуть утворені згідно з абзацом четвертим пункту 3 цієї постанови, як відокремлені підрозділи юридичної особи публічного права, затвердженням положень про них, структур, штатних розписів, кошторисів та заповненням 30 відсотків вакансій.

Відповідно до пункту 3 Постанови №893 права та обов'язки територіальних органів Державної податкової служби, що ліквідуються відповідно до пункту 1 цієї постанови, переходять Державній податковій службі та її територіальним органам у межах, визначених положеннями про Державну податкову службу та її територіальні органи.

30.09.2020 Державною податковою службою України прийнято наказ №529 "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби", яким утворено як відокремлені підрозділи Державної податкової служби територіальні органи за переліком згідно з Додатком, а Департаменту правової роботи наказано подати державному реєстратору документи для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відповідної інформації про утворення територіальних органів Державної податкової служби як її відокремлених підрозділів.

Відповідно до наказу Державної податкової служби України від 24.12.2020 №755 розпочато з 01.01.2021 здійснення територіальними органами ДПС, утвореними як її відокремлені підрозділи згідно з наказом ДПС від 30.09.2020 №529 "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби", повноважень та функцій територіальних органів ДПС, що ліквідуються відповідно до пункту 1 Постанови №893.

Відповідно до наказу Державної податкової служби України від 12.11.2020 №643 "Про затвердження положень про територіальні органи ДПС", затверджено положення, зокрема про Головне управління ДПС у Київській області, відповідно до якого Головне управління ДПС у Київській області утворене на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України, забезпечує реалізацію повноважень Державної податкової служби на території Київської області і є правонаступником майна, прав та обов'язків Головного управління ДПС у Київській області (код ЄДРПОУ 43141377).

Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, 30.09.2020 внесений запис до Єдиного державного реєстру за №1000741030008085321 про державну реєстрацію Головного управління ДПС у Київській області (ідентифікаційний код 44096797; місцезнаходження: 03151, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 5-а), як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (ідентифікаційний код 43005393) на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 №893 "Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби".

Частиною першою статті 104 Цивільного кодексу України встановлено, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що Головне управління ДПС у Київській області, як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України (ідентифікаційний код ВП 44096797) є правонаступником Головного управління ДПС у Київській області (ідентифікаційний код 43141377), яке у свою чергу є правонаступником Головного управління ДФС у Київській області (ідентифікаційний код 39393260), а отже має певне коло прав та обов'язків останнього.

Відповідно до частини першої статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України, суд у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

У зв'язку з цим, суд вважає, що слід замінити відповідача - Головне управління ДФС у Київській області (ідентифікаційний код 39393260) на правонаступника - Головне управління ДПС у Київській області, як відокремлений підрозділ ДПС України (ідентифікаційний код відокремленого підрозділу 44096797; місцезнаходження: 03151, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 5-а).

Керуючись статтями 52, 171, 243, 248, 257, 259-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

УХВАЛИВ:

1. Прийняти адміністративну справу №810/2667/17 до провадження судді Київського окружного адміністративного суду Кушнової А.О.

Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

2. Замінити відповідача у даній справі - Головне управління ДФС у Київській області (ідентифікаційний код 39393260) на його правонаступника - Головне управління ДПС у Київській області, як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України (ідентифікаційний код ВП 44096797; місцезнаходження: 03151, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 5-а).

3. Витребувати докази у справі від позивача:

- докази щодо права власності або користування автостоянкою за адресою: Києво-Святошинський район, с. П.Борщагівка, вул. Велика Кільцева, 4б;

- копію реєстраційного посвідчення РРО;

- копію книги обліку розрахункових операцій на господарську одиницю;

- копію наказу (довідки) про призначення на посаду головного бухгалтера ОСОБА_2 станом на 27.06.2017;

- копію наказу по підприємству про облікову політику (на час виникнення спірних правовідносин);

- Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців на Товариство з обмеженою відповідальністю "Тиса ДДК";

- копію Статуту Товариство з обмеженою відповідальністю "Тиса ДДК" та наказу про призначення директора;

від відповідача:

- копії всіх додатків до акту перевірки від 27.06.2017 у належній якості;

- надрукований текст порушень, виявлених під час перевірки згідно п.2.2.13 акту фактичної перевірки (у зв'язку з нерозбірливим почерком);

- розрахунок штрафних санкцій, застосованих спірним податковим повідомленням-рішенням.

Витребувані докази надати протягом 15 днів з дня отримання ухвали суду

із доказами направлення іншому учаснику справи.

4. Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.

5. Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам), зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Кушнова А.О.