Рішення від 14.05.2026 по справі 140/15555/25

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 травня 2026 року ЛуцькСправа № 140/15555/25

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Плахтій Н.Б.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 , відповідач) про визнання протиправною бездіяльність щодо не нарахування та не виплати додаткової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» (далі - Постанова №168), в розрахунку 30000 грн на місяць пропорційно часу участі у здійсненні бойових (спеціальних) завдань згідно з переліком завдань, затвердженим Міністром оборони України, та відповідно до бойових наказів (розпоряджень);

зобов'язання нарахувати і виплатити додаткову винагороду, передбачену Постановою №168, в розрахунку 30000 грн на місяць пропорційно часу участі у здійсненні бойових (спеціальних) завдань згідно з переліком завдань, затвердженим Міністром оборони України, та відповідно до бойових наказів (розпоряджень) за період з 01.03.2024 по 06.11.2025.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в період з 10.08.2022 по 06.11.2025 позивач проходив військову службу на посаді старшого інспектора взводу військової інспекції безпеки дорожнього руху ІНФОРМАЦІЯ_1 військової частини НОМЕР_1 .

Наказом начальника Військової служби правопорядку у Збройних Силах України - начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 (по особовому складу) від 28.10.2025 №99 позивача звільнено у запас за підпунктом «б» (за станом здоров'я за наявності інвалідності) пункту 2 частини 4 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».

06.11.2025 наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 №315 позивача було виключено із списків особового складу ІНФОРМАЦІЯ_1 та з усіх видів забезпечення, а з котлового забезпечення зі сніданку 07.11.2025.

Позивач зазначає, що ознайомившись при звільненні з фінансовими документами в частині нарахованих та виплачених основних та додаткових видів грошового забезпечення за період служби, йому стало відомо, що додаткова винагорода в розмірі 30000 грн щомісячно, яка передбачена Постановою №168, йому не нараховувалась та не виплачувалась.

Так, у період з 01.03.2024 по 06.11.2025 позивач виконував завдання, передбаченні Переліком завдань, затвердженим Міністром оборони України, при цьому відповідач неправомірно не нарахував та не виплатив йому додаткову винагороду у розмірі 30000 грн в розрахунку на місяць пропорційно часу його участі у здійсненні бойових (спеціальних) завдань згідно з Переліком завдань з 01.03.2024 по 06.11.2025.

З наведених підстав просив позов задовольнити.

Ухвалою суду від 15.12.2025 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за вказаним позовом та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (а.с.17).

В поданому до суду відзиві на позовну заяву представник відповідача позов не визнав, просив відмовити в його задоволенні, посилаючись на те, що під час вирішення питання щодо нарахування та виплати особовому складу Відділу додаткової винагороди в розмірі 30000 гривень (у розрахунку на місяць пропорційно часу виконання бойових (спеціальних) завдань), застосовується Перелік бойових (спеціальних) завдань, за виконання яких здійснюється виплата військовослужбовцям додаткової винагороди на період дії воєнного стану у складі діючих угрупувань військ (сил) сил оборони держави з розрахунку 30000 гривень на місяць.

Зазначений Перелік завдань, затверджений Міністром оборони України 25.04.2024, був доведений до всіх родів (видів) військ листом Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України від 25.04.2024 №220/13/2047/дск та застосовується з 27.02.2024.

Проаналізувавши вищевказаний Перелік завдань визначених ОУВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », слід дійти висновку, що обов'язковою умовою для нарахування і виплати додаткової винагороди із розрахунку 30000 грн, передбаченої Постановою №168, є виконання бойових (спеціальних) завдань, визначених вичерпним Переліком завдань відповідно до листа Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України від 25.04.2024 №220/13/2047/дск.

Звертає увагу суду на те, що в період з 01.03.2024 по 05.11.2024 відповідно до бойових розпоряджень начальника ЛЗВ ВСП позивач виконував завдання з чергування на пункті управління ІНФОРМАЦІЯ_6 , в тому числі на блокпостах, розташованих в зоні діяльності ІНФОРМАЦІЯ_4 , не виїжджаючи за межі пунктів дислокації підрозділу (територія Волинської області у визначених адміністративних кордонах).

Зазначені завдання не входять до Переліку завдань відповідно до листа Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України від 25.04.2024 №220/13/2047/дск, а тому правові підстави для нарахування та виплати ОСОБА_1 додаткової винагороди на період дії воєнного стану в розмірі 30000 грн (у розрахунку на місяць пропорційно часу виконання бойових (спеціальних завдань) відсутні (а.с.20-24).

Інших заяв по суті справи не надходило.

Враховуючи вимоги статті 262 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС України) судом розглянуто дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

ОСОБА_1 проходив військову службу у ІНФОРМАЦІЯ_2 з 10.08.2022 по 26.11.2025 на посаді старшого інспектора взводу військової інспекції безпеки дорожнього руху ІНФОРМАЦІЯ_7 в/ч НОМЕР_1 .

06.11.2025 наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 (по стройовій частині) №315 ОСОБА_1 звільнено з військової служби за підпункту «б» пункту 2 частини четвертої статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (за станом здоров'я) та виключено зі списків особового складу та усіх видів забезпечення з 06.11.2025 та з котлового забезпечення - з 07.11.2025.

З наказу від 06.11.2025 №315 слідує, що ОСОБА_1 при звільненні належало до виплати: компенсація за невикористану щорічну основну відпустку за 2022 рік терміном 23 доби, невикористану додаткову відпустку за 2022 рік терміном 14 діб, основну відпустку за 2023 рік терміном 15 діб, невикористану додаткову відпустку за 2023 році терміном 14 діб, основну відпустку за 2024 рік терміном 20 діб, невикористану додаткову відпустку за 2024 рік терміном 14 діб, основну відпустку за 2025 рік терміном 20 діб, невикористану додаткову відпустку за 2025 рік терміном 14 діб; одноразову грошову допомогу при звільненні за період вислуги в календарному обчисленні на день звільнення; щомісячну премію у розмірі 390% посадового окладу за період з 01.11.2025 до дня виключення із списків; надбавку за особливості проходження служби в розмірі 68,3% посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років за період з 01.11.2025 до дня виключення із списків, надбавку за роботу в умовах режимних обмежень в розмірі 10% посадового окладу за період з 01.11.2025 до дня виключення із списків.

Із змісту наказу відповідача від 05.04.2024 №104 вбачається, що ОСОБА_1 виплачено додаткову винагороду відповідно до Постанови №168 за періоди виконання бойових (спеціальних) завдань згідно з бойовими наказами (розпорядженнями) в розмірі 30000 грн в розрахунку на місяць пропорційно часу виконання бойових (спеціальних) завдань у грудні 2023 року, у січні 2024 року, у лютому 2024 року (а.с.19).

Не погоджуючись з бездіяльністю відповідача щодо невиплати додаткової винагороди відповідно до Постанови №168 за період з 01.03.2024 по 06.11.2025 в розмірі 30000 грн в розрахунку на місяць пропорційно часу виконання бойових (спеціальних) завдань у період здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, позивач звернувся до суду з даним позовом.

При вирішенні спору суд керується такими нормативно-правовими актами.

Частиною другою статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 1 Закону України від 07 березня 2002 року №3099-III «Про Військову службу правопорядку у Збройних Силах України» (далі - Закон №3099-III) визначено, що Військова служба правопорядку у Збройних Силах України (далі - Служба правопорядку) - спеціальне правоохоронне формування у складі Збройних Сил України, призначене для забезпечення правопорядку і військової дисципліни серед військовослужбовців Збройних Сил України у місцях дислокації військових частин, у військових навчальних закладах, установах та організаціях (далі - військові частини), військових містечках, на вулицях і в громадських місцях; для запобігання кримінальним та іншим правопорушенням у Збройних Силах України, їх припинення; для захисту життя, здоров'я, прав і законних інтересів військовослужбовців, військовозобов'язаних під час проходження ними зборів, працівників Збройних Сил України, а також для захисту майна Збройних Сил України від розкрадання та інших протиправних посягань, а так само для участі у протидії диверсійним проявам і терористичним актам на військових об'єктах.

Згідно з частинами четвертою, сьомою - дев'ятою статті 5 Закону №3099-III Служба правопорядку створюється на базі відповідних структурних підрозділів і служб Міністерства оборони України, функції яких цим Законом покладені на Службу правопорядку. Загальне керівництво Службою правопорядку здійснює Міністр оборони України через начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України. Безпосереднє керівництво Службою правопорядку здійснює Головне управління Служби правопорядку Збройних Сил України. Зони діяльності органів управління та підрозділів Служби правопорядку визначає Міністр оборони України.

При прийнятті рішення про введення в Україні чи в окремих її місцевостях режиму воєнного або надзвичайного стану на Службу правопорядку додатково покладаються завдання щодо: участі у боротьбі з ворожими диверсійно-розвідувальними групами на території України; організації збору, супроводження та охорони військовополонених з місць (місцевостей), де вони утримуються після взяття їх в полон, до таборів для тримання військовополонених або дільниць для тримання військовополонених; поводження з військовополоненими в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України; забезпечення дотримання комендантської години в гарнізонах; охорони військових об'єктів, військових містечок та їх населення, сприяння його евакуації; відновлення та підтримання порядку і дисципліни у військових частинах; контролю за рухом транспортних засобів і перевезенням вантажів Збройних Сил України (частина друга статті 3 Закону №3099-III).

Також пунктом 15 статті 8 цього Закону передбачено покладення на Службу правопорядку здійснення таких функцій: брати участь у виконанні завдань військовими частинами у разі їх залучення в установленому законом порядку до проведення робіт під час введення режиму воєнного або надзвичайного стану в Україні або в окремих її місцевостях.

За приписами статті 15 Закону №3099-III соціальний і правовий захист військовослужбовців Служби правопорядку та членів їх сімей здійснюється відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», інших нормативно-правових актів.

Відповідно до пункту 1 статті 9 Закону Законом України від 20 грудня 1991 року №2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі - Закон №2011-ХІІ) держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Пунктом 4 статті 9 Закону №2011-ХІІ установлено, що грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності. Порядок виплати грошового забезпечення визначається Міністром оборони України, керівниками центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні утворені відповідно до законів України військові формування та правоохоронні органи, керівниками розвідувальних органів України.

Згідно з пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова №704) грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктом 3 Постанови №704 установлено виплату грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснювати в порядку, що затверджується Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством фінансів, Міністерством інфраструктури, Міністерством юстиції, Службою безпеки, Управлінням державної охорони, розвідувальними органами, Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації (далі - державні органи).

Пунктом 8 Постанови №704 передбачено, що умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються цією постановою та іншими актами Кабінету Міністрів України.

Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (затверджено Законом України від 24 лютого 2022 року №2102-IX) в Україні з 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб введено воєнний стан, який неодноразово продовжувався та триває до сьогодні.

На виконання Указу Президента України від 24 лютого 2024 року №64 «Про введення воєнного стану в Україні» та Указу Президента України від 24 лютого 2024 року №69 «Про загальну мобілізацію» Кабінет Міністрів України 28 лютого 2022 року прийняв Постанову №168, пунктом 1-1 якої (в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) установлено, що військовослужбовцям, які здійснюють бойові (спеціальні) завдання у період здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, щомісяця виплачується додаткова винагорода у розмірі 30 000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу виконання таких завдань.

Виплата додаткової винагороди здійснюється на підставі наказів командирів (начальників) (пункт 1-2 Постанови №168).

Пунктом 2-1 Постанови №168 установлено, що міністерства та державні органи за погодженням з Міністерством фінансів та Міністерством економіки визначають, зокрема, особливості виплати додаткової винагороди особам, зазначеним у пунктах 1-1 і 1-2 цієї постанови, у тому числі в частині встановлення переліку бойових (спеціальних) завдань та заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, для здійснення такої виплати, з урахуванням завдань, покладених на Збройні Сили, Службу безпеки, Службу зовнішньої розвідки, Головне управління розвідки Міністерства оборони, Національну гвардію, Державну прикордонну службу, Управління державної охорони, Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації, Державну спеціальну службу транспорту.

Механізм та умови виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту України та деяким іншим особам, визначений Порядком №260.

Згідно з абзацами п'ятнадцятим, шістнадцятим пункту 2 розділу I Порядку №260 до одноразових додаткових видів грошового забезпечення належать, зокрема, додаткова винагорода на період дії воєнного стану.

Як установлено пунктом 9 розділу I Порядку №260, грошове забезпечення виплачується: щомісячні основні та додаткові види - в поточному місяці за минулий; одноразові додаткові види - в місяці видання наказу про виплату або в наступному після місяця, в якому наказом оголошено про виплату (з урахуванням вимог Бюджетного кодексу України). Грошове забезпечення виплачується за місцем перебування військовослужбовців на грошовому забезпеченні на підставі наказу командира (начальника, керівника) (далі - командир).

Відповідно до пункту 17 розділу І Порядку №260 на період дії воєнного стану виплата грошового забезпечення особам офіцерського, старшинського, сержантського та рядового складу може встановлюватися за окремим рішенням Міністра оборони України.

Особливості виплати додаткової винагороди на період дії воєнного стану у Порядку №260 врегульовані розділом XXXIV.

Відповідно до пункту 2 розділу XXXIV цього Порядку на період дії воєнного стану військовослужбовцям додаткова винагорода згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» виплачується в таких розмірах:

30 000 гривень - військовослужбовцям, які виконують бойові (спеціальні) завдання згідно з бойовими наказами (розпорядженнями) (у розрахунку на місяць пропорційно часу виконання бойових (спеціальних) завдань):

з інтенсивної підготовки для ведення воєнних (бойових) дій у складі військових частин (підрозділів), включених до складу резерву Головнокомандувача Збройних Сил України сил оборони держави;

з управління угрупованнями військ (сил) у складі розгорнутих пунктів управління Генерального штабу Збройних Сил України;

з управління підпорядкованими силами та засобами відповідно до завдань, які покладаються на Адміністрацію Державної спеціальної служби транспорту, у складі розгорнутих пунктів управління Державної спеціальної служби транспорту;

у складі робочої групи або одиночним порядком, визначені Головнокомандувачем Збройних Сил України, начальником Генерального штабу Збройних Сил України, у межах областей України, на територіях яких ведуться воєнні (бойові) дії;

з розмінування (виявлення, знешкодження та знищення) вибухонебезпечних предметів поза районами ведення бойових дій;

у складі діючих угруповань військ (сил) сил оборони держави згідно з переліком завдань, затвердженим Міністром оборони України;

із всебічного забезпечення діючих угруповань військ (сил) сил оборони держави безпосередньо в районах ведення воєнних (бойових) дій;

з протиповітряного прикриття та наземної оборони об'єктів критичної інфраструктури (у тому числі об'єктів транспортної інфраструктури - військовими частинами та підрозділами Державної спеціальної служби транспорту).

Згідно з Переліком бойових (спеціальних) завдань, за виконання яких здійснюється виплата військовослужбовцям додаткової винагороди на період дії воєнного стану у складі діючих угруповань військ (сил) Сил оборони держави в розрахунку 30000 грн на місяць, затвердженим Міністром оборони України (лист Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України від 25.04.2024 №220/13/2047/дск), передбачено такі види бойових (спеціальних) завдань, що виконуються у складі оперативно-стратегічного угруповання військ « ІНФОРМАЦІЯ_5 »:

управління підпорядкованими угрупуваннями, військовими частинами, підрозділами, особовим складом чергової зміни основного командного пункту угрупування;

застосування підпорядкованих військових частин (підрозділів) в операції, бойових (спеціальних) діях, в ході нанесення ударів, протиповітряної оборони важливих державних і військових об'єктів;

захист військових частин та підрозділів від засобів ураження;

боротьба з диверсійно-розвідувальними групами та незаконними збройними формуваннями;

охорона, оборона розгорнутих пунктів управління та їх елементів;

виявлення, спостереження, супроводження та вогневе ураження повітряних цілей противника (у тому числі мобільними вогневими групами);

охорона (прикриття) державного кордону у визначеній операційній зоні;

проведення заходів з виконання бойових спеціальних завдань з розгортання хибних об'єктів, імітація життєдіяльності в них, а також проведення демонстративних та демонстраційних дій;

виконання заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та воєнного характеру;

інтенсивна підготовка для ведення воєнних (бойових) дій у складі військових частин (підрозділів).

Поза межами пунктів постійної (тимчасової) дислокації військових частин (підрозділів) у тому числі із всебічного забезпечення ведення операції, а саме:

комендантська служба, у тому числі на блокпостах;

безперебійне функціонування систем зв'язку, автоматизованого управління військами, електронної комунікаційної мережі, її масштабування, резервування та відновлення;

кібербезпека, кіберзахист інформаційно-комунікаційних систем та захисту інформації в інформаційно-комунікаційних системах.

У примітці до Переліку завдань вказано про його застосування з 27.02.2024.

З наведеного слідує, що під час вирішення питання щодо нарахування та виплати особовому складу підрозділів Служби правопорядку додаткової винагороди в розмірі 30000 грн (у розрахунку на місяць пропорційно часу виконання бойових (спеціальних) завдань) застосовується Перелік завдань (ним визначено види бойових (спеціальних) завдань, угруповання військ (сил) оборони держави).

Суд відхиляє доводи відповідача про неможливість поширення вказаного Переліку завдань на військовослужбовців ІНФОРМАЦІЯ_1 , який входить до сил та засобів оперативно-тактичного угруповання « ІНФОРМАЦІЯ_5 », та його невідповідність завданням і функціям, визначеним Законом №3099-III, та зазначає, що частиною другою статті 3, пунктом 15 статті 8 Закону №3099-III передбачено покладення на Службу правопорядку додатково завдань та функцій у разі введення в Україні чи в окремих її місцевостях режиму воєнного або надзвичайного стану, при цьому Міністр оборони України здійснює не лише загальне керівництво Службою правопорядку, визначає зони діяльності органів управління та підрозділів Служби правопорядку, а й відповідно до пункту 2-1 Постанови №168 Міністерству оборони делеговано встановлення особливостей виплати додаткової винагороди військовослужбовцям з урахуванням покладених завдань.

Як встановлено пунктом 4 Порядку №260, підтвердження безпосередньої участі військовослужбовців у бойових діях, виконанні бойового (спеціального) завдання або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії (далі - бойові дії або заходи), у період здійснення зазначених дій або заходів здійснюється на підставі таких документів: бойовий наказ (бойове розпорядження); журнал бойових дій (вахтовий, навігаційно-вахтовий, навігаційний журнал) або журнал ведення оперативної обстановки або бойове донесення або постова відомість (під час охорони об'єкта, на який було здійснено збройний напад); рапорт (донесення) командира підрозділу (групи), корабля (судна), катера про участь кожного військовослужбовця (у тому числі з доданих або оперативно підпорядкованих підрозділів) у бойових діях або заходах, у виконанні бойових (спеціальних) завдань.

Так, на вимогу суду надано витяги з бойових розпоряджень ЛЗВ ВСП (а.с.32-212, 219-233), якими визначено ОСОБА_1 виконувати бойові (спеціальні) завдання щодо організації комендантської служби, в тому числі на блокпостах, боротьби з диверсійно-розвідувальними групами та незаконними збройними формуваннями, здійснення контролю за пересуванням транспортних засобів та військовослужбовців Збройних Сил України, забезпечення заборони пересування транспортних засобів під час комендантської години призначеному особовому складу для несення служби на блокпостах, тимчасових блокпостах, охорони військових об'єктів, протидії терористичним актам і диверсіям на важливих державних і військових об'єктах, координації участі підрозділів ІНФОРМАЦІЯ_1 в антитерористичних операціях, логістичного, тилового, технічного та медичного забезпечення підрозділів, пункту управління зонального відділу; виконувати бойове чергування з урахуванням цілодобового несення служби.

Витягами з бойових розпоряджень підтверджується той факт, що ОСОБА_1 у період з березня 2024 року по квітень 2025 року був залучений до виконання вказаних завдань.

Отже, позивач має право на виплату додаткової винагороди відповідно до вимог Постанови №168 як такий, що виконував бойові (спеціальні) завдання, передбачені Переліком завдань, затвердженим Міністром оборони України.

Суд зазначає, що відповідачем не доведено правомірність не нарахування та невиплати ОСОБА_1 додаткової винагороди у розмірі 30000 грн в розрахунку на місяць пропорційно часу його участі у здійсненні бойових (спеціальних) завдань згідно з Переліком завдань у період з 01.03.2024 по 06.11.2025.

Відтак, наявні підстави для висновку про протиправне не нарахування та невиплату позивачу відповідно до Порядку №260 передбаченої Постановою №168 додаткової винагороди із розрахунку 30000 грн на місяць пропорційно часу участі у здійсненні бойових (спеціальних) завдань за період з 01.03.2024 по 06.11.2025.

Враховуючи викладене та з метою відновлення порушених прав позивача, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог у спосіб визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо не нарахування та невиплати позивачу додаткової винагороди, передбаченої Постановою №168, з розрахунку 30000 грн на місяць пропорційно часу участі у здійсненні бойових (спеціальних) завдань згідно з переліком завдань, затвердженим Міністром оборони України, та відповідно до бойових наказів (розпоряджень) за період з 01.03.2024 по 06.11.2025; зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити ОСОБА_1 додаткову винагороду, передбачену Постановою №168, з розрахунку 30000 грн на місяць пропорційно часу участі у здійсненні бойових (спеціальних) завдань згідно з переліком завдань, затвердженим Міністром оборони України, та відповідно до бойових наказів (розпоряджень) за період за період з 01.03.2024 по 06.11.2025.

Керуючись статтями 243-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 додаткової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану», в розрахунку 30000 грн на місяць пропорційно часу участі у здійсненні бойових (спеціальних) завдань згідно з переліком завдань, затвердженим Міністром оборони України, та відповідно до бойових наказів (розпоряджень) за період з 01.03.2024 по 06.11.2025.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_8 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 додаткову винагороду, передбачену постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану», в розрахунку 30000 грн на місяць пропорційно часу участі у здійсненні бойових (спеціальних) завдань згідно з переліком завдань, затвердженим Міністром оборони України, та відповідно до бойових наказів (розпоряджень) за період з 01.03.2024 по 06.11.2025.

Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 255 КАС України, та може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 );

Відповідач: ІНФОРМАЦІЯ_8 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ).

Головуючий-суддя Н.Б.Плахтій