пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
14 травня 2026 року Справа № 903/186/26
Суддя Господарського суду Волинської області Якушева І.О., розглянувши заяву Акціонерного товариства "Універсал Банк"
про визнання грошових вимог
у справі № 903/186/26
за заявою фізичної особи ОСОБА_1 , м.Нововолинськ, Володимирського району, Волинської області
про неплатоспроможність,
ухвалою суду від 02.04.2026 відкрито провадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи ОСОБА_1 , введено процедуру реструктуризації боргів боржника, керуючим реструктуризацією боргів боржника - фізичної особи ОСОБА_1 призначити арбітражну керуючу Мельникову Антоніну Валеріївну.
У відповідності до положень Кодексу України з процедур банкрутства 02.04.2026 за № 78949 на офіційному веб-порталі судової влади України було здійснено оприлюднення оголошення (повідомлення) про відкриття Господарським судом Волинської області провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 .
30.04.2026 через систему «Електронний суд» від Акціонерного товариства "Універсал Банк" надійшла заява від 30.04.2026, в якій заявник просить визнати грошові вимоги до боржника на суму 33 209,06 грн.
Ухвалою суду від 04.05.2026 постановлено заяву Акціонерного товариства "Універсал Банк" про визнання грошових вимог до боржника від 30.04.2026 залишити без руху; Акціонерному товариству "Універсал Банк" впродовж 5 днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху усунути встановлені при поданні заяви недоліки та надати суду докази надсилання боржнику - фізичній особі ОСОБА_1 копії заяви і доданих до неї документів.
08.05.2026 сформовано у системі «Електронний суд», а 11.05.2026 зареєстровано в Господарському суді Волинської області заяву Акціонерного товариства "Універсал Банк" про усунення недоліків.
Згідно із ч.1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Частиною 1 ст.122 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що подання кредиторами грошових вимог до боржника та їх розгляд керуючим реструктуризацією здійснюються в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб.
Відповідно до ч.1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Адміністратор за випуском облігацій, який діє як конкурсний кредитор, подає заяву з вимогами до боржника з урахуванням вимог статті 93-1 цього Кодексу. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Вимоги до заяви кредитора викладені в абзацах 1-3 частини 3 статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства .
Абзацом 4 ч.3 ст.45 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що господарський суд зобов'язаний прийняти заяву кредитора, подану з дотриманням вимог цього Кодексу та Господарського процесуального кодексу України, про що постановляється ухвала, в якій зазначається дата попереднього засідання суду.
Згідно з абз.2-3 ч.6 ст.45 ст.45 Кодексу України з процедур банкрутства заяви з вимогами конкурсних кредиторів або забезпечених кредиторів, подані в межах строку, визначеного частиною першою цієї статті, розглядаються господарським судом у попередньому засіданні суду. Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, розглядаються господарським судом у порядку черговості їх отримання у судовому засіданні, яке проводиться після попереднього засідання господарського суду.
Заява Акціонерного товариства «Універсал Банк» про визнання грошових вимог до боржника відповідає вимогам ч.3 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, а відтак заяву кредитора слід прийняти до розгляду та призначити в судове засідання.
Керуючись ст.ст. 2, 45, 122 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
постановив:
1. Заяву кредитора - Акціонерного товариства «Універсал Банк» від 30.04.2026 про визнання грошових вимог до боржника прийняти до розгляду.
2. Розгляд заяви в судовому засіданні призначити на 02 червня 2026 року на 14:00 год.
3. Запропонувати боржнику - фізичній особі ОСОБА_1 розглянути заяву Акціонерного товариства «Універсал Банк» про визнання грошових вимог до боржника та надати кредитору і суду нормативно-документальне обґрунтування щодо визнання або відхилення кредиторських вимог.
4. Зобов'язати керуючу реструктуризацією боргів боржника Мельникову А. В. розглянути заяву Акціонерного товариства «Універсал Банк» про визнання грошових вимог до боржника та надати кредитору і суду нормативно-документальне обґрунтування щодо визнання або відхилення кредиторських вимог.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://vl.arbitr.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Ухвала підписана 14.05.2026.
Суддя І. О. Якушева