13 травня 2026 року м. Дніпросправа № 160/22677/25
Третій апеляційний адміністративний суд
у складі колегії суддів: головуючого - судді Щербака А.А. (доповідач),
суддів: Баранник Н.П., Малиш Н.І.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Приватного підприємства «АНТАЛ» на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17 листопада 2025 року (суддя Голобутовський Р.З.) у справі за позовом Приватного підприємства «АНТАЛ» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування рішення та податкового повідомлення-рішення,-
ПП «АНТАЛ» звернулося з позовом до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 16.07.2025 №491 про припинення дії ліцензії Приватному підприємству «АНТАЛ» на право оптової торгівлі пальним за наявності місць оптової торгівлі пальним, адреса місця торгівлі: Україна, Дніпропетровська область, м. Жовті Води, вул. Залізнична, буд. 10, реєстраційний номер 90514202400110, дата початку дії ліцензії 24.07.2025, дата закінчення строку дії ліцензії 24.07.2029;
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 25.07.2025 №0/43046/0902 про застосування до Приватного підприємства «АНТАЛ» штрафних санкцій у розмірі 120000 грн.
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17 листопада 2025 року у задоволенні позову відмовлено.
Позивачем подана апеляційна скарга, просить рішення суду першої інстанції скасувати, позов задовольнити.
Апеляційна скарга обґрунтована тим, що судом першої інстанції порушено норми матеріального та процесуального права. Суд не врахував, що позивач не отримував будь-якого повідомлення від ГУ ДПС у Дніпропетровській області щодо розгляду заперечень. Зазначено також, що суд не врахував, що до прийняття відповідачем рішення про припинення ліцензії факт порушення був відсутній, оскільки на час проведення перевірки позивачем не була внесена інформація про виведення з експлуатації резервуарів №№2,3,4,5,7, а становим на 01.07.2025 буда внесена.
Адміністративна справа розглянута апеляційним судом відповідно до пункту 3 частини 1 ст.311 КАС України в порядку письмового провадження, на підставі наявних у ній доказів.
Колегія суддів доходить висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Як було встановлено судом першої інстанції, ПП «АНТАЛ» знаходиться на податковому обліку в Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області.
ПП «АНТАЛ» отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним №990514202400110 (термін дії з 24.07.2024 до 24.07.2029).
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області, керуючись ст.19, ст.20, п.п.75.1.3 п. 75.1 ст.75, на підставі п.п. 80.2.5 п 80.2 ст. 80 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI (зі змінами та доповненнями) та наказу від 20.06.2025 № 4046-п «Про проведення фактичної перевірки ПП «АНТАЛ» (ЄДРПОУ 25017898) та направлень на перевірку від 20.06.2025 № 6598, № 6597 проведено фактичну перевірку ПП «АНТАЛ» (ЄДРПОУ 25017898).
За результатами фактичної перевірки складено акт від 30.06.2025 № 2892/04-36-09- 02/25017898.
Перевіркою встановлено наступне.
Відповідно до довідки про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри на акцизному складі з уніфікованим номером 1002046 за адресою: Україна, 52204, Дніпропетровська область, м. Жовті Води, вул. Залізнича, буд. 10, введено в експлуатацію 8 резервуарів, а саме: РГС-70, серійний (ідентифікаційний) номер резервуару № 1; РГС-70, серійний (ідентифікаційний) номер резервуару № 2; РГС-70, серійний (ідентифікаційний) номер резервуару № 3; РГС-60, серійний (ідентифікаційний) номер резервуару № 4; РГС-60, серійний (ідентифікаційний) номер резервуару № 5; РГС-70, серійний (ідентифікаційний) номер резервуару № 6; РГС-70, серійний (ідентифікаційний) номер резервуару № 7; РВС-400, серійний (ідентифікаційний) номер резервуару № 13; станом на початок перевірки, відповідно до наданих ПП «АНТАЛ» (код ЄДРПОУ 25017898) документів, свідоцтва про повірку законодавчо врегульованого засобу вимірювальної техніки № 026-R/25 (резервуар № 1), № 027-R/25 (резервуар № 1), чинна повірка законодавчо врегульованого засобу вимірювальної техніки є лише на резервуарах: РГС-70, серійний (ідентифікаційний) номер резервуару № 1; РВС-400, серійний (ідентифікаційний) номер резервуару № 13.
Відповідно до пп. 230.1.2 ст. 230 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755 VI (зі змінами та доповненнями) витратоміри-лічильники та резервуари повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства, а рівнеміри-лічильники повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, або калібрування, проведені відповідно до законодавства. У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності, або калібрування витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників для цілей цього Кодексу акцизні склади, на яких вони розташовані, вважаються необладнаними витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.
Враховуючи наведене, на акцизному складі з уніфікованим номером 1002046 за адресою: Україна, 52204, Дніпропетровська область, м. Жовті Води, вул. Залізнича, буд. 10, не обладнано рівнемірами-лічильниками 6 резервуарів, а саме: РГС-70, серійний (ідентифікаційний) номер резервуару № 2; РГС-70, серійний (ідентифікаційний) номер резервуару № 3; РГС-60, серійний (ідентифікаційний) номер резервуару № 4; РГС-60, серійний (ідентифікаційний) номер резервуару № 5; РГС-70, серійний (ідентифікаційний) номер резервуару № 6; РГС-70, серійний (ідентифікаційний) номер резервуару № 7.
Не погодившись з актом перевірки, ПП «АНТАЛ» подало заперечення на акт перевірки.
Контролюючим органом складено відповідь за результатами розгляду заперечень, поданих ПП «АНТАЛ», та зазначено, що висновки за результатами перевірки зроблено з урахуванням норм чинного законодавства. Зазначені у акті перевірки висновки стосовно порушень, допущених ПП «АНТАЛ», є правомірними.
На підставі висновків акту перевірки від 30.06.2025 № 2892/04-36-09- 02/25017898 прийнято:
- рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 16.07.2025 №491 про припинення дії ліцензії Приватному підприємству «АНТАЛ» на право оптової торгівлі пальним за наявності місць оптової торгівлі пальним, адреса місця торгівлі: Україна, Дніпропетровська область, м. Жовті Води, вул. Залізнична, буд. 10, реєстраційний номер 90514202400110, дата початку дії ліцензії 24.07.2025, дата закінчення строку дії ліцензії 24.07.2029;
- податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 25.07.2025 №0/43046/0902 про застосування до Приватного підприємства «АНТАЛ» штрафних санкцій у розмірі 120000 грн.
Не погодившись із вказаними рішеннями відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Відмовляючи в задоволенні позову, суд першої інстанції зазначив, відповідачем правомірність оскаржених рішень було доведено.
Колегія суддів з висновками суду першої інстанції погоджується.
Відповідно до п. 230.1 ст.230 Податкового кодексу України акцизні склади та акцизні склади пересувні утворюються з метою підвищення ефективності роботи із запобігання та боротьби з незаконним виробництвом і обігом спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів, пального, посилення контролю за повнотою та своєчасністю надходження до бюджету акцизного податку.
Відповідно до пп. 14.1.6 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України акцизний склад - це:
а) спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів;
б) приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
Розпорядник акцизного складу - суб'єкт господарювання, який одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку, або суб'єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу (підпункт 14.1.224 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України).
Згідно з вимогами підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, а для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2711 12 11 00, 2711 12 19 00, 2711 12 91 00, 2711 12 93 00, 2711 12 94 00, 2711 12 97 00, 2711 13 10 00, 2711 13 30 00, 2711 13 91 00, 2711 13 97 00, 2711 14 00 00, 2711 19 00 00, 2901 10 00 10 - також можуть бути обладнані пристроями для вимірювання рівня або відсотка пального у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.
Витратоміри-лічильники та резервуари повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства, а рівнеміри-лічильники повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, або калібрування, проведені відповідно до законодавства. У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності, або калібрування витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників для цілей цього Кодексу акцизні склади, на яких вони розташовані, вважаються необладнаними витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.
Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов'язані зареєструвати:
а) усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі;
б) усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Забороняється здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрації акцизного складу.
Згідно з підпунктом 12 підрозділу 5 Розділу XX Податкового кодексу України розпорядники акцизних складів відповідно до вимог цього Кодексу зобов'язані обладнати акцизні склади витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та зареєструвати їх в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі в такі строки: акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів, - не пізніше 1 січня 2020 року.
Суд першої інстанції вірно зазначив, що розпорядники акцизних складів зобов'язані були обладнати акцизні склади витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та зареєструвати їх в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі. Законодавцем також було визначено і граничний строк для такого обладнання та реєстрації, зокрема по акцизному складу, де розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів, - не пізніше 1 січня 2020 року.
Абзацом четвертим пункту 18 підрозділу 5 розділу XX Податкового кодексу України передбачено, що норми пункту 128-1.1 статті 128-1 цього Кодексу застосовуються до розпорядників акцизних складів, на яких розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів - з 1 квітня 2020 року.
Суд вірно зазначив, що пунктами підрозділу 5 Розділу XX Податкового кодексу України встановлено строки для виконання обов'язку платником податку для облаштування акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками рівня пального у резервуарі та реєстрації таких в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, а також передбачено дату з якої до таких платників застосовуються норми пункту 128-1.1 статті 128-1 Податкового кодексу України
Відповідальності за недотримання вказаного строку (не пізніше 1 січня 2020 року) тобто за несвоєчасне обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та їх реєстрацію в відповідному Єдиному державному реєстрі нормами Податкового кодексу України не передбачено.
Відповідно до приписів пункту 109.1 статті 109 Податкового кодексу України податковим правопорушенням є протиправне діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Відповідно до пункту 128-1.1 статті 128-1 Податкового кодексу України необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі, а також необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового витратоміра-лічильника спирту етилового на місці отримання та відпуску спирту етилового, розташованого на акцизному складі, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 20000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або незареєстрований витратомір-лічильник/витратомір-лічильник спирту етилового.
Суд вірно встановив, що складом правопорушення, визначеного пункту 128-1.1 статті 128-1 Податкового кодексу України, за яке передбачена штрафна санкція, є саме необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників.
Судом було вірно зазначено, що наявність акцизного складу автоматично створює обов'язок щодо обладнання резервуару витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками і цей обов'язок не залежить від факту здійснення або нездійснення діяльності щодо виробництва, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання або реалізації пального із використанням такого акцизного складу.
Пормами Податкового кодексу України встановлено обов'язок суб'єкта обладнати акцизні склади витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та зареєструвати їх в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі.
Суд вірно врахував, що застосування пункту 128-1.1 статті 128-1 Податкового кодексу України можливе виключно у випадку необладнання та/або відсутності реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі, як передбачено диспозицією вказаної норми. Порушення строків обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та реєстрації їх в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі (передбачених підпунктом 12 підрозділу 5 Розділу XX Податкового кодексу України), якщо на час проведення перевірки встановлено їх наявність на акцизних складах та їх реєстрація в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, не може бути підставою для застосування до платника податків пункту 128-1.1 статті 128-1 Податкового кодексу України.
Штрафна санкція не застосовується за необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників, передбачена пунктом 128-1.1 статті 128-1 Податкового кодексу України у разі, якщо на час проведення перевірки встановлено їх наявність на акцизних складах та їх реєстрація в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі.
Як встановив суд першої інстианції, станом на момент проведення перевірки (20.06.2025) та станом на момент складення акту перевірки (30.06.2025) РГС-70, серійний (ідентифікаційний) номер резервуару № 2; РГС-70, серійний (ідентифікаційний) номер резервуару № 3; РГС-60, серійний (ідентифікаційний) номер резервуару № 4; РГС-60, серійний (ідентифікаційний) номер резервуару № 5; РГС-70, серійний (ідентифікаційний) номер резервуару № 6; РГС-70, серійний (ідентифікаційний) номер резервуару № 7 не обладнано рівнемірами-лічильниками, які знаходились на акцизному складі з уніфікованим номером 1002046 за адресою: Україна, 52204, Дніпропетровська область, м. Жовті Води, вул. Залізнича, буд. 10.
Суд вірно встановив обґрунтованість висновків відповідача про порушення позивачем пп. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 ПК України, та правомірність складення відносно позивача податкового повідомлення-рішення від 25.07.2025 №0/43046/0902 про застосування до останнього штрафних санкцій у розмірі 120000 грн.
Відповідно до пункту 14 частини 2 статті 46 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» № 3817-IX підставою для прийняття органом ліцензування рішення про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності є: факт необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального в резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, відповідно до підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України (крім випадків, встановлених абзацом дванадцятим підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України, про що у встановленому порядку повідомлено податковий орган), встановлений контролюючим органом під час перевірки та зафіксований в акті такої перевірки.
Відповідно до частини 3 статті 46 Закону № 3817-IX у рішенні про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності зазначаються: 1) реквізити (номер і дата) рішення про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності (дата у форматі ДДММРРРР); 2) найменування та код органу ліцензування, що прийняв рішення про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності; 3) реєстраційний номер ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності, дія якої припинена; 4) вид ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності, дія якої припинена; 5) реквізити суб'єкта господарювання: для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, код згідно з ЄДРПОУ; для фізичних осіб - підприємців - прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), місцезнаходження (адреса зареєстрованого/задекларованого місця проживання (перебування), за якою здійснюється зв'язок з фізичною особою - підприємцем), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та/або номер паспорта (для фізичних осіб, які мають право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності); для осіб, уповноважених на ведення обліку діяльності за договорами про спільну діяльність без утворення юридичної особи, та осіб, які є відповідальними за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договорів, - найменування та код уповноваженої особи згідно з ЄДРПОУ і податковий номер, наданий такій особі під час взяття на облік договору згідно з пунктом 63.6 статті 63 та пунктом 64.6 статті 64 Податкового кодексу України; для іноземних суб'єктів господарської діяльності - найменування та податковий номер постійного представництва; 6) підстава/підстави та опис підстав (обґрунтування) для прийняття рішення про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності із зазначенням відповідного пункту частини другої цієї статті; 7) строк набрання чинності рішенням про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності; 8) строк і порядок оскарження рішення про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності (у тому числі найменування та місцезнаходження податкового органу, який є суб'єктом розгляду скарги, та вид суду, до якого особа може подати позов).
На рішення про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності накладається кваліфікована електронна печатка податкового органу.
Згідно з частинами 4, 6 статті 46 Закону № 3817-IX рішення про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності приймається: 1) протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання податковим органом відповідних документів (у тому числі рішення суду) та/або виявлення даних/відомостей, що є підставою для припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності згідно з частиною другою цієї статті; 2) у разі припинення дії ліцензії за результатами перевірки податкового органу - не раніше одинадцятого робочого дня за днем направлення суб'єкту господарювання акта такої перевірки; 3) у разі припинення дії ліцензії за заявою суб'єкта господарювання - не пізніше 20 робочих днів з дня, наступного за днем отримання такої заяви органом ліцензування.
Як встановив суд першої інстанції, відповідне рішення прийнято, з огляду на встановлення контролюючим органом факту необладнання рівнемірами-лічильниками 6 резервуарів, а саме: РГС-70, серійний (ідентифікаційний) номер резервуару № 2; РГС-70, серійний (ідентифікаційний) номер резервуару № 3; РГС-60, серійний (ідентифікаційний) номер резервуару № 4; РГС-60, серійний (ідентифікаційний) номер резервуару № 5; РГС-70, серійний (ідентифікаційний) номер резервуару № 6; РГС-70, серійний (ідентифікаційний) номер резервуару № 7 на акцизному складі з уніфікованим номером 1002046 за адресою: Україна, 52204, Дніпропетровська область, м. Жовті Води, вул. Залізнича, буд. 10.
Вказаний факт встановлено актом перевірки від 30.06.2025 №2892/04-36-09- 02/25017898 та не спростовано позивачем під час судового розгляду.
Спірне рішення винесене у порядок та строки, встановлені Законом № 3817-IX.
Суд вірно зазначив, що позивача було притягнуто за різними видами відповідальності, зокрема, відповідно до Податкового кодексу України позивача притягнуто до фінансової відповідальності (застосовано штрафні санкції відповідно до пункту 128-1.1 статті 128-1 Податкового кодексу України), в той час, як відповідно до Закону № 3817-IX до позивача застосовано адміністративно-господарську відповідальність (припинено дію ліцензії на право оптової торгівлі пальним).
Суд дійшов вірного висновку, що відповідач, приймаючи спірні рішення (податкове повідомлення-рішення та рішення про припинення дії ліцензії) діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, відтак, підстав для їх скасування немає.
Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують.
Керуючись ст. ст. 315, 316, 321, 322 КАС України, суд, -
Апеляційну скаргу Приватного підприємства «АНТАЛ» залишити без задоволення.
Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17 листопада 2025 року у справі за позовом Приватного підприємства «АНТАЛ» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування рішення та податкового повідомлення-рішення залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.
Постанова у повному обсязі складена 13 травня 2026 року.
Головуючий - суддя А.А. Щербак
суддя Н.П. Баранник
суддя Н.І. Малиш