13 травня 2026 р. № 400/2968/26
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Ярощука В.Г., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу
за позовомОСОБА_1 , ,
до відповідачіввійськової частини НОМЕР_1 , , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ,
провизнання протиправною та скасування постанови, визнання протиправним та скасування наказів, зобов'язання вчинити певні дії,
23 березня 2026 року до Миколаївського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до ІНФОРМАЦІЯ_1 і військової частини НОМЕР_1 про:
визнання протиправною та скасування постанови військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 відносно позивача;
визнання протиправним та скасування наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 в частині призову та направленні для проходження військової служби під час мобілізації, в особливий період резервістів і військовозобов'язаних позивача відповідно до поіменного списку;
визнання протиправним та скасування наказу командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) в частині зарахування до списків особового складу військової частини НОМЕР_1 позивача;
зобов'язання військової частини НОМЕР_1 виключити позивача зі списків особового складу військової частини НОМЕР_1 .
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 25.12.2025 він пройшов військово-лікарську комісію (далі - ВЛК) та був визнаний придатним до служби у в/ч забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, НЦ, закладах (установах), медпідрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, ОЗ, охорони. Однак, 10.03.2026 його було затримано відповідачем та повторно направлено на проходження ВЛК, за висновками якої його визнано придатним до військової служби. В подальшому його було направлено на проходження базової загальновійськової підготовки до військової частини НОМЕР_1 . На думку позивача, відповідач порушив процедуру проведення медичного огляду, зокрема перед оглядом не проводились належні дослідження, не враховано попередні висновки спеціалістів і постанови ВЛК за попередні роки, не направлено на додаткове обстеження всупереч медичним показанням тощо. Як наслідок, наказ про його призов на військову службу під час мобілізації, в особливий період та наказ про включення позивача до списків особового складу військової частини НОМЕР_1 є протиправними.
У відзиві на позовну заяву від 30.03.2026 ІНФОРМАЦІЯ_2 заперечив проти позову і просив у його задоволені відмовити повністю. Відзив умотивовано тим, що 10.03.2026 позивач добровільно прибув до ІНФОРМАЦІЯ_1 для звірки облікових даних. Цього ж дня він був направлений до обласного центру мобілізації з метою проходження ВЛК. Відповідач стверджує, що Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 № 402, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.11.2008 за № 1109/15800 (далі - Положення № 402), встановлено право територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки ініціювати повторний медичний огляд, якщо існують сумніви щодо правильності попереднього висновку, відсутнє належне клінічне підтвердження діагнозу, виявлено невідповідність між медичною документацією та ступенем придатності. Тому ІНФОРМАЦІЯ_2 правомірно направив позивача на повторний медичний огляд, який був спрямований на уточнення стану його здоров'я. Наказ від 10.03.2026 № 49, згідно з яким позивача призвано на військову службу під час мобілізації, в особливий період, виданий в межах компетенції ІНФОРМАЦІЯ_1 . І цей наказ є вже реалізованим, його дія вичерпана, а тому скасування такого наказу не має наслідком автоматичного звільнення позивача з військової служби.
10.04.2026 військова частина НОМЕР_1 також заперечила позову, закцентувавши увагу на тому, що позовні вимоги до військової частини НОМЕР_1 є безпідставними та передчасними. Позивача зараховано до списків військової частини НОМЕР_1 на підставі направлення до ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Позивач у встановлений судом строк правом на подання відповіді на відзив не скористався.
ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ ТА КЛОПОТАННЯ, ЗАЯВИ УЧАСНИКІВ СПРАВИ
Ухвалою Миколаївського окружного адміністративного суду від 26.03.2026 відкрито провадження у справі № 400/2968/26, призначено її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за матеріалами в електронній формі, а також витребувано у ІНФОРМАЦІЯ_1 деякі докази.
30.03.2026 ІНФОРМАЦІЯ_2 подав до суду витребувані докази.
Одночасно з позовною заявою та 22.04.2026 позивач подав до Миколаївського окружного адміністративного суду заяви про забезпечення позову шляхом заборони військовій частині НОМЕР_1 в особі її посадових осіб вчиняти дії стосовно позивача, переміщувати за межі військової частини чи до будь-якої іншої військової частини / навчального центру та / або до іншого місця служби до набрання законної сили рішення суду у цій справі.
Ухвалами Миколаївського окружного адміністративного суду від 24.03.2026 і від 24.04.2026 відмовлено у задоволені вищенаведених заяв позивача.
06.12.2026 Миколаївський окружний адміністративний суд постановив ухвалу про витребування у військової частини НОМЕР_1 деяких доказів, які у встановлений строк були відповідачем надані.
У зв'язку з розглядом справи в порядку письмового провадження, керуючись частиною четвертою статті 229 КАС України, суд не здійснював фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ
Розглянувши заяви матеріали адміністративної справи, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини адміністративної справи в їх сукупності, перевіривши їх дослідженими доказами, суд встановив наступне.
Відповідно до довідок ВЛК від 26.12.2024 № 3814 і від 25.12.2025 № 2025-1225-1333-0569-7 позивач був визнаний придатним до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, НЦ, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони, а також непридатним до служби у підрозділах спеціального призначення, Десантно-штурмових військ, морській піхоті, на підводних човнах, надводних кораблях, у спецспорудах.
У Довідці ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_3 від 10.03.2026 № 2026-0310-1234-4687-3 зазначено, що позивач приданий до військової служби.
Згідно з обліковою карткою позивача 10.03.2026 його було знято з військового обліку у ІНФОРМАЦІЯ_4 та взято на військовий облік у ІНФОРМАЦІЯ_4 . В цей же день його було знято з військового обліку у ІНФОРМАЦІЯ_4 у зв'язку з призовом на військову службу під час мобілізації.
Згідно з наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 від 10.03.2026 № 49 «Про призов військовозобов'язаних та резервістів на військову службу під час мобілізації, на особливий період» позивача призвано на військову службу під час мобілізації, на особливий період та відправлено до військової частини НОМЕР_1 .
Наказом командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) від 10.03.2026 № 87 позивача зараховано з 10.03.2026 до списків особового складу і всі види забезпечення військової частини НОМЕР_1 , а також призначено на посаду.
Вважаючи свій призов на військову службу під час мобілізації, в особливий період протиправним, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходив з такого.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі статтею 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.
Відповідно до частини третьої статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (далі - Закон № 2232-ХІІ) військовий обов'язок включає підготовку громадян до військової служби, приписку до призовних дільниць, прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу, проходження військової служби, виконання військового обов'язку в запасі, проходження служби у військовому резерві, дотримання правил військового обліку.
Частиною тринадцятою статті 2 Закону № 2232-ХІІ встановлено, що громадяни України, які приписуються до призовних дільниць, направляються для підготовки до військової служби, особи, які призиваються або приймаються на військову службу, приймаються на службу у військовому резерві, та військовозобов'язані, призначені для комплектування посад за відповідними військово-обліковими спеціальностями та іншими спеціальностями в Службі безпеки України під час проведення мобілізації, проходять обов'язковий медичний огляд. Порядок проходження медичного огляду затверджується відповідно Міністерством оборони України, центральними органами виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями, Службою безпеки України, Службою зовнішньої розвідки України за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я. Перелік військово-облікових спеціальностей затверджується Міністерством оборони України, а інших спеціальностей в Службі безпеки України - Головою Служби безпеки України.
Згідно з пунктом 2.1 глави 2 розділу І Положення № 402 для проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (далі - ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі).
Штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі) ВЛК (лікарсько-льотні комісії (далі - ЛЛК)) приймають постанови. Постанови ВЛК (ЛЛК) оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання штатної військово-лікарської комісії.
Постанови штатних та позаштатних ВЛК обов'язкові до виконання.
Абзацом шостим підпункту 2.5.1 пункту 2.5 глави 2 розділу І Положення № 402 встановлено, що до позаштатних постійно діючих ВЛК (ЛКК) належать ВЛК ТЦК та СП.
Відповідно до рядка 10 пункту 1.4 глави 1 розділу ІІ Положення № 402 медичний огляд військовозобов'язаних, які призивають та проходять військову службу за призовом під час мобілізацію, на особливий період, проводять ВЛК ТЦК та СП, гарнізонні (госпітальні) ВЛК.
Абзацом другим підпункту 2.8.2 пункту 2.8 глави 2 розділу І Положення № 402 закріплено, що ВЛК ТЦК та СП має право приймати постанови відповідно до цього Положення.
Згідно з пунктом 1.2 глави 1 розділу ІІ Положення № 402 постанови ВЛК приймаються на підставі Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (далі - Розклад хвороб) (додаток 1), пояснень щодо застосування статей Розкладу хвороб (додаток 2) та таблиць додаткових вимог до стану здоров'я (далі - ТДВ) (додаток 3).
Розклад хвороб розроблений відповідно до вимог Міжнародної статистичної класифікації хвороб та споріднених проблем охорони здоров'я 10-го перегляду (далі - МКХ-10).
Отже, до повноважень ВЛК ТЦК та СП належать проведення медичного огляду військовозобов'язаних, які призивають та проходять військову службу за призовом під час мобілізацію, на особливий період, за результатами якого вони приймають постанови про ступінь придатності до військової служби відповідної особи.
Пунктом 19 частини першої статті 4 КАС України встановлено, що індивідуальний акт - акт (рішення) суб'єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк.
Відповідно до абзацу третього пункту 2.9 глави 2 розділу ІІ Положення № 402 інші постанови ВЛК районних, міських ТЦК та СП, на особливий період оформлюються довідкою військово-лікарської комісії (додаток 4 до цього Положення).
Таким чином, постановою ВЛК районних, міських ТЦК та СП, оформлена довідкою ВЛК, встановлюється факт придатності (непридатності) військовозобов'язаного до проходження військової служби під час мобілізації, в особливий період, а отже вона стосується прав та інтересів такої особи.
Тобто постанова ВЛК районного, міського ТЦК та СП є індивідуальним актом, який може бути оскаржений в судовому порядку.
Згідно з абзацами першим, другим, четвертим і п'ятим пункту 3.8 глави 3 розділу ІІ Положення № 402 постанови ВЛК при ТЦК та СП щодо військовозобов'язаних приймаються згідно з главою 20 цього розділу.
Постанови ВЛК районних, міських ТЦК та СП про придатність до військової служби військовозобов'язаних оформлюються довідками ВЛК (додаток 4 до цього Положення). У разі прийняття постанови про придатність до військової служби, документи з результатами проходження військовозобов'язаним медичного огляду (картка обстеження та медичного огляду, висновки лікарів, супровідні документи) доставляються до районного (міського) ТЦК та СП за місцем перебування військовозобов'язаного на обліку не пізніше наступного дня після закінчення медичного огляду. Електронний документ з постановою ВЛК щодо придатності військовозобов'язаного до проходження військової служби передається з ІКС до бази даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про придатність військовозобов'язаного до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період та/або під час дії правового режиму воєнного стану дійсна протягом одного року з дня закінчення медичного огляду.
Якщо в стані здоров'я військовозобов'язаного за його зверненням або висновками лікарів закладу охорони здоров'я виникли зміни, то за направленням керівника ТЦК та СП проводиться повторний медичний огляд з метою визначення ступеня придатності до військової служби.
Абзацом першим пункту 20.2 глави 20 розділу ІІ Положення № 402 передбачено, що постанови ВЛК згідно з цим Положенням розглядаються, затверджуються, не затверджуються, контролюються, переглядаються, а за необхідності скасовуються або відміняються відповідною штатною ВЛК.
Відповідно до підпункту 2.8.3 пункту 2.8 глави 2 розділу І Положення № 402 ВЛК ТЦК та СП Автономної Республіки Крим, областей, міста Києва мають право переглядати постанови ВЛК районного (міського) ТЦК та СП, крім постанов, які згідно з цим Положенням підлягають розгляду, контролю та затвердженню ЦВЛК, ВЛК регіону.
Отже, постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП під час дії воєнного стану дійсна протягом року з дня медичного огляду. Водночас військовозобов'язаний може бути повторно оглянутий у цей період ВЛК районних, міських ТЦК та СП лише у двох випадках:
1) за зверненням такого військовозобов'язаного;
2) на підставі висновку лікарів закладу охорони здоров'я про зміни у стані здоров'я.
Відтак є необґрунтованим і спростовується вищевикладеним твердження ІНФОРМАЦІЯ_5 , зазначене у відзиві на позовну заяву від 30.03.2026, про те, що ТЦК та СП має право ініціювати повторний медичний огляд, якщо існують сумніви щодо правильності попереднього висновку, відсутнє належне клінічне підтвердження діагнозу, виявлення невідповідності між медичною документацією та ступенем придатності.
Суд встановив, що згідно з довідками ВЛК від 26.12.2024 № 3814 і від 25.12.2025 № 2025-1225-1333-0569-7 позивач був визнаний придатним до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, НЦ, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони, а також непридатним до служби у підрозділах спеціального призначення, Десантно-штурмових військ, морській піхоті, на підводних човнах, надводних кораблях, у спецспорудах.
В пункті 37 облікової картки позивача заначено, що постанова ВЛК від 25.12.2025 2025 № 2025-1225-1333-0569-7 підлягає перегляду 25.12.2026.
Однак, вже 10.03.2026 у період чинності постанови ВЛК від 25.12.2025 № 2025-1225-1333-0569-7 за направленням начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 був направлений на повторний перегляд.
У відзиві на позовній заяві від 30.03.2026 ІНФОРМАЦІЯ_2 підставою для повторно направлення позивача на медичний огляд вказав уточнення його здоров'я.
Тобто такою підставою не було ні звернення позивача, ні висновки лікарів закладу охорони здоров'я про зміни у стані його здоров'я.
За таких обставин, суд прийшов до висновку, що медичний огляд позивача 10.03.2026 був проведений з порушенням пункту 3.8 глави 3 розділу ІІ Положення № 402.
Як наслідок, постанова військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_6 , оформлена довідкою від 10.03.2026 № 2026-0310-1234-4687-3, є протиправною.
Позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.
Що стосується правомірності призову позивача на військову службу під час мобілізації, в особливий період, то суд зазначає таке.
Відповідно до пункту 3 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560 (далі - Порядок № 560), призов на резервістів та військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації, на особливий період проводиться незалежно від місця їх перебування на військовому обліку.
Призов резервістів та військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації, на особливий період включає, зокрема:
прибуття резервістів та військовозобов'язаних до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу СБУ або відповідного підрозділу розвідувальних органів, уточнення своїх персональних даних, внесення відповідних змін у військово-облікові документи та до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів;
проходження резервістами та військовозобов'язаними медичного огляду для визначення придатності до військової служби;
перевірку підстав щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення;
документальне оформлення призову на військову службу під час мобілізації;
відправлення призваних громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період до місць проходження військової служби (абзаци четвертий-восьмий пункту 6 Порядку № 560)
Згідно з абзацом одинадцятим пункту 15 Порядку № 560 керівники районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з набранням чинності Указом Президента України про оголошення (продовження) мобілізації та/або з отриманням розпорядження відповідного керівника обласного (Київського та Севастопольського міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з визначеними строками та обсягами призову резервістів та військовозобов'язаних здійснюють оформлення призову резервістів та військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації, на особливий період.
Відповідно до абзаців другого, восьмого і дев'ятого пункту 81 Порядку № 560 призов громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період здійснюють військовозобов'язаних та резервістів (крім резервістів, які уклали контракти на проходження служби у військовому резерві) - районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.
Призов громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період оформляється наказом керівника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, командира військової частини, керівника розвідувального органу або визначеного ним керівника відповідного підрозділу, Голови СБУ, його заступників чи керівника підрозділу, органу, закладу, установи СБУ.
У разі призову військовозобов'язаних та резервістів на військову службу під час мобілізації, на особливий період не за місцем їх перебування на військовому обліку (крім тих осіб, що добровільно виявили бажання проходити військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період) такі особи перед призовом на військову службу беруться на військовий облік у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, який здійснює їх призов. Відомості про взяття таких осіб на військовий облік вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів перед їх направленням на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду.
Наказ про призов військовозобов'язаних та резервістів на військову службу під час мобілізації, на особливий період видається керівником районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки - в день відправлення військової команди до військової частини (установи) (абзаци перший і другий пункту 82 Порядку № 560).
Абзацом третім пункту 11 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 № 154, встановлено, що районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім функцій зазначених у пункті 9 цього положення, розподіляють призовників під час їх взяття на військовий облік призовників і направлення для проходження базової військової служби за видами (родами сил і військ) Збройних Сил, іншими військовими формуваннями.
Згідно з пунктом 91 Порядку № 560 відправлення резервістів та військовозобов'язаних до місць проходження військової служби здійснюється територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки у складі військових команд або індивідуально.
Відтак районній територіальні центри комплектування та соціальної підтримки наділені повноваженнями щодо взяття на військовий облік військовозобов'язаних, зокрема і тих, які були зняті з військового обліку, не залежно від місця попереднього військового обліку, призову таких військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації, на особливий період і направленні їх для проходження військової служби.
Згідно з даних до електронної облікової картки позивача він перебував до у період з 04.04.2023 по 10.03.2026 на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_4 . Відповідно до довідки ВЛК при Комунальному некомерційному підприємстві «Великоолександрівська лікарня» Великоолександрівської селищної ради від 25.12.2025 № 2025-1225-1333-0569-7 позивач був визнаний придатним до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, НЦ, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони.
Таким чином, ІНФОРМАЦІЯ_2 мав повноваження щодо призову позивача 10.03.2026 на військову службу під час мобілізації, на особливий період, а також відправлення його до місць проходження військової служби, за виключенням підрозділів спеціального призначення, Десантно-штурмових військ, морської піхоти, на підводних човнах, надводних кораблях, у спецспорудах.
Наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 від 10.03.2026 № 49 «Про призов військовозобов'язаних та резервістів на військову службу під час мобілізації, на особливий період» позивача призвано на військову службу під час мобілізації, на особливий період та відправлено до військової частини НОМЕР_1 .
Військова частина НОМЕР_1 входить до складу Сил територіальної оборони Збройних Сил України.
Відтак наказ начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 від 10.03.2026 № 49 «Про призов військовозобов'язаних та резервістів на військову службу під час мобілізації, на особливий період» в частині, що стосується позивача, є правомірним.
Як наслідок, також правомірним є наказ командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) від 10.03.2026 № 87 в частині зарахування позивача до списків особового складу військової частини НОМЕР_1 .
Позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.
Водночас суд зауважує, що військова частина НОМЕР_1 зобов'язана забезпечити проходження позивача виключно на посадах, до проходження військової служби на яких він визнаний придатним відповідно до довідки ВЛК від 25.12.2025 № 2025-1225-1333-0569-7.
Питання правомірності призначення позивача на посаду, на якій він проходить військову службу з 30.04.2026 згідно з наказом командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині НОМЕР_1 ) від 30.04.2026 № 150, не є предметом розгляду в цій справі.
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про те, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
З огляду на те, що позивачу відмовлено у задоволенні позову, відсутні підстави для вирішення питання розподілу судових витрат відповідно до статті 139 КАС України.
Керуючись статтями 22, 139, 241-246, 255, 295, 297 КАС України, суд
1. Позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 і військової частини НОМЕР_1 задовольнити частково.
2. Визнати протиправним і скасувати постанову військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_6 , оформлена довідкою від 10.03.2026 № 2026-0310-1234-4687-3.
3. У задоволені решти позовних вимог відмовити.
4. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
5. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
6. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду.
7. Учасники справи:
позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 );
відповідачі:
ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_2 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_3 );
військова частина НОМЕР_1 ( АДРЕСА_3 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ).
8. Повний текст рішення суду складений 13.05.2026.
Суддя В.Г.Ярощук