Рішення від 12.05.2026 по справі 140/14529/25

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 травня 2026 року ЛуцькСправа № 140/14529/25

Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Денисюка Р.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області, Головного управління Пенсійного фонду в Одеській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернулася в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - відповідач 1, ГУ ПФУ у Волинській області) про визнання дій протиправними щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії з врахуванням довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця №44/02/2-24 від 08.07.2024, виданих Департаментом соціальної та ветеранської політики Волинської обласної державної адміністрації з 09.07.2024 та зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Волинській області, здійснити переведення з пенсії за віком згідно Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію державного службовця за віком згідно Закону України “Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-V1I1, та здійснити перерахунок та виплату пенсії, з врахуванням довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця №44/02/2-24 від 08.07.2024, виданих Департаментом соціальної та ветеранської політики Волинської обласної державної адміністрації з 09.07.2024.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивача на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 22.01.2025 року в справі №140/11941/24 було переведено на пенсію за віком відповідно до Закону №889-VIII. Листом від 27.10.2025 на звернення позивача ГУ ПФУ у Волинській області повідомило, що оскільки в судовому рішенні немає зобов'язання щодо застосування довідок про заробітну плату, тому підстав обраховувати пенсію на основі довідок №44/02/2-24 від 08.07.2024, виданих Департаментом соціальної та ветеранської політики Волинської обласної державної адміністрації підстав немає.

ОСОБА_1 вважає такі дії відповідача протиправними, оскільки за змістом пункту 4 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 року №622 (далі - Порядок №622), пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Зазначений порядок визначає і форми довідок. Такі довідки відповідачу були надані разом із заявою про переведення на пенсію згідно із Законом №889-VIII, а отже відповідач був зобов'язаний здійснити розрахунок пенсії на їх підставі. З урахуванням наведеного позивач просив позов задовольнити повністю.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 01.12.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, судовий розгляд справи ухвалено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Відповідачем ГУ ПФУ у Волинській області відзиву на позов подано не було. Заявлено клопотання про залучення в справу як другого відповідача ГУ ПФУ в Одеській області. У даному клопотанні вказано, що на виконання судового рішення саме ГУ ПФУ в Одеській області здійснено перерахунок пенсії позивача на підставі Закону України «Про державну службу».

26.12.2025 ухвалою суду до участі у справі як другого відповідача залучено Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (далі - відповідач 2, ГУ ПФУ в Одеській області)

У відзиві на позовну заяву відповідач 2 позовні вимоги не визнав, зазначивши, що рішення суду у справі №140/11941/24 було виконано ГУ ПФУ України в Одеській області в межах покладених зобов'язань.

Інші заяви по суті справи від сторін не надходили.

З матеріалів справи слідує, що позивачу ОСОБА_1 була призначена пенсія за віком відповідно до Закону України від 09.07.2003 №1058-ІV “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №1058-ІV).

09.07.2024 ОСОБА_1 звернулась із заявою до ГУ ПФУ у Волинській області про призначення пенсії відповідно до Закону України “Про державну службу».

До заяви додала, видані Департаментом соціальної та ветеранської політики Волинської обласної державної адміністрації довідки №№44/02/2-24 від 08.07.2024 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби (а.с.23 - 24, 59-60).

ГУ ПФУ в Одеській області рішенням від 09.07.2024 №№ 907640824150 відмовлено позивачу в переході на пенсію за віком відповідно до Закону № 889-VIII, оскільки відсутні умови визначені пунктами 10, 12 Прикінцевих положень даного Закону для її призначення.

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 22.01.2025 в справі №140/11941/24, яке набрало законної сили 08.09.2025, позов задоволено частково: визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 09.07.2024 року № 907640824150; зобов'язано ГУ ПФУ в Одеській області здійснити переведення ОСОБА_1 на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу», починаючи з 09.07.2024 року. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено ( а.с.73-75).

На виконання рішень судів відповідачем 2 ОСОБА_1 переведено з 09.07.2024 на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу. При цьому, ГУ ПФУ в Одеській області не врахувало довідки, видані Департаментом соціальної та ветеранської політики Волинської обласної державної адміністрації №44/02/2-24 від 08.07.2024.

Листом від 27.10.2025 №0300-0306-8/71798 (а.с.34) ГУ ПФУ у Волинській області повідомив ОСОБА_1 що рішенням суду у справі №140/11941/24 зобов'язано ГУ ПФУ в Одеській області перевести ОСОБА_1 на пенсію по віку відповідно до Закону України “Про державну службу» з 09.07.2024. Оскільки в судовому рішенні зобов'язання щодо застосування довідок про заробітну плату відсутні, то вважаємо що для обчислення пенсії на виконання рішення суду враховувати заробітну плату згідно довідок від 08.07.2024 №44/02/2-24 немає підстав.

ГУ ПФУ в Одеській області листом №1500-0307-9/155206 від 17.09.2025 повідомило відповідача 1 про те, що на виконання рішення суду у справі №140/11941/24 ОСОБА_1 з 09.07.2024 здійснено перерахунок пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» (а.с.33).

Вважаючи протиправними дії відповідача щодо неврахування при обчисленні пенсії довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, виданих Департаментом соціальної та ветеранської політики Волинської обласної державної адміністрації, позивач звернулася із цим позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що склалися між сторонами, суд зазначає таке.

Принципи, правові та організаційні засади забезпечення державної служби, зокрема порядок реалізації права на пенсійне забезпечення державних службовців, визначається Законом №889-VIII, який набрав чинності 01.06.2016.

Відповідно до статті 90 Закону №889-VIII пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Згідно з пунктом 2 розділу ХІ “Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII втратив чинність Закон України від 16 грудня 1993 року №3723-ХІІ “Про державну службу» (далі - Закон №3723-ХІІ), крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Частиною першою статті 37 Закону №3723-ХІІ установлено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до пункту 10 розділу ХІ “Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 попереднього Закону та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

За приписами пункту 12 розділу ХІ “Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону №3723-ХІІ та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ в порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Таким чином, зазначеними положеннями Закону №889-VIII передбачено, що за наявності в особи станом на 01 травня 2016 року певного стажу держслужби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років стажу держслужби незалежно від того, чи працювала особа станом на 01 травня 2016 року на держслужбі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ, але за певної додаткової умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Водночас для осіб, які мають не менш 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, статтею 37 Закону №3723-ХІІ передбачено додаткові умови для наявності права на призначення пенсії державного службовця: певний вік і страховий стаж.

Наявність у позивача права на отримання пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ з врахуванням п.10, 12 розділу ХІ “Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII встановлено рішенням суду, що набрало законної сили 09.07.2024 (справа №140/1749/24).

У межах цієї справи вирішується спір стосовно обчислення пенсії позивача при виконанні рішення суду.

Відповідно до частини восьмої статті 37 Закон №3723-ХІІ визначення заробітної плати для обчислення пенсій державним службовцям здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 4 Порядку №622 установлено, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому:

посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;

у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць;

матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

За змістом пункту 4 Порядку №622 умовами визначення пенсії державного службовця із врахуванням норм абзацу шостого пункту 4 є: висловлене особою бажання здійснення розрахунку пенсійних виплат у такий спосіб; наявність не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців; особа на час виходу на пенсію не перебуває на державній службі.

У пункті 5 Порядку №622 встановлено, що форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

Аналіз наведених норм свідчить, що призначення пенсії державного службовця на умовах пунктів 10, 12 розділу ХІ “Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VІІІ здійснюється за заявою особи, до якої долучаються довідки про заробітну плату.

Пунктом 1 постанови правління Пенсійного фонду України від 17 січня 2017 року №1-3 (далі - Постанова №1-3, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) затверджено три форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-XII: форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією); форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

У довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) для осіб, які на час звернення за призначенням пенсії не займають посад державної служби, зазначаються посадовий оклад працюючого на відповідній посаді державного службовця, надбавка за відповідний ранг державного службовця та надбавка за вислугу років у відсотках посадового окладу (з урахуванням стажу державної служби особи, яка звертається за призначенням пенсії).

У довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, для призначення згідно з пунктами 10, 12 розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення» Закону “Про державну службу» пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ середні розміри надбавок, премій та інших виплат вказуються за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії.

Судом встановлено, що до заяви від 09.07.2024 про перехід на пенсію за віком відповідно до Закону №889-VIII (а.с.62-63) ОСОБА_1 додала, видані Департаментом соціальної та ветеранської політики Волинської обласної державної адміністрації довідки №44/02/2-24 від 08.07.2024 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) станом на січень 2024 року та довідку про складові заробітної плати станом на грудень 2023 року для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, які відповідають змісту та формі, встановленій Постановою №1-3.

Як встановлено Волинським окружним адміністративним судом у мотивувальній частині рішення суду від 22.01.2025 у справі №140/11941/24, у ОСОБА_1 наявні підстави для призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ, оскільки вимоги зазначеної статті щодо віку, страхового стажу та стажу державної служби виконані.

Відповідно до ч.4 ст.78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Отже, у спірному випадку обчислення позивачу пенсії державного службовця з 09.07.2024 відповідно до пункту 4 Порядку №622 повинно здійснюватись з урахуванням довідок, виданих Департаментом соціальної та ветеранської політики Волинської обласної державної адміністрації довідки №44/02/2-24 від 08.07.2024.

22.10.2025 ГУ ПФУ в Одеській області на виконання рішення суду від 22.01.2025 у справі №140/11941/24 було переведено позивача на пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу» з 09.07.2024 та визначено пенсію в розмірі 2661,00 грн. (а.с.36).

ОСОБА_1 з 22.10.2025 відповідачем 2 переведено на пенсію по Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», що підтверджується рішеннями про перерахунок пенсії (а.с.35).

У даному випадку позивач просить визнати протиправними дії ГУ ПФУ у Волинській області щодо відмови у перерахунку пенсії по віку відповідно до Закону України “Про державну службу» (на підставі пунктів 10, 12 розділу ХІ “Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII) довідок №№44/02/2-24 від 08.07.2024.

Однак, із матеріалів справи вбачається, що відповідач 1 будь-яких дій на виконання рішення суду в справі №140/11941/24 не здійснював, оскільки зобов'язальні дії були покладені на ГУ ПФУ в Одеській області, який і проводив переведення на пенсію державного службовця позивача з 09.07.2024 та проводив розрахунок пенсійної виплати.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про протиправність дій відповідача 2 щодо проведення перерахунку пенсії по віку позивачу відповідно до Закону України “Про державну службу» (на підставі пунктів 10, 12 розділу ХІ “Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII), без врахування при обчисленні розміру пенсії довідок №44/02/2-24 від 08.07.2024 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби та про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та про задоволення позову в цій частині.

З метою захисту прав позивача та з врахуванням ст.245 КАС України позовна вимога про зобов'язання вчинити дії також підлягає задоволенню у спосіб зобов'язання ГУ ПФУ в Одеській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії за віком відповідно до Закону України “Про державну службу» на підставі довідок, виданих Департаментом соціальної та ветеранської політики Волинської обласної державної адміністрації від 08.07.2024 №№44/02/2-24 (з урахуванням виплачених сум), з 09.07.2024 до переведення з 22.10.2025 на пенсію за віком відповідно до Закону №1058-ІV.

Суд звертає увагу на ту обставину, що на момент виникнення спірних правовідносин діяла Постанова №1-3 у відповідності до якої і було видано довідки №№44/02/2-24.

Також в контексті спірних правовідносин та виходячи із наявних в справі матеріалів вбачається, що 22.10.2025 позивача було переведено на пенсію по Закону України «Про державну службу» згідно поданої нею заяви від 09.07.2024 та рішення суду від 22.01.2025, та в подальшому 22.10.2025 було переведено на пенсію по Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Подальші переведення позивача на пенсію по Закону України «Про державну службу» здійснюються за її заявою.

Враховуючи зазначене не підлягає до задоволення вимога позивача про зобов'язання відповідача про переведення її на пенсію державного службовця з 09.07.2024.

Щодо позовних вимог заявлених до ГУ ПФУ у Волинській області, суд враховує наступне.

Як вбачається із матеріалів справи відповідач 1 не виконував рішення суду у справі №140/14941/24, не здійснював переведення ОСОБА_1 на пенсію державного службовця та не проводив обчислення пенсії позивачу. Вказані дії здійснювало ГУ ПФУ у Одеській області, яким суд в межах розгляду справи дав належну правову оцінку та прийшов до висновку про протиправність дій останнього.

Натомість, ГУ ПФУ у Волинській області будь-яких рішень, дій чи бездіяльності межах спірних правовідносин не приймало та не вчиняло, а відтак є неналежним відповідачем у справі.

З врахуванням наведеного в задоволенні позовних вимог до ГУ ПФУ у Волинській області слід відмовити.

Відповідно до частин першої, третьої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Отже, за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ПФУ в Одеській області, рішенням якого було відмовлено позивачу у зарахуванні до страхового стажу періодів роботи, і яке стало підставою для звернення до суду із цим позовом, необхідно стягнути на користь позивача судовий збір в розмірі 605,60 грн, сплачений згідно з платіжною інструкцією № 1.412390103.1 від 21.11.2025 (а. с. 5).

Керуючись статтями 241, 242, 243, 245, 246, 262, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо здійснення перерахунку пенсії по віку ОСОБА_1 відповідно до Закону України “Про державну службу» без врахування при обчисленні розміру пенсії довідок від 08.07.2024 №№44/02/2-24, виданих Департаментом соціальної політики Волинської обласної державної адміністрації, з 09.07.2024.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії за віком відповідно до Закону України “Про державну службу» на підставі довідок, виданих Департаментом соціальної політики Волинської обласної державної адміністрації від 08.07.2024 №№44/02/2-24 (з урахуванням виплачених сум), з 09.07.2024 по 21.10.2025.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України Одеській області на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 605 грн (шістсот п'ять гривень 60 копійок).

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України. У разі подання апеляційної скарги рішення якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).

Відповідач 1: Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43027, Волинська обл., м. Луцьк, Київський м-н, 6, код ЄДРПОУ 13358826).

Відповідач 2: Головне управління Пенсійного фонду України Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83, код ЄДРПОУ 20987385).

Суддя Р.С. Денисюк