Ухвала від 11.05.2026 по справі 703/1503/26

Справа № 703/1503/26

1-кс/703/320/26

УХВАЛА

про тимчасовий доступ до документів

11 травня 2026 року м. Сміла

Слідча суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ ВП №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Смілянської окружної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 12026250350000187 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю,

встановила:

Слідчий ВП №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , звернулася до суду за погодженим прокурором Смілянської окружної прокуратури ОСОБА_4 клопотанням про надання дозволу на розкриття банківської таємниці та тимчасовий доступ до документів з можливістю їх подальшого вилучення в службових осіб АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » України (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що розташований за адресою: АДРЕСА_1 .

Своє клопотання мотивує тим, що у ході досудового розслідування встановлено, що до ВП №2 ЧРУП надійшла заява від ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , про те, що 03.12.2025 року невідома особа шахрайським шляхом, за допомогою фішингового посилання на отримання допомоги від держави, з використанням інформаційно-комунікаційних систем, отримавши інформацію про банківську картку заявниці та в подальшому оформивши кредит на останню через додаток " ІНФОРМАЦІЯ_3 ", заволоділа грошовими коштами ОСОБА_5 в сумі 49900 грн з відкритого на неї рахунку в АТ " ІНФОРМАЦІЯ_4 " № НОМЕР_2 на невідомий рахунок АТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " № НОМЕР_3 , відкритий на ОСОБА_6 , чим спричинила останній матеріальну шкоду.

За вказаним фактом СВ відділу поліції № 2 Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження №12026250350000187, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.03.2026 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що допитана як потерпіла ОСОБА_5 повідомила, що 03.12.2025 з її рахунку в АТ " ІНФОРМАЦІЯ_4 " № НОМЕР_2 відбувся переказ грошових коштів в сумі 49 900 грн 00 коп. на невідомий рахунок АТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " № НОМЕР_3 , відкритий на ОСОБА_6 .

При огляді інформації за вказаним рахунком виявлено, що 03.12.2025 на банківський рахунок НОМЕР_3 надійшли грошові кошти в сумі 49 900 грн та в подальшому із даної картки того ж дня сталося перерахування грошових коштів в сумі 50 000 грн на банківський рахунок № НОМЕР_4 АТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ".

З метою з'ясування обставин події виникла необхідність у тимчасовому доступі до банківської таємниці, а саме: до руху коштів за вказаним банківським рахунком АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_4 , власником якого являється невідома особа, зокрема роздруківок руху коштів, за період з 03.12.2025 по теперішній час, із зазначенням вхідного та вихідного залишків коштів, прибуткової та видаткової частини, призначення платежів, дати та часу (години, хвилини та секунди) надходження коштів на рахунок та перерахування з нього, документів, на підставі яких проведені операції, повних назв контрагентів, які перерахували та яким перераховані кошти, їхні коди ЄДРПОУ, МФО й номери рахунків контрагентів, з якими проведені операції на паперовому носії, з можливістю вилучення їх копій на електронному та паперовому носіях.

Аналіз руху коштів та їх використання є важливою складовою для визначення правової кваліфікації правопорушення та встановлення обставин, що підлягають доказуванню.

Наразі виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу до речей та документів, а саме до банківського рахунку НОМЕР_4 АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » України (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , яке є володільцем інформації, яка має доказове значення у справі для відновлення порушених прав потерпілого.

Отже, власник банківського рахунку НОМЕР_4 АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » може володіти інформацією стосовно обставин вчинення вказаного кримінального правопорушення, та отримання даної інформації допоможе відтворити повний ланцюг та виявити повне коло осіб, які задіяні до вчинення вказаних протиправних дій.

Слідчий в судове засідання не з'явився, подав до суду заяву, в якій просить розглядати клопотання без його та прокурора участі та задовольнити в повному обсязі.

Представник АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином.

Дослідивши матеріали справи, слідча суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.

06.03.2026 внесені відомості про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12026250350000187за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, та здійснюється досудове розслідування.

Враховуючи, що для повного і всебічного проведення досудового розслідування кримінального провадження виникла необхідність у проведенні відповідних слідчих дій з метою встановлення осіб, причетних до скоєння кримінального правопорушення, а також у доступі до інформації, що містить охоронювану законом таємницю, слідчий звернувся до суду з даним клопотанням.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5 частини 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів.

За змістом ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді і полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними та у разі необхідності вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Клопотання слідчого, яке надійшло до суду, відповідає вимогам КПК України.

Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Доводи, зазначені у клопотанні, вказують на наявність достатніх підстав вважати, що документи, які знаходяться у володінні АТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", мають істотне значення у провадженні і можуть використовуватися як докази, а також не можуть бути отримані іншим шляхом, оскільки містять відомості, що включають банківську таємницю, а без отримання відповідної інформації неможливо встановити обставини вчинення кримінального правопорушення.

За вказаних підстав клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів вважається обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 131-132, 159-166, 309 КПК України, слідча суддя

постановила:

Клопотання слідчого СВ ВП №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Смілянської окружної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 12026250350000187 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, задовольнити.

Надати дозвіл слідчому СВ ВП №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , слідчому СВ ВП №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_7 , слідчому СВ ВП №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_8 , старшому слідчому відділу поліції №2 Черкаського РУП Головного управління Національної поліції в Черкаській області капітану поліції ОСОБА_9 , старшому слідчому відділу поліції №2 Черкаського РУП Головного управління Національної поліції в Черкаській області капітану поліції ОСОБА_10 , старшому слідчому відділу поліції №2 Черкаського РУП Головного управління Національної поліції в Черкаській області капітану поліції ОСОБА_11 , слідчому СВ ВП №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області капітану поліції ОСОБА_12 , старшому слідчому СВ ВП №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області капітану поліції ОСОБА_13 , старшому слідчому СВ ВП №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області майору поліції ОСОБА_14 , слідчому СВ ВП №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області капітану поліції ОСОБА_15 , старшому слідчому СВ ВП №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області капітану поліції ОСОБА_16 , слідчому СВ ВП №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області капітану поліції ОСОБА_17 , або за дорученням слідчого, оперуповноваженому СКП ВП №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_18 , за дорученням оперуповноваженому СКП ВП №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області лейтенанту поліції ОСОБА_19 , оперуповноваженому СКП ВП №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області лейтенанту поліції ОСОБА_20 , на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » України (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення, а саме:

- роздруківки руху коштів за банківським рахунком № НОМЕР_4 за період з 03.12.2025 по 11.05.2026, із зазначенням дати та часу проведення операцій, з розшифровками призначення платежів, їх суми та із зазначенням контрагентів (їх кодів, та банківських рахунків);

- фото- та відеоматеріалів, збережених при знятті коштів за допомогою банківського рахунку № НОМЕР_4 за період з 03.12.2025 по 11.05.2026;

- інформації про IP-адреси, з яких проводились транзакції в системі за банківським рахунком № НОМЕР_4 та контактні дані користувачів з можливістю вилучення завірених копій даних документів за вказаний період часу;

- інформації щодо фінансових операцій, які проводились в інтернет-банкінгу за банківським рахунком № НОМЕР_4 , з вказанням операцій з перерахунку коштів з рахунку № НОМЕР_4 на рахунки інших клієнтів з розшифровкою П.І.Б., ІПН, адреси реєстрації та фактичного проживання, контактних телефонів, адреси електронних пошти та номери банківських карток, за яким проводились операції;

- копії документів юридичної справи, виготовлені при відкритті банківського рахунку № НОМЕР_4 в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в тому числі копії документів, що посвідчує особу, анкети заповнені власноруч та інше;

- копії документів юридичної справи, виготовлені при відкритті карткових рахунків, на які були перераховані грошові кошти в разі належності АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в тому числі копії документів, що посвідчує особу, анкети, заповнені власноруч та інше.

Роз'яснити, що у разі невиконання ухвали слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє протягом 2 місяців.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідча суддя ОСОБА_1

Попередній документ
136475498
Наступний документ
136475500
Інформація про рішення:
№ рішення: 136475499
№ справи: 703/1503/26
Дата рішення: 11.05.2026
Дата публікації: 15.05.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Смілянський міськрайонний суд Черкаської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (14.05.2026)
Дата надходження: 06.05.2026
Предмет позову: -
Розклад засідань:
19.03.2026 09:00 Смілянський міськрайонний суд Черкаської області
11.05.2026 13:40 Смілянський міськрайонний суд Черкаської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ПРОЦЕНКО АННА МИКОЛАЇВНА
суддя-доповідач:
ПРОЦЕНКО АННА МИКОЛАЇВНА