Ухвала від 13.05.2026 по справі 766/1933/24

Справа №766/1933/24

н/п 1-кс/766/2517/26

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.05.2026 року м. Херсон

Cлідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання дізнавача СД Відділу поліції № 2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Херсонської окружної прокуратури Херсонської області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів, у кримінальному провадженні № 12021232020001126 від 27.10.2021 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 384, ч. 1 ст. 129 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Дізнавач, за погодженням з прокурором, звернувся до слідчого судді з клопотанням, в якому просив: надати дозвіл дізнавачу СД відділу поліції №2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_5 , начальнику СД відділу поліції №2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області підполковнику поліції ОСОБА_6 , дізнавачу СД відділу поліції №2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області лейтенанту поліції ОСОБА_7 , заступнику начальника СД відділу поліції №2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області капітану поліції ОСОБА_8 , дізнавачу СД відділу поліції №2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області лейтенанту поліції ОСОБА_9 , дізнавачу СД відділу поліції №2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_10 на тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю їх вилучення належним чином завірених копій документів, що містяться в матеріалах судової справи за №766/17652/20 які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В обґрунтування клопотання посилався на те, що у зв'язку з проведенням повного та неупередженого розслідування кримінального провадження за ч. 1 ст. 129, ч. 1 ст. 348 КК України, з метою отримання доказів, перевірки та/або спростування доводів заявника у кримінальному провадженні, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до матеріалів судової справи за №766/17652/20 за позовом ОСОБА_11 до ОСОБА_12 про відшкодування шкоди, спричиненої залиттям квартири, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 з можливістю вилучення їх копій.

В судове засідання дізнавач та представник суду не з'явилися, про час і місце розгляду клопотання повідомлялися у встановленому законом порядку.

Дослідивши клопотання та долучені до нього матеріали, слідчий суддя приходить до висновку, що воно підлягає задоволенню з огляду на таке.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп'ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп'ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.

Згідно ч. ч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.

Слідчим суддею встановлено, що в провадженні СД ВП №2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області перебуває кримінальне провадження №12021232020001126 від 27.10.2021 року, за ознаками кримінального проступку передбаченого ч.1 ст.384, ч. 1 ст. 129 КК України.

Так, до ВП №2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області надійшла ухвала судді Херсонського міського суду Херсонської області №766/16145/21, про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою гр. ОСОБА_12 .

В ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_11 ІНФОРМАЦІЯ_2 , було подано цивільний позов до ІНФОРМАЦІЯ_3 до ОСОБА_12 ІНФОРМАЦІЯ_4 , про відшкодування шкоди, спричиненої залиттям квартири. Рішенням ІНФОРМАЦІЯ_3 від 03.06.2021 у справі №766/17652/20, н/п 2/766/2183/21, задоволено позовні вимоги про відшкодування шкоди спричиненої залиттям квартири, та ухвалено стягнення з ОСОБА_12 грошових коштів за відшкодування матеріальної шкоди завданої внаслідок залиття квартири - 33187 грн. 00 коп, за відшкодування моральної шкоди 35000 грн. 00 коп., за відшкодування витрат на проведення судової будівельно-технічної експертизи 3286 грн. 00 коп., та за рахунок відшкодування судового збору 1681 грн. 60 коп.

Під час досудового розслідування виникла необхідність у долученні до матеріалів кримінального провадження матеріалів судової справи щодо розгляду цивільного позову ОСОБА_11 до ОСОБА_12 про відшкодування шкоди спричиненої залиттям квартири, з метою повного, всебічного та неупередженого дослідження обставин кримінального правопорушення, перевірки відомостей, що мають доказове значення, а також встановлення фактів, які можуть підтверджувати або спростовувати обставини, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.

Так, з метою встановлення місця зберігання матеріалів цивільної справи №766/17652/20 за позовом ОСОБА_11 до ОСОБА_12 про відшкодування шкоди спричиненої залиттям квартири було подано запит до ІНФОРМАЦІЯ_3

Згідно листа ІНФОРМАЦІЯ_3 від 01.05.2026 на вищевказаний запит, встановлено, що матеріали цивільної справи №766/17652/20 знаходяться на зберіганні в ІНФОРМАЦІЯ_1 .

У зв'язку з проведенням повного та неупередженого розслідування кримінального провадження за ч. 1 ст. 129, ч. 1 ст. 348 КК України, з метою отримання доказів, перевірки та/або спростування доводів заявника у кримінальному провадженні, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до матеріалів судової справи за №766/17652/20 за позовом ОСОБА_11 до ОСОБА_12 про відшкодування шкоди, спричиненої залиттям квартири, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 з можливістю вилучення їх копій.

На підставі наведеного та керуючись статтями 3, 9, 22, 26, 159-166 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати дізнавачу СД відділу поліції №2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_5 , дізнавачу СД відділу поліції №2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області лейтенанту поліції ОСОБА_7 , заступнику начальника СД відділу поліції №2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області капітану поліції ОСОБА_8 , дізнавачу СД відділу поліції №2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області лейтенанту поліції ОСОБА_9 , дізнавачу СД відділу поліції №2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_10 дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю вилучення їх належним чином завірених копій, що містяться в матеріалах судової справи за №766/17652/20, яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Встановити строк дії ухвали до 13.07.2026 року.

Роз'яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддяОСОБА_1

Попередній документ
136461445
Наступний документ
136461447
Інформація про рішення:
№ рішення: 136461446
№ справи: 766/1933/24
Дата рішення: 13.05.2026
Дата публікації: 14.05.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Херсонський міський суд Херсонської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (13.05.2026)
Дата надходження: 08.05.2026
Предмет позову: -
Розклад засідань:
15.02.2024 09:30 Херсонський міський суд Херсонської області
05.03.2024 08:25 Херсонський міський суд Херсонської області
13.05.2026 08:00 Херсонський міський суд Херсонської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
РАДЧЕНКО ГАЛИНА АНАТОЛІЇВНА
суддя-доповідач:
РАДЧЕНКО ГАЛИНА АНАТОЛІЇВНА