Ухвала від 30.04.2026 по справі 760/10082/26

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

справа №760/10082/26 Головуючий у І інстанції - ОСОБА_1 апеляційне провадження №11-сс/824/3995/2026 Доповідач у ІІ інстанції - ОСОБА_2

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 квітня 2026 року Київський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних справ:

Головуючий суддя: ОСОБА_2 ,

судді: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,

за участю секретаря судового засідання: ОСОБА_5

прокурора: ОСОБА_6

підозрюваної: ОСОБА_7

захисника: ОСОБА_8

розглянув у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві апеляційну скаргу захисника ОСОБА_8 в інтересах підозрюваної ОСОБА_7 на ухвалу слідчого судді Солом'янського районного суду міста Києва від 10 квітня 2026 року щодо застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки м. Бар Барського району Вінницької області, з середньою освітою, пенсіонерки, вдови, не маючої на утриманні неповнолітніх дітей, яка має ІІІ групу інвалідності, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючої за адресою АДРЕСА_2 , раніше не судимої, підозрюваної у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною другою статті 28 частиною першою статті 111-2 КК України, у кримінальному провадженні №42025100000000263 від 10 листопада 2025 року,-

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою слідчого судді Солом'янського районного суду міста Києва від 10 квітня 2026 року клопотання старшого слідчого відділу слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_9 , погоджене прокурором відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_6 , про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою - задоволено частково.

Застосовано до підозрюваної ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, в межах строку досудового розслідування, строком на 60 діб по 06 червня 2026 року включно.

Строк тримання під вартою обчислювати з 12 години 42 хвилин 08 квітня 2026 року.

Встановлено підозрюваній ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 заставу у розмірі 300 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що складає 998 400 гривень 00 копійок, які необхідно внести у грошовій одиниці України на спеціальний рахунок, визначений в порядку, встановленому КМУ, отримувач коштів: отримувач коштів: ДКСУ, м. Київ, код отримувача 26268059, рахунок отримувача: UA128201720355259002001012089 , призначення платежу: застава, № ухвали суду, П.І.Б. платника застави, Код банку отримувача (МФО) 820172.

У разі внесення застави, уповноваженій службовій особі місця ув'язнення необхідно негайно звільнити ОСОБА_7 з-під варти та повідомити про це слідчого, прокурора, слідчого суддю або суд.

З моменту звільнення ОСОБА_7 з-під варти у зв'язку з внесенням застави вона буде вважатися такою, до якого застосовано запобіжний захід у вигляді застави.

У разі внесення застави покладено на ОСОБА_7 обов'язки, передбачені частиною п'ятою статті 194 КПК України:

- прибувати за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду ;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;

- не відлучатися із м. Богодухів Богодухівського району Харківської області без дозволу слідчого, прокурора, суду;

- утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними у даному кримінальному провадженні ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 ;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Вказані обов'язки в разі внесення застави покладаються на ОСОБА_7 строком на 2 місяці, який починається з моменту звільнення з-під варти після внесення застави.

У разі невиконання вище перелічених обов'язків, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовуються у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору. У разі звернення застави в дохід держави слідчий суддя, суд вирішує питання про застосування запобіжного заходу у вигляді застави у більшому розмірі або іншого запобіжного заходу з урахуванням положень частини сьомої статті 194 КПК України.

Не погоджуючись з указаною ухвалою захисник ОСОБА_8 в інтересах підозрюваної ОСОБА_7 подав апеляційну скаргу, в якій просить оскаржувану ухвалу слідчого судді скасувати та постановити нову ухвалу, якою відмовити у задоволенні клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою; встановити підозрюваній ОСОБА_7 заставу у розмірі 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що складає 66 560 грн.

Вважає, що ухвала суду підлягає скасуванню через невідповідність висновків суду, викладених у судовому рішенні, фактичним обставинам кримінального провадження.

Апеляційну скаргу мотивує тим, що стороною обвинувачення не доведено наявність ризиків, передбачених статтею 177 КПК України, клопотання не містить посилання на матеріали, які обґрунтовують наявність відповідних ризиків, в судовому засіданні, докази щодо наявності ризиків до клопотання не додавалися та судом не досліджувалися.

Зазначає, що фактично ОСОБА_7 , застосовано тримання під вартою виключно на підставі тяжкості статті 111-2 КК України, разом з тим це є неправомірним.

Посилається на те, що підозрювана має постійне місце проживання, стійкі соціальні зв'язки, досить похилий вік, пенсіонерка; є особою з інвалідністю 3 групи, має тяжкі захворювання; раніше до кримінальної відповідальності не притягувалася, запевнила суд, що буде сумлінно дотримуватися своїх обов'язків; у кримінальному породженню велика кількість підозрюваних, вона не є організатором злочинів, виконувала доручення керівництва ТОВ за своїми функціональними обов'язками.

Наголошує на тому, що встановлений судом розмір застави в сумі 998 400 грн. є непомірним для ОСОБА_7 , вона її не має можливості сплатити через відсутність грошових коштів, оскільки отримує лише пенсію по інвалідності.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, доводи підозрюваної ОСОБА_7 та її захисника ОСОБА_8 , які підтримали апеляційну скаргу, думку прокурора ОСОБА_6 , який заперечував проти задоволення апеляційної скарги та просив ухвалу слідчого судді залишити без змін, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як убачається з матеріалів судового провадження, Слідчим управлінням Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42025100000000263 від 10 листопада 2025 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 111-2 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у не встановлений день та час, але не пізніше 05 червня 2025 року у ОСОБА_14 , будучи обізнаним про факт ведення російською федерацією агресивної війни проти України, виник злочинний умисел, спрямований на добровільний збір, підготовку та передачу бюджетних коштів Пенсійного фонду України представникам країни агресора, у спосіб отримання пенсійних виплат на громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території, з метою підриву економічної безпеки України та усвідомлюючи той факт, що своїми діями він фактично порушує економічну та фінансову безпеку України, допомагає сталому розвитку та функціонуванню економіки країни агресора, що у свою чергу дає можливість державі-агресору нарощувати виробництво зброї та боєприпасів, які в подальшому використовуються для тривалого ведення бойових дій на території України.

Усвідомлюючи, що вказаний злочинний намір ОСОБА_14 не здатний реалізувати самостійно, при цьому його реалізація буде залежати від вчинення інших кримінальних правопорушень, в невстановлений досудовим розслідуванням день та час, але не пізніше 05 червня 2025 року, залучив до його реалізації ОСОБА_11 , керівника відокремленого пункту реєстрації - офіційного партнера ТОВ «АРТ-МАСТЕР» КНЕДП «MASTERKEY» (ЄДРПОУ 30404750) та ОСОБА_12 , з якими заздалегідь, тобто до початку вчинення злочинів, домовилися про спільне їх вчинення, тим самим надавши добровільну згоду на участь у них.

В свою чергу, ОСОБА_12 , усвідомлюючи, що вказаний злочинний намір не здатний реалізувати самостійно, при цьому його реалізація буде залежати від вчинення інших кримінальних правопорушень, в невстановлений досудовим розслідуванням день та час, але не пізніше 25 вересня 2025 року, залучив до його реалізації ОСОБА_13 , уповноваженого представника КНЕДП «ДЕПОЗИТ САЙН» ТОВ «ДЕПОЗИТ САЙН» (ЄДРПОУ 43005049) з якими заздалегідь, тобто до початку вчинення злочинів, домовилися про спільне їх вчинення, тим самим надавши добровільну згоду на участь у них.

В подальшому, ОСОБА_11 на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, усвідомлюючи, що не здатний реалізувати самостійно, у невстановлений день та час, але не пізніше 19 вересня 2025 року, залучив до його виконання свою знайому ОСОБА_7 , з якою заздалегідь, тобто до початку вчинення злочинів, домовилися про спільне їх вчинення, тим самим надавши добровільну згоду на участь у них з метою реєстрації користувачів засобами електронної ідентифікації та відкритих ключів електронного підпису (кваліфікованого електронного підпису), громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території та мають право на пенсійні виплати, персональні данні яких надав ОСОБА_14 .

Також, ОСОБА_11 , на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, усвідомлюючи, що не здатний реалізувати самостійно, при цьому його реалізація буде залежати від вчинення інших кримінальних правопорушень, не встановлений день та час, але не пізніше 18 серпня 2025 року, залучив до його виконання, ОСОБА_10 , керівника КНЕДП «MASTERKEY» ТОВ «АРТ-МАСТЕР» (ЄДРПОУ 30404750), з яким заздалегідь, тобто до початку вчинення злочинів, домовилися про спільне їх вчинення, тим самим надавши добровільну згоду на участь у них з метою затвердження та підписання актів наданих послуг з реєстрації користувачів засобами електронної ідентифікації та відкритих ключів електронного підпису, громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території та мають право на пенсійні виплати.

Відповідно до розробленого плану, ОСОБА_14 організовував вчинення злочину, був його співвиконавцем, керував діями інших співвиконавців, організовував процес залучення та отримання персональних даних громадян України, які мають право на пенсійні виплати та проживають на тимчасово окупованій території, отримання кваліфікованих-електронних підписів (ключів) без фізичної ідентифікації та волевиявлення громадян України, які мають право на пенсійні виплати та проживають та тимчасово окупованій території, організував реєстрацію та відкриття банківських рахунків (IBAN) у банківських установах АТ «Акцент банк» та АТ «ОЩАДБАНК», реєстрацію та подання заяв до Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованих електронних підписів, обготівкування пенсійних виплат та перерахування за допомогою криптопереказів на тимчасово окуповану територію України представникам терористичного угруповання «ДНР», частина з яких йшли на підтримку та фінансування агресивної війни проти України.

Попередньо зорганізувавшись у стійке об'єднання для вчинення кримінальних правопорушень, об'єднавшись єдиним планом щодо виведення грошових коштів Пенсійного фонду України, під приводом отримання пенсійних виплат громадян України, які знаходяться на тимчасово окупованій території України з метою подальшої передачі бюджетних коштів Пенсійного фонду України представникам країни агресора та підтримку агресивної війни проти України розробили план злочинних дій, з чітко визначеними розподілом ролей в їх реалізації.

Відповідно до розробленого плану, ОСОБА_14 організовував вчинення злочину, створив та керував діями інших співвиконавців, залучив невстановлених представників підприємства, зареєстрованого на території російської федерації ООО «Юридическая фирма «ВИП-КОНСАЛТИНГ» (Донецкая народная республика, г. Донецк, ул. Артема, д. 112, ИНН: 2239300895800, ОГРН: 1229300144545) з метою отримання персональних даних пенсіонерів України, які проживають на тимчасово окупованій території, засновниками якого в тому числі є громадяни України.

До функцій ОСОБА_11 , керівника відокремленого пункту реєстрації - офіційного партнера ТОВ «АРТ-МАСТЕР» (ЄДРПОУ 30404750) в злочинній групі входило генерація (виготовлення) та передача кваліфікованих електронних підписів громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України, без їх фізичної присутності.

До функцій ОСОБА_7 в злочинній групі входило, за вказівками ОСОБА_11 здійснювати реєстрацію користувачів засобами електронної ідентифікації або відкритих ключів та передача засобами електронного зв'язку у месенджері «Telegram» під псевдонімом « ОСОБА_15 », кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів електронного підпису на громадян України, які мають право на отримання пенсійних виплат, без їх фізичної ідентифікації, персональні данні яких отримані від ОСОБА_14 .

До функцій ОСОБА_10 в злочинній групі входило затвердження та підписання актів надання послуг до заяви-приєднання про надання електронних довірчих послуг про надання пакету «Базовий», строк дії 1 рік, кваліфіковані сертифікати відкритих ключів електронного підпису, забезпечення умов генерації особистого ключа та надання на період дії Сертифікату ключа ліцензії надійного захисту інформації «Комплекс криптографічного захисту інформації «Арт-крипто +» із записом на цифровий носій, як керівника КНЕДП Товариства з обмеженою відповідальністю «АРТ-МАСТЕР» (ЄДРПОУ 30404750), з метою створення уяви законності.

До функцій ОСОБА_12 , в злочинній групі входило надання персональних даних ОСОБА_11 громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території та мають право на пенсійні виплати, яких підшукав ОСОБА_14 , для виготовлення кваліфікованого сертифіката відкритого ключа електронного підпису, отримання від ОСОБА_11 кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів електронних підписів за допомогою яких ОСОБА_12 , здійснював відкриття рахунків та реєстрацію онлайн-банкінгу у банківських установах АТ «Акцент-БАНК» та АТ «ОЩАДБАНК», реєстрацію та подання заяв у Порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, обготівкування та збір грошових коштів, отриманих від Пенсійного фонду України, та передача грошових коштів не встановленим представникам країни-агресора з числа працівників ООО «ВИП КОНСАЛТИНГ» за допомогою обмінників, які використовують перекази криптовалюти. При цьому, діяльність вказаної юридичної особи фактично котролюється особами, які входять до складу військово-політичного керівництва «донецької народної республіки».

До функцій ОСОБА_13 , уповноваженого представника КНЕДП «ДЕПОЗИТ САЙН» ТОВ «ДЕПОЗИТ САЙН» (ЄДРПОУ 43005049) в злочинній групі входили генерація (виготовлення) та передача кваліфікованих електронних підписів громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території, без їх фізичної присутності.

Повідомивши про свій злочинний умисел ОСОБА_14 , направлений на добровільне збір, підготовку та передачу матеріальних ресурсів та інших активів представникам держави-агресора, зокрема у зборі, підготовці та передачі у невстановлений досудовим розслідуванням день та час, але не раніше 05 червня 2025 року, ОСОБА_14 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_7 , ОСОБА_13 та ОСОБА_10 , діючи за попередньою змовою, спільно та узгоджено між собою, запланували дії, спрямовані на реалізацію спільного злочинного умислу.

Так, вказані особи, діючи умисно, усвідомлюючи протиправність своїх дій та їх наслідки, з мотивів непогодження з політикою представників української державної влади, підтримуючи ідеї проросійської спрямованості, у т.ч. щодо подальшого розвитку України, виходячи з геополітичних інтересів російської федерації, які передбачають перебування України у сфері її впливу, будучи обізнаними про факт ведення вказаною державою агресивної війни проти України, з метою підтримки держави-агресора її окупаційної адміністрації на тимчасово окупованих територіях України та збройних формувань російської федерації, з метою завдання шкоди суверенітетові, економічній безпеці, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній безпеці України, вчинили злочин проти основ національної безпеки - умисні дії, спрямовані на допомогу державі-агресору (пособництво) з метою завдання шкоди Україні, шляхом добровільної передачі матеріальних ресурсів представникам держави-агресора.

Так, з метою реалізації єдиного злочинного умислу, у невстановлені досудовим розслідуванням час та місці, проте не пізніше 5 червня 2025 року, у ОСОБА_11 , керівника відокремленого пункту реєстрації офіційного партнера Харківської філії ТОВ «АРТ-МАСТЕР» (ЄДРПОУ 30404750), виник протиправний умисел направлений на допомогу державі-агресору шляхом передачі матеріальних ресурсів представникам держави-агресора, групою осіб за попередньою змовою, у тому числі передачі грошових коштів Пенсійного фонду України, шляхом виготовлення кваліфікованих електронних ключів громадянам України, які постійно проживають на тимчасово окупованій території та не здійснювали перетин лінії кордону України або лінії бойового зіткнення з 24лютого 2022 року по цей час, з використанням яких ОСОБА_12 , подавав заяви до органів Пенсійного фонду України та банківських установ на території України від імені пенсіонерів, які проживають на тимчасово окупованій території України, з метою отримання грошових коштів від Пенсійного фонду України та подальшої передачі вищезазначених грошових коштів представникам держави агресора.

Разом з цим, реалізуючи спільний злочинний умисел, діючи у складі групи осіб, ОСОБА_11 , будучи керівником відокремленого пункту реєстрації Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг «MASTERKEY» ТОВ «АРТ-МАСТЕР» (ЄДРПОУ 30404750), діючи всупереч вимог абзацу 4 п. 3 ст. 11-2 Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги», усвідомлюючи обов'язок, покладений Законом України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» зобов'язаний здійснити ідентифікацію фізичних осіб, під час надання послуг електронної ідентифікації; внесення ідентифікаційних даних користувача послуг електронної ідентифікації до відповідного засобу електронної ідентифікації, будучи обізнаним про триваючу збройну агресію рф проти України, діючи умисно та добровільно, погодившись реалізуючи єдиний злочинний умисел, спрямований на пособництво державі-агресору, будучи обізнаним про триваючу збройну агресію рф проти України, у тому числі про факт повномасштабного вторгнення на територію України, а також про введену Законом України № 2198-9 від 14 квітня 2022 року кримінальну відповідальність за пособництво державі-агресору, про заборону встановленні Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», діючи з мотивів непогодження з політикою представників державної влади України, підтримуючи ідеї проросійської спрямованості, у тому числі щодо подальшого розвитку України, виходячи з геополітичних інтересів рф, які передбачають перебування України у сфері її впливу, маючи фактичну можливість припинити діяльність та відмовитись від генерування (виготовлення) електронних підписів, які в подальшому будуть використані як знаряддя вчинення кримінального правопорушення та за допомогою яких сплановано виведення бюджетних грошових коштів Пенсійного фонду України під приводом виплат пенсіонерам, які не здійснювали перетин кордону або лінії бойового зіткнення з 24 лютого 2022 року по цей час, виник умисел на вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди Україні шляхом: добровільної передачі матеріальних ресурсів представникам держави-агресора.

Розуміючи, що одноосібно він не зможе досягти поставленої мети, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, вирішив залучити до її реалізації ОСОБА_7 та інших невстановлених на теперішній час осіб.

У подальшому, ОСОБА_11 , у невстановлений досудовим розслідуванням день та час, але не пізніше 19вересня 2025 року повідомив ОСОБА_7 деталі розробленого злочинного плану, який полягав у добровільному зборі, підготовки та передачі бюджетних коштів Пенсійного фонду України представникам країни агресора, шляхом отримання пенсійних виплат на громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території, з метою підриву економічної безпеки України за допомогою реєстрації у банківських установах, електронному кабінеті Пенсійного фонду України за допомогою елеткроних підписів, а ОСОБА_7 у свою чергу, діючи умисно та добровільно, погодилась реалізуючи єдиний злочинний умисел, спрямований на пособництво державі-агресору, будучи обізнаною про триваючу збройну агресію рф проти України, у тому числі про факт повномасштабного вторгнення на територію України, а також про введену Законом України №2198-9 від 14квітня 2022 року кримінальну відповідальність за пособництво державі-агресору, про заборону встановленні Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», діючи з мотивів непогодження з політикою представників державної влади України, підтримуючи ідеї проросійської спрямованості, у тому числі щодо подальшого розвитку України, виходячи з геополітичних інтересів рф, які передбачають перебування України у сфері її впливу, маючи фактичну можливість припинити діяльність та відмовитись від генерування (виготовлення) електронних підписів, які в подальшому будуть використані, як знаряддя вчинення кримінального правопорушення та за допомогою яких сплановано заволодіння бюджетних грошових коштів Пенсійного фонду України, тобто збір, та передача пенсійних виплат громадян України, які не здійснювали перетин державного кордону України або лінії бойового зіткнення з 24 лютого 2022 року по цей час, виник умисел на вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди Україні шляхом: добровільної передачі матеріальних ресурсів представникам держави-агресора.

З метою реалізації, свого злочинного умислу, ОСОБА_11 , у невстановлений досудовим розслідуванням день та час, але не пізніше 05 червня 2025 року, реалізуючи єдиний злочинний умисел, спрямований на пособництво державі-агресору, будучи обізнаним про триваючу збройну агресію рф проти України, у тому числі про факт повномасштабного вторгнення на територію України, а також про введену Законом України №2198-9 від 14 квітня 2022 року кримінальну відповідальність за пособництво державі-агресору, про заборону встановленні Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», діючи з мотивів непогодження з політикою представників державної влади України, підтримуючи ідеї проросійської спрямованості, у тому числі щодо подальшого розвитку України, виходячи з геополітичних інтересів рф, які передбачають перебування України у сфері її впливу, маючи фактичну можливість припинити діяльність та відмовитись від генерування (виготовлення) електронних підписів, які в подальшому будуть використані, як знаряддя вчинення кримінального правопорушення та за допомогою яких сплановано заволодіння бюджетних грошових коштів Пенсійного фонду України, тобто збір, та передача пенсійних виплат громадян України, які не здійснювали перетин державного кордону України або лінії бойового зіткнення з 24 лютого 2022 року по цей час, переслідуючи мету завдання шкоди Державному бюджету України, за допомогою месенджера «Telegram" із використанням SIM-карти мобільного зв'язку НОМЕР_1 , на який зареєстрований акаунт з власним обліковим записом « ОСОБА_16 » створив групу у месенджерів TELEGRAM з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_2 », до якої увійшли ОСОБА_12 (який використовуючи засоби конспірації та псевдонім « ОСОБА_17 » ) та ОСОБА_7 , яка виконувала злочинні вказівки ОСОБА_11 .

В подальшому, у невстановлений день та час, але не пізніше 15 вересня 2025 року реалізуючи спільний злочинний умисел та діючи за заздалегідь розробленим планом, ОСОБА_12 , діючи за вказівками ОСОБА_14 , реалізуючи єдиний злочинний умисел, спрямований на пособництво державі-агресору, будучі обізнаним про триваючу збройну агресію рф проти України, у тому числі про факт повномасштабного вторгнення на територію України, а також про введену Законом України №2198-9 від 14квітня 2022 року кримінальну відповідальність за пособництво державі-агресору, про заборону встановленні Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», діючи з мотивів непогодження з політикою представників державної влади України, підтримуючи ідеї проросійської спрямованості, у тому числі щодо подальшого розвитку України, виходячи з геополітичних інтересів рф, які передбачають перебування України у сфері її впливу, маючи фактичну можливість припинити діяльність та відмовитись від здійснення збору та передачі грошових коштів Пенсійного фонду України, переслідуючи мету завдання шкоди Державному бюджету України у не встановлений спосіб, у не встановлений день та час але не пізніше 05 червня 2025 року передав персональні дані, ОСОБА_11 для виготовлення електронний підписів, наступних осіб: ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_2 ; ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_3 ; ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_4 ; ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП НОМЕР_5 ; ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , РНОКПП НОМЕР_6 ; ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , РНОКПП НОМЕР_7 ; ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , РНОКПП НОМЕР_8 ; ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_9 ; ОСОБА_26 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , РНОКПП НОМЕР_9 ; ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , РНОКПП НОМЕР_10 ; ОСОБА_28 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , РНОКПП НОМЕР_11 ; ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , РНОКПП НОМЕР_12 ; ОСОБА_30 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , РНОКПП НОМЕР_13 ; ОСОБА_31 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , РНОКПП НОМЕР_14 ;

У подальшому, у невстановлений досудовим розслідуванням день та час, але не пізніше 15 вересня 2025 року ОСОБА_11 , будучи керівником відокремленого пункту реєстрації ТОВ «АРТ-МАСТЕР» (ЄДРПОУ 30404750) разом із ОСОБА_7 , реалізуючи єдиний злочинний умисел, діючи за заздалегідь розробленим планом, спрямованим на пособництво державі-агресору, усвідомлюючи, що здійснюють реєстрацію користувачів засобів електронної ідентифікації всупереч вимог законодавства у сфері електронної ідентифікації, електронних довірчих послуг та захисту інформації без проведення фізичної ідентифікації та виконуючи протиправний намір ОСОБА_12 , який діє за вказівками ОСОБА_14 , здійснили реєстрацію користувачів засобів електронної ідентифікації - створили електронні підписи, які попередньо узгоджували з ОСОБА_10 , керівником кваліфікованого надавача електронних послуг «MASTERKEY» Товариства з обмеженою відповідальністю «АРТ-МАСТЕР» (ЄДРПОУ 30404750), стосовно: ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_2 ; ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_3 ; ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_4 ; ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП НОМЕР_5 ; ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , РНОКПП НОМЕР_6 ; ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , РНОКПП НОМЕР_7 ; ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , РНОКПП НОМЕР_8 ; ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_9 ; ОСОБА_26 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , РНОКПП НОМЕР_9 ; ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , РНОКПП НОМЕР_10 ; ОСОБА_28 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , РНОКПП НОМЕР_11 ; ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , РНОКПП НОМЕР_12 ; ОСОБА_30 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_13 ; ОСОБА_31 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , РНОКПП НОМЕР_14 .

Крім того, у не встановлений день та час, але не пізніше 01 грудня 2025 року, реалізуючи спільний злочинний умисел та діючи за заздалегідь розробленим планом, ОСОБА_14 , реалізуючи єдиний злочинний умисел, спрямований на пособництво державі-агресору, будучи обізнаним про триваючу збройну агресію рф проти України, у тому числі про факт повномасштабного вторгнення на територію України, а також про введену Законом України №2198-9 від 14 квітня 2022 року кримінальну відповідальність за пособництво державі-агресору, про заборону встановленні Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», діючи з мотивів непогодження з політикою представників державної влади України, підтримуючи ідеї проросійської спрямованості, у тому числі щодо подальшого розвитку України, виходячи з геполітичних інтересів рф, які передбачають перебування України у сфері її впливу, маючи фактичну можливість припинити злочинну діяльність та відмовитись від подальшого вчинення злочину переслідуючи мету завдання шкоди Державному бюджету України, за допомогою засобів електронного поштового зв'язку з власної електронної пошти ІНФОРМАЦІЯ_17 на електронну адресу ІНФОРМАЦІЯ_18 , яка належить ОСОБА_11 , у період часу з 08 серпня 2025 року по 01грудня 2025 року надав персональні дані пенсіонерів, які проживають на тимчасово окупованій території України та мають право на пенсійні виплати з державного бюджету України ОСОБА_11 для виготовлення електронний підписів (КЕП), наступних осіб з метою забезпечення вільного доступу до рахунків у банківських установах та у Порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, стосовно: ОСОБА_32 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , РНОКПП НОМЕР_15 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_3 ; ОСОБА_33 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , РНОКПП НОМЕР_16 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_4 ; ОСОБА_34 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , РНОКПП НОМЕР_17 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_5 ; ОСОБА_35 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_6 ; ОСОБА_36 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , РНОКПП НОМЕР_18 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_7 ; ОСОБА_37 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНКОПП НОМЕР_19 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_8 ; ОСОБА_38 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , РНОКПП НОМЕР_20 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_9 ; ОСОБА_39 , ІНФОРМАЦІЯ_24 , РНКОПП НОМЕР_21 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_10 ; ОСОБА_39 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , РНОКПП НОМЕР_22 , АДРЕСА_11 ; ОСОБА_40 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , РНОКПП НОМЕР_23 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_12 ; ОСОБА_41 , ІНФОРМАЦІЯ_26 , РНОКПП НОМЕР_24 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_13 ; ОСОБА_42 , ІНФОРМАЦІЯ_27 , РНОКПП НОМЕР_25 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_14 ; ОСОБА_43 , ІНФОРМАЦІЯ_28 , РНОКПП НОМЕР_26 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_15 ; ОСОБА_44 , ІНФОРМАЦІЯ_29 , РНОКПП НОМЕР_27 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_16 ; ОСОБА_45 , ІНФОРМАЦІЯ_30 , РНОКПП НОМЕР_28 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_17 ; ОСОБА_46 , ІНФОРМАЦІЯ_31 , РНОКПП НОМЕР_29 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_18 ; ОСОБА_47 , ІНФОРМАЦІЯ_32 , РНОКПП НОМЕР_30 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_19 ; ОСОБА_48 , ІНФОРМАЦІЯ_33 , РНОКПП НОМЕР_31 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_20 ; ОСОБА_49 , ІНФОРМАЦІЯ_34 , РНОКПП НОМЕР_32 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_21 ; ОСОБА_50 , ІНФОРМАЦІЯ_35 , РНОКПП НОМЕР_33 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_22 ; ОСОБА_51 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_23 ; ОСОБА_52 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , РНОКПП НОМЕР_34 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_24 ; ОСОБА_53 , ІНФОРМАЦІЯ_36 , РНОКПП НОМЕР_35 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_25 ; ОСОБА_54 , ІНФОРМАЦІЯ_37 , РНОКПП НОМЕР_36 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_26 .

В подальшому, у період часу з 08серпня 2025 року по 01грудня 2025 року, ОСОБА_11 , будучи керівником відокремленого пункту реєстрації ТОВ «АРТ-МАСТЕР» (ЄДРПОУ 30404750), реалізуючи єдиний злочинний умисел, діючи за заздалегідь розробленим планом, спрямованим на пособництво державі-агресору, усвідомлюючи, що здійснюють реєстрацію користувачів засобів електронної ідентифікації всупереч вимог законодавства у сфері електронної ідентифікації, електронних довірчих послуг та захисту інформації без проведення фізичної ідентифікації та виконуючи протиправний намір ОСОБА_14 , здійснив реєстрацію користувачів засобами електронної ідентифікації - створив електронні підписи (КЕП), які попередньо узгодив з ОСОБА_10 , керівником кваліфікованого надавача електронних послуг «MASTERKEY» Товариства з обмеженою відповідальністю «Арт-мастер» та передав засобами електронного поштового зв'язку на електронні поштову скриньку ІНФОРМАЦІЯ_17 , яка належить ОСОБА_14 , чим надав кваліфіковані електронні підписи за допомогою яких здійснювався вільний доступ до банківських рахунків та порталу електронних послуг Пенсійного фонду України, стосовно: ОСОБА_32 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , РНОКПП НОМЕР_15 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_3 ; ОСОБА_33 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , РНОКПП НОМЕР_16 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_4 ; ОСОБА_34 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , РНОКПП НОМЕР_17 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_5 ; ОСОБА_35 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_6 ; ОСОБА_36 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , РНОКПП НОМЕР_18 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_7 ; ОСОБА_37 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНКОПП НОМЕР_19 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_8 ; ОСОБА_38 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , РНОКПП НОМЕР_20 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_9 ; ОСОБА_39 , ІНФОРМАЦІЯ_24 , РНКОПП НОМЕР_21 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_10 ; ОСОБА_39 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , РНОКПП НОМЕР_22 , АДРЕСА_11 ; ОСОБА_40 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , РНОКПП НОМЕР_23 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_12 ; ОСОБА_41 , ІНФОРМАЦІЯ_26 , РНОКПП НОМЕР_24 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_13 ; ОСОБА_42 , ІНФОРМАЦІЯ_27 , РНОКПП НОМЕР_25 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_14 ; ОСОБА_43 , ІНФОРМАЦІЯ_28 , РНОКПП НОМЕР_26 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_15 ; ОСОБА_44 , ІНФОРМАЦІЯ_29 , РНОКПП НОМЕР_27 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_16 ; ОСОБА_45 , ІНФОРМАЦІЯ_30 , РНОКПП НОМЕР_28 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_17 ; ОСОБА_46 , ІНФОРМАЦІЯ_31 , РНОКПП НОМЕР_29 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_18 ; ОСОБА_47 , ІНФОРМАЦІЯ_32 , РНОКПП НОМЕР_30 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_19 ; ОСОБА_48 , ІНФОРМАЦІЯ_33 , РНОКПП НОМЕР_31 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_20 ; ОСОБА_49 , ІНФОРМАЦІЯ_38 , РНОКПП НОМЕР_32 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_21 ; ОСОБА_50 , ІНФОРМАЦІЯ_35 , РНОКПП НОМЕР_33 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_22 ; ОСОБА_51 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_23 ; ОСОБА_52 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , РНОКПП НОМЕР_34 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_24 ; ОСОБА_53 , ІНФОРМАЦІЯ_36 , РНОКПП НОМЕР_35 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_25 ; ОСОБА_54 , ІНФОРМАЦІЯ_37 , РНОКПП НОМЕР_36 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_26 .

Таким чином, ОСОБА_11 , усвідомлюючи що за допомогою кваліфікованих електронних ключів можливо отримати вільний доступ до банківських рахунків та реалізовуючи свою частину заздалегідь розробленого плану, реалізував свій злочинний умисел, спрямований на пособництво країні агресору, яке полягало у добровільному зборі, підготовки та передачі бюджетних коштів Пенсійного фонду України представникам країни агресора, шляхом отримання пенсійних виплат на громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України з метою підриву економічної безпеки України.

В подальшому, у невстановлений досудовим розслідуванням день та час, але не пізніше 15 вересня 2025 року, ОСОБА_10 , керівник кваліфікованого надавача електронних послуг «MASTERKEY» Товариства з обмеженою відповідальністю «Арт-мастер», реалізуючи єдиний злочинний умисел, спрямований на пособництво державі-агресору, будучі обізнаним про триваючу збройну агресію рф проти України, у тому числі про факт повномасштабного вторгнення на територію України, а також про введену Законом України №2198-9 від 14.04.2022 кримінальну відповідальність за пособництво державі-агресору, про заборону встановленні Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», діючи з мотивів непогодження з політикою представників державної влади України, підтримуючи ідеї проросійської спрямованості, у тому числі щодо подальшого розвитку України, виходячи з геполітичних інтересів рф, які передбачають перебування України у сфері її впливу, маючи фактичну можливість припинити діяльність та відмовитись від генерування (виготовлення) електронних підписів, які в подальшому будуть використані, як знаряддя вчинення кримінального правопорушення та за допомогою яких сплановано заволодіння бюджетних грошових коштів Пенсійного фонду України, тобто збір, та передача пенсійних виплат громадян України, які не здійснювали перетин державного кордону України або лінії бойового зіткнення з 24 лютого 2022 року по цей час, переслідуючи мету завдання шкоди Державному бюджету України, затвердив та підписав, акти надання послуг до заяви-приєднання про надання електронних довірчих послуг про надання пакету «Базовий», строк дії 1 рік, кваліфіковані сертифікати відкритих ключів електронного підпису, забезпечення умов генерації особистого ключа та надання на період дії Сертифікату ключа ліцензії надійного захисту інформації «Комплекс криптографічного захисту інформації «Арт-крипто +» із записом на цифровий носій, як керівник КНЕДП «MASTERKEY» Товариства з обмеженою відповідальністю «АРТ-МАСТЕР» (ЄДРПОУ 30404750), з використанням сертифіката №24922С236241408104000000B296090079132100, будучи обізнаним, що нижче зазначені особи не проходили фізичної ідентифікації, з метою створення уяви законності, стосовно наступних осіб: ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_2 ; ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_3 ; ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_4 ; ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП НОМЕР_5 ; ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , РНОКПП НОМЕР_6 ; ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , РНОКПП НОМЕР_7 ; ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , РНОКПП НОМЕР_8 ; ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_9 ; ОСОБА_26 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , РНОКПП НОМЕР_9 ; ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , РНОКПП НОМЕР_10 ; ОСОБА_28 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , РНОКПП НОМЕР_11 ; ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , РНОКПП НОМЕР_12 ; ОСОБА_30 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_13 ; ОСОБА_55 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , РНОКПП НОМЕР_14 ; ОСОБА_32 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , РНОКПП НОМЕР_15 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_3 ; ОСОБА_33 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , РНОКПП НОМЕР_16 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_4 ; ОСОБА_34 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , РНОКПП НОМЕР_17 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_5 ; ОСОБА_35 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_6 ; ОСОБА_36 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , РНОКПП НОМЕР_18 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_7 ; ОСОБА_37 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНКОПП НОМЕР_19 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_8 ; ОСОБА_38 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , РНОКПП НОМЕР_20 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_9 ; ОСОБА_39 , ІНФОРМАЦІЯ_24 , РНКОПП НОМЕР_21 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_10 ; ОСОБА_39 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , РНОКПП НОМЕР_22 , АДРЕСА_11 ; ОСОБА_40 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , РНОКПП НОМЕР_23 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_12 ; ОСОБА_41 , ІНФОРМАЦІЯ_26 , РНОКПП НОМЕР_24 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_13 ; ОСОБА_42 , ІНФОРМАЦІЯ_27 , РНОКПП НОМЕР_25 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_14 ; ОСОБА_43 , ІНФОРМАЦІЯ_28 , РНОКПП НОМЕР_26 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_15 ; ОСОБА_44 , ІНФОРМАЦІЯ_29 , РНОКПП НОМЕР_27 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_16 ; ОСОБА_45 , ІНФОРМАЦІЯ_30 , РНОКПП НОМЕР_28 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_17 ; ОСОБА_46 , ІНФОРМАЦІЯ_31 , РНОКПП НОМЕР_29 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_18 ; ОСОБА_47 , ІНФОРМАЦІЯ_32 , РНОКПП НОМЕР_30 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_19 ; ОСОБА_48 , ІНФОРМАЦІЯ_33 , РНОКПП НОМЕР_31 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_20 ; ОСОБА_49 , ІНФОРМАЦІЯ_34 , РНОКПП НОМЕР_32 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_21 ; ОСОБА_50 , ІНФОРМАЦІЯ_35 , РНОКПП НОМЕР_33 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_22 ; ОСОБА_51 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_23 ; ОСОБА_52 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , РНОКПП НОМЕР_34 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_24 ; ОСОБА_53 , ІНФОРМАЦІЯ_36 , РНОКПП НОМЕР_35 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_25 ; ОСОБА_54 , ІНФОРМАЦІЯ_37 , РНОКПП НОМЕР_36 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_26 .

В подальшому, у період часу з 15вересня 2025 року по 25 вересня 2025 року, ОСОБА_7 , реалізуючи єдиний злочинний умисел, спрямований на пособництво державі-агресору, будучи обізнаною про триваючу збройну агресію рф проти України, у тому числі про факт повномасштабного вторгнення на територію України, а також про введену Законом України №2198-9 від 14 квітня 2022 року кримінальну відповідальність за пособництво державі-агресору, про заборону встановленні Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», діючи з мотивів непогодження з політикою представників державної влади України, підтримуючи ідеї проросійської спрямованості, у тому числі щодо подальшого розвитку України, виходячи з геполітичних інтересів рф, які передбачають перебування України у сфері її впливу, маючи фактичну можливість припинити діяльність та відмовитись від генерування (виготовлення) та передачі кваліфікованих електронних підписів, які в подальшому будуть використані, як знаряддя вчинення кримінального правопорушення та за допомогою яких сплановано заволодіння бюджетних грошових коштів Пенсійного фонду України, тобто збір, та передача пенсійних виплат громадян України, які не здійснювали перетин державного кордону України або лінії бойового зіткннення з 24 лютого 2022 року по цей час, переслідуючи мету завдання шкоди Державному бюджету України, передала в групу за допомогою месенджера «Telegram» з облікового запису « ОСОБА_15 », який належить ОСОБА_7 , архівовані файли, які містять кваліфіковані електронні підписи, стосовно: ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_2 ; ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_3 ; ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_4 ; ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП НОМЕР_5 ; ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , РНОКПП НОМЕР_6 ; ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , РНОКПП НОМЕР_7 ; ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , РНОКПП НОМЕР_8 ; ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_9 ; ОСОБА_26 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , РНОКПП НОМЕР_9 ; ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , РНОКПП НОМЕР_10 ; ОСОБА_28 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , РНОКПП НОМЕР_11 ; ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , РНОКПП НОМЕР_12 ; ОСОБА_30 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_13 ; ОСОБА_55 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , РНОКПП НОМЕР_14 ;

Крім того, ОСОБА_12 , усвідомлюючи, що вказаний злочинний намір не здатний реалізувати самостійно, при цьому його реалізація буде залежати від вчинення інших кримінальних правопорушень, в невстановлений досудовим розслідуванням день та час, але не пізніше 25 вересня 2025 року, залучив до його реалізації ОСОБА_13 , уповноваженого представника КНЕДП ТОВ «ДЕПОЗИТ САЙН» (ЄДРПОУ 43005049), з якими заздалегідь, тобто до початку вчинення злочинів, домовилися про спільне їх вчинення, тим самим надавши добровільну згоду на участь у них.

Так, з метою реалізації єдиного злочинного умислу, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, проте не пізніше 25 вересня 2025 року, у ОСОБА_13 , уповноваженого представника КНЕДП ТОВ «ДЕПОЗИТ САЙН» (ЄДРПОУ 43005049), виник протиправний умисел, направлений на допомогу державі-агресору шляхом передачі матеріальних ресурсів представникам держави-агресора, групою осіб за попередньою змовою, у тому числі передачі грошових коштів Пенсійного фонду України, шляхом виготовлення кваліфікованих електронних ключів громадянам України, які проживають на тимчасово окупованій території та не здійснювали перетин лінії кордону України або лінії бойового зіткнення з 24 лютого 2022 року по цей час, з використанням яких ОСОБА_12 , подавав заяви до органів Пенсійного фонду України та банківських установ на території України від імені пенсіонерів, які проживають на тимчасово окупованій території України з метою отримання грошових коштів від Пенсійного фонду України та подальшої передачі вище зазначених грошових коштів представникам держави агресора.

В подальшому, реалізуючи спільний злочинний умисел, діючи у складі групи осіб, ОСОБА_13 , будучи уповноваженим представником КНЕДП ТОВ «ДЕПОЗИТ САЙН» (ЄДРПОУ 43005049), діючи всупереч вимог абзацу 4 п. 3 ст. 11-2 Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги», усвідомлюючи обов'язок покладений Законом України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» зобов'язаний здійснити ідентифікацію фізичних осіб, під час надання послуг електронної ідентифікації; внесення ідентифікаційних даних користувача послуг електронної ідентифікації до відповідного засобу електронної ідентифікації, будучі обізнаним про триваючу збройну агресію рф проти України, діючи умисно та добровільно, погодившись реалізуючи єдиний злочинний умисел, спрямований на пособництво державі-агресору, будучі обізнаним про триваючу збройну агресію рф проти України, у тому числі про факт повномасштабного вторгнення на територію України, а також про введену Законом України №2198-9 від 14квітня 2022 року кримінальну відповідальність за пособництво державі-агресору, про заборону встановленні Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», діючи з мотивів непогодження з політикою представників державної влади України, підтримуючи ідеї проросійської спрямованості, у тому числі щодо подальшого розвитку України, виходячи з геполітичних інтересів рф, які передбачають перебування України у сфері її впливу, маючи фактичну можливість припинити діяльність та відмовитись від генерування (виготовлення) електронних підписів, які в подальшому будуть використані як знаряддя вчинення кримінального правопорушення та за допомогою яких сплановано виведення бюджетних грошових коштів Пенсійного фонду України під приводом виплат пенсіонерам, які не здійснювали перетин кордону або лінії бойового зіткнення з 24лютого 2022 року по цей час, виник умисел на вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди Україні шляхом : добровільної передачі матеріальних ресурсів представникам держави-агресора

З метою реалізації, свого злочинного умислу, ОСОБА_13 , у не встановлений досудовим розслідуванням день та час, але не пізніше 25 вересня 2025 року, реалізуючи єдиний злочинний умисел, спрямований на пособництво державі-агресору, будучі обізнаним про триваючу збройну агресію рф проти України, у тому числі про факт повномасштабного вторгнення на територію України, а також про введену Законом України №2198-9 від 14 квітня 2022 року кримінальну відповідальність за пособництво державі-агресору, про заборону встановленні Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», діючи з мотивів непогодження з політикою представників державної влади України, підтримуючи ідеї проросійської спрямованості, у тому числі щодо подальшого розвитку України, виходячи з геополітичних інтересів рф, які передбачають перебування України у сфері її впливу, маючи фактичну можливість припинити діяльність та відмовитись від генерування (виготовлення) електронних підписів, які в подальшому будуть використані, як знаряддя вчинення кримінального правопорушення та за допомогою яких сплановано заволодіння бюджетних грошових коштів Пенсійного фонду України, тобто збір, та передача пенсійних виплат громадян України, які не здійснювали перетин державного кордону України або лінії бойового зіткнення з 24 лютого 2022 року по цей час, переслідуючи мету завдання шкоди Державному бюджету України, за допомогою месенджера «Telegram" із використанням акаунту з власним обліковим записом « ОСОБА_56 » реалізуючи єдиний злочинний умисел, діючи за заздалегідь розробленим планом, спрямованим на пособництво державі-агресору, усвідомлюючи, що здійснюють реєстрацію користувачів засобів електронної ідентифікації всупереч вимог законодавства у сфері електронної ідентифікації, електронних довірчих послуг та захисту інформації без проведення фізичної ідентифікації та виконуючи протиправний намір ОСОБА_12 який діє за вказівками ОСОБА_14 , здійснив реєстрацію користувача засобів електронної ідентифікації - створив електронний підпис (КЕП) та надіслав ОСОБА_12 за допомогою мессенджера «Telegram" електронний підпис - ОСОБА_57 , РНОКПП НОМЕР_37 , ІНФОРМАЦІЯ_39 з метою забезпечення вільного доступу до рахунків у банківських установах та використання у Порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Надалі, ОСОБА_12 , у не встановлений досудовим розслідуванням день та час, але не пізніше 25 вереснч 2025 року, отримав безперешкодний доступ до вищезазначених кваліфікованих електронних підписів та паролей до них, будучі обізнаним про триваючу збройну агресію рф проти України, діючи умисно та добровільно, погодившись реалізуючи єдиний злочинний умисел, спрямований на пособництво державі-агресору, будучі обізнаним про триваючу збройну агресію рф проти України, у тому числі про факт повномасштабного вторгнення на територію України, а також про введену Законом України №2198-9 від 14квітня 2022 року кримінальну відповідальність за пособництво державі-агресору, про заборону встановленні Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», діючи з мотивів непогодження з політикою представників державної влади України, підтримуючи ідеї проросійської спрямованості, у тому числі щодо подальшого розвитку України, виходячи з геополітичних інтересів рф, які передбачають перебування України у сфері її впливу, маючи фактичну можливість припинити діяльність та відмовитись від вчинення кримінального правопорушення, усвідомлюючи наслідки своєї злочинною діяльності та бажаючи їх настання, діючи за заздалегідь розділеними ролями, у період часу з 05червня 2025 року по 01 грудня 2025 року за допомогою кваліфікованих електронних підписів, отриманих від ОСОБА_13 , ОСОБА_7 та ОСОБА_11 , здійснив реєстрацію громадян України за допомогою кваліфікованих електронних підписів у онлайн-банкінгах банківських установ АТ «Акцепт-Банк» та АТ «ОЩАДБАНК» та використовуючи портал електронних послуг Пенсійного фонду України, де зареєстрував та підписав заяви зі зміною номерів рахунків (IBAN), які були отримані під час реєстрації у онлайн-банкінгу та отримав вільний доступ до грошових коштів, розміщених на банківських рахунках отриманих від Пенсійного фонду України, як пенсійні виплати.

В подальшому, ОСОБА_12 , діючи на виконання розробленого єдиного плану, за попередньою змовою з ОСОБА_14 , ОСОБА_13 , ОСОБА_11 та ОСОБА_58 , за допомогою кваліфікованих електронних підписів, у невстановлений день та час у невстановленому місці , але не пізніше 19 вересня 2025 року, здійснив збір та обготівкування грошових коштів, отриманих від Пенсійного фонду України, та здійснив передачу грошових коштів у сумі 438799 гривень, за допомогою криптопереказу, невстановленому представнику ООО «ВИП КОНСАЛТИНГ» , який використовує номер телефону « НОМЕР_38 ». При цьому, діяльність вказаної юридичної особи фактично контролюється особами, які входять до складу військово-політичного керівництва «донецької народної республіки».

Також, ОСОБА_12 , діючи на виконання розробленого єдиного плану, за попередньою змовою з ОСОБА_14 , ОСОБА_13 , ОСОБА_11 та ОСОБА_58 , за допомогою кваліфікованого електронного підпису, у невстановлений день та час у невстановленому місці , але не пізніше 24 вересня 2025 року, здійснив збір грошових коштів отриманих від Пенсійного фонду України, доступ до яких отримав за допомогою кваліфікованих електронних підписів отриманих від ОСОБА_13 , ОСОБА_11 та ОСОБА_7 та здійснив передачу грошових коштів у сумі 218200 гривень, за допомогою криптопереказу, не встановленому представнику ООО «ВИП КОНСАЛТИНГ» , який використовує номер телефону « НОМЕР_38 ». При цьому, діяльність вказаної юридичної особи фактично контролюється особами, які входять до складу військово-політичного керівництва «донецької народної республіки».

В подальшому, частина з грошових коштів переданих ОСОБА_12 представникам ООО «ВИП КОНСАЛТИНГ» витрачено на допомогу збройним силам російської федерації та терористичної організації «донецька народна республіка.

Вказане свідчить, що ОСОБА_14 , ОСОБА_12 , ОСОБА_11 , ОСОБА_7 , ОСОБА_10 та ОСОБА_13 вчинено дії, спрямовані на збір, підготовку та передачу матеріальних ресурсів та інших активів представникам держави агресора та її збройним формуванням з метою підтримки держави-агресора шляхом вчинення дій, спрямованих на укріплення економічного стану рф та завдання збитків бюджету України та завдання шкоди суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності та державній безпеці України.

Таким чином, ОСОБА_7 , підозрюється у вчиненні пособництва державі-агресору за попередньою змовою групою осіб, а саме вчинення громадянами України умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво) з метою завдання шкоди України шляхом добровільного збору, підготовки та передачі матеріальних ресурсів та інших активів представникам держави-агресора, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 28 частиною першою статті 111-2 КК України.

08 квітня 2026 року о 12 годині 42 хвилин ОСОБА_7 затримано в порядку вимог статей 208-211 КПК України.

08 квітня 2026 року, відповідно до вимог статей 276-278 КПК України, ОСОБА_7 повідомлено про підозру у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 28 частиною першою статті111-2 КК України.

09 квітня 2026 рокудо Солом'янського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого відділу слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_9 , погоджене прокурором відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_6 , в рамках кримінального провадження №42025100000000263 від 10 листопада 2025 року, підозрюваної у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною другою статті 28 частиною першою статті 111-2 КК України, про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваної ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Ухвалою слідчого судді Солом'янського районного суду міста Києва від 10 квітня 2026 року клопотання старшого слідчого відділу слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_9 , погоджене прокурором відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_6 , про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою - задоволено частково.

Застосовано до підозрюваної ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, в межах строку досудового розслідування, строком на 60 діб по 06 червня 2026 року включно.

Строк тримання під вартою обчислювати з 12 години 42 хвилин 08 квітня 2026 року.

Встановлено підозрюваній ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 заставу у розмірі 300 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що складає 998 400 гривень 00 копійок, які необхідно внести у грошовій одиниці України на спеціальний рахунок, визначений в порядку, встановленому КМУ, отримувач коштів: отримувач коштів: ДКСУ, м. Київ, код отримувача 26268059, рахунок отримувача: UA128201720355259002001012089 , призначення платежу: застава, № ухвали суду, П.І.Б. платника застави, Код банку отримувача (МФО) 820172.

У разі внесення застави, уповноваженій службовій особі місця ув'язнення необхідно негайно звільнити ОСОБА_7 з-під варти та повідомити про це слідчого, прокурора, слідчого суддю або суд.

З моменту звільнення ОСОБА_7 з-під варти у зв'язку з внесенням застави вона буде вважатися такою, до якого застосовано запобіжний захід у вигляді застави.

У разі внесення застави покладено на ОСОБА_7 обов'язки, передбачені частиною п'ятою статті 194 КПК України:

- прибувати за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду ;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;

- не відлучатися із м. Богодухів Богодухівського району Харківської області без дозволу слідчого, прокурора, суду;

- утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними у даному кримінальному провадженні ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 ;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Вказані обов'язки в разі внесення застави покладаються на ОСОБА_7 строком на 2 місяці, який починається з моменту звільнення з-під варти після внесення застави.

У разі невиконання вище перелічених обов'язків, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовуються у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору. У разі звернення застави в дохід держави слідчий суддя, суд вирішує питання про застосування запобіжного заходу у вигляді застави у більшому розмірі або іншого запобіжного заходу з урахуванням положень частини сьомої статті 194 КПК України.

З такими висновками слідчого судді колегія суддів погоджується, з огляду на наступне.

Відповідно до положень частини першої статті 183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу, крім випадків, передбачених частинами шостою та восьмою статті 176 цього Кодексу.

За змістом частини другої статті 177 КПК України підставою для застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті, тобто з метою запобігання спробам:

1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;

2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;

3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні;

4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином;

5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Розглядаючи клопотання про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою, для прийняття законного і обґрунтованого рішення, суд, відповідно до статті 178 КПК України та практики Європейського суду з прав людини, повинен врахувати тяжкість кримінального правопорушення, у вчиненні якого підозрюється особа та особисті обставини життя особи, які можуть свідчити на користь збільшення (зменшення) ризику переховування від правосуддя чи інших способів неналежної процесуальної поведінки.

Згідно частин першої, другої статті 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Застосовуючи щодо підозрюваної ОСОБА_7 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, слідчим суддею встановлено, що матеріали провадження містять достатні дані, які підтверджують існування обґрунтованої підозри у вчиненні нею кримінальних правопорушень, передбачених частиною другою статті 28 частиною першою статті 111-2 КК України.

Обґрунтованість підозри у вчиненні ОСОБА_7 інкримінованих їй кримінальних правопорушень, передбачених частиною другою статті 28 частиною першою статті 111-2 КК України повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме: протоколами проведення негласних слідчих (розшукових) дій, протоколами за результатами проведення тимчасових доступів до речей та документів протоколом затримання ОСОБА_7 в порядку вимог статей 208-211 КПК України.

Окрім того, слідчим суддею визнано доведеними вказані у клопотанні слідчого ризики, передбачені пунктами 1, 2, 3, 4, 5 частини першої статті 177 КПК України.

Так, враховуючи тяжкість кримінального правопорушення, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_7 , його наслідки, характер та обставини інкримінованих їй дій, дані про особу підозрюваної, з урахуванням кваліфікації її дій, що свідчить про високий ступінь суспільної небезпеки таких дій, колегія суддів дійшла висновку, що слідчим у клопотанні доведено існування у кримінальному провадженні ризиків, передбачених пунктами 1, 2, 3, 4, 5 частини першої статті 177 КПК України, а саме те, що підозрювана ОСОБА_7 може вчинити спроби: переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється.

З огляду на зазначене, на думку колегії суддів, слідчий суддя дійшов правильного висновку про необхідність застосування виняткового запобіжного заходу щодо підозрюваної ОСОБА_7 , врахувавши особу підозрюваної, її роль у вчиненні інкримінованого їй кримінального правопорушення, спосіб вчинення такого кримінального правопорушення та його наслідки, оскільки встановлені судом обставини свідчать про те, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів, окрім тримання під вартою, не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 КПК України.

Відповідно до частини третьої статті 183 КПК України слідчий суддя при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою зобов'язаний визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим обов'язків, передбачених цим Кодексом, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.

Згідно пункту 3 частини п'ятої статті 182 КПК України розмір застави визначається у таких межах: щодо особи, підозрюваної чи обвинуваченої у вчиненні особливо тяжкого злочину, - від вісімдесяти до трьохсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За змістом абзацу 2 частини другої статті 182 КПК України у виключних випадках, якщо слідчий суддя, суд встановить, що застава у зазначених межах не здатна забезпечити виконання особою, що підозрюється, обвинувачується у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, покладених на неї обов'язків, застава може бути призначена у розмірі, який перевищує вісімдесят чи триста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб відповідно.

При вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності підстав, зазначених у статті 177 КПК України, слідчий суддя, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів, зобов'язаний оцінити у сукупності всі обставини, які зазначені у статті 178 КПК України (частина перша статті 178 КПК України).

При цьому, місцевим судом враховано вищевказані положення законодавства та обґрунтовано взято до уваги вік підозрюваної, її стан здоров'я, місце проживання та інші обставини, що характеризують особу підозрюваної, дані про соціальні зв'язки та спосіб життя, у зв'язку з чим обґрунтовано встановлено, що наявні підстави для визначення підозрюваній альтернативного запобіжного заходу у вигляді застави.

Таким чином, на переконання колегії суддів, слідчий суддя, у відповідності до вимог статті 182, частини третьої статті 183 КПК України, взявши до уваги конкретні обставини кримінального провадження, ступінь тяжкості вказаного кримінального правопорушення, дані про особу підозрюваної, зокрема вік підозрюваної, її стан здоров'я, місце проживання та інші обставини, що характеризують особу підозрюваної, дані про соціальні зв'язки та спосіб життя, ризики, передбачені статтею 177 КПК України, наявність яких встановлено при розгляді клопотання, дійшов обґрунтованого висновку про визначення їй застави у межах 300 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що складає 998 400 грн.

Вказаний розмір застави є відповідним і достатнім у даному кримінальному провадженні, оскільки, виходячи з практики Європейського суду з прав людини, розмір застави повинен визначатися тим ступенем довіри, при якому перспектива втрати застави, буде достатнім стримуючим засобом, щоб відбити у особи, щодо якої застосовано заставу, бажання будь-яким чином перешкоджати встановленню істини у кримінальному провадженні.

На переконання колегії суддів, такий запобіжний захід буде достатнім стримуючим засобом, який здатен забезпечити гарантії належної процесуальної поведінки підозрюваної ОСОБА_7 .

Враховуючи викладене, є такими, що не заслуговують на увагу суду посилання захисника ОСОБА_8 в інтересах підозрюваної ОСОБА_7 на те, що встановлений судом розмір застави в сумі 998 400 грн. є непомірним для ОСОБА_7 , вона її не має можливості сплатити через відсутність грошових коштів, оскільки отримує лише пенсію по інвалідності.

З наведеного убачається, що слідчим суддею враховано обставини справи у сукупності з даними про особу підозрюваної, які вказують на можливість останню вчиняти дії, передбачені пунктами 1, 2, 3, 4, 5 частини першої статті 177 КПК України, у зв'язку з чим відносно ОСОБА_7 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, який, на думку колегії суддів, у сукупності з існуючими ризиками, особою підозрюваної, тяжкістю інкримінованого їй кримінального правопорушення та його наслідками, є обґрунтованим, та підстав для застосування щодо підозрюваної більш м'якого запобіжного заходу, колегія суддів не вбачає.

Доводи апеляційної скарги захисника ОСОБА_8 про необґрунтованість повідомленої ОСОБА_7 підозри колегія суддів уважає безпідставними, оскільки наведені у клопотанні дані, виклад яких зроблено з посиланням на матеріали кримінального провадження, на даному етапі досудового розслідування свідчать про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні нею кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 28 частиною першою статті 111-2 КК України.

Враховуючи те, що слідчий суддя на даному етапі провадження не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, не вправі оцінювати докази з точки зору їх належності і допустимості, а лише зобов'язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо нього обмежувального заходу, то, з огляду на вищенаведені дані, у колегії суддів наявні підстави для висновку про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_7 інкримінованого їй кримінального правопорушення.

Для вирішення питання щодо обґрунтованості повідомленої підозри оцінка наданих слідчому судді доказів здійснюється не в контексті оцінки доказів з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення винуватості чи її відсутності у особи за вчинення злочину, доведення чи не доведення винуватості особи, з метою досягнення таких висновків, які необхідні суду при постановленні вироку, а з тією метою, щоб визначити вірогідність та достатність підстав причетності тієї чи іншої особи до вчинення кримінального правопорушення, а також чи є підозра обґрунтованою, щоб виправдати подальше розслідування або висунення обвинувачення.

У розумінні положень, що наведені у численних рішеннях Європейського Суду з прав людини («Нечипорук, Йонкало проти України» №42310/04 від 21 квітня 2011 року, «Фокс, Кемпбелл і Хартлі проти Сполученого Королівства» №12244/86,12245/86, №12383/86 від 30 серпня 1990 року, «Мюррей проти Сполученого Королівства» №14310/88 від 28 жовтня 1994 року та ін.), термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити це правопорушення.

Більш того, у пункті 48 рішення «Чеботарь проти Молдови» №35615/06 від 13 листопада 2007 Європейський Суд з прав людини зазначив «Суд повторює, що для того, щоб арешт по обґрунтованій підозрі був виправданий у відповідності з статтею 5 & 1 (с), поліція не зобов'язана мати докази, достатні для пред'явлення обвинувачення, ні в момент арешту ні під час перебування заявника під вартою. Також не обов'язково, щоб затриманій особі були, по кінцевому рахунку, пред'явлені обвинувачення, або щоб ця особа була піддана суду. Метою попереднього тримання під вартою є подальше розслідування кримінальної справи, яке повинно підтвердити або розвіяти підозру, яка є підставою для затримання».

Крім того, колегія суддів враховує правову позицію Європейського Суду з прав людини, викладену у рішенні за скаргою «Ферарі-Браво проти Італії», відповідно до якої затримання та тримання особи під вартою, безумовно, можливе не лише у випадку доведеності факту вчинення злочину та його характеру, оскільки така доведеність сама по собі і є метою досудового розслідування, досягненню цілей якого і є тримання під вартою.

У відповідності до змісту статті 368 КПК України питання щодо наявності чи відсутності події та складу кримінального правопорушення в діянні, винуватості особи в його вчиненні, у тому числі наявності або відсутності умислу в діях особи, належності та допустимості зібраних у справі доказів, вирішуються судом під час ухвалення вироку, тобто на стадії судового провадження.

Обставини здійснення підозрюваним конкретних дій, доведеність його винуватості, у тому числі правильність кваліфікації його дій, потребують перевірки та оцінки у сукупності з іншими доказами у кримінальному провадженні під час подальшого досудового розслідування, а дослідження та оцінка доказів, встановлення наявності або відсутності події та складу кримінального правопорушення, та достатності доказів для доведеності винуватості особи, відноситься до стадії судового розгляду по суті, та не вирішується на стадії досудового розслідування.

На даному етапі провадження, слідчий суддя у відповідності до вимог процесуального закону обгрунтовано обмежився виключно питанням визначення причетності ОСОБА_7 до вчинення інкримінованого ій кримінального правопорушення та дійшов висновку про вірогідність та достатність доказів її причетності для застосування обмежувальних заходів.

Доводи захисника про те, що органом досудового розслідування не доведено наявність ризиків, передбачених статтею 177 КПК України, є безпідставними, оскільки слідчий суддя прийняв рішення на основі всебічно з'ясованих обставин, з якими закон пов'язує можливість обрання виключного запобіжного заходу у виді тримання під вартою, при цьому врахував дані про особу підозрюваної, дослідив належним чином всі матеріали провадження та навів в ухвалі мотиви, з яких прийняв відповідне рішення.

Так, враховуючи тяжкість кримінального правопорушення, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_7 , характер та обставини інкримінованих їй дій, дані про особу підозрюваної у сукупності, колегія суддів дійшла висновку, що слідчим у клопотанні доведено існування у кримінальному провадженні ризиків, передбачених частиною першою статті 177 КПК України.

Сукупність зібраних доказів та матеріалів судового провадження, на даному етапі кримінального провадження до моменту з'ясування істини у справі, є достатньою для обрання щодо підозрюваної запобіжного заходу.

Посилання апелянта на те, щопідозрювана має постійне місце проживання, стійкі соціальні зв'язки, досить похилий вік, пенсіонерка; є особою з інвалідністю 3 групи, має тяжкі захворювання; раніше до кримінальної відповідальності не притягувалася, запевнила суд, що буде сумлінно дотримуватися своїх обов'язків; у кримінальному породженню велика кількість підозрюваних, вона не є організатором злочинів, виконувала доручення керівництва ТОВ за своїми функціональними обов'язками, не свідчать про зменшення існування ризиків, передбачених частиною першою статті 177 КПК України, та не є достатньою підставою для обрання ОСОБА_7 більш м'якого запобіжного заходу.

Також колегією суддів в ході судового розгляду досліджено усі надані стороною захисту відомості про стан здоров'я підозрюваної та наявність у неї ряду захворювань, відомості про назви яких містяться в матеріалах судової справи.

Разом з тим, надані відомості про стан здоров'я не можуть слугувати самостійною підставою для пом'якшення підозрюваній запобіжного заходу, оскільки стороною захисту не надано доказів про неможливість утримання підозрюваної під вартою та неможливість отримання нею необхідного лікування в умовах установи попереднього ув'язнення, як не надано і відомостей про те, що наявні та діагностовані у ОСОБА_7 захворювання відносяться до переліку хвороб, які несумісні із триманням під вартою.

Інші доводи апеляційної скарги висновків слідчого судді не спростовують.

Істотних порушень вимог кримінального процесуального закону, які перешкодили чи могли перешкодити слідчому судді постановити законну та обґрунтовану ухвалу, колегією суддів апеляційної інстанції не встановлено.

За таких обставин, ухвала слідчого судді суду першої інстанції відповідно до вимог статті 370 КПК України є законною, обґрунтованою і вмотивованою, а тому колегія суддів не вбачає підстав для її скасування.

Керуючись статтями 176-178, 183, 193, 376, 407, 418, 422 КПК України, Київський апеляційний суд у складі колегії суддів, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу захисника ОСОБА_8 в інтересах підозрюваної ОСОБА_7 - залишити без задоволення.

Ухвалу слідчого судді Солом'янського районного суду міста Києва від 10 квітня 2026 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.

Головуючий ОСОБА_2

Судді ОСОБА_3

ОСОБА_4