05.05.2026 Справа № 756/1060/26
Справа пр. №2/756/3843/26
ун. №756/1060/26
( заочне)
05 травня 2026 року Оболонський районний суд міста Києва в складі:
головуючого - судді Луценко О.М.,
при секретарі - Галелюк Т.О.,
розглянувши у позовному провадженні у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань м. Києві цивільну справу позовом ТОВ «Деал Фінанс Груп» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
У січні 2026 року позивач ТОВ «Деал Фінанс Груп» звернулося до суду з позовом, в якому просить стягнути з ОСОБА_1 заборгованість за договором кредиту № ДП0007286 від 27.09.2024 року в розмірі 8760,00 грн., що складається з: 4000,00 грн. - заборгованості за основною сумою боргу, 3920,00 грн. - заборгованості за процентами, 840,00 грн.- сума заборгованості за комісією та судові витрати.
В обґрунтування позовних вимог вказували, що між ТОВ ФК«Майбіз» та ОСОБА_1 , 27.09.2024 року укладено кредитний договір № ДП0007286 відповідно до умов якого відповідач отримав кошти у сумі 4000,00 грн., строком на 98 днів, із ( фіксованою) процентною ставкою в розмірі 1% які нараховуються щоденно на залишок заборгованості за тілом кредиту, комісія за надання кредиту складає 21% від суми наданого кредиту. Договір укладено в порядку визначеному ст. 12 Закону України «Про електронну комерцію».
10 жовтня 2025 року між ТОВ ФК«Майбіз» та ТОВ «Деал Фінанс Груп» укладено договір факторингу № 14/10/25, за умовами якого, останнє набуло право грошової вимоги до боржника ОСОБА_1 за договором позики № ДП0007286 від 27.09.2024 року.
В порушення умов укладеного договору позики відповідач належним чином не виконав своїх зобов'язань, у зв'язку з чим утворилась заборгованість. Посилаючись на право правонаступника вимагати стягнення заборгованості, ТОВ «Деал Фінанс Груп» просить суд стягнути з ОСОБА_1 заборгованість за кредитним договором.
Представник позивача в позовній заяві просить про розгляд справи у відсутності представника, на задоволенні позову наполягає.
Відповідач в судове засідання не з'явився, не повідомивши причин, хоча був своєчасно повідомлений про дату, час та місце слухання справи.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог.
Судом встановлено, що що між ТОВ ФК«Майбіз» та ОСОБА_1 , 27.09.2024 року укладено кредитний договір № ДП0007286 відповідно до умов якого відповідач отримав кошти у сумі 4000,00 грн., строком на 98 днів, із ( фіксованою) процентною ставкою в розмірі 1% які нараховуються щоденно на залишок заборгованості за тілом кредиту, комісія за надання кредиту складає 21% від суми наданого кредиту. Договір укладено в порядку визначеному ст. 12 Закону України «Про електронну комерцію».
Договір підписано електронним підписом позичальника, відтворений шляхом використання одноразового ідентифікатора (електронного підпису 786еRbL4), який був надісланий на зазначений позичальником на номер телефону.
Здійснення платежу у сумі 4000,00 грн. від 27.09.2024 року ОСОБА_1 підтверджується довідкою ТОВ ФК«Майбіз» та копією платіжної інструкції.
10 жовтня 2025 року між ТОВ ФК«Майбіз» та ТОВ «Деал Фінанс Груп» укладено договір факторингу № 14/10/25, за умовами якого, останнє набуло право грошової вимоги до боржника ОСОБА_1 за договором позики № ДП0007286 від 27.09.2024 року.
З витягу до реєстру прав вимоги № 14/10/25 від 14.10.2025 року ОСОБА_1 за кредитним договором № ДП0007286 від 27.09.2024 року має заборгованість в розмірі 8760,00 грн., що складається з: 4000,00 грн. - заборгованості за основною сумою боргу, 3920,00 грн. - заборгованості за процентами, 840,00 грн.- сума заборгованості за комісією.
Між сторонами виник спір стосовно належного виконання відповідачем взятих на себе кредитних зобов'язань.
Відповідно до частини першої статті 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Згідно зі статтею 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 207 ЦК України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).
За змістом ст. ст. 626, 628 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Ч. 1 ст. 638 ЦК України встановлено, що істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
У ст. 526 ЦК України передбачено, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ч. 1 ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірах та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти (ч. 1 ст.1048 ЦК України)
Частиною 2 ст. 1054 ЦК України встановлено, що до відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.
Кредитний договір укладається у письмовій формі. Кредитний договір, укладений з недодержанням письмової форми, є нікчемним (ст.1055 ЦК України).
Стаття 13 ЦПК України встановлює, що суд розглядає справи на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до статті 76 ЦПК України встановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно ст. 89 ЦПК України, виключне право оцінки доказів належить суду, який має оцінювати докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
У зв'язку з тим, що відповідачем не надано до суду заперечень проти позову, доказів в підтвердження того, що нею належним чином виконувалися умови кредитного договору, суд вважає, що вимоги позивача щодо стягнення заборгованості за кредитним договором у розмірі 8760,00 грн. є обґрунтованими.
На підставі досліджених доказів, суд приходить до висновку, що обсяг заборгованості за використання кредитних коштів знайшов своє документальне підтвердження, тому підлягає стягненню з ОСОБА_1 на користь ТОВ «Деал Фінанс Груп» в розмірі 8760,00 грн.
Враховуючи, що фактично отримані та використані позичальником кошти в добровільному порядку не повернуті, а також вимоги ч. 2 ст. 530 ЦК України за змістом якої, якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання в будь-який час, що свідчить про порушення його прав, суд вважає, що ТОВ «Деал Фінанс Груп», як правонаступник, вправі вимагати захисту своїх прав через суд - шляхом зобов'язання виконати боржником обов'язку з повернення фактично отриманої суми кредитних коштів та заборгованості за відсотками.
Ухвалюючи рішення про задоволення позовних вимог суд, відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 264 ЦПК України, вважає за необхідне вирішити питання щодо розподілу між сторонами справи судових витрат.
Згідно з положеннями ч. ч. 1,3 ст.133 ЦПК України судові витрати складаються зсудового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать, зокрема, витрати на професійну правничу допомогу.
За ч. 2 ст. 141 ЦПК України. Інші судові витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову - на відповідача.
Як зазначив Верховний Суд у постановах від 07.12.2020 у справі № 922/3708/19, а також, від 01.10.2021 у справі № 607/14338/19-ц, проти розміру витрат на правничу допомогу має заперечувати обов'язково інша сторона і якщо вона не заперечує, то у суду відсутні підстави надавати оцінку кількості часу витраченому адвокатом на виконання робіт, а також суд не вправі зменшувати розмір витрат на професійну допомогу адвоката.
В матеріалах справи відсутнє клопотання відповідача про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката.
У зв'язку з вищевикладеним відповідно до ч. 1,2 ст. 141 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір в розмірі 2422,40 грн. та витрати за надану правничу допомогу у розмірі 4500,00 грн.
Керуючись ст. ст. 12, 13, 81, 141 ч. 1, 247 ч. 2, 259, 263, 264, 265, ЦПК України, ст. ст. 524, 525, 526, 611, 651 ч. 2, 1048, 1049, 1050, 1054 ЦК України, суд
Позов ТОВ «Деал Фінанс Груп» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості- задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь ТОВ «Деал Фінанс Груп» (місцезнаходження - 08205 м. Ірпінь, вул. Садова 31/33,оф.40/3; код ЄДРПОУ 44280974) заборгованість за кредитним договором №ДП0007286 у розмірі 8760,00 грн., судові витрати в сумі 2422,40 грн.та витрати на правничу допомогу в розмірі 4500,00грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 30 днів з дня отримання його копії.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду шляхом подання в тридцятиденний строк з дня проголошення рішення суду апеляційної скарги.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.М. Луценко