Харківський окружний адміністративний суд
61700, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
12 травня 2026 р. № 520/29918/25
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Панова М.М., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "РС ГРУП КОМПАНІ" до Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -
Товариство з обмеженою відповідальністю "РС ГРУП КОМПАНІ" звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- визнати протиправними і скасувати рішення Головного управління Державної податкової служби у Харківській області, утвореного як відокремлений підрозділ ДПС України (код ЄДРПОУ відокремленого підрозділу - 43983495) №13200502/38492891 від 22.08.2025 про відмову в реєстрації податкової накладної №18 від 03.07.2025 та №13200501/38492891 від 22.08.2025 про відмову в реєстрації податкової накладної №54 від 14.07.2025 в Єдиному реєстрі податкових накладних;
- зобов'язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ - 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних складені і подані Товариством з обмеженою відповідальністю «РС ГРУП КОМПАНІ» (код ЄДРПОУ - 38492891) податкові накладні №18 від 03.07.2025 на суму 322 800,00 грн. (ПДВ - 53 800,00 грн.) датою її подання на реєстрацію 31.07.2025 та №54 від 14.07.2025 на суму 80 999,93 грн. (ПДВ - 13 499,99 грн.) датою її подання на реєстрацію 31.07.2025.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що оскаржувані рішення відповідача є протиправними та такими, що прийняті всупереч нормам законодавства, яке регулює спірні правовідносини.
Ухвалою суду відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 257 Кодексу адміністративного судочинства України, та запропоновано відповідачам надати відзив на позов.
Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана та вручена відповідачам, що підтверджується довідками про доставку електронного листа до Електронного кабінету, які містяться в матеріалах справи.
Представником Головного управління ДПС у Харківській області 01.12.2025 до суду надано відзив на позов, в якому зазначено, що оскаржувані рішення відповідача є правомірними, та прийнятими з дотриманням вимог чинного законодавства. В задоволенні адміністративного позову просить відмовити.
У період з 27.04.2026 по 11.05.2026 суддя Панов М.М. перебував у щорічній відпустці, тому вирішення вказаної справи здійснюється в перший робочий день після відпустки.
Оцінивши повідомлені сторонами обставини, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ТОВ «РС ГРУП КОМПАНІ» (код ЄДРПОУ - 38492891) зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 01.03.2013, номер запису: 14801020000055171.
Відповідно до приписів п. 201.10. ст. 201 ПК України ТОВ «РС ГРУП КОМПАНІ» по взаємовідносинам із ТОВ «ФАЙЄР ПОІНТ» (код ЄДРПОУ - 43913999) було складено наступні податкові накладні (додаток 14), а саме: - №18 від 03.07.2025 на суму 322 800,00 грн. (ПДВ - 53 800,00 грн.); - №54 від 14.07.2025 на суму 80 999,93 грн. (ПДВ - 13 499,99 грн.) та направлено їх для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН).
До вказаних податкових накладних було отримано наступні квитанції про зупинення, а саме:
- квитанція від 31.07.2025 до ПН №18 від 03.07.2025 наступного змісту:
«ДОКУМЕНТ ПРИЙНЯТО. РЕЄСТРАЦІЯ ЗУПИНЕНА.
Відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ, Порядку зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затвердженого постановою КМУ від 11.12.2019 №1165, реєстрація ПН від 03.07.2025 №18 в ЄРПН зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 3917, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник D=5.0903%, Pпоточ=92485.29. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН. Пропонуємо надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/ придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі), достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в Реєстрі»;
- квитанція від 31.07.2025 до ПН №54 від 14.07.2025 наступного змісту: «ДОКУМЕНТ ПРИЙНЯТО. РЕЄСТРАЦІЯ ЗУПИНЕНА.
Відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ, Порядку зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затвердженого постановою КМУ від 11.12.2019 №1165, реєстрація ПН від 14.07.2025 №54 в ЄРПН зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 3917, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник D=5.0903%, Pпоточ=128953.33 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН. Пропонуємо надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/ придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі), достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в Реєстрі»;
На виконання Наказу Мінфіну №520 «Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН» (далі - Порядок №520) Позивачем було направлено на адресу регіональної комісії ДПС наступні повідомлення з документами, а саме:
- повідомлення №1 від 17.09.2025 (додаток 19) та копії всіх необхідних документів, що підтверджують факт складення податкової накладної №18 (7 додатків, зокрема, письмові пояснення, банківська виписка про отримання коштів, видаткова накладна, ттн, а також документи про придбання товару);
- повідомлення №2 від 07.08.2025 (додаток 20) та копії всіх необхідних документів, що підтверджують факт складення податкової накладної №54 (6 додатків, зокрема, письмові пояснення, банківська виписка про отримання коштів, видаткова накладна, ттн, а також документи про придбання товару);
Однак, Відповідачем-1 були прийняті наступні рішення про відмову в реєстрації спірних ПН, а саме:
рішення №13200502/38492891 від 22.08.2025 було відмовлено у реєстрації податкової накладної №18 від 03.07.2025 (додаток 21);
рішення №13200501/38492891 від 22.08.2025 було відмовлено у реєстрації податкової накладної №54 від 14.07.2025 (додаток 22).
Однаковими для вказаних рішень підставами для відмови було: ненадання/часткове ненадання додаткових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, реєстрацію якої зупинено в ЄРПН, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, платником податку.
Вказані рішення про відмову в реєстрації спірних ПН Позивачем в адміністративному порядку згідно положень Порядку №1165 не оскаржувались.
Щодо наявність у ТОВ «РС ГРУП КОМПАНІ» можливостей для здійснення господарської діяльності.
Місцезнаходженням ТОВ «РС ГРУП КОМПАНІ» є адреса: 61054, Харківська область, місто Харків, вулиця Академіка Павлова, будинок 120, про що внесені відомості до ЄДР.
Статус платника ПДВ: ТОВ «РС ГРУП КОМПАНІ» зареєстрований платником ПДВ з 01.06.2013, індивідуальний податковий номер 384928920344.
Податкові декларації з ПДВ направляються до органів ДПС у встановленому порядку в рамках зазначеного терміну (в т.ч. за останні 3 податкові періоди). У Товариства відсутній податковий борг.
При цьому, спірні ПН були відображені Позивачем в податковій декларації за липень 2025.
Основним видом діяльності ТОВ «РС ГРУП КОМПАНІ» є діяльність за кодом КВЕД 46.69 - «Оптова торгівля іншими машинами й устаткуванням» (основний), який відображено в ЄДР.
Специфіка діяльності Товариства. ТОВ «РС ГРУП КОМПАНІ» - є постачальником електротехнічної продукції, інструментів і засобів індивідуального захисту.
В рамках основного виду діяльності Товариство також займається і постачанням різного роду товарів в рамках коду УКТЗЕД 3917 - труб, трубок і шлангів, необхідних для промислового складання моторів транспортних засобів.
Наявність достатньої матеріально-технічної бази:
Для здійснення вищевказаної діяльності ТОВ «РС ГРУП КОМПАНІ» використовує наступні об'єкти оподаткування, які знаходяться у нього на праві користування та власності, а саме:
а) нерухоме майно:
- офісне приміщення за адресою: м. Харків, пров. Сімферопольський, буд.6, що орендуються у ТОВ «Харківський Бізнес-Центр Южний» згідно договору оренди №ХБЦЮ-24-2100/1 від 27.09.2024 та акту приймання-передачі від 01.10.2024.
- складське приміщення за адресою: м. Харків, проспект Ново-Баварський, буд.118А, що орендується у ФОП ОСОБА_1 згідно договору оренди №1 від 16.01.2023 та акту приймання-передачі від 24.01.2023.
Для підтвердження вказаних фактів Товариство надавало повідомлення до податкового органу за формою №20-ОПП, тобто у податкового органу мається вся необхідна інформація про об'єкти оподаткування, які Позивач використовує під час здійснення своєї діяльності.
б) рухоме майно: офісна та комп'ютерна техніка, що підтверджується ОСВ по рахунку №10.
Наявність достатніх трудових ресурсів. ТОВ «РС ГРУП КОМПАНІ» на теперішній час (період воєнного стану, з погляду на те, що є прифронтовим містом) для здійснення діяльності використовує найману працю осіб за рахунок власних штатних працівників: директор, менеджер з продажу. Факт використання найманої праці підтверджується поданим об'єднаним звітом з ЄСВ та ПДФО/ВЗ (Податковий розрахунок) за липень 2025.
Наявність такого складу штатних працівників в повному обсязі задовольняє потреби Товариства під час здійснення його діяльності.
Також Позивач користується послугами перевізника ТОВ «Нова Пошта» для транспортування реалізованого товару.
На підставі наведеного ТОВ «РС ГРУП КОМПАНІ» має всі необхідні умови для належного здійснення господарської діяльності, в тому числі з реалізації товарів за кодом УКТЗЕД 3917.
Тобто, всі господарські операції Позивача носять виключно реальний характер, який підтверджується наявною у ТОВ «РС ГРУП КОМПАНІ» матеріально-технічною базою, наявним персоналом і повністю відповідають статутній діяльності.
Щодо взаємовідносини Позивача з ТОВ «ФАЙЄР ПОІНТ» (код ЄДРПОУ - 43913999) по складенню спірних ПН.
Між ТОВ «РС ГРУП КОМПАНІ» та ТОВ «ФАЙЄР ПОІНТ» було укладено договір поставки №13-10/2023 від 11.10.2023 (далі - Договір), відповідно до умов якого Постачальник (ТОВ «РС ГРУП КОМПАНІ») постачає та передає у власність, а Замовник (ТОВ «ФАЙЄР ПОІНТ») отримує та оплачує товар на умовах цього Договору.
Відповідно до п.1.2 Договору за згодою сторін, перелік товарів, конкретні умови їх поставки, умови та розмір оплати, гарантійні зобов'язання та інші умови поставки будуть визначатись сторонами в кожному конкретному випадку протягом строку дії цього Договору шляхом укладання та підписання окремої Додаткової угоди до цього Договору.
На виконання умов вказаного Договору Позивачем на користь ТОВ «ФАЙЄР ПОІНТ» були складені наступні податкові накладні:
- №18 від 03.07.2025 на суму 322 800,00 грн. (ПДВ - 53 800,00 грн.);
- №54 від 14.07.2025 на суму 80 999,93 грн. (ПДВ - 13 499,99 грн.).
Податкова накладна №18 від 03.07.2025 була складена при настанні першої події - отримання попередньої оплати, а податкова накладна №54 від 14.07.2025 була складена при настанні першої події - факт поставки товару.
Виникнення першої події складення спірних податкових накладних підтверджується наступним:
1. Отримання попередньої оплати на суму 322 800,00 грн.
На виконання досягнутих домовленостей, ТОВ «РС ГРУП КОМПАНІ» було виставлено рахунок №769 від 30.06.2025 на суму 322 800,00 грн. на поставку гнучкої гофрованої труби WKT-C 11,4/15 мм.
03.07.2025 на розрахунковий рахунок ТОВ «РС ГРУП КОМПАНІ» від ТОВ «ФАЙЄР ПОІНТ» було отримано грошові кошти в сумі 322 800,00 грн., що підтверджується банківською випискою за вказаний період.
У відповідності до ст. 187 і ст. 201 ПК України, за правилом першої події - дата отримання попередньої оплати, ТОВ «РС ГРУП КОМПАНІ» було виписано та направлено на реєстрацію податкову накладну №18 від 03.07.2025 на суму 322 800,00 грн., яка була безпідставно зупинена.
Крім цього, поставка оплаченого товару підтверджується видатковою накладною №662 від 14.07.2025 (підписаною сторонами в електронному вигляді через сервіс "М.Е.Doc"), а транспортування товару підтверджується експрес-накладною №20400466635994 від 14.07.2025 (перевізник ТОВ «Нова Пошта»).
2. Факт поставки товару на суму 80 999,93 грн.
На виконання досягнутих домовленостей, ТОВ «РС ГРУП КОМПАНІ» було виставлено рахунок №820 від 10.07.2025 на суму 80 999,93 грн. на поставку гнучкої гофрованої труби WKT-C 13/18 мм. (додаток 12).
14.07.2025 на користь ТОВ «ФАЙЄР ПОІНТ» було поставлено товар на суму 80 999,93 грн. Факт поставки товару підтверджується видатковою накладною №661 від 14.07.2025 (підписаною сторонами в електронному вигляді через сервіс “М.Е.Doc»), а факт транспортування реалізованого товару підтверджується експрес-накладною №20400466635829 від 14.07.2025 (перевізник ТОВ «Нова Пошта»).
У відповідності до ст. 187 і ст. 201 ПК України, за правилом першої події - дата поставки товару, ТОВ «РС ГРУП КОМПАНІ» було виписано та направлено на реєстрацію податкову накладну №54 від 14.07.2025 на суму 80 999,93 грн., яка була зупинена.
Крім цього, 15.07.2025 на розрахунковий рахунок ТОВ «РС ГРУП КОМПАНІ» від ТОВ «ФАЙЄР ПОІНТ» було отримано оплату поставленого товару, що підтверджується банківською випискою за вказаний період.
З огляду на наведене, складення спірних податкових накладних, як і виникнення першої події їх складення, підтверджується наступними первинними документами, а саме:
- договором поставки №13-10/2023 від 11.10.2023;
- рахунками на оплату №769 від 30.06.2025 і №820 від 10.07.2025;
- видатковими накладними №662 від 14.07.2025 і №661 від 14.07.2025;
- експрес-накладними на перевезення №20400466635994 від 14.07.2025 і №20400466635829 від 14.07.2025;
- банківськими виписками від 03.07.2055 і від 15.07.2025 про отримання коштів за поставлений товар.
Вказані операції були належним чином відображені Позивачем в бухгалтерському обліку, що підтверджується оборотно-сальдовою відомістю по рахунку №361.
Таким чином, податкові накладні №18 від 03.07.2025, №54 від 14.07.2025 були складені ТОВ «РС ГРУП КОМПАНІ» за фактом отримання оплати та фактом поставки товару і на виконання дійсних господарських відносин з ТОВ «ФАЙЄР ПОІНТ» що підтверджується первинними документами.
Щодо придбання реалізованого товару зазначається, що за спірними податковими накладними Позивачем на користь ТОВ «ФАЙЄР ПОІНТ» було поставлено гнучку гофровану трубу WKT-C 11,4/15 мм і WKT-C 13/18 мм.
В свою чергу, вказані труби Позивачем попередньо були придбані у іноземного контрагента - Ingremio Bracia Kotulscy SPOLKA KOM (Польща), що підтверджується ВМД №25UA807200010373U1, інвойсом №FSE-34/25/EXP від 07.07.2025, міжнародною товарно-транспортною накладною (CMR) №482194, накладною на доставку від 07.07.2025 та декларацією.
Вказані операції були належним чином відображені у бухгалтерському обліку ТОВ «РС ГРУП КОМПАНІ», що підтверджується оборотно-сальдовою відомістю №362. При цьому, реалізований товар повністю відповідає коду товару УКТЗЕД 3917, за яким цей товар було імпортовано.
Таким сином, Позивач вважає рішення комісії ГУ ДПС у Харківській області №13200502/38492891 від 22.08.2025 про відмову в реєстрації податкової накладної №18 від 03.07.2025 та №13200501/38492891 від 22.08.2025 про відмову в реєстрації податкової накладної №54 від 14.07.2025 - протиправними, прийнятими всупереч нормам законодавства, що регулює спірні правовідносини, та такими, що підлягають скасуванню, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
З приводу спірних правовідносин суд зазначає наступне.
Податковий кодекс України є спеціальним законом з питань оподаткування та установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначені заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу.
Згідно підпунктів "а", "б" пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України, об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.
У відповідності до п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; дата відвантаженим товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Відповідно пункт 188.1 статті 188 Податкового кодексу України база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів.
Згідно з п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Пунктом 201.4 ст. 201 Податкового кодексу України регламентовано, що платники податку в разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер покупцям - платникам податку - можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням усього обсягу постачання товарів/послуг відповідному платнику протягом періоду, за який складається така податкова накладна, протягом такого місяця.
У відповідності п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені (терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та відати покупцю за його вимогою.
Відповідно до п. 2 ст. 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.
Згідно п. 1 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. В свою чергу первинний документи це документ, який містить відомості про господарську операцію.
У відповідності до п. 1 наказу від 14.10.1997 №363 «Про затвердження Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні» товарно-транспортна документація - це комплект юридичних документів, на підставі яких здійснюють облік, приймання, передавання, перевезення, здавання вантажу та взаємні розрахунки між учасниками транспортного процесу.
В свою чергу товарно-транспортна накладна це єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, що призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи.
Підпунктом 11.1 пункту 11 вказаного наказу регламентовано, що основним документом на перевезення вантажів є товарно-транспортна накладна.
Таким чином, товарно-транспортна накладна є достатнім підтвердженням щодо навантаження, транспортування, відвантаження товару, його оприбуткування та бухгалтерського обліку тобто достатнім підтвердженням надання транспортної послуги.
За приписами пункту 74.2 статті 74 Податкового кодексу України, в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Згідно пункту 74.3 статті 74 Податкового кодексу України, зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.
Пункт 10 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року №1165 (далі - Порядок №1165), передбачає у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
Пунктом 11 цього Порядку встановлено, що у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Аналогічні приписи містить абзац 10 пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, згідно яких у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Пунктом 4 Наказу Міністерства фінансів України "Про затвердження Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" №520 від 12.12.2019 визначено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.
Отже, згідно з направленими до Головного управління ДПС у Харківській області та ДПС України бухгалтерськими та фінансово - господарськими документами ТОВ "РС ГРУП КОМПАНІ" в повному обсязі підтверджено реальність та законність проведення господарських операцій, законність реєстрації податкових накладних в ЄРПН.
Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних" № 1246 від 29.12.2010 (далі - Порядок №1246), податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Згідно пункту 12 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, зокрема, щодо наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування.
Відповідно до пункту 13 Порядку № 1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Водночас, пунктом 201.16 статті 201 Податкового кодексу України визначено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Згідно з приписами пункту 4 Порядку №1165 у разі, коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.
Пунктом 5 Порядку №1165 передбачено, що платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку, показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку. Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій.
Відповідно до вимог пункту 6 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється. Питання відповідності / невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня. У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Положеннями п.7 Порядку №1165 передбачено, що у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Відповідно до пункту 10 Порядку №1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
Згідно із пунктом 11 Порядку №1165 у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Відповідно до п. 25 Порядку № 1165 комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність / невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначає Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений наказом Міністерства фінансів України 12.12.2019 №520 (далі - Порядок №520).
Відповідно до пунктів 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 11 Порядку №520 прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).
Комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.
Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування.
Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг», “Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.
Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Таким чином, з аналізу вищевикладених приписів вбачається, що реєстрація податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена з підстав відповідності критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснених операцій.
При цьому, суд зазначає, що законодавець визначив два етапи реєстрації податкових накладних: перший - це зупинення реєстрації податкової накладної який є проміжним перед прийняттями рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та другий - це сам етап прийняття рішення податковим органом.
Виходячи зі змісту вказаних норм, суд приходить до висновку, що рішення про реєстрацію/відмову у реєстрації податкової накладної приймається за результатами оцінки наданих підприємством документів.
Матеріалами справи встановлено, що в якості підстав для зупинення реєстрації спірних податкових накладних визначено, що підприємство позивача відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, та запропоновано надати пояснення та копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.
При цьому, зупинення реєстрації ПН/РК за пунктом 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій відбувається у разі одночасного дотримання таких умов: відсутність товару в таблиці даних платника податку на додану вартість; обсяг постачання перевищує товарні залишки.
Так, в квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних контролюючий орган не навів жодних розрахунків, що не відповідає вимогам пп.2 п. 11 Порядку № 1165.
Водночас, квитанції про зупинення реєстрації податкових накладних не містять інформації або ж зазначення про те, які саме документи необхідні контролюючому органу для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.
Таким чином, суд приходить до висновку, що рішення Комісії повинно містити чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної, у даному випадку, або "надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства", або "ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку".
Суд зазначає, що відповідачем не надано до суду доказів правомірності та обґрунтованості зупинення реєстрації спірних податкових накладних на підставі п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.
Також, суд наголошує, що загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.
Можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків. Вживання податковим органом загального посилання на п. 1 Критеріїв є неконкретизованим та призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-яких на власний розсуд.
Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.
Вищевикладені обставини свідчать про протиправність зупинення реєстрації спірної податкової накладної, поданої на відповідну реєстрацію позивачем.
При цьому, позивачем після отримання квитанцій про зупинення реєстрації податкової накладної на виконання норм діючого законодавства було направлено на адресу відповідача пояснення разом із переліком документів, що підтверджують здійснення господарських операцій, що стали підставою для складання та реєстрації податкової накладної.
Однак, комісією відповідача, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, було прийнято оскаржуване рішення про відмову у реєстрації податкової накладної в ЄРПН через неподання платником первинних документів, а саме: ненаданням/частковим ненаданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отримання повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку.
Як передбачено приписами п. 11 Порядку № 520, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Таким чином, з аналізу вищевикладеної норми вбачається, що рішення про відмову у реєстрації податкової накладної приймається у разі не підтвердження платником податків документально інформації, зазначеної у податковій накладній, реєстрацію якої зупинено.
В той же час, у рішеннях комісії вказано на ненадання підприємством позивача первинних документів, а саме: ненаданням/частковим ненаданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Отже, з огляду на вищеописане, рішення Комісії Головного управління Державної податкової служби у Харківський області №13200502/38492891 від 22.08.2025 про відмову в реєстрації податкової накладної №18 від 03.07.2025 та №13200501/38492891 від 22.08.2025 про відмову в реєстрації податкової накладної №54 від 14.07.2025 в Єдиному реєстрі податкових накладних є неправомірними та підлягають скасуванню, а податкові накладні №18 від 03.07.2025 на суму 322 800,00 грн. (ПДВ - 53 800,00 грн.) та №54 від 14.07.2025 на суму 80 999,93 грн. (ПДВ - 13 499,99 грн.), складені Товариством з обмеженою відповідальністю "РС ГРУП КОМПАНІ", - реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних датою їх фактичного подання.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "РС ГРУП КОМПАНІ" підлягають задоволенню.
Щодо заяви представника позивача з питань відшкодування понесених витрат на професійну правничу допомогу адвоката, суд зазначає наступне.
З матеріалів справи судом встановлено, що згідно акту прийому-передачі наданих послуг №1 по наданню правової (правничої) допомоги від 09.01.2026 року за договором №01/10-25 від 01.10.2025, позивачем ТОВ "РС ГРУП КОМПАНІ" понесені витрати за підготовку і складання позової заяви до суду, підготовку та надання відповіді на відзив, підготовку та подання до суду заяви про стягнення судових витрат по справі, подготовку та надання додаткових пояснень по справі у розмірі 13 000 грн.
Суд зазначає, що згідно з ст. 132 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать витрати: 1) на професійну правничу допомогу; 2) сторін та їхніх представників, що пов'язані із прибуттям до суду; 3) пов'язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертиз; 4) пов'язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; 5) пов'язані із вчиненням інших процесуальних дій або підготовкою до розгляду справи.
Відповідно до ч. 1, 4 ст. 134 Кодексу адміністративного судочинства України, витрати, пов'язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. Для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Відповідно до ч. 2-5 ст. 134 Кодексу адміністративного судочинства України, за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.
Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов'язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги. Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Суд, вирішуючи питання про визначення розміру витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами, враховує складність справи та надані адвокатом послуги.
З огляду на те, що, дана справа належить до категорії справ незначної складності, обсяг доказів є незначним, судове засідання не проводилось, суд доходить до висновку, що вимога про стягнення судових витрат пов'язаних з правничою допомогою, підлягає частковому задоволенню, а саме стягненню на користь позивача суми у розмірі 4000,00 грн.
Керуючись ст.ст. 262, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "РС ГРУП КОМПАНІ" (вул. Академіка Павлова, буд. 120, м. Харків, Харківський р-н, Харківська обл., 61054, ЄДРПОУ 38492891) до Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (вул. Григорія Сковороди, буд. 46, м. Харків, Харківська обл., Харківський р-н, 61057, ЄДРПОУ 43983495), Державної податкової служби України (площа Львівська, буд. 8, м. Київ, 04053, ЄДРПОУ 43005393) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправними і скасувати рішення Головного управління Державної податкової служби у Харківській області, утвореного як відокремлений підрозділ ДПС України (код ЄДРПОУ відокремленого підрозділу - 43983495) №13200502/38492891 від 22.08.2025 про відмову в реєстрації податкової накладної №18 від 03.07.2025 та №13200501/38492891 від 22.08.2025 про відмову в реєстрації податкової накладної №54 від 14.07.2025 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зобов'язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ - 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних складені і подані Товариством з обмеженою відповідальністю «РС ГРУП КОМПАНІ» (код ЄДРПОУ - 38492891) податкові накладні №18 від 03.07.2025 на суму 322 800,00 грн. (ПДВ - 53 800,00 грн.) датою її подання на реєстрацію 31.07.2025 та №54 від 14.07.2025 на суму 80 999,93 грн. (ПДВ - 13 499,99 грн.) датою її подання на реєстрацію 31.07.2025.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "РС ГРУП КОМПАНІ" (ЄДРПОУ 38492891) сплачену суму судового збору в розмірі 2422 (дві тисячі чотириста двадцять дві) грн. 40 коп. та судові витрати пов'язані з наданням правничої допомоги адвоката в розмірі 2000 (дві тисячі) грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (ЄДРПОУ 43983495).
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "РС ГРУП КОМПАНІ" (ЄДРПОУ 38492891) сплачену суму судового збору в розмірі 2422 (дві тисячі чотириста двадцять дві) грн. 40 коп. та судові витрати пов'язані з наданням правничої допомоги адвоката в розмірі 2000 (дві тисячі) грн. за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (ЄДРПОУ 43005393).
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя М.М.Панов